Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 27 окт. 2004, 10:36 ч.

греша ли в расъжденията си за БТ *Б*

• 6 394
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
момичета от няколко дни съм на вълна БТ
и достигнах до седното заключение
моля поправете ме ако не си вадя правилните изводи
значи ако има бременност Б температура сутрин трябва да е над 37 градуса
 т.е. ако си я мери 20,21 и22 ден и тя не е над 37 градуса то със сигурност не съм бреммна така ли?

# 1
  • Smolyan
мила, имаше такава тема в мамешкия форум, някои майчета казаха, че не са имали БТ над 37 и са били Бременни! Но на всякъде пиши, че трябва да е нтад 37, при теб колко е? Тя може и постепенно да се покачи, кога ти е било ову-то? Rolling Eyes

# 2
мила нора, БТ се покачва след овуто - може да не е точно 37 или над 37, зависи къде я мериш. в дните след ову се задържа горе долу една и съща. като ти дойде М, БТ пада. ако не падне 14 и повече дни след ову, значи си бременна.
 моята се задържа 36.9 от овуто насам и я меря в устата.

# 3
  • София
Според мен не е съвсем сигурно, че не си бременна, защото зависи къде мериш БТ. Ако е в ануса - трябва да е над 37, но ако я мериш орално, може и да е 36,8 или 36,9. Важното е да има покачване спрямо температурата ти при овулация.

# 4
аз също си я меря в устата но тя е 36.4-36.5
незнам дали има покачване след овулацията защото я меря от 3 дни на сам
но все пак си мисля че е достта ниска за да съм бременна
все пак не 36.5 а не 36.9
уфф кофти, ама какво да се прави

# 5
ти сигурна ли си, че си имала овулация Confused:  с тая температура май май още не ти е минало овуто.

# 6
ами все пак ми е 22 ден
и като си следя ЦС мисля че ми мина:)
а защо мислиш, че не ми е минала
много ли ми е ниска температурата?

# 7
Нора, прегледай тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5920. Там е обсъждано това трябва ли да е над 37 градуса температурата, за да има бременност. Дала съм и линкове към графики, показващи, че НЕ Е задължително да има толкова висока температура. А и още повече, че ти я мериш орално, а така изключително рядко може да се "докара" температура над 37. Wink

А също така можеш да видиш моята графика, когато съм си я мерила орално (най-долната -> cycle 07/29/2004). Просто кликни на лентичката ми.  

# 8
на мен ми беше 36.5 преди овуто и затова така мисля. ама като се има в предвид, че и аз я мерих за първи месец, не мога да кажа нищо със сигурност  Embarassed
 нека кажат нещо момичетата, които я мерят по-отдавна

# 9
Трикси, всичко с температурата е строго индивидуално. Някой момичета стигат много високи стойности след ову-то, други не. А и много зависи къде се мери. Grinning

# 10
Благодаря ти Sunshine
но аз все повече си мисля че дори и да не е над 37 градуса като се мери в устата, то поне трябва да е близка до 37 -36.8-36.9
а мойта си е 36.5

# 11
Ами аз лично при оралното мерене съм стигала най-много до 38... Важното е при теб да е имало скок в температурите, за да се види, че е имало овулация. Wink То ако да речем в овулаторната фаза са ти много ниски температурите (да речем около 36 градуса) няма как после да скочиш над 37. Пак казвам всичко си е много индивидуално. Важното е да се е повишила рязко. Надявам се да си ме разбрала и да съм помогнала.

# 12
Нора, ти от колко време я мериш - от началото на цикъла или от тези дни? Защото ако е от началото на цикъла, трябва да направиш сравнение с първите стойности - дали има повишение или не. А ако е от тези дни, много трудно може да се каже. При мен като я мерих действително втората фаза температурата беше 36,7-37,00. Но всичко е индивидуално. Освен това се променя от цикъл до цикъл.

# 13
  • София
Нора, не се притеснявай! Аз като я меря орално при овулация ми пада до 36,0. След това скача на 36,5. Има месеци, които съм я мерила анално. Тогава след ову-то ми е 37,4. Утре си я премери анално. Ако ти е над 37, значи ти е минала овулацията и може и да си бременна! Споко до утре сутринта!

# 14
не съм я мерила от началото на цикъла
пада се 20.21.22. ден откакто я меря
незнам дали ми е била много ниска  в началото
нито дали е имало скок
може би просто си въобръзявах, че термометъра ще покаже 37 и нещо и коже и да съм бременна:)
благодаря ви на всички момичета
другият месец ще се опитам да си я меря от началото на цикъла

# 15
добра идея леа : Laughing
ще се възползвам Embarassed

# 16
Нора - щракни ми върху лентичката долу и виж моята графика.

Меря БТ в устата и тази сутрин термометъра ми показа 36.5. Определено съм в лутеалната фаза (т.е след овулация) и определено по начина по-който меря БТ скоро няма да видя 37 градуса. Направих обаче един опит - паралелно с меренето в устата, си премерих темп и в ануса (с друг термометър де  Wink ) и резултатите бяха следните
- вустата - 36. 4 (след овулация)
- в ануса - 37.1

Прави си изводи сама  Simple Smile

Сега, по първия ти въпрос, аз мисля че темпераура над 37 не е сигурен признак за бременност. БТ се покачва до тези стойности след овулацията и се запазва така както до третия месец ако си бременна, така и до началото на цикъла ако не си.

# 17
ами да как не се бях сетила
то и да е над 37 не е гаранция,защото пак може да ти дойде
а аз бях решила че като е над 37 бременността е сигурна
Благодаря Таня79

# 18
Само да допълня, че според меренето на темпераутра в тази част на цикъла е безсмислено, а може и да се окаже психически травмиращо. Не знаеш каква ти е температурата във фазата преди овулация, затова не можеш нито да разбереш кога и дали е имало овулация и дали има настъпила бременност.
Колкото до 37 градуса, има много писано по темата, не може да се слага нещо така категорично

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт