Болиме опашката

  • 3 251
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 287
Здравейте на всички!

Оня ден както си седях изведнъж започна да ме боли опашката. Нито съм падала или удряла, а опашката ме боли. Почти не мого да стоя седнала или легнала.
Може ли някой да ми каже от какво може да мее заболяла?

# 1
  • София
  • Мнения: 39 744
Най-често заболява от по-продължително седене на едно място. Или т.нар. "сецване".
Отиди на лекар.
Аз такива болежки ги лекувам с финалгон и неуробекс. Но при мен често се сецва таз-а, т.е. болката е доста по измествена от гръбначния стълб.
Може да отидеш и на масажист.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 340
От 2-3 месеца имам същия проблем. Болката се появява, когато стоя седнала около 10 мин., после ми е много трудно ставането и като се раздвижа, минава. Не знам на какво се дължи това, може и да има някаква връзка с раждането  newsm78. Но ще следя темата, дано някой даде компетентен отговор  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 287
 newsm78 Да не би да е киста? newsm78

# 4
  • Мнения: 337
Мен опашката започна да ме боли още докато бях бременна. Ако не се лъжа някъде след 7мия месец, когато понатежах повече и то при седнало положение. Не можех да си намеря място. Болката продължи 1 месец след раждането. След това пък започнаха да ме болят ставите , което е нормално трябваше да се прибира таза. Сега единствено ме боли кръста и то ако по-дълго време стоя наведена, но е поносимо.

# 5
  • Мнения: 7 640
Румето   хубаво е писала- виж се на огледалото дали не е зачервено, подуто и болезнено мястото.
Иначеен ме е боляла с месеци след една гадна сесия, з-то аз чета само полулегнала, и от тежестта явно я бях травмирала. Особено като поседя и реша да стана.
Мина ми от самосебе си, иначе ортопедите я наместват с един гаден прийом.
Пробвай първо с аулин, парацетамол и пр.

# 6
  • Мнения: 287
PolarFox не ми е зачервено нито подуто мястото, просто там ме наболява и това е.
Днес се чувствам вече по добре, но болка все още има при сядане и при ставане, а вчера започва и кръста да ме боли. Знам ли може костите да се наместват. newsm78

# 7
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Според мен може да е от упойката ако си ползвала при раждането.Вярно е, че по-скоро боли кръста, но мен ме поболяваха и двете.

# 8
  • Мнения: 7 640
ще ти мине, мен ме боля месеци, както го описваш, и то в студентските години- не бях раждала още Laughing

# 9
  • Мнения: 2 768
Мен пък ме боли защото много лошо паднах не точно на опашката, а по-към гърба, в началото на опашката. Удара беше доста силен (със скорост по необработена червена писта Embarassed). В момента ме боли при движение, когато вдигам тежко и болката минава по крака. Дали трябва да посетя лекар или ще отшуми само newsm78?

# 10
  • Мнения: 521
и аз съм така.като седя на твърдо мн ме боли.изведнъж отшумява и после пак.нз от какво мо0же да бъде

# 11
  • София
  • Мнения: 39 744
Ета не разчитай на
Цитат
или ще отшуми само
. Една снимка няма да ти навреди.

Падала съм от ски, но си разтегнах минискуса на дясното коляно. Мен крака ме боля 3г, сега при застудяване пак ме боли... а са минали 12г от пребиването.

# 12
  • Мнения: 2 768
Ета не разчитай на
Цитат
или ще отшуми само
Една снимка няма да ти навреди.

Ами така и направих! Оказа се, че имам "антеролистеза" или както ми го обясниха, изместване на прешлените. Много лоша работа, според невролога...Забраниха ми да вдигам тежко, а как да стане това с 2 деца, едното на 1г.4м newsm78 Сега си мисля дали да я дам на ясла. Откачам от болка при всяко вдигане, а ми се случи и да се изпусна по малка нужда...

# 13
  • София
  • Мнения: 39 744
Това с "не дигай тежко" е много трудно изпълнимо.
Как ще се лекуваш?

# 14
  • Мнения: 2 768
Това с "не дигай тежко" е много трудно изпълнимо.
Как ще се лекуваш?

Няма начин да не вдигам тежко, поне близките 6м. Алтернативата е да дам малката на ясла, за да си спестя 80% от вдигането и. Обмислям го като вариянт Thinking. А лечение няма, дори и оперативно. Което всъщност е много зле. Заплашиха ме, че ако продължи процеса на изместване мога напълно да се обездвижа или да почна да се изпускам постоянно Shocked

Общи условия

Активация на акаунт