Припомнете ми моля..

  • 3 224
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Julie
от къде си набавяме селен?

Соя, фъстъци, зрели бобови, лук, чесън, краставици, праскови, кайсии, цитруси, бобови кълнове, келп, бирена мая.

# 16
  • Мнения: 1 704
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: Mags
И къде тогава е усвояемият калций?!

Суров сусам, всички сурови ядки, всички зеленолистни зеленчуци, кафяви морски водорасли, концентрирани плодове като смокини, фурми и сини сливи.


С две думи аз трябва да страдам от жестока липса на калций, имайки предвид че не хапвам нито едно от гореизброените с изключение на някоя и друга сливка два до три пъти годишно?!?

# 17
  • Мнения: 2 807
Цитат на: Mags
Цитат на: Maminka
Цитат на: Mags
от липса на кой витамин се появяваха белите петънца по ноктите?! или значеше нещо друго освен липса на витамини?!  Confused


Мисля, че беше поради недоимък на витамин от групата B, но не съм сигурна.
Щом обаче става въпрос за малко дете - може и да се е ударило, зависи разбира се за колко бели петънца става въпрос.
Ако намеря инфо по въпроса - ще пусна.


А не, не се е ударило.. става въпрос за тия мъничките дето се  появяват под нокътя.. и аз имах едно време такива, ама като не помня от кво беше  Rolling Eyes



А ти с педиатъра на бебето говорила си? Какво казват?


Намерих нещо за селена...
Не искам да те стряскам, пускам само тази информация, защото само това открих...

Директно ще цитирам част от това, което намерих. Извадката е от книгата: Лечение чрез хранене - за по-добро здраве в семеиството без употреба на лекарства, написана от Д-р Стивън Дейвис и Д-р Алан Стюарт(известни лекари-диетолози).

   "Въпреки, че селенът е важен елемент, понякога може да бъде приет в прекалено големи количества. Токсичните му действия саописани отдавна, благодарение на наблюденията, осъществени върху хора и животни, живеещи в райони с почви с високо съдържание на селен.

   Източници на отравяне със селен:

     Промишлени: топене на метали - мед, олово, цинк; печене на пирит; вар и цимент(в някои области); стъкло и керамика; гума; стомана и калай; бои и мастила; пластмаси; фотоелектрични процедури; химикали.

     Непромишлени: шампоани, съдържащи селен; високо почвено съдържание на селен в някои райони.
   
     Шампоаните, в които има селенов сулфид, могат да бъдат източник на цялостно отравяне на организма със селен, защото могат да бъдат усвоени през кожата, въпреки че селеновият сулфид има мноог по-малка токсичноств сравнение със селенита.

   Симптоми на селеново отравяне:

     - косопад
     - признаци по никотите - по реда на появата:
       чупливост , бели точки, бледи нокътни легла и др.(нарочно не ги преписвам!)
     - разваляне на зъбите
     - нервна система - по реда на появата:
       загуба на сетивност по ръцете и ходилата, мравучкания, болки в ръцете и ходилата.
     - лош апетит и загуба на тегло
     - стомашно-чревни разстройства
     - червеникаво оцветяване на кожата
     - горчив вкус в устата
     - дъх на чесън
     - световъртеж, неразположение и бледност  "

# 18
  • Мнения: 6 029
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: Julie
от къде си набавяме селен?

Соя, фъстъци, зрели бобови, лук, чесън, краставици, праскови, кайсии, цитруси, бобови кълнове, келп, бирена мая.


тенк ю, голяма да пораснеш:)

Общи условия

Активация на акаунт