с какво се забавлявахте, докато чакахте да...

  • 1 846
  • 48
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 877
ви изпишат от болницата?
аз все се чудя къде да избера, шейново ли или св. софия, понеже на последното място дават бебето при теб и си мисля, че няма да скучая...а в шейново не си с бебето......споделете, където да реша, нямам никъде уговорки.

# 1
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 179
То си зависи от бебето Wink Аз спях или четях книжки Simple Smile
Първия път бебето не беше при мен - като за първескиня добре ми беше, успях да се наспя Wink Втория път си беше при мен и пак ми беше добре - кърмех го когато той пожелае, а не на 3 часа за по 20 минути и пак се наспах.

# 2
  • Мнения: 9 903
телевизия и приказки с акушерките и мъжа ми.
Силно казано, но се развличах и с цедене  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 1 101
Аз раждах във Враца, та не мога да ти помогна по въпроса коя болница да избереш, но ми беше много скучно, въпреки че бебето беше постоянно с мен - спяхме на едно легло. Ама то постоянно спеше, аз си четях, гледах телевизия, лафих си с съквартирантките... Wink Аха, и аз се развличах и с цедене LaughingОбщо взето, много бавно ми минаваше времето там

# 4
  • Мнения: 379
приказки с акушерките, майките и през останалото време цялото внимание го поглъща бебо.Времето лети много бързо newsm53

# 5
  • Мнения: 4 053
ами на място се сприятеляваш с доста жени и не се скучае много.
времето през което не си с бебето,се цедиш,такаче място за скука няма  blahblah


аз и двете си деца съм раждала в Шейново и съм доволна. newsm10

Последна редакция: вт, 14 мар 2006, 14:35 от hani

# 6
забавлявах се с ... мислене, по - точно с мечтаене... На мен времето ми летеше бързо. Бях си занесла няколко книги, даже докато раждах акушерките ме разпитваха какви са, щото им натежали в багажа ми, като го местили. Ама не можах да прочета и два реда...
Иначе погледах и малко телевизия. Да, поговорих си и с една мама от съседната стая. Говорих доста по телефона. Бебка я носеха през три часа. Ами това е... Всъщност искаше ми се да поспя малко повече, защото чувствах, че имам нужда, но не можех... не знам защо...
Да, имах и други забавления... Да се изкъпя - по два - три пъти на ден, защото това ми се искаше, а ми беше трудно. Да си лежа с бебка (всъщност май само тогава заспивах)... такива работи

# 7
  • Мнения: 379
А по въпроса къде да избереш да родиш- според мен трябва да посетиш и двете и да прецениш къде.

# 8
  • Мнения: 1 489
в болницата,в която раждах бебетата бяха при нас.През деня спяха и ние си лафехме с другите майки,четяхме списания или спяхме.Но като дойдеше вечер всички бебета ревяха.

# 9
  • Мнения: 3 537
Никакво време не съм имала нито да чета книги нито нищо.Бяхме 6 жени и 6 бебета в стаята.Нон стоп некое от бебешоците ревеше.Не съм спала 3 дена...бях като утрепана,ту задрема и ревне някое.....Лафехме си с другите майки,клюкарствах ме си,говорехме си с акушерките....барчето беще до стаята ни ....и така

# 10
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
ами аз раждах в Шейново. За развлечение в стаите има телевизор, на всички родили раздават рекламни пликчета от памперс, чико и пр. с разни книжки и брошурки със съвети за отглеждане на бебето....освен това на всеки три часа ти носят бебето за около час (не и нощем). имах компанията на още три пресни мами и си говорехме с тях. родих на единия ден сутринта и на третия ден на обед ме изписаха, така че не се наложи да си търся кой знае колко занимавки..аааааа да и дебнех как да кача нелегално съпруга ми и приятели да видят бебето  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 8 505
Почти постоянно киснех в кафето с останалите момичета,мъжа ми,приятели...за Шейново става въпрос.

# 12
  • Мнения: 3 447
Прекарах 1 седмица в Св. София. Гушках си бебето, спах, четох, гледах телевизия, говорих си със съквартирантката, посрещах гости... Много хубаво беше... последните ми почивни дни Shocked

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Телевизия /добре че имаше TV в стаята/, опити за спане, приказки с "колежките", и хоп дошло време за кърмене.... Wink

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Телевизия /добре, че имаше TV в стаята/, опити за спане, приказки с "колежките", и хоп дошло време за кърмене.... Wink
Мисля, че особено ако си със секцио, е по-удачно бебето да не е при теб.

# 15
  • Мнения: 27 524
Последно въпросът е с какво се забавлявахме или къде да родиш?  newsm78
Аз четях книги,а къде да родиш...не знам.Не мисля,че иам чак толкова голяма разлика,ако не държиш на даден лекар някъде.Успех!

# 16
  • София
  • Мнения: 44 085
с четене, приказки с останалите мами, говорех доста по телефона, като някой дойдеше да ме види също (което не е съвсем задължително да е в часовете за свиждане), спях и останалото време с бебчо и не ми е оставала и минутка да сучая.
за секциото в св.софия и без др бебето не е при теб, аз бях нормално, но в стая с мами секцио, та и аз бях на 3 часовия режим на взимане на бебе...
а мисля, че това е по-удачен избор на болница ако си без уговорки, но сигурно и за това има различни мнения...

# 17
  • Мнения: 2 663
Aми аз се забавлявах с бебчето ,когато не спеше,с мъжа ми и акушерките.Гледах ТВ,спях и се цедих през останалото време

# 18
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
аз избрах Шейново точно поради факта, че бебто не е при майката; имах много тежко раждане и едва успях да се съвзема; в болницата четях книжка, гледах ТВ, виждах се с близки, които идваха на свиждане Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 4 575
И в Окръжна бебетата са при майките, та се забавлявах с тях, говорех по телефона, или гледах ТВ.

# 20
  • Мнения: 1 107
Аз бях в Света София и не бих родила в друга болница, именно защото бебето е при майката през цялото време Hug
Но то спи през голяма част от времето, така че между кърменетата се забавлявах с мамите в стаята, с посетители всеки ден и с една книжка.

# 21
Няколко часа след като родих припнах към кафето (на Шейново). Иначе лаф със съквартирантките, въобще не ми беше скучно. А това, че бебетата не бяха при нас за мен беше плюс - дори носенето им през 3 часа за по 1 час ме уморяваше, особено сутрин в 6.00 - ужас!Бях толкова скапана и така исках да се наспя за последно...

# 22
  • Мнения: 2 959
Тъй като Дана беше непрекъснато при нас от самото раждане/ само я изнесоха да я изкъпят, но и тогава татито беше с нея/ тя беше в центъра на вниманието ми.

# 23
  • Мнения: 396
ви изпишат от болницата?
аз все се чудя къде да избера, шейново ли или св. софия, понеже на последното място дават бебето при теб и си мисля, че няма да скучая...а в шейново не си с бебето......споделете, където да реша, нямам никъде уговорки.
Ами с разходки в градинката (аз бях в Св. София). Родих на 01.09 и беше много хубаво времето. В градинката цъфтяха розовите храсти около пейките и аромата беше невероятен.....та- между кърменията аз се наслаждавах на слънцето в градинката (бях на 3-ти етаж и бебето не беше при мен).
Успех!  bouquet

# 24
  • Мнения: 3 760
Аз родих в Шейново. Затова ти препоръчвам Св. София! Цяло чудо е, че закърмих бебка. В Шейново никой не ми помогна. Не се поинтересува дори... Живот и здраве ако/като има второ, ще раждам в Св. София!
Леко раждане!!!  bouquet

Последна редакция: вт, 14 мар 2006, 20:09 от Мъни

# 25
  • Мнения: 1 181
ами от начало бебето на беше при мен. Четях списания, гледах ТВ или приказвахме с другите майки. После ме преместиха в една стая с бебето и общо взето гледах да спя, когато спеше и то.

# 26
  • София
  • Мнения: 39 758
С почивка, разговор със съседката по легло, разходка до бебешката стая. Молеха ме да хапна поне нещо... а аз храна не исках да видя. При положение, че до преди раждането ядях всичко, което ми минеше пред погледа. Идваха ми и приятели на свиждане.

# 27
  • Мнения: 941
бебчо беше при мен и главно то беше обект на мой занимания, отделно говорех по телефона гледах телевизия, имах посещения разглеждах рекламните материали и то времето мина неусетно
раждах в св.софия и съм доволна

# 28
  • Мнения: 2 910
Общо взето ми беше доста скучно, бях сама в стаята и почти нямаше с кой да си говоря. Уплътнявах си времето с гледане на телевизия, четене на списания и спане, в моментите, в които не се цедех.

# 29
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Носех си един куфар със списания и книги. Четях. И блеех в бебето, което пък се утрепа да спи тея три дена.
п.с. не по темата, но не бих избрала болница, в която да съм разделена от бебето. Мое мнение.

# 30
  • Мнения: 2 271
Раждах в "Св.София" и ако има следващ път(надявам се) пак ще бъде там.
бебето сложих на гърда още на 4-ия час.Беше си при мен през цялото време.Дори я подмивах и и сменях памперсите,когато се наложеше(не чаках акушерката).И уточнение-не бях във вип стая.Но съм доволна.

# 31
  • Мнения: 7 186
Гледах ТВ денонощно, най- вече Биг Брадър Laughing и чуках мохабет с момичето, с което бяхме в една стая. Тя се оказа колежка даже и беше много приятен събеседник.
Бях си взела и една книга за хранене на бебето да се ограмотявам и нея поглеждах чат- пат.
Добре, че не се навих за ВИП стая, че сама щях да изкукам една седмица. Shocked
Ааа и посещения от колегите имах ежедневно, идваха постоянно на групички. Hug
Само дето свижданията бяха забранени! #Cussing out #2gunfire

# 32
  • София
  • Мнения: 6 180
Бебетата бяха при нас и въпреки, че бяхме само двечки и с ТВ в стаята пак нямаше много време за скука. Сутрин в 6:00 - термометри, докарват бебчетата, храним ги, после се цедим, после ги вземат за преглед и ние използваме да се измием и да идем до тоалетната и станало време за следващо хранене, пак цедене, визитация, пък почнат да звънят мъже и родители по телефоните, че са дошли, пък някое бебе се наака и почваш да издирваш сестра да го вземе и да му смени памперса. Не мога да разбера защо така не ми остана време нито за спане, нито за книжки, сигурно защото имах запушени канали и прекарвах дъъълго време под душа с помпа в ръка и сълзи на очи  Cry

# 33
  • Мнения: 388
Почти постоянно киснех в кафето с останалите момичета,мъжа ми,приятели...за Шейново става въпрос.
И аз така, бързо мина времето.
Двата пъти раждах в Шейново,доволна съм. Grinning

# 34
  • гр.София
  • Мнения: 199
AZ RODIX V''SVETA SOFIA'' STOIAX 7DNI ZA6TOTO IMAX MNOGO 6EVOVE.BEB4O  MI GO  DADOXA NA VTORIA DEN.PRI MEN SI STOE6E CIAL DEN I NO6T VZIMAXA GI SAMO ZA DA GI PREGLEDAT I PREUBUIAT I AZ SI GO GLEDAX  KARMIX.TOI PRES CIALOTO VREME SPE6E.A ZA VREMETO DOKATO SPE6E ILI SI 4ETIAX SPISANIE ILI VESTNIK ILI I AZ SI POSPIVAX.

# 35
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Моето мнение е ако може бебето да не е при теб ще е по-добре.Смятам,че така ще си починеш повече и ще събереш сили за дните в които ще си сама с него.Използвай си почивката пълноценно.Не е по темата ама споделям мнение.

# 36
  • Мнения: 577
Аз бях във ВИП стая и имахме телевизор и беше много гот,защото си гледахме каквото искаме,а когато не гледах ТВ-то четях списание.Бебчо беше през цялото време при мен,но според мен трябва да ги взимат сестрите,защото точно тогава се нуждаеш от най-много почивка и не можеш да се наспиш от бебока,а после като се приберете в къщи достатъчно време ще сте заедно. Flutter

# 37
  • Мнения: 1 370
Детето и мъжът ми, бяха постоянно с мен, така че нямах време за странични действия Wink

# 38
  • Мнения: 411
Говорех по телефона,спях,кърмех и се карах с акушерките. Embarassed

# 39
  • Мнения: 2 849
Времето ще мине много бързо .Докато си отпочинеш няколко часа и ще ти доведат бебето .Аз посрещах приятели ,роднини ,четях и гледах телевизия и се цедях .Мой съвет спи колкото можеш в болницата да се възстановиш ,че после няма спане . Wink

# 40
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Почивах си и гледах ТВ.

# 41
  • Мнения: 670
Ния беше при мен от раждането до изписването, и нямах време да скучая. Беше страхотно.. Снимах я по цял ден, правих клипчета и се наслаждавах на невероятната й компания.

# 42
  • Мнения: 10 758
Основно гледах телевизия. Бъбрене с "колежката" в стаята, спане.

# 43
  • Мнения: 7 430
Ами най-вече си говорех с мъжОто до мен и по телефона Peace

# 44
  • Мнения: 2 171
Аз раждах в Шейново и през времето, когато бебчо не беше с мен, бях на двора с майка ми, мъжа ми  и всички близки, които идваха да ме видят. Времето беше хубаво, аз се чувствах добре, така че влизах в стаята само когато бебетата бяха при нас или имаше визитация. А когато бях в стаята - лафче с другите майки.

# 45
  • Мнения: 1 410
Аз четях за един изпит,на който трябваше да отида следващата седмица, но така и не отидох.  Embarassed До мен имаше една с тетрис.
За болницата не мога да ти кажа.

# 46
  • Мнения: 14 133
Говорех си с другите мами от стаята или по телефона с близки и познати.Бебчо не беше при мен.

# 47
  • Мнения: 455
Аз отново бих заложила на "Св.София",много съм доволна от персонала и условията,ама може и да си е до късмет,бях настанена във ВИП стая с още едно симпатично момиче,без да си плащаме,понеже нямаше свободни места в други стаи.беше ни много спокойно и приятно.Всъщност се оказа,че ако не държиш бебчето да е постоянно при теб можеш да го оставяш през паузите,ние си ги бяхме оставили и първата вечер,за да се възстановим от раждането.На следващите дни ги взимахме постоянно при нас,за да кърмим и ги водехме само за визитация и тоалет.
Леко и успешно раждане и късмет ти пожелавам:bouquet:

# 48
  • Мнения: 2 040
С четене на списания и вестници, гледане на ТВ, поне докато не свършат монетите, говорене по тел., но най- вече реване по тел., че време не се минава и ей такива работи ...  Laughing
Бях сама в стая, децата не са при майките, не ни давах да влизаме по всяко време, но едно като заплачеше и все си мислех, че е мойто, дебнех пред вратата като куче и щом се заприказват персонала в стаята си и влизах при децата ...  Embarassed Laughing
Запознах се и със съседката по стая, та си лафехме ... иначе скука и всеки час ти се вижда като цял ден ... Бяхме затворени в отделението и не ни даваха да го напускаме, щом дойдеше някой на свиждане, само ни подкраваха като оввце да се прибираме по стаите .. аз никога преди това не бях оставала в болница и само плачех и броях минутите докато донесат детето ми за кърмене ... ако не беше то, щях да изкрейза ..  5 дни само, но ми си видяха 50 ...  Wink

Общи условия

Активация на акаунт