Да обсъдим чужбинските и български свекърви!

  • 4 220
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
 Уф аз ще избия рибата ако тръгна да разказвам за моето свеки тя не ме прие още от самото начало преди мен имало още една бг снахичка която не и се е понравила и тя си изградила мнение всички бг жени еднакви ама както и да е голям дзвер е моята само гледа да се мръщи мърси като за световно прави каране между мен и съпруга ми прави разлика между внуците никога не дава пари за рождени дни или подаръци дори и не ги честити за нея единствено съществува големия й внук нищо че чакам второ и то момче ядосва се като купувам бебшките дрешки или като харча пари които сама съм изкарала има закони неписани и другите не съществуват тогава има си режим става в 6 сутринта излиза на разходка връща се към 8-9 и започва да си прави закуска само за нея независимо дали сме станали или не хващала съм я няколко пъти съвсем спокойно да се хапва пред детето а то горкото гладно но баба му не я е грижа след като закуси от 9 до 11 спи задължително и ние ходим по терлички да не събудим баба нищо че тя тропа и отваря вратите и ги тряска приготвя обяда защото племенника ми идва в 12 да обядва и после от 13 до 15 часа пак спи след това на разходка прибира се към 17 часа вечеря пак отново сама и излиза към 18.30 и се прибира в 21часа и гледа тв до 1 през ноща независимо че малката спи с нея и детето трябва да спи и това е всекидневно с изключение когато не идва племенника събота и неделя тя не готви квото си направи това си хапва нас ни няма.
 Няма да ви разправям че 5 статий няма да стигнат и цял месец не мога да свърша , отначало се ядосвах на това и отношение но мъжа ми все ме успокояваше сега сме били дошли и не била свикнала с присъствието ни, дръжки вече 2,5 години престой тя се държи все така.Никога не съм имала предразсъдъци за свекърви все съм си мислела че ще сме големи приятелки и тя ще ми е като майка тъй като моята е починала преди 20 години но не би. Та така с моята кошмарна госпожа но и мъжа ми вече не може да я диша а като си помисля че майка й е още жива бая има да ни тормози с присъствието си нищо че е на 65г.

# 16
  • Мнения: 2 257
Уф аз ще избия рибата

 Joy Nushinka, душицо златна, верно изби рибата! Joy 19 реда изречение и чак накрая точка, задъхах се, докато го изчета, евалата! Laughing Моля те, не ми се сърди, но се смях с глас, хем на режима на бабата китайка, хем на твоя талант точките за нищо да ги нямаш!
Не се сърди, моля те и пиши пак, радваш ме! Grinning И не се връзвай на китайката, чуваш ли! Peace Приложи й някое китайско мъчение примерно.... Laughing

# 17
  • Мнения: 3 537
Честно да ви кажа , много ми е интересна темичката ви, защото аз съм българска снаха и няма да ми се отдаде възможност да съм на вашето място. Направо чета тук с удоволствие и се опитвам да си представя всичко много детайлно , да разбера как точно се чувствате като чужбински снахи.  Продължавайте в същия дух и дано не ми се обидите , че се меся там, дето не ми е работа! newsm10

# 18
  • Мнения: 7 605
Мисля, 4е е до 4овека а не до това, дали свекървата е българка или 4ужденка.

Та zа протокола, свекърва ми е немкиня и отноШенията ни са толкова добри, 4е от една година ве4е хи4 не си говорим.
Мъжът ми се е иzнесъл от тях когато е бил на 20 години, т.е. като се zапоzнахме беШе отдаааавна самостоятелен (8 години и полувина). От самото на4ало тя не ме прие, никой не можа да раzбере zаЩо. Била съм арогантна, била съм не zнам си какво. 4 години се опитах да съм в добри отноШения с нея, много неЩа преглъЩах, много. А тя е съвърШен лицемер. Ще ви спестявам подробностите, но само като факт Ще ви кажа 4е не е идвала нито на подписването, нито на сватбата ни. Подаръци zа нас НЯМА. Една Коледа бяхме у тях и полу4ихме неЩо по ниЩожно от символи4но, докато вси4ки други полу4иха съвсем приемливи подаръци, а ние все йм купуваме по неЩо хубаво, скъпи4ко.
4аШата преля миналата година. Бяхме в БГ zа Коледните праzници и тя се обади у нас (в БГ) zа да поръ4ва да й донесем някакво лекарство, 4е в БГ по евтино (е как няма да е, след като го купуваме ние и тя дори не пита никога, колко е струвало). Та вдигам аz телефона и се обаждам с Ало?, както му е редът в БГ. Тя каzа тук е еди си коя, искам да говоря с еди си кой (мъжът ми), викам да, добре, един момент, и му дадох слуШалката, бърzайки, zаЩото тя все много бърzа когато се обажда в 4ужбина, нали пари струва.
2 месеца след това (междувременно тиШина) праzнувах 30тия си РД. Никаква 4еститка от тях, ни имейл, ни карти4ка, ни по телефона се обадиха, ниЩо. Мъжът ми йм намекна, 4е са zабравили мой РД, пак ниЩо. Тогава ги пита направо и какво му отговориха, "ами нали миналата година й 4еститихме"  #Crazy  Накрая иzплю камъ4ето, била обидена 4е аz съм се обадила по телефона само с Ало  #Crazy  Crazy

С други думи, жената въобЩе не иска да сме с нормални отноШения и аz тогава вдигнах ръце. Мъжът ми, слава богу, е на моя страна, горкият, но виждам 4е страда от ситуацията. Сега и тя страда zаЩото все много искаШе вну4е (Теди, постоянно питаШе "ОЩе ли не си zабременяла?" и то поzнай в какъв тон) и сега се опасява 4е няма да го вижда. Но ако си мислите, 4е ми се е обадила по телефона zа да си поговорим, да е направила опит да си управим отноШенията...няма такъв филм.
След броени дни имам РД и ми е много любопитно дали Ще има неЩо от тяхна страна....

# 19
  • Мнения: 992
Много готина темичка.
Моята свеки е готина, на 67 години, винаги гримирана с направена прическа и т.н. Виждаме се в месеца по веднъж(живее в друг град), постоянно ходи по почивки, живее си живота жената.
На гости ходим, само ако сме се обадили предварително по телефона, тя също.
Казва, че ме харесва, но дали наистина е така, само тя си знае.В началото имах някой издънки с нея, защото не знаех много добре езика, но го прие откъм веселата страна.
Дава съвети, но не се меси в отношенията ни.
Когато мъжът ми я пита  дали ще гледа бебето когато се роди, тя каза "ако не съм заета или на почивка". Mr. Green

# 20
  • Мнения: 1 768
Здравейте

Моята свекърва е германка ConfusedМлада,наконтена,обле4ена като от каталог..Абе кокона с една дума.Не работи,мъжът носи парите в къ6и,а тя му ги хар4и и раЗбира се готви и 4исти.Маня4ка е на тема 4истота.И раЗбира се оби4а да си реква,но и аЗ не и мъл4а иЗоб6о..Много не6а я драЗнят в мене,какво и мене в нея..Ама няма да се променим.Няма zа кога Laughing.Слава на Господ,4е не живеем с тях.И 4е не се виждаме 4есто,4е преди ходихме всеки уикенд там,4е те не могат беz мъжо.Има работа да им вър6и-де да им укоси тревата,де да им посее дръв4ета и така нататък.Ама като тропнах с крак,да види6 как всях респек.И сега е по рядко и предимно по праЗници..Но българките са славим,4е сме командирките  и,4е стъпваме много яко на мъжете и не им даваме да 6ават..Но това е положението. Joy hahaha Stop

# 21
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
Уф аз ще избия рибата

 Joy Nushinka, душицо златна, верно изби рибата! Joy 19 реда изречение и чак накрая точка, задъхах се, докато го изчета, евалата! Laughing Моля те, не ми се сърди, но се смях с глас, хем на режима на бабата китайка, хем на твоя талант точките за нищо да ги нямаш!
Не се сърди, моля те и пиши пак, радваш ме! Grinning И не се връзвай на китайката, чуваш ли! Peace Приложи й някое китайско мъчение примерно.... Laughing


 Ами какво да ти кажа, в това отношение съм стриктна, обаче днес ме насъбра яд и го излях на един дъх, щото на нашите не смея да споделям за проблемите си тук прощавайте ама не ми е едно на главата  Cry.На 29 чак ще пътувам и гледам да се пазя защото като настина не мога да пътувам,пък госпожата кара племенника ми да остане у нас , а той болен и отгоре на това трябва да спим с малката в едно легло а сега никак не мога с нея,тя си е свикнала на пространство и като сме тримата на другия ден сме с червени очички  Twisted Evil.Просто много ми се насъбра излязох 3 часа шматкам по улиците за да не съм си в нас и сега се прибирам етърва ми се обажда да бил останал тук сина й пък той на 12г и е 78кг егати заема място за двама #Cussing out.Не знам какво да направя за да се утеша от нерви съм цялата в червени петна по гръдния кош и не смея да изляза от стаята Close.

 Приятен ден ви желая и много слънчеви усмивки.


P.S.Само недейте да ме съжалявате кажете нещо интересно и се нодявам да ми мине Hug на всички вас .

# 22
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
 G&J пък и аз не съм някоя отмъстителна, ама за да ми мине яда си поплаквам, защото не искам да я обидя и да направя каране между мъжа ми и свекито.Аз като не я понасям не значи че и при него е така, просто си трайкам защото много си обичам мъжлето и не искам него да го поставям между чука и наковалнята Rolling Eyes.Пък и те китайците са големи лицемери така че аз съм внимавам имам си едно наум Wink

# 23
  • Мнения: 500
Моята свекърва (и свекъра също) ме прие много радушно още в началото на връзката ни със съпруга ми.  Имах възможност да я опозная преди сватбата и досега нямам никакви оплаквания от нея. Никога не съм усетила някакво особено отношение за това, че не съм англичанка. Винаги се стреми да ни помага с каквото може, гледа детето, когато я помолим. Даже последния път си взе почивен ден да го гледа за да не го мъкна с мен на преглед в болницата. Не се опитва да ни се меси в нищо и да налага мнение. А много често опираме до нейните съвети и аз ги приемам като добре дошли, защото в повечето случаи винаги е била права. Виждаме се поне веднъж в седмицата и винаги с удоволствие и от двете страни.

Иначе е много интелигентна и модерна жена - адвокат е и си се поддържа много добре (не можеш да и дадеш годините - 54). То май си е до ген в нейния случай, но пък и тя е винаги в крак с модата, знае кое и отива за годините и е много стилна винаги. Отгледала е 4-ма сина и всичките я обожават. Успяла е да ги възпита много добре и всички са постигнали доста досега.

Не мога и да си мечтая за по-добра свекърва.  Grinning

# 24
  • Мнения: 343

Ще започна с мойто! Общо взето е твърде възрастна ( към 75 май), за да създава умишлено проблеми, а и като вижда, че сина и е щастлив - и тя е щастлива.
Много ми е милинка, гледа строго... но понякога се усмихва много мило и виждам, че просто внимава за сина си, дали е в добри ръце  Joy
Отгледала е 2ма сина - това, което ме възхищава у нея е, че е онлайн ( като говорящ вестник) за всичко, което вълнува синовете й. Гледа ФОРМУЛА 1 и е наистина страшен фен. Според мен даже леко прескача границата на нормалното))) Много яко бабе е! Обсъжда със синовете си Шумахер, дали на пистата в Бахрейн навява пясък.... , последния гол на Интер, Берлускони и тн. Всякакви теми.  В замяна те я гледат като един малък БОГ, думата й е тотален закон.
Та, в общи линии - интелигентна жена.
досега не съм почуствала 'отношение' за това, че съм българка...
ма има време де ...!!! Peace

все едно моята си описала Hug
тя е на 74, австриика, но родена в чехия, бивша графиня, която сега си реституира замъка... ма не става толкова лесно като на наш симеон. говори 3 езика без акцент, работи и до ден днешен по 8ч. всеки ден в чешката си фирма, и всеки уикенд е във виена, кара кола като луда. има си куче и внуци не и трябват #2gunfire но поне не ми се бърка. радва се че съм от източна европа и че разбирам чешки, щото сина и една дума не отцепва.

# 25
  • Мнения: 5 183
Моята свеки си е българка и слава Богу е дале4:) Но какво ме шокира - моя позната е женена тук за англи4анин /родителите му са дошли да живеят тук преди 20-тина години/. Та английската баба беше поела изцяло отглеждането на вну4ката си СРЕщУ ЗАПЛАщАНЕ!!!

# 26
  • Мнения: 3 367
на вну4ката си СРЕщУ ЗАПЛАщАНЕ!!!
ми според мен няма нищо нередно в това,а с радост бих плащала на баба/дядо да гледат децата,ма не искат пусто..които си ражда-тои си гледа съм учена аз,никои(пьк бил и роднина)не е длъжен да търчи след 2годишно торпедо и да се прави на маймуна по цял ден..мое мнение,просто не го намирам за толкоз възмутително..за час-два или ден на седмица е ок,но  за постоянно си е работа и то не лека..
Анна

# 27
  • Мнения: 7 914
Моята свеки си е българка и слава Богу е дале4:) Но какво ме шокира - моя позната е женена тук за англи4анин /родителите му са дошли да живеят тук преди 20-тина години/. Та английската баба беше поела изцяло отглеждането на вну4ката си СРЕщУ ЗАПЛАщАНЕ!!!

Моята свекърва също гледа внучетата от дъщеря си срещу заплащане newsm12 за 3 дена в седмицата! И когато аз разбрах това и го изкоментирах с мъжа ми той ми даде обяснението: " Тя не е длъжна да си губи от свободното време с деца които не са нейни ( донякъде съм съгласна) и парите които получава, тя ги била давала на внучетата си понеже им купувала подаръци  !" 
#Shocked rotfImbo smile3555

 newsm78

# 28
  • Мнения: 5 475
Аз даже имам и база за съпоставка- имах българска свекърва, сегашната е чужбинска.
Първата беше олицетворение на много преувеличен, наистина засилен вариант на типичната свекърва, тази жена се опита не само моя живот да отрови, но и този на моите близки. Имаше маниакално отношение към синовете си, не даваше нищо в живота им да мине без нейното знание или одобрение
  Сегашната ми свекърва е просто песен (може би и защото имам горчивия опит с предишната така ми се струва, но с майката на мъжа ми ми е наистина много леко и лесно, хем сме различни култури и т.н.)
Мила е и любезна, не се натрапва,

И моето положение е такова ,така че италианската свекърва е доста по-различна от българската.
 Понеже със съпруга ми живеехме заедно почти 2 години преди да се оженим,още като се преместих при него тя ни посети и заяви че е щастлива че сме заедно.Когато обаче казахме че сме решили да се оженим имах малък разговор с нея.
  Насаме ми каза,че вижда сина си щастлив с мен и се радва,но е чувала за разни румънки #Crazy и прочие...наложи се да и обясна че едва ли има значение националността,зависи от човека.Оттогава не е отворила и дума по този повод.
   А за гледането на внуците,виждам че когато се отнася за детето на зълва ми,което е на 6 години ,му се радва ,но заяви да си   вземат гледачка,когато трябва.
  Естествено за разлика от повечето бг родители тук хората не живеят в услуга на децата си, newsm78гледат си живота,ходят си по почивки и не смятат че са длъжни с нещо на някого.
   
 

# 29
  • Мнения: 945
Много се чудя, дали националността играе роля... МОята свеки е рускиня, на 45 години. Въzпитавана в страри руски ценности като дом, семейство, деца.

В общи линии жената е всичко, което не мога да понасям в една жена. Лицемерничи, главата си я полzва по често zа украса, отколкото да мисли с нея. Случвало се е да каже толкова груби неща на мен или на сина си, а след 10 мин чак се сеща, че така ни е обидила. Абе първо прикаzва, понякога после и мисли.
И тъй като от 15 години не работи и се е zанимавала само с децата си (а сега тях ги няма около нея), винаги и е много скучно. За zабавление тормоzи околните. Миналата седмица не си говореше със свекъра няколко дни, zащото той видиш ли, не и купил цвете zа рожденния ден, а само подарък. На мъжа ми се обиди zащо не и бил пожелал zдраве като и честитял рожденния ден, а на мен zащо само съм каzала честито беz да и пожелая нещо. За zабавление също настройва децата си едно срещу друго...

Абе в общи линии, смятам, че поне 1 континент трябва и zа в бъдеще да ни дели. 3те ни срещи до тоzи момент са го докаzали...

Общи условия

Активация на акаунт