Помощ за избор на лаптоп

  • 136 936
  • 1 528
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 308
Скрит текст:
Здравейте,

Чета, чета и все пак да си попитам...Аз ще сменям лаптопа, трябва ми някой, който да може да работи лесно с Photoshop, Lightroom  и Illustrator. Иначе освен за тези програми ще го ползвам само за сайтове и документи. Та се чудя има ли как да си взема качествена машина, да не ми забива на посочените програми и в същото време да не си избия зъбите с много скъп компютър?  Thinking
Самите програми ще работят на почти всеки лаптоп произведен след 2007-ма да кажем. Въпроса е какви обеми обработваш с тях. Имам познат, който си обработва сканираните/сниманите неща и средният обем е около гигабайт. Това няма как да го направиш с лаптоп например. Твоите начални файлове (снимки/артове/графики) колко големи ги очакваш. Нещо до 50 мегабайта?

Уау, да, определено съм под тази граница...Начален файл 1 GB?

# 151
  • Мнения: 1 292
Уау, да, определено съм под тази граница...Начален файл 1 GB?
Начален файл 1 гигабайт като цяло ще рече снимка (или сканирано копие) с размер 1 гигабайт. По принцип съм в лагера на Nazgul (десктоп!) за това, но ако наистина трябва да направиш компромис - повечето лаптопи с осем гигабайта рам ще ти свършат работа. Ако нещото е на старо и е на примерно 5-6-7 години моят съвет е да си вземеш нещо с i5 процесор и ако паметта е под 8 просто да провериш дали не могат направо да ти добавят още така, че да стане толкова. Вземи най-новото (дата на излизане на модела - всичко друго са глупости) i5 базирано решение, което е възможно по-близко до 3 гигахерца. Това е популярният минимум (да, минимум) който ще ти позволи да работиш... но не много повече. Ще можеш главно да работиш. Ще трябва да спазваш стриктна дисциплина относно какво точно се стартира на системата (избягвай резидентни програми - например Skype) и да ползваш нещото основно за работа.

Защо не ти препоръчвам i7? Продуктовата гама, която се предлага е като цяло по-бедна и по-стара от i5-ците. По-ранните модели определено имат проблеми със прегряването.

Защо ти казвам хората от които купуваш лаптопа да ти добавят паметта? Защото трудно ще си я намериш сама. Повечето фирми с удоволствие ще ти вземат 50-60 лева за памет. Не ти препоръчвам да купуваш от частни лица, освен ако не познаваш продавача добре.

# 152
  • Мнения: 308
гадняр много благодаря! Flowers Hibiscus

# 153
  • Мнения: 308
Meжду другото някой взимал ли си е втора успотреба от ardes? Компютрите изглеждат с добри характеристики и се чудех защо им е толкова ниска цената...Например ми хареса този:

Знам, че видео картата трябва да е добра...
 

# 154
  • Мнения: 1 292
Meжду другото някой взимал ли си е втора успотреба от ardes? Компютрите изглеждат с добри характеристики и се чудех защо им е толкова ниска цената...Например ми хареса този:

Знам, че видео картата трябва да е добра...
 
Видеото, което ще намериш на повечето подобни устройства е от този клас. Проблема на този лаптоп е, че е нетбук. 11,6 инча е много малко екранно пространство за работа. Освен, ако не смяташ да го носиш в дамската си чанта ориентирай се към 15 или дори 17 инчовите.  Всичко останало му е окей.

Аз съм пазарувал от Ардес - с мен винаги са били коректни.

# 155
  • Мнения: 2 143
Знам, че видео картата трябва да е добра...
Сега като казах втора употреба, нямах предвид да ръсиш 660 лева за играчка от Зрънчо. Търси нещо от рода на Lenovo T530/T540p или W серията с допълнително видео, а не чипсетовския Интел. И ако видиш цена над 300-350 лв просто му покажи пътя.
п.с. Леновото е за пример, ако имаш любима марка само ги използвай за сравнение.

# 156
  • Мнения: 308
Хубаво, само че тези и на втора употреба не ги намирам за под 900...

# 157
  • Мнения: 1 292
Хубаво, само че тези и на втора употреба не ги намирам за под 900...
Правя уговорката, че не работя за Plasico - просто ми излязоха като първи хит в Google (реклама).
https://plasico.bg/workstation-hp-elitebook-8540w-156-1920x1080- … camera-51891.html как ти звучи?

# 158
  • София
  • Мнения: 1 223
За мен, първо поколение процесор никак не звучи добре, дори да е на HP Workstation.

# 159
  • Мнения: 1 292
За мен, първо поколение процесор никак не звучи добре, дори да е на HP Workstation.
За толкова пари толкова лаптоп. Да, наистина е стар процесора, но резолюцията на екрана е окей и има поносима видео карта. За съжаление поне аз това упях да намеря от летящ старт.

# 160
  • Мнения: 75
Здравейте!
И аз имам нужда от помощ в избора на лаптоп, но нямам фаворит за момента да копна линк. Ще си напиша основните изисквания с молба да ме насочите към някой вариант. Не разбирам много от параметрите, да си призная. Та трябва ми лаптоп за домашно ползване - за офис приложения /word&excel/, браузване в нета, гледане и прехвърляне на снимки и видео,  понякога гледане на филми в т.ч. от dvd, игри абсолютно никакви не играя, като потребителска нагласа харесвам и съм ползвала dell, основно това мога да кажа. Да не е много бавен и с уиндоуса до е до 1200 лв. максимум. Ще съм благодарна на всякаква насока!

# 161
  • Мнения: 1 292
Скрит текст:
Здравейте!
И аз имам нужда от помощ в избора на лаптоп, но нямам фаворит за момента да копна линк. Ще си напиша основните изисквания с молба да ме насочите към някой вариант. Не разбирам много от параметрите, да си призная. Та трябва ми лаптоп за домашно ползване - за офис приложения /word&excel/, браузване в нета, гледане и прехвърляне на снимки и видео,  понякога гледане на филми в т.ч. от dvd, игри абсолютно никакви не играя, като потребителска нагласа харесвам и съм ползвала dell, основно това мога да кажа. Да не е много бавен и с уиндоуса до е до 1200 лв. максимум. Ще съм благодарна на всякаква насока!
Използвах emag само, като място от което да взема моделите! Купи си ги от където ти си решиш. Сигурен съм, че всяка по-читава фирма може да ти ги достави без проблем.

Това как ти изглежда? Това е само, ако си сигурна, че няма да има абсолютно никакви игри - само пасианси!

Другият ти вариант е това. Не е геймърска машина, но става. Има и подсветка на клавиатурата - приятна екстра, уверявам те.

P.S. и двата модела нямат оптично устройство! Има доста начини да си доставиш филми с DVD качество, но ако държиш да е точно на оптичен носител ще трябва да се бръкнеш допълнително с около 70-100 лева. Резолюцията не е много висока и според мен това ще е най-голямата слабост на двете машини - филмите ще са гледаеми, но няма да са нещо зашеметяващо.

Последна редакция: чт, 23 ное 2017, 00:05 от гадняр

# 162
  • Мнения: 5 248
Да не е много бавен и с уиндоуса до е до 1200 лв. максимум. Ще съм благодарна на всякаква насока!
Моята насока е да снижиш бюджета до 600-700лв.(макс) и да го вземеш без Windows. Ако държиш да е със законен Windows, тогава лаптопа се оскъпява със 100-200лв.
Нямаш нужда от скъп лаптоп за подобни дейности.

# 163
  • Мнения: 75
Благодаря ви много за коментарите, полезни са!
гадняр, относно DVDто - предпочитам да си има (например имам колекция любими филми, която е DVD, както и системи за изучаване на езици, също на DVD); В момента имам един праисторически 10 инча MSI с XP и без оптично и винаги ме дразнеше че няма; но естествено ще обмисля.
ЧревоУгодник, относно бюджета - аз да го снижа хубаво, но тогава не отивам ли при малко ретро процесори и т.н. (не разбирам много, извинявай ако е тъп въпроса)?

Наистина не искам нещо много скъпо, а да върши работа за описаните дейности. Офис пакет така и така "незаконен" ще се се качи, та за уиндоуса не съм сигурна че държа да е лицензиран, но сякаш предпочитам. Ако имате време ще ми коментирате ли този: https://ardes.bg/product/dell-inspiron-5567-5397063993895-w10h-96948 Благодаря!

# 164
  • Мнения: 1 292
...относно DVDто - предпочитам да си има (например имам колекция любими филми, която е DVD, както и системи за изучаване на езици, също на DVD)...

https://www.emag.bg/laptop-hp-pavilion-15-au104nu-intel-core-i5- … a-z/pd/DT9H3NBBM/ OS-a му е FreeDOS така, че не плащаш екстра. Проблема с HP-тата е, че са капризни и не обичат да ги заливат с кола и кафе и да ги гушкат в леглото. Предпочитат да си стоят на бюрото и да не мърдат много от мястото си.

Общи условия

Активация на акаунт