Помощ за избор на лаптоп

  • 136 827
  • 1 528
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8
Благодаря ви! Изчетох всичко, тъй като може да не разбирам, но пък ми е интересно да се пообразовам. Лаптопът, който в момента ползвам както казах по-горе го ползвам около 9 години. Разбирате, че не съм привърженик да си сменям лаптопа като излезе по-нов, съответно е по-добре да купя  15-P152NU. Та дори и само това, че ще е по-издръжлив ми е достатъчен аргумент. Още веднъж - благодаря, че ми помогнахте в избора. Хубаво е, че има кой да даде безпристрастно мнение. Хубав ден желая!

# 46
  • Мнения: 1
Здравейте, бихте ли могли да ми кажете дъно и характеристики за него за процесор Intel Core i3-5010U. Или за Intel Core i3,...които и да е

Нужно ми е за една курсова задача, а не откривам инфо.
Благодаря!

# 47
  • София
  • Мнения: 1 223
Няма отделно дъно за i3-5010U, понеже процесорът е запоен за него. Така са и останалите мобилни процесори, завършващи на "U".

Относно
Цитат
Intel Core i3, ... който и да е
Има 6 поколения процесори, последното е Skylake. Дънните платки за такъв процесор на настолен компютър, са с цокъл LGA 1151.

Информация има много, включително и на български.

# 48
  • Мнения: 1 292
Здравейте, бихте ли могли да ми кажете дъно и характеристики за него за процесор Intel Core i3-5010U. Или за Intel Core i3,...които и да е

Нужно ми е за една курсова задача, а не откривам инфо.
Благодаря!
Всяка дънна платка с чипсет Haswell ULT и сокет FCBGA1168 е твоята платка... Като стана дума... при дъната със сокет FCBGA1168 процесорите НЕ СЕ ЗАПОЯВАТ! Не пиши подобни глупости, че ще изглеждаш доста глупаво. Човека задал ти въпроса много добре е знаел какво да те пита - шапки долу.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 223
Всяка дънна платка с чипсет Haswell ULT и сокет FCBGA1168 е твоята платка... Като стана дума... при дъната със сокет FCBGA1168 процесорите НЕ СЕ ЗАПОЯВАТ

1. Няма чипсет Haswell - така се казва поколението процесори, чипсетите обикновено се обозначават с букви и цифри.

2. Редно е да подкрепиш с някакви факти твърдението си за с. FCBGA1168.
Това, червенкото, нищо ли не ти говори? Ако изобщо знаеш какво е BGA, ето за сокета:
Цитат
Basically all "U" (like i5-4210u) and "Y" (like i5-4220y) model Intel mobile CPUs uses socket FCBGA1168. "BGA" basically means the pins are meant to be soldered into the motherboard and you cannot upgrade it. All other models like "M", "H", "MQ", "HQ" and "MX" should be socket FCPGA946 which means they actually go into a socket and can technically be upgraded.

Не пиши подобни глупости, че ще изглеждаш доста глупаво. Човека задал ти въпроса много добре е знаел какво да те пита - шапки долу.
Човекът въобще не знае за какво пита, но ако нямаш поне минимални познания в сферата, няма как да го разбереш.

Епитетите и квалификациите ще ги подмина. В един друг хардуерно ориентиран форум, с този си пост, щеше вече да си в темата за бисери.


# 50
  • Мнения: 1 292


Човекът въобще не знае за какво пита, но ако нямаш поне минимални познания в сферата, няма как да го разбереш.
Говорех за човека попитал задалия въпроса...

По същество - прав си - объркал съм процесора. Процесора, който гледах беше същият, но преработен за сокет G2 - заради това се подведох. Всъщност отворих подобен преди няколко седмици - дори търсих мобилен процесор за него...  Използвах събирателно Haswell с идеята да обобщя вида чипсети, които са за този сокет и този тип процесори.

Няма нужда от този тон пич - всеки може да недогледа - дори и ти Simple Smile

# 51
  • София
  • Мнения: 1 223
Не съм пич  Laughing Да, грешки стават от бързане /ще го приема, като извинение/.

Аз по неволя се запалих по хардуера /преди повече от десет години/, когато един "майстор" дойде да почиства прашлясалото РС и някак успя да отчупи парче от кристала на процесора /култовият за времето си, клокърски Бартън 2500 +/ при смяна на пастата... И накрая имаше наглостта да ми вземе пари и да каже, че от това комп не става.
Към днешна дата съм му много благодарна, понеже сама си асемблирам компютрите /за мен и близките/ и знам какво и къде да чета с разбиране, ако има проблем.

Както и да е, нищо лично, ама твоят тон беше по-по...  beer:





# 52
  • Мнения: 2
Здравейте, ще взимам лаптоп за подарък на брат ми и попаднах на този - може ли някой, който разбира да ми каже дали си заслужава  Laughing   
http://slim-computers.com/%D0%BB%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF%D … itebook-8460p____  Знам, че техниката втора употреба не е много надеждна, но съм взимала вече на себе си от същото място и съм много много доволна. Но от параметри нищо не разбирам, та за това се обръщам към вас  Grinning

# 53
  • Мнения: 1 292
Скрит текст:
Здравейте, ще взимам лаптоп за подарък на брат ми и попаднах на този - може ли някой, който разбира да ми каже дали си заслужава  Laughing   
http://slim-computers.com/%D0%BB%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF%D … itebook-8460p____  Знам, че техниката втора употреба не е много надеждна, но съм взимала вече на себе си от същото място и съм много много доволна. Но от параметри нищо не разбирам, та за това се обръщам към вас  Grinning
На теория е чудесна машинка, като за парите си. Разбира се това е само на теория - нямам представа как са се държали с него преди. Ако трябва да поспекулирам - най-вероятно не достатъчно добре. Предполагам, че е бил фирмена машинка, която е попаднала в магазина за втора ръка. Дори и да е била с добра поддръжка в повечето случаи ги натоварват доста. Ако не ви притеснява - пуснете машинката и ги помолете да ви пуснат някоя програма/игра/филм за 30-тина минути. Ако не направи проблем - има шанс да е добра система. Все пак - имайте си едно на ум за нещото. Цената му е по-скоро средна - като за втора ръка. Има и по-евтини, но показателите му са приемливи.

# 54
  • Мнения: 4 660
Интересна тема но късно попаднах в нея  Laughing след като си купих вече  Laughing
Купих този http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-DELL-NSPIRON-5558-76 … 84-WHITE/p/512825 и мога да кажа че съм много доволна. Макар че ОС е Ubuntu , но за сега се справям добре  Wink

# 55
  • Мнения: 1 476
Здравейте! Синът ми си е събрал 400 лв., за които иска да си купи лаптоп. Той е в 3 клас /за 4-и  Grinning/ и вероятно ще използва машинката да гледа клипчета, да си говори с приятелите, да играе игрички и от време на време може да пише нещо учебно. От много гледане на сайтове се чудим за този
http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-TOSHIBA-C40-C-10Q/p/512291
Харесва ми, че влиза в бюджета и има Уиндоус, но не разбирам дали има кирилица на клавиатурата и дали тези скромни 32 ГБ хард диск ще стигнат да си качи 1-2 игри... Моля за помощ и съвет  Praynig
PS. Само да добавя, че гледаме монитора да е 14 инча /и нагоре евентуално/ и че като добра родителка мога да му отпусна някой лев отгоре, но от порядъка на 50...

Последна редакция: сб, 25 юни 2016, 15:46 от Queen L

# 56
  • Мнения: 5 215
Най-добре да е с 15.6 инчов екран. Вариантите са или с по-малък екран и по-хубави характеристики или 15.6, но с по-слаби(спрямо бюджета). Аз бих избрал второто за себе си.
Лаптопите без операционна система или с безплатна такава са по-евтини и затова е най-добре към такива да се насочи човек. Ще трябва обаче после някой да инсталира Windows(или Linux...).
https://www.technomarket.bg/laptopi/lenovo-ideapad-ip-100-15iby- … mj0076bm-09143360 - без операционна система(ОС)
В Техно магазина е по-скъп и затова най-евтино от някой онлайн магазин.
http://www.pazaruvaj.com/prenosimi-kompjutri-c3100/lenovo/ideapa … 0e5bm-p314795257/ - без ОС
Виждаш, че в другите сайтове го има на по-ниска цена(сайта събира офертите от различни сайтове на едно място) от Техно магазина. Разгледай условията на доставка и плащане на всеки магазин. Някои от тях оскъпяват цената на покупката, ако се плати на куриера, а не с карта директно през сайта или по банков път. Със сигурност този се вписва в бюджета <450лв.

# 57
  • Мнения: 1 476
Благодаря! Стреснаха ме, че инсталирането на операционна система е между 100 и 200 лева. Всъщност аз дори не знам към кого да се обърна за това  newsm78 Винаги съм купувала техниката с инсталирана операционна система...

# 58
  • Мнения: 344
Queen лаптопа е с 32ГБ защото използва нова технология Solid State Drive ,но разбира се това не оправдава размера. Но виж ЧревиУгодник е дал добри продукти , който и да вземеш от тях няма да сбъркаш, биват. За игри горе-долу ще станат.

За инсталацията на ОС пиши като купите лаптопа ще ви дам клипче да гледате как се инсталира примерно уиндоус 7 , лесно е, а ако нямате дискове някой от форума може да ти прати, аз лично имам много дискове ако ти потрябва ще ти дам някой по куриер.

# 59
  • Мнения: 1 476
eastman18, благодаря! Продължаваме значи да търсим без Уиндоус-а да ни е определящ критерий - вариантите са определено повече  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт