Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 19 апр. 2015, 20:37 ч.

Помощ за избор на лаптоп

• 50 256
  • 285
  •   2
Отговори
  • София
Здравейте,искам да си купя лаптоп на цена около 600 лв,може и малко отгоре,но изобщо не разбирам от техника и не знам накъде да се ориентирам.Лаптопът ще се използва главно вкъщи,но освен за сърфиране и филми ще се използват и активно word,power point,excel. Moже ли да ме ориентирате към марка,параметри,наистина хич ме няма.Искам да е нещо качествено и да не трябва да ходя през месец на ремонти (колкото може да е качествено за сумата,с която разполагам разбира се)

# 1
Скрит текст:
Здравейте,искам да си купя лаптоп на цена около 600 лв,може и малко отгоре,но изобщо не разбирам от техника и не знам накъде да се ориентирам.Лаптопът ще се използва главно вкъщи,но освен за сърфиране и филми ще се използват и активно word,power point,excel. Moже ли да ме ориентирате към марка,параметри,наистина хич ме няма.Искам да е нещо качествено и да не трябва да ходя през месец на ремонти (колкото може да е качествено за сумата,с която разполагам разбира се)

Без да искам да е като реклама (нямам нищо общо с типовете) това ми изглежда напълно приемливо за цената си...

Иначе имам двама потребители, които ползват ASUS X550CA който е напълно приемлив за тях. Те го ползват за абсолютно същото, но трябва да си дадеш сметка, че става само за това и нищо друго при това с леки компромиси - не отваря файлове и програми за секунда - иска си търпението.

Последна редакция: нд, 19 апр 2015, 22:36 от гадняр

# 2
За тези пари едно двуядрено Леново или ХП, Тошиба..

Аз от както имам подобна техника у дома,все Леново..и компютри и топове..Е сега и на малкия таблета..
Нямам оплаквания от нищо.

Е този е с голям екран за филми

http://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_B50_30-lenovo_ideapad_b50_30_59_435297

има и по-евтини..

Общо взето,колкото повече ядра има процесора,толкова по-мощен е компа..
Но за домашни условия двуядрен си е напълно ОК.мисля..Особено за лаптоп,който обикновено държим близо до тялото си..  Rolling Eyes

п.п.Но и това което по-горе са ти показали,Асус-а,и той е добър като го гледам..

Последна редакция: нд, 19 апр 2015, 22:12 от Какво?

# 3
По- горе са ти дали много добри съвети, за мен това са едни от най-качествените марки, само един съвет от "опарени" не залагай на HP.  Lenovoto i Asus-a горещо ги препоръчвам, освен параметри и мощност, гледай ако е възможно и гаранцията да му е повече от 6месеца.

# 4
  • Варна
И аз съм за Леново.

# 5
  • София
Mного ви благодаря за предложенията и съветите,ами май на леново ще се спра,понеже бъдещият ми свекър е с аsus и все проблеми има,разбира се може да е мал шанс,но доколкото съм чувала Lenovo май е по-добрата марка : )

# 6
Скрит текст:
Mного ви благодаря за предложенията и съветите,ами май на леново ще се спра,понеже бъдещият ми свекър е с аsus и все проблеми има,разбира се може да е мал шанс,но доколкото съм чувала Lenovo май е по-добрата марка : )
По принцип Asus-ите са много здрави магарета - не знам защо се е получило така. Единственото, което ми идва на ум е да си е купил някой по екзотичен модел. 

Модела по-горе, който ти пратих е 17.3 инчов с всички предимства и недостатъци, които това носи.

# 7
Миналия месец бях на тази вълна - моя ме изостави след 8 г /тошиба/ - та в момента стигнах до извода, че съотношение цена/качество - класацията води Асус. Фен съм на тошибата, но от големите магазини за техника ме разубедиха, че вече Тошиба не са съвсем Тошиба  hahaha
Но това за което ти ще го ползваш спокоино можеш да вземеш двуядрен/ и тези които са с АМД процесори са по-евтини спрямо Интелските със същите параметри/

# 8
Lenovo е на IBM

# 9
Не, съжалявам - това просто не е вярно. Lenovo е компания на китайското правителство, което каза "Или IBM ни дават парче от пая или вие никога няма да продавате нещо подобно в Китай". IBM имат толкова общо с Lenovo, колкото магаре с духовата музика.

Също аз лично съм против покупка от тях... Да, съгласен съм, че имат и добри модели, но всичко е окей до момента в който не ти се наложи да го поддържаш. Тогава почват драмите. В този (както и други) форуми неколкократно съм ги хващал в тъпи дизайн (хардуерен имам предвид) решения. Повечето фирми, които се изцепят по повече от един параграф ги пращам в списъка с фирми, които не препоръчвам на никой. Lenovo са на границата поне за мен. Като стана дума не препоръчвам на никой Acer, Toshiba и Fujitsu Siemens. В същият списък не са HP и Dell. И те имат лоши решения, но като цяло имат и решения за проблемите на повечето (но не всички) си модели

Последна редакция: вт, 21 апр 2015, 09:28 от гадняр

# 10
A,в спор кои са по-добри,не влизам..
Имала съм и Леново и Делл и Асус и личното ми мнение е "никога повече Асус' ..По скоро с Привилег бих се прежалила  Crazy

# 11
Аз също нямам желание да споря... Като цяло опита ми с марките се изчерпва предимно с поддръжката, защото мразя лаптопи. Винаги съм имал десктоп машини и то предимно от високия клас, което един лаптоп не може да ти предложи по никакъв начин.

"Списъка", който описах беше базиран основно на база сблъсъците ми с различните марки на ниво (извън)гаранционна поддръжка. Определено не бих купил абсолютно нищо от Fujitsu Siemens. Като казвам нищо - не бих купил от тях дори мишка или клавиатура... дори и пад за мишка не бих взел... За Acer съм забелязъл, че в повечето случаи поне успяват да си откарат до края на гаранцията, което за съжаление в България е недостатъчно. С Toshiba съм имал буквално всякакви проблеми. От пълна дебилщина от страна на оторизираният дилър, до неща, като "Ми в България има само три подобни бройки и най-близката ремонтна база, която има тази част е в другият край на Азия" (разбирай някъде в Монголия)... Направо не ми се коментира повече за тях. С Dell имах известно количество проблеми с ниският им клас лаптопи - умират си да им горят памети и да им спират вентилаторите в определени ситуации, но до някъде си е вина на потребителите. С HP картинката е малко по-различна - имат добри модели... имат и не чак толкова добри. Всичките са доста нежни и трябва да се пазят! Прегряват и не обичат да бъдат подмятани. За Asus... ами... в друга тема го бях писал - ако разговора се водеше преди десетина години дори нямаше да става дума за една класа. Едно време бяха еталон за качество. От както са в бизнеса с широка гама продукти качеството им падна доста. Все пак имам доста наблюдения върху тях. Те също имат слаби и/или нестандартни модели. Вчера оправях един 16' например... Това е вторият (за 21 години в бизнеса) 16' лаптоп, който виждам... Не, че ги няма - просто повечето хора не ги купуват много. От друга ръка за 600 лева не можеш да си позволиш екзотики, а ниският им клас е много, много здрав! Майка ми ползва щастливо три години вече точно такъв, какъвто по-горе бях писал и е много доволна от него. Тя е много примерен ползвател и при нея няма неща, като "Сори излях си кафето/чая/колата/каквто-ти-хрумне върху лаптопа" и за това не я включих в бройката по-горе. В контрапункт единият потребител успя да строши три от клавишите на клавиатурата, загуби всички болтове на шасито (които се оказаха малко по-къси от стандартните и сега шасито няма затваряне), успя да счупи харддиска (чиста повреда от падане), прегря процесора и т.н. Лаптопа все още работи... без болтове, които да задържат шасито, със сменен харддиск и с липсващи клавиши (но с налични "пъпки", които могат да се натиснат) и е напълно функционален (до момента в който не опиташ да го преместиш по какъвто и да начин разбира се... ).

# 12
 Simple Smile За тези пари взимаш Acer с четири ядрен пентиум и видеокарта според лимита на паричките

# 13
Видеокарта за приложенията, които споменаваш не ти е нужна. Т.е. не ти е нужна друга освен тази на дъното. Освен това за Леново са казани някои неща горе. Вярно е, че нямат нищо общо с Ай Би Ем вече. Просто им взеха Тинкпад серията, която и досега е предпочитана от професионалисти и има страхотна поддръжка. Но говорим за наистина фирмените компютри с пакетите за поддръжка. За теб като потребител тези серии са ненужни и недостъпни. Бих те посъветвал, да не търсиш максимално РАМ и процесор за тези пари, а по възможност да го направиш до към 500 лева и да ти сложат някъде за около 150-160 лева едно ССД. Вероятно всичко това не ти говори нищо, но когато отидеш да взимаш лаптопа от някъде и им кажеш тези неща, те ще знаят за какво става дума. ССД подобрява невероятно работата на компютъра, защото дори и при най-бързият процесор, бавният диск си остава проблем.

# 14
И аз съм в подобно положение.
Моя лаптоп (не е висок клас) не ме е предал, но батерията и пантите тотално сдадоха багажа, а загряването е неизбежно, дори и след почистване. Tired Ползвам си го като настолен и ми върши работа, но искам да си взема друг лаптоп. Решила съм, че мога да отделя 500-600лв. за нов. Гледах в сайтовете на големите вериги, гледах и в няколко сайта за лаптопи втора ръка и се чудя много.. Някой може ли да ми предложи нещо конкретно?
Ще се ползва предимно за интернет, office пакета, фотошоп и подобни програми, музика и филми..

# 15
Щях да ти кажа, че горе-долу всеки за 500-600 лева ще ти свърши работа, докато не вкара и "фотошоп и подобни програми". Не знам колко си на "ти" с фотошоп (изобщо фотошоп ли имаш предвид или казваш фотошоп на програмите за обработка на изображения като цяло?), но си е много тежък. Освен това за качествена работа с Фотошоп ти трябват и вярно цветопредаване, а лаптоп за 500-600 лева с достатъчно качествен дисплей няма. То и за доста повече няма де. Та се връщаме на въпроса - Какво имаш предвид под "работа с фотошоп" ?

# 16
Аз искам нещо несъществуващо според големите спецове  Laughing
12" - 13" - максимум 14".
Максимално евтин и със сравнително добро охлаждане (т.е. автоматично изключвам Acer и Toshiba).
Нужен ми е 99% за интернет, офис пакет, филми. 1-я % даже не се сещам за какво може да е.  Laughing

Засега оглеждам по-внимателно тези двата:
http://www.pcstore.bg/bg/laptop-ultrabook/laptopi/laptop-asus-x451ca-vx035d.html
http://www.pcstore.bg/bg/laptop-ultrabook/laptopi/laptop-lenovo- … 30-59-428991.html - предпочитам го, но ми е скъп
Някакви мнения или други идеи?
Четох форумите на Kaldata и Hardware.bg, но там не разбират, че има хора, които не играят игри и за тях всичко под 1700 лв е "картонено", "боклук", "щайга" и прочие глупости. Няма смисъл изобщо да питам.

# 17
Скрит текст:
Аз искам нещо несъществуващо според големите спецове  Laughing
12" - 13" - максимум 14".
Максимално евтин и със сравнително добро охлаждане (т.е. автоматично изключвам Acer и Toshiba).
Нужен ми е 99% за интернет, офис пакет, филми. 1-я % даже не се сещам за какво може да е.  Laughing

Засега оглеждам по-внимателно тези двата:
http://www.pcstore.bg/bg/laptop-ultrabook/laptopi/laptop-asus-x451ca-vx035d.html
http://www.pcstore.bg/bg/laptop-ultrabook/laptopi/laptop-lenovo- … 30-59-428991.html - предпочитам го, но ми е скъп
Някакви мнения или други идеи?
Четох форумите на Kaldata и Hardware.bg, но там не разбират, че има хора, които не играят игри и за тях всичко под 1700 лв е "картонено", "боклук", "щайга" и прочие глупости. Няма смисъл изобщо да питам.
Проблема в това, което описваш, че от един определен момент на производителите им излиза по-евтино да е по-голям лаптопа от колкото по-малък. С тези размери по-добре по-голям таблет с облечка и клавиатура - как ти звучи?

# 18
Звучи ми като ето този http://www.pcstore.bg/bg/tablet-lenovo-miix-2-10-1-80hv0046bm.html или http://www.pcstore.bg/bg/tablet-asus-t100taf-dk010bs-kalyf.html
Обаче аз много и отдавна искам Lenovo Yoga, но 10" с клавиатура е много скъп
Истната е, че нямам представа що е то таблет на практика и от позицията на незнанието 500+ лв за таблет ми се виждат твърде много

# 19
Скрит текст:
Звучи ми като ето този http://www.pcstore.bg/bg/tablet-lenovo-miix-2-10-1-80hv0046bm.html или http://www.pcstore.bg/bg/tablet-asus-t100taf-dk010bs-kalyf.html
Обаче аз много и отдавна искам Lenovo Yoga, но 10" с клавиатура е много скъп
Истната е, че нямам представа що е то таблет на практика и от позицията на незнанието 500+ лв за таблет ми се виждат твърде много
Брата на бившата ми има точно Yoga. Той е доволен, но е по-скоро потребител, който го ползва за забавление и от време на време за навигация.

Трудно ми е да ти кажа нещо по-конкретно без да ми дадеш малко повече контекст. За работа ли го искаш? В каква среда мислиш да го ползва? Ще ти трябва ли много често бърз Интернет достъп? Как виждаш да се променят (работните ти) навици през близките 5-6 месеца? Очакваш ли някакви промени изобщо.

# 20
Повече за забавление, отколкото за работа Simple Smile
Интернет задължително, но не държа на 3G (нямам реална нужда)
Работата ми е предимно по време на командировки с офис-пакета, затова ми трябва малък и с клавиатура. Бърза реакция с тъч няма да ми се получи

Благодаря, че се ангажираш Simple Smile

# 21
Скрит текст:
Повече за забавление, отколкото за работа Simple Smile
Интернет задължително, но не държа на 3G (нямам реална нужда)
Работата ми е предимно по време на командировки с офис-пакета, затова ми трябва малък и с клавиатура. Бърза реакция с тъч няма да ми се получи

Благодаря, че се ангажираш Simple Smile 
Разбирам... Наистина труден момент. На този етап по-скоро не бих препоръчал Yoga-та (или който и да е друг таблет) защото повечето от тях ще загряват след продължителна употреба. Лично аз не мога да предложа нов, евтин вариант. Това, което ми идва на ум (за съжаление не мога да кажа, че е наистина добре решение) е някое Sony Vaio (от 12/14 инчовите). Тези модели имат няколко проблема. Загряват и на старо не са много добра покупка, но ако нещото работи - ще работи, ако го ползваш разумно. Клавиатурата им не е много удобна, но се свиква. Екрана също ми идва малък и работи приемливо предимно в затворени помещения.

Проблема с 12/14 инчовите лаптопи е, че няма модели. Самото Vaio е предвидено, като... "дамски" лаптоп т.е. да се побира в дамска чанта (с доста уговорки).

# 22
# 23
Не, честно казано не са достатъчно добри. И двете системи са с двуядреният (стар) Pentium 4, който освен всичко няма да ти подкара по-новите версии на Скайп. Освен това с тактова честота 1.8 не е точно предпоставка за каквото и да е друго освен Facebook и Интертнет - дори офиса ще работи лагаво и гадно на това. Има таблети, които ще се справят по-добре. Като стана дума - Sony-то също не е първа радост на процесорният фронт, но мисля, че по-новите май са с i5-ци. За съжаление Sony официално спряха този бизнес (лаптопи и компютри Vaio), което до голяма степен е показателно за посоката в която ще върви пазара.

Потърси си нещо в смисъл i3/i5, ако парите ти позволяват това.

# 24
Такива намерих:
HP Probook
Lenovo M30 c i3 - тук вече имам някакви съмнения - изглежда ми същия и е на същата цена като този по-горе от PCSTORE, ама пише, че е с i3
Lenovo M30 c i5

Пари нямам.  Laughing Самонавивам се и може да го взема на изплащане, ако се навия достатъчно  Laughing

# 25
Трите машини са почти идентични - стават за Интернет, по-леки филми и най-леките игри. Можеш да ги ползваш и за почти всички неща, които ще ти потрябват в MSOffice-а. За друго не виждам да има смисъл. Лично аз от летящ старт предпочитам ProBook-а. Просто е с по-овърклокнат i5.

# 26
  • Sofia
Аз също си търся лаптоп но поне с Interl Core i5 мислех си за леново, това което ме спира е прекалено многото пластмаса - някой може ли да каже дали е качествена B серията им?

# 27
Трудно мога да ти кажа дали са добри... като всички китайски стоки са пълна руска рулетка, когато става дума за качество. Това, което мога да ти кажа, че за мен известна част от тях имат много особен хардуерен дизайн (което за мен е недостатък!).

# 28
  • Sofia
Трудно мога да ти кажа дали са добри... като всички китайски стоки са пълна руска рулетка, когато става дума за качество. Това, което мога да ти кажа, че за мен известна част от тях имат много особен хардуерен дизайн (което за мен е недостатък!).

Какво имаш предвид много особен хардуерен дизайн?

# 29
Имам предвид, че за да смениш една батерия на BIOS-а ти трябва висше техническо, лаборатория с инструменти и 5 часа работа по разглобяване на шасито, като в процеса сваляш и матрицата... Окей - това беше доста преувеличено, но... като се замисля не беше чак толкова преувеличено. Acer, старите модели на Asus и някои по-особени Dell-ове също имат подобни проблеми.

# 30
  • София
Аз също си търся лаптоп но поне с Interl Core i5 мислех си за леново, това което ме спира е прекалено многото пластмаса - някой може ли да каже дали е качествена B серията им?

Много неясно ти е питането  Rolling Eyes
За какво ще го ползваш и какъв е бюджета? Големина на екрана? На старо ли търсиш или чисто нов?
Ако нямаш претенции да е нов, за 400-600 лв. можеш да вземеш лаптоп професионална серия, от фирма, втора ръка с 6 м. гаранция.

Преди няколко месеца си взех втора ръка, но от човек /което не препоръчвам на начинаещи, ако нямат познат специалист, който да тества/ HP ProBook 6460b , с матов екран , батерия 5-6 часа и с лиценз за Windows 7 Pro, за 400 лв.  Ъпгрейднах го с със 240 SSD HDD и 8 GB RAM и съм предоволна за целите, които го използвам.

Като производителност ми излиза около 3 пъти по евтин от нов със сходни параметри /предвид лицензираната ОС, която мога да ъпгрейдна безплатно до края на година с WIN 10 или 8.1 /.

Имай предвид, че процесорите  "Core i" са различни поколения, моят процесор е от второ поколение - Sandy Bridge, с вградено видео Intel HD 3000.

# 31
Здравейте,
Аз също Ви пиша с молба за съвет и мнение, какъв лаптоп да взема за синът си, който заминава да учи и ще го използва (надявам се) предимно за учене, но разбира се не е възможно без игри и филми...
В момента сме в БГ и това което се препоръчва тук се различава от това което ни препоръчаха там където живеем и за това Ви моля за помощ.
За последните 6 години използвам два различни модела на Aser , от които съм изключително доволна. Първият сподели с мен горещ шоколад, а след това го бутнах от масата, но е работещ и майка ми, която е на 70 години го използва все още.
Вторият е четири ядрен и го използвам дори за Photoshop CS6.
Парите за които си мисля да отделя за лаптоп са 1000 - 1200 лева.
Намирате ли, че е огромна разликата между HP Pavilion 15-251nv: AMD Quad-Core A10-5745M APU wit Radeon HD 86 10G Grapfics (2.1 Ghz, 4 MB Cash) - 549 € с включен Windous 8.1 с подарък антивирусна програма http://support.hp.com/in-en/document/c04536949 и HP Pavilion 15-P250NU/L3S54EA - INTEL CORE i3-5010U, 2.10 GHz, NVIDIA  EFORCE 830M - 999 лв., или HP Pavilion 15-P053EU/J6Z61EA, INTEL CORE i7-4510U, честота на процесора: 2.00 - 3.10 GHz, графична карта - NVIDIA GEFORCE 840M - 1199 лв.
Основният ми въпрос всъщност е към, какъв тип процесор да се насоча и каква графична карта? Останалите параметри са доста идентични.
За съжаление в Технополис ми казаха, че не предлагат международна гаранция, но  Confused
Още нещо, не държа да е HP. Дори се надявам на мнения и съвети, защото много скоро трябва да вземем решение.

Последна редакция: пн, 27 юли 2015, 10:59 от pavlinkata

# 32
Павлинка, на въпроса: "Основният ми въпрос всъщност е към, какъв тип процесор да се насоча и каква графична карта? "

Процесор - Интел всеки от серията i3, i5 и i7 те устройва но i3 i i5 са ти в бюджета.
Видео - На интел видео ще върви фотшопа не се притеснявай, на geforce ili ati ще е по-добре но надлаи ще оправдае цената.

Марки: НИКОГА павилион - това е "лукс" версията на HP със същите скапани части и много скапано сервизиране (имам сервиз от опит ти казвам).

Lenovo, Acer - държат основен дял в момента и още не са съсипали качеството. Имат и иновации и супер промоции, менящи се всеки ден ( за да не се рекламирам ето ти вносителя и моделите http://most.bg/laptopi/where/p/2/price/982,1252.html)

Съвета ми е намираш 1 SSD диск догододина 128 гб и компа ще лети Simple Smile

Надявам се да съм бил полезен.

# 33
aitech-bg, много ти благодаря за съветите. Надявам се скоро да се похваля с нова придобивка  Grinning

# 34
Моля помагайте искаме да вземем лаптоп на студентката ни-нещо конкретно да ни прадложите като марка и модел на мен ми казаха да избера да има тези характеристики:
- екрани с резолюция 1920 x 1080 пиксела или по-висока
-сензорен екран-за Windows 8.1 и предстоящата версия Windows 10
-Broadwell CPUIntel -Intel 5th Generation Core серия
-SSD+ поне 1TB HDD
-Поне 8 ГБ рам
-2-в-1 PC?
-802.11ac Wi-Fi?
-RealSense 3D камера
-USB 3.0,обаче аз не разбирам нищо от компютри като технически характеристики де.Моля да споделите мнение надали имат и международна гаранция закупените от България?!Какъв модел и марка да изберем?
Да е с цена около 1100-1300 лв.и ни предложете магазин откъде да го закупим.

# 35
И аз тук Simple Smile
Търся нещо по-малко от 15", до 700-800 лв., леко и удобно.
Ще се ползва предимно в къщи, за сърфиране, скайп и фейс, офис, филми.
Т.е. за обикновен потребител.

# 36
  • София
Моля помагайте искаме да вземем лаптоп на студентката ни-нещо конкретно да ни прадложите като марка и модел на мен ми казаха да избера да има тези характеристики:
- екрани с резолюция 1920 x 1080 пиксела или по-висока
-сензорен екран-за Windows 8.1 и предстоящата версия Windows 10
-Broadwell CPUIntel -Intel 5th Generation Core серия
-SSD+ поне 1TB HDD
-Поне 8 ГБ рам
-2-в-1 PC?
-802.11ac Wi-Fi?
-RealSense 3D камера
-USB 3.0,обаче аз не разбирам нищо от компютри като технически характеристики де.Моля да споделите мнение надали имат и международна гаранция закупените от България?!Какъв модел и марка да изберем?
Да е с цена около 1100-1300 лв.и ни предложете магазин откъде да го закупим.

Мисля, че няма лаптоп в бюджета с всички характеристики, но най-добре да попитате за конкретен модел тези, които са ви посъветвали какво да търсите.

Като параметри и в ценовия диапазон, HP ENVY x360-15-u200nu покрива повечето критерии /процесор, памет, сензорен дисплей, резолюция/:
http://mallbg.com/%D0%9B%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF-HP-ENVY-x … 3S69EA_52218.html
Няма SSD, но може да си закупите допълнително /ще се оскъпипи минимум 100лв, според размера/, а основният диск от 1000 GB може да остане като външен в кутия /купува се допълнително/, за сторидж. Има вариант и да е вътрешен, но тогава ще трябва да се вземе друга кутия /caddy/, за да се сложи на мястото/ако има такова!/ на оптичното устройство.

Подчертавам, че нямам впечатления от модела /тежикък ми се вижда/, нито от магазина, но там го намерих най-евтин.

Помислете добре, кои екстри могат да отпаднат и сложете отметки само на това, което ви е най-належащо и може да зададете търсене по критеии някои сайтове, примерно тук: http://ardes.bg/laptop#!
Ако държите на процесор 5-то поколение, първо задайте core-I3 /после I5/ и гледайте само тези, който са с четири цифри и започват с 5. После отметнете размера на паметта, твърдия диск, вида дислей /сензорен/ и пр. Накрая изберете резултатите да се подредят по цена и избирайте. Ако харесате някой модел, пуснете го в гугъл и вижте къде е най-евтин, но и задължително проучете магазина, да не се окажат мошеници.
Ако купувате онлайн, задължително трябва да имате минимум 7 дни, през които може да тествате и върнете стоката, ако не ви хареса.

Успех!

При избор на лаптоп, освен ако не сте заклет геймър, не виждам смисъл от засилване на много пари за нов лаптоп. Ето една статия, в която това е обяснено по-добре: Защо да изберем обновен, вместо нов компютър?

И аз съм на същото мнение, както по-горе в темата съм писала.
Лаптопите от сайта са на добри цени, но човек действително трябва да е наясно за какво точно ще се ползва, за да няма драми  Wink

# 37
Аз гледам характеристиките в сайта на PCStore - можеш да зададеш повече от един критерий във всеки филтър. Мисля и от там да купя, ако това което избера не е по-евтино в laptop.bg или Аrdes.
Всъщност само от тези три сайта бих купила онлайн.

# 38
Благодаря ви за мненията , ще видя и ще прочета !

# 39
  • Пловдив
Предстои ни покупка на компютър или лаптоп за щерката.
Ще се ползва за училище - учи Компютърна графика.
Не съм запозната /а и тя все още не е- сега започват да изучават специалните предмети/, какво точно ще й е нужно...особено за 4г. напред.
Моя позната /в същата специалност-  последна година/ ползва лаптоп със следните характеристики /процерос intel i5 3,8ghz, видео карта amd 7700 2gb, RAM 8gb, хард диск 1tb на 7400 оборота, SSD 120gb/, който й върши работа до края на обучението/ Това го пиша само за ориентир.
Ще се радвам на насоки какво е най -удачно да вземем като марка/модел? А стационарен или лаптоп е по-добре?
Не съм се ориентирала в цените изобщо. Но нещо в добро съотношение цена/качество, не задължително най-евтиното.

Благодаря!

# 40
За тези пари ти препоръчвам да си вземеш реновиран лаптоп - аз съм с такъв от около година и не съм имала никакви проблеми. За 300лв с i5 процесор, който е един от най-мощните, 4РАМ и тн ... Фирмата от която го закупих ми обясниха, че реновираните им лаптопите са внос от Европа, били са предимно в банки и застрахователни компании и са много запазени - като чисто нови  Laughing newsm10
Пропуснах да спомена марката  - DELL Latitude E6410

# 41
Здравейте,

искам да си сменя лаптопа, тъй като вече започна да прави проблеми. Ползвам Gateway от 8-9 години, но на скоро му изгоря вентилатора, смениха го, но продължи да си гасне, та за това търся нов.
Ползвам го основно за работа (офис пакет), филми, сърфиране в нета, много рядко леки игри. Бюджетът ми е до към 700лв. От приятели и форуми в нета стигнах до извода, че Леново и ХП са предпочитани марки.
Спряла съм се на тези модели:
http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-15-R255NU-L5Z41EA/p/527840

http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-15-AC117NU-P5P82EA/p/527887

http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-PAVILION-15-P152N … -K6Y19EA/p/527828

http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-LENOVO-G50-30-80G001 … G0023QBM/p/518888

http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-LENOVO-G50-30-80G0023XBM/p/518894

Моля за съвет по-знаещите, кое от тези предложения би ми свършило работа. Може и Вие да предложите нещо различно. Благодаря Ви предварително!

# 42
Скрит текст:
Здравейте,

искам да си сменя лаптопа, тъй като вече започна да прави проблеми. Ползвам Gateway от 8-9 години, но на скоро му изгоря вентилатора, смениха го, но продължи да си гасне, та за това търся нов.
Ползвам го основно за работа (офис пакет), филми, сърфиране в нета, много рядко леки игри. Бюджетът ми е до към 700лв. От приятели и форуми в нета стигнах до извода, че Леново и ХП са предпочитани марки.
Спряла съм се на тези модели:
http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-15-R255NU-L5Z41EA/p/527840

http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-15-AC117NU-P5P82EA/p/527887

http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-PAVILION-15-P152N … -K6Y19EA/p/527828

http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-LENOVO-G50-30-80G001 … G0023QBM/p/518888

http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-LENOVO-G50-30-80G0023XBM/p/518894

Моля за съвет по-знаещите, кое от тези предложения би ми свършило работа. Може и Вие да предложите нещо различно. Благодаря Ви предварително!
Лично аз смятам, че Pavilion-а ще ти отговаря най-добре на това, което описа, а и цената му не е чак толкова по-висока. Имай предвид няколко неща, когато купуваш HP-та. Не обичат да ги прегряват - по-добре му вземи подходяща охлаждаща подложка (подходяща означава, че вентилатора на подложката трябва да съвпада с решетката за охлаждане на дъното на лаптопа). Не обичат да ги слагат на меки, мъхести повърхности (одеала, булани и п.р.) Друго, което трябва да имаш предвид е, че според мен лично, ако спазиш двете неща, които по-горе написах би трябвало да НЕ ти се налага да чистиш лаптопа поне година и половина. Така е предвиден - да му изтече гаранцията преди да го отворят за поддръжка и ремонт.

# 43
Благодаря за мнението! А Лаптоп HP PAVILION 15-P152NU/K6Y19EA е по-добър от Лаптоп HP 15-R255NU/ L5Z41EA заради вида процесор и графична карта ли? Тъй като само там намирам разликата. И много ли се усеща разликата в двата, тъй като разликата е 200лв. (наистина не е много за такъв тип техника, но ако не е голяма разликата може да ги спестя)? Извинявам се за глупавите въпроси, но не разбирам, за това и съм тук за съвет  Blush

# 44
Скрит текст:
Благодаря за мнението! А Лаптоп HP PAVILION 15-P152NU/K6Y19EA е по-добър от Лаптоп HP 15-R255NU/ L5Z41EA заради вида процесор и графична карта ли? Тъй като само там намирам разликата. И много ли се усеща разликата в двата, тъй като разликата е 200лв. (наистина не е много за такъв тип техника, но ако не е голяма разликата може да ги спестя)? Извинявам се за глупавите въпроси, но не разбирам, за това и съм тук за съвет  Blush
Следва лекция (ако не ви се чете пропуснете до заключението):

Разликата е повече от процесора - има голяма разлика между графичните карти. Можеш да сравняваш средният клас nVidia 840 с Intel HD graphics, като Голф 4-ка срещу Опел кадет горе-долу - не съм сигурен до колко е подходящо сравнението. И двете ще те закарат, но едната има климатроник, ел стъкла и милион дреболии, които правят живота по-приятен и е 15 години по-нов модел... В няколко думи - с 840-ката, когато решиш можеш да подкараш повечето съвременни игри (макар и с доста настройка) и като цяло е доста по-подходяща за резолюцията на екрана (1366х768). Не, че Intel-а не работи добре - просто е по-стар и по-слаб. Разликата в процесора също не е малка. i5 процесорите са чувствително по-добри от Quad Core процесорите. И двата вида са в една пазарна ниша, но I5-цата е по-принцип по-новият процесор и има повече нови инструкции. Конкретно тези два имат почти 30% разлика в производителността. Това всъщност може и да е добро нещо, ако търсиш по-малка консумация на ток и по-малко проблеми с прегряването, но като цяло според мен N3540-ката (15-R255NU) (по-евтиният) ще умре по-бързо, като технология. Според мен N3540-ката (15-R255NU) не е много добра идея да се мъчи с Windows 8.1 и/или 10-ка. За това ти препоръчвам, ако се спреш на него по-скоро да му инсталират 7-ца въпреки, че твърдят, че драйверите били оптимизирани за 8.1

В заключение:
Като цяло 15-P152NU модела е по-добрата инвестиция в дългосрочен план, но ако нямате претенции за скорост и ще ползвате системата предимно за web базирани приложения (разбирай Facebook и подобни), но НЕ за Skype можете да изберете и 15-R255NU.

# 45
Благодаря ви! Изчетох всичко, тъй като може да не разбирам, но пък ми е интересно да се пообразовам. Лаптопът, който в момента ползвам както казах по-горе го ползвам около 9 години. Разбирате, че не съм привърженик да си сменям лаптопа като излезе по-нов, съответно е по-добре да купя  15-P152NU. Та дори и само това, че ще е по-издръжлив ми е достатъчен аргумент. Още веднъж - благодаря, че ми помогнахте в избора. Хубаво е, че има кой да даде безпристрастно мнение. Хубав ден желая!

# 46
Здравейте, бихте ли могли да ми кажете дъно и характеристики за него за процесор Intel Core i3-5010U. Или за Intel Core i3,...които и да е

Нужно ми е за една курсова задача, а не откривам инфо.
Благодаря!

# 47
  • София
Няма отделно дъно за i3-5010U, понеже процесорът е запоен за него. Така са и останалите мобилни процесори, завършващи на "U".

Относно
Цитат
Intel Core i3, ... който и да е
Има 6 поколения процесори, последното е Skylake. Дънните платки за такъв процесор на настолен компютър, са с цокъл LGA 1151.

Информация има много, включително и на български.

# 48
Здравейте, бихте ли могли да ми кажете дъно и характеристики за него за процесор Intel Core i3-5010U. Или за Intel Core i3,...които и да е

Нужно ми е за една курсова задача, а не откривам инфо.
Благодаря!
Всяка дънна платка с чипсет Haswell ULT и сокет FCBGA1168 е твоята платка... Като стана дума... при дъната със сокет FCBGA1168 процесорите НЕ СЕ ЗАПОЯВАТ! Не пиши подобни глупости, че ще изглеждаш доста глупаво. Човека задал ти въпроса много добре е знаел какво да те пита - шапки долу.

# 49
  • София
Всяка дънна платка с чипсет Haswell ULT и сокет FCBGA1168 е твоята платка... Като стана дума... при дъната със сокет FCBGA1168 процесорите НЕ СЕ ЗАПОЯВАТ

1. Няма чипсет Haswell - така се казва поколението процесори, чипсетите обикновено се обозначават с букви и цифри.

2. Редно е да подкрепиш с някакви факти твърдението си за с. FCBGA1168.
Това, червенкото, нищо ли не ти говори? Ако изобщо знаеш какво е BGA, ето за сокета:
Цитат
Basically all "U" (like i5-4210u) and "Y" (like i5-4220y) model Intel mobile CPUs uses socket FCBGA1168. "BGA" basically means the pins are meant to be soldered into the motherboard and you cannot upgrade it. All other models like "M", "H", "MQ", "HQ" and "MX" should be socket FCPGA946 which means they actually go into a socket and can technically be upgraded.

Не пиши подобни глупости, че ще изглеждаш доста глупаво. Човека задал ти въпроса много добре е знаел какво да те пита - шапки долу.
Човекът въобще не знае за какво пита, но ако нямаш поне минимални познания в сферата, няма как да го разбереш.

Епитетите и квалификациите ще ги подмина. В един друг хардуерно ориентиран форум, с този си пост, щеше вече да си в темата за бисери.

# 50

Човекът въобще не знае за какво пита, но ако нямаш поне минимални познания в сферата, няма как да го разбереш.
Говорех за човека попитал задалия въпроса...

По същество - прав си - объркал съм процесора. Процесора, който гледах беше същият, но преработен за сокет G2 - заради това се подведох. Всъщност отворих подобен преди няколко седмици - дори търсих мобилен процесор за него...  Използвах събирателно Haswell с идеята да обобщя вида чипсети, които са за този сокет и този тип процесори.

Няма нужда от този тон пич - всеки може да недогледа - дори и ти Simple Smile

# 51
  • София
Не съм пич  Laughing Да, грешки стават от бързане /ще го приема, като извинение/.

Аз по неволя се запалих по хардуера /преди повече от десет години/, когато един "майстор" дойде да почиства прашлясалото РС и някак успя да отчупи парче от кристала на процесора /култовият за времето си, клокърски Бартън 2500 +/ при смяна на пастата... И накрая имаше наглостта да ми вземе пари и да каже, че от това комп не става.
Към днешна дата съм му много благодарна, понеже сама си асемблирам компютрите /за мен и близките/ и знам какво и къде да чета с разбиране, ако има проблем.

Както и да е, нищо лично, ама твоят тон беше по-по...  beer:

# 52
Здравейте, ще взимам лаптоп за подарък на брат ми и попаднах на този - може ли някой, който разбира да ми каже дали си заслужава  Laughing   
http://slim-computers.com/%D0%BB%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF%D … itebook-8460p____  Знам, че техниката втора употреба не е много надеждна, но съм взимала вече на себе си от същото място и съм много много доволна. Но от параметри нищо не разбирам, та за това се обръщам към вас  Grinning

# 53
Скрит текст:
Здравейте, ще взимам лаптоп за подарък на брат ми и попаднах на този - може ли някой, който разбира да ми каже дали си заслужава  Laughing   
http://slim-computers.com/%D0%BB%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF%D … itebook-8460p____  Знам, че техниката втора употреба не е много надеждна, но съм взимала вече на себе си от същото място и съм много много доволна. Но от параметри нищо не разбирам, та за това се обръщам към вас  Grinning
На теория е чудесна машинка, като за парите си. Разбира се това е само на теория - нямам представа как са се държали с него преди. Ако трябва да поспекулирам - най-вероятно не достатъчно добре. Предполагам, че е бил фирмена машинка, която е попаднала в магазина за втора ръка. Дори и да е била с добра поддръжка в повечето случаи ги натоварват доста. Ако не ви притеснява - пуснете машинката и ги помолете да ви пуснат някоя програма/игра/филм за 30-тина минути. Ако не направи проблем - има шанс да е добра система. Все пак - имайте си едно на ум за нещото. Цената му е по-скоро средна - като за втора ръка. Има и по-евтини, но показателите му са приемливи.

# 54
Интересна тема но късно попаднах в нея  Laughing след като си купих вече  Laughing
Купих този http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-DELL-NSPIRON-5558-76 … 84-WHITE/p/512825 и мога да кажа че съм много доволна. Макар че ОС е Ubuntu , но за сега се справям добре  Wink

# 55
Здравейте! Синът ми си е събрал 400 лв., за които иска да си купи лаптоп. Той е в 3 клас /за 4-и  Grinning/ и вероятно ще използва машинката да гледа клипчета, да си говори с приятелите, да играе игрички и от време на време може да пише нещо учебно. От много гледане на сайтове се чудим за този
http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-TOSHIBA-C40-C-10Q/p/512291
Харесва ми, че влиза в бюджета и има Уиндоус, но не разбирам дали има кирилица на клавиатурата и дали тези скромни 32 ГБ хард диск ще стигнат да си качи 1-2 игри... Моля за помощ и съвет  Praynig
PS. Само да добавя, че гледаме монитора да е 14 инча /и нагоре евентуално/ и че като добра родителка мога да му отпусна някой лев отгоре, но от порядъка на 50...

Последна редакция: сб, 25 юни 2016, 15:46 от Queen L

# 56
Най-добре да е с 15.6 инчов екран. Вариантите са или с по-малък екран и по-хубави характеристики или 15.6, но с по-слаби(спрямо бюджета). Аз бих избрал второто за себе си.
Лаптопите без операционна система или с безплатна такава са по-евтини и затова е най-добре към такива да се насочи човек. Ще трябва обаче после някой да инсталира Windows(или Linux...).
https://www.technomarket.bg/laptopi/lenovo-ideapad-ip-100-15iby- … mj0076bm-09143360 - без операционна система(ОС)
В Техно магазина е по-скъп и затова най-евтино от някой онлайн магазин.
http://www.pazaruvaj.com/prenosimi-kompjutri-c3100/lenovo/ideapa … 0e5bm-p314795257/ - без ОС
Виждаш, че в другите сайтове го има на по-ниска цена(сайта събира офертите от различни сайтове на едно място) от Техно магазина. Разгледай условията на доставка и плащане на всеки магазин. Някои от тях оскъпяват цената на покупката, ако се плати на куриера, а не с карта директно през сайта или по банков път. Със сигурност този се вписва в бюджета <450лв.

# 57
Благодаря! Стреснаха ме, че инсталирането на операционна система е между 100 и 200 лева. Всъщност аз дори не знам към кого да се обърна за това  newsm78 Винаги съм купувала техниката с инсталирана операционна система...

# 58
Queen лаптопа е с 32ГБ защото използва нова технология Solid State Drive ,но разбира се това не оправдава размера. Но виж ЧревиУгодник е дал добри продукти , който и да вземеш от тях няма да сбъркаш, биват. За игри горе-долу ще станат.

За инсталацията на ОС пиши като купите лаптопа ще ви дам клипче да гледате как се инсталира примерно уиндоус 7 , лесно е, а ако нямате дискове някой от форума може да ти прати, аз лично имам много дискове ако ти потрябва ще ти дам някой по куриер.

# 59
eastman18, благодаря! Продължаваме значи да търсим без Уиндоус-а да ни е определящ критерий - вариантите са определено повече  Grinning

# 60
Windoiwsa е 250 лева сигурно... айде в тоя случай ще вдигне цената със 100 и нещо... Мани ги тия операционни системи или ако има ОС нека да е линукс (тя е безплатна), пък аз ще ти дам диск с уиндоус ако не си от софия по куриер и без това съм заринат...

# 61
Преди седмица ми препоръчахте /предвид ограничения бюджет и други изисквания/ нещо като този https://www.technomarket.bg/laptopi/lenovo-ideapad-ip-100-15iby- … mj0076bm-09143360.
Синът ми прояви разбиране и търпение да изчака добра оферта. Сега гледаме този - http://www.emag.bg/laptop-lenovo-ideapad-300-15ibr-s-procesor-in … 1ri/pd/D52C83BBM/
На мен ми се вижда много подобен, но като не разбирам...  Какво ще кажете?

# 62
Може би този от Емаг защото вграденото му видео е маалко по-добро от на другия, макар че пък процесора на другия е по-добър. Трудно е да се каже.

Този от емаг има процесор n3060 а другия е с n2840.
n2840 е малко по-добър процесор но пък видеото му (вграденото ) е по-слабо от на n3060, а видео обработката именно е по-важна ако ще се ползва за някакви игрички. Зависи за какво ще се ползва.

# 63
eastman18, много благодаря  bouquet

# 64
На всеки 50-60лв. в плюс или минус характеристиките се променят със съответния знак. За филми, интернет и офис продуктите(най-добре LibreOffice, а не Microsoft Office) ще върши работа втория, който БЕШЕ на много добра цена. Проблема идва от там, че като започнат да се инсталират програми и процесора се задъхва, най-вече когато човек не разбира. Затова процесора трябва да бъде, колкото се може по-мощен. Най-добре първия, но и втория ще свърши работа. Аз за себе си бих взел втория, ако цената е определяща.
Важното е да се спрат всички не важни програми от стартиране автоматично(лесно е). Може Skype да се остави само. Още по-добре без антивирусна, но пак е важно какво и откъде се инсталира и какви файлове се отварят. Като цяло трябва да се внимава и да не се отварят много неща едновременно. При лаптопите е по особено, че лесно прегряват, а това е най-честата причина да спрат да работят.

# 65
ЧревоУгодник, благодаря за разясненията  bouquet
Тъкмо седнахме със сина ми да купуваме и разбрах защо казваш "БЕШЕ"  Sad

# 66
  • ...на безопасно
МОля за помощ и за мен:
https://ardes.bg/laptop/HP-250-G4-73710
https://ardes.bg/laptop/HP-255-G4-4-70753
https://ardes.bg/laptop/Acer-Aspire-ES1-520-51YM-4-71698

https://ardes.bg/laptop/HP-255-G4-4-8GB-72355
Към последния съм се насочила. Явно в ардес има някаква акция на марката. От този магазин смятам да закупя, че да мога и да го видя на живо.
Парите ми са около 500 лева. Ще го ползвам за интернет, филми. Обикновен потребител съм у дома. Искам сравнително бърз лаптоп и физически да е здрав  Crazy.
Сега съм с Acer. Няма и 5 години, а харда му даде дефект на 2- месец, шасито сдаде багажа на 3-тата година,  а сега и клавиатурата ми отказа.
Всички хвалят марката, ми толкоз ли му е максимума на един лаптоп?
Аз съм изключително съвестна към вещите си. Ама чак педантично. Няма изтърване , заливане , блъскане и други грубости при мен.
Приемам всякакви съвети и предложения. Склонна съм и на Леново и ASUS.

# 67
От изброените този http://ardes.bg/laptop/HP-255-G4-4-8GB-72355
5 години за един лаптоп не са никак малко.

# 68
  • София
Включвам се и аЗ с молба за помощ.Също търсим лаптоп за подарък на 10годишната ми дъщеря.Искам нормален размер 15,6.Бюджет до 600лв.Най-важното изискване е цвета-БЯЛ Crazy Като външен вид и дизайн ми харесаха модели на Тошиба.Моля за съвет и конкретни предложения  Praynig

# 69
# 70
  • София
Благодаря!

# 71
Здравейте! Спряла съм се на ТОЗИ ЛАПТОП. Дали ще ми върши добра работа, имайки предвид, че ще го ползвам главно за четене и писане, за прехвърляне на снимки от телефон на лаптопа и от там на преносим харддиск и CDта, за гледане на клипчета в youtube и чатене в социалните мрежи?

# 72
Здравейте! Спряла съм се на ТОЗИ ЛАПТОП. Дали ще ми върши добра работа, имайки предвид, че ще го ползвам главно за четене и писане, за прехвърляне на снимки от телефон на лаптопа и от там на преносим харддиск и CDта, за гледане на клипчета в youtube и чатене в социалните мрежи?
Всеки лаптоп ще свърши работа за тези дейности.
Лаптопа идва без операционна система и ще трябва да му се инсталира такава като най-добре да е Windows 7.

# 73
Много благодаря за бързия отговор, Чревоугоднико! Simple Smile Любител съм на Линукс и мисля това да е операционната с-ма. Но все пак, ако случаааайно не тръгне, ще имам предвид думите ти (за 7цата)!

# 74
Някой да има впечатления от този
http://www.plesio.bg/laptopi-c-69977907/turbo-x-flexbook-360-11- … tml?orderSource=3

Turbo-X FlexBook 360° 11.6 Mint Blue Laptop

За 10-годишно момиче

# 75
http://www.plesio.bg/laptopi-c-69977907/turbo-x-flexbook-360-11- … tml?orderSource=3

За 10-годишно момиче

Категорично не, малко РАМ и малък диск (ССД) 32 ГБ... Макар, че SSD  е модерна технология, капацитета е прекалено малък!

# 76

За 10-годишно момиче

Категорично не, малко РАМ и малък диск (ССД) 32 ГБ... Макар, че SSD  е модерна технология, капацитета е прекалено малък!

Зависи за какво ще го използва.

# 77
Taка е но от операционанта система ще отидат 15ГБ ще останат още 15 за иузползване.... Теглиш два филма и е пълен диска. Иначе рам паметта бива но за хора които много сърфират в нета няколко отворени таба в Google Chrome ще източат рама бързо.

# 78
Аз ползвам диск 40, а имам доста софтуер.

# 79
Кой Windows използваш?

# 80
Кой Windows използваш?

7

# 81
Кой от двата е по-добър /за игри и интернет/? Аз клоня към ACER-а единствено заради това, че има операционна система и няма да се занимавам с инсталирането на такава...  Embarassed
http://www.technomarket.bg/laptopi/acer-es1-520-5143-amd-a4-5000-09150789
http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-DELL-INSPIRON-3552-5 … 63908431/p/512856

# 82
Инсталирането на ОС трябва да ти е най-малкият проблем, защото може да се налага да го правиш често. По-важното е дали искаш лицензирана ОС.

# 83
Инсталирането на ОС трябва да ти е най-малкият проблем, защото може да се налага да го правиш често. По-важното е дали искаш лицензирана ОС.
Ако се абстрахираме от наличието на ОС - кой е по-читав?

# 84
Ако държиш на производителност - първия. Ако държиш на качество - втория.

# 85
Кой от двата е по-добър /за игри и интернет/? Аз клоня към ACER-а единствено заради това, че има операционна система и няма да се занимавам с инсталирането на такава...  Embarassed
http://www.technomarket.bg/laptopi/acer-es1-520-5143-amd-a4-5000-09150789
http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-DELL-INSPIRON-3552-5 … 63908431/p/512856
И аз съм за първия.
За игри тези лаптопи не стават, но всичко зависи какви игри ще се играят. Нека му инсталират Windows 7, а не по-нова.

# 86
Много благодаря за отговорите  bouquet

# 87
Много от познатите ми са се обръщали към мен за ремонт на лаптопи до 600 лева.
Общо взето не съм успявал да помогна защото повредите се оказват нелечими.
Когато бюджетът е ограничен залагам на втора употреба - топ моделите от предишни поколения на най-реномираните производители са на смешни цени.
Избрах такъв за брат ми под 300 лева Dell, бизнес серия, компактен 12 инча, метален корпус с подсветка на клавиатурата, сензори и други глезотии по него. С него ще се забавляват жена му и племенничките, няма да използват и половината му потенциал, няма да има нещо което да поискат да прават с него и да не може през следващите няколко години. Замислям се да взема такъв на родителите ми и да разкарам техния бръмчащ кошник.

# 88
Здравейте.Какъв лаптоп ще ми препоръчате за подарък на 14 годишно момче,което ще го ползва предимно за игри и сърфиране в интернет.Бюджета е до 1000 лева,не държа на марка,но не разбирам нищо от параметрите,ядра,процесори и другите "важни" неща.В интернет има прекалено много объркваща и разнообразна информация и съвети,а на продавач консултантите в големите вериги не се доверявам,предвид текучеството им на персонал.

# 89
http://www.emag.bg/laptop-lenovo-ideapad-100-15ibd-c-procesor-in … fri/pd/D5Y6Q2BBM/

http://www.emag.bg/laptop-lenovo-ideapad-100-15ibd-s-procesor-in … 3ri/pd/DY0PN2BBM/

И двата стават за игри като единия е с по-малко РАМ, но обикновено рам паметта не е ключова при игрите. Важни са процесора и графичния чип, които тук са добри.

# 90
Благодаря и други ме насочиха към леново или дел,имам още няколко дена да търся,че повода наближава  bouquet

# 91
Зависи какви игри ще играе. Лаптопите като цяло не са предвидени за игри, а тези предвидени за игри не си заслужават парите. Днешните игри няма да тръгнат на тези лаптопи или в най-добрия случай с най-ниски видео настройки. РАМ паметта е важна и гледай да е 8GB, че игрите са лакоми. Процесора и видео картата е ясно, че са определящи.
Не бих си купил HP или Dell. От фалиращи компании не очаквам качество. Lenovo се целят в ниска цена и успяват.
Междудругото някой трябва да инсталира Windows преди да дадеш подаръка освен, ако сам може да го инсталира. Възможно е в бъдеще да се наложи да купиш охлаждаща подложка, щом ще е за игри.

# 92
За подложка се сетих и аз,някакви онлайн игри играе и аз не съм много сигурна кои точно и какви изисквания имат,но казва че с двуядрен му забива новия Уиндоус 10 и иска нов.Ще търся и за операционна ако няма като го купя,нали за няколко часа се инсталира?  newsm78

# 93
За подложка се сетих и аз,някакви онлайн игри играе и аз не съм много сигурна кои точно и какви изисквания имат,но казва че с двуядрен му забива новия Уиндоус 10 и иска нов.Ще търся и за операционна ако няма като го купя,нали за няколко часа се инсталира?  newsm78
Най-добре да няма Windows, защото така се спестяват пари, иначе ще се оскъпи поне с 100-150лв. Инсталирането може да трае по-малко от час с всичко необходими драйвери, които се инсталират. Трябва да намериш обаче кой да го направи.
По-добре Windows 8.1, отколкото 10.

# 94
Здравейте.Какъв лаптоп ще ми препоръчате за подарък на 14 годишно момче,което ще го ползва предимно за игри и сърфиране в интернет.Бюджета е до 1000 лева...
Още един глас от мен за Lenovo. Peace

# 95
Ако критерият е само игри, марката няма значение.

# 96
Ако критерият е само игри, марката няма значение.
Марката никога не е от значение!

# 97
От значение е, ако искаш качествено обслужване.

# 98
Всеки лаптоп ще ти свърши работа.

# 99
Подкрепям мнението.

# 100
Ще се възползвам от възможността за съвет от хардуеристи  Blush

Имам сложната задача (прехвърлена ми от Дядо Коледа) да намеря лаптоп
- за игри, основна цел FIFA 2017, т.е с отделна видеокарта
- да е с малък диагонал и лек, защото бъдещият собственик е има-няма 28 кг, а иска да го влачи навсякъде
- да е от здрава пластмаса
- заради игрите и другите му обучителни неща ще ни трябва и Windows, и като че ли ми се иска да е легален  Crazy
- на голям хард диск не държим, едно SSD 128/256 GB е повече от достатъчно

Всичко това до максимум 1200 ( 1400лв с Windows)

Основно не мога да се ориентирам с видеокартите и кои производители/серии в момента са от качествени компоненти  newsm78

# 101
  • София
Този мисля, че ще се справи прилично с Фифа-та:
http://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_510-lenovo_ideapad_510_1 … SR00D7BM_256gbssd
Без SSD e 1200 лв., но дискът е бавен, 1000 GB на 5400 оборота.

За Windows можеш да си купиш само ключ за 10-25$, според ОС.
Няма да е 100% легален, понеже у нас се изисква и фактура при евентулана проверка, но проблеми с MS няма да имаш  Wink

# 102

Щом мислите така, взимам този и няма да му мисля повече, че ми омръзна да ровя и да търся. Благодаря ви Simple Smile

# 103
Този мисля, че ще се справи прилично с Фифа-та:
http://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_510-lenovo_ideapad_510_1 … SR00D7BM_256gbssd
Без SSD e 1200 лв., но дискът е бавен, 1000 GB на 5400 оборота.

За Windows можеш да си купиш само ключ за 10-25$, според ОС.
Няма да е 100% легален, понеже у нас се изисква и фактура при евентулана проверка, но проблеми с MS няма да имаш  Wink
Благодаря!

# 104
А за таблет? Каква да гледам? Не намерих специална тема. Трябва ми за дете, също основно за игри. Марка, РАМ, памет....какъв дисплей /кои са по удароустойчиви  Mr. Green/

# 105
Ако имате пари, взимайте си  mac и ще си свиркате.

# 106
  • Варна
Отказахте ме от предния ми избор, за това да питам
Скрит текст:
този вече подходящ ли ще е за Фотошоп и 3д програмиране, защото иначе си има отделна видео карта, точно nvidia е, каквато и исках, има си SSD и е i5

# 107
Мисля, че ще стане, но аз за тази цел бих си купила настолен компютър.

# 108
  • Варна
Мисля, че ще стане, но аз за тази цел бих си купила настолен компютър.
имам вече, но нещо... не знам

харесах си и този след две консултации
и вече съвсем не мога да си избера  Laughing

# 109
Аз бих взела този с уиндоуса.

Или дргия + уиндоус.

# 110
  • Варна
но те и двата са без ОС

# 111
Ой, заблудила съм се от картинката. Еми тогава втория... все пак има по-добър процесор.

# 112
Здравейте! Искам да си купя лаптоп с операционна система windows 7 /explorer/ с цена до 700 лева и да има памет на хард диска около 500 GB, но не мога да намеря такъв. Ще ми помогнете ли? Какъв ще ми препоръчате? Незнам дали лаптопите с Linux имат програма като уиндоус 7.

# 113
Grinning Не, лаптопите са или с Линук или с Уиндоус, но с Уиндоус 7 сигурно няма да намериш. Поне не нов.

# 114
Здравейте! Искам да си купя лаптоп с операционна система windows 7 /explorer/ с цена до 700 лева и да има памет на хард диска около 500 GB, но не мога да намеря такъв. Ще ми помогнете ли? Какъв ще ми препоръчате? Незнам дали лаптопите с Linux имат програма като уиндоус 7.
Microsoft забраниха да се продават лаптопи със стара операционна система. Тези с Windows 8/8.1 мисля, че могат да ги продават до изчерпване на количествата.
Взимай един без операционна система и в някой сервиз ще ти сложат Windows 7. Няма да е лицензиран и не знам дали това е проблем за теб.
Програми за Linux има достстъчно, ако не същите като за Windows, то поне аналогични.

# 115

Щом питаш такъв въпрос, не си взимай с линукс, че ще имаш доста голям период на свикване. Отделно зависи какви програми ти трябват. Наистина повечето ги има и за линукс (зависи за кой точно линукс става дума), но голяма част от тях не са същите и ще е желателно паралелно да имаш и инсталиран уиндоус. Защо държиш на уиндоус 7? За 700лв и 500 гб ХДД може спокойно да се намери нов читав лаптоп в техноверигите.

# 116
dani.581  Че защо точно windows 7 искаш?

# 117
какъв и да вземе с Windows ще подкара и Windows 7.

# 118
Няма идеални компютри, или фирми производители. Компютрите са за определена работа - и според изискванията й се избират.  Общо взето, ако ти трябва някакво превозно средство да ходиш на село веднъж месечно - не ти трябва БМВ или Мерцедес. За съжаление компютрите - лаптопи, които се продават в момента в хипермаркетите уж са с големи възможности и безплатен софтуер, не работят добре. И аз много се чудя, какво до купя. Имаме стар - 10 годишен Пакарт  бел и нов Леново с всички екстри - подарък от много близки хора. На новият никой не иска да сяда - не работи добре, прави си каквото си иска, старият - хърка здраво.
Във всички случаи изборът трябва да е много внимателно обмислен. Човекът, който ни дава ИТ услуги - инженер, суперкомпютърджия, си купи наскоро лаптоп втора употреба от И бей - около 100 евро. Помолих го да купи и за мен подобен. Ако има резултат - ще пиша.. 

# 119
Енергомикс, еми то пак зависи за какви нужди му трябва лаптопа на твоя човек, дето си е намерил за 100 евро. Колко да е по-хубав този от новият, който вече имаш. Пак е опира до това, за какво ще се ползва.

# 120
Нов лаптоп за под 400 лева https://sky-mag.eu/hp-250-g4 Единственият недостатък е че е само с 1 година гаранция. За работа с интернет и офис приложения е идеален.

# 121
Нов лаптоп за под 400 лева

Извинявай, че ти апострофирам рекламата, но телефона ми има повече изчислителна мощ и памет

# 122
Аз съм в търсене на лаптоп, който ще мога да ползвам за университета. Мога да дам до към 1110 лв. Идеи? Peace

# 123
Аз съм в търсене на лаптоп, който ще мога да ползвам за университета. Мога да дам до към 1110 лв. Идеи? Peace

А някакви насоки като изисквания за хардуер?

# 124
Назгул, толкова съм зле с тези неща, че просто не мога да ти опиша. Embarassed Нищичко не разбирам.
Искам да го ползвам поне 5-6 години, да мога да си върша нещата за университета, да си гледам филми на него, да слушам музика, да си играя някакви игри понякога. Може да има още, но не се сещам. Сигурно звуча много дебилно, но просто не разбирам от хардуери и тем подобни.

# 125
че просто не мога да ти опиша. Embarassed Нищичко не разбирам.

Тогава... ти предлагам да си избереш няколко от сайт или магазин или каквото ти хареса, да споделиш какво си избрала, и след това ще видим на какво ще се спрем.  Simple Smile
п.с. Като избираш в този ценови диапазон, не скачай на големи дискове, а търси нещо на което пише 256GB SSD. Не скачай и на многото памет - 8GB са напълно достатъчни.

# 126
Здравейте , аз съм леко ,,след дъжд,качулка,, но все пак да питам.
Имам ето този лаптоп https://support.hp.com/us-en/product/hp-14-ac100-notebook-pc-ser … ocument/c04958132
Втори компютър в къщи ,за сърфиране ,мейли и филми го взех .
Не съм имала кой знае какви претенции,но това може да скъса нервите и на слон! Shocked
Безумно бавен е , как мога да го направя по бърз?  
Всички ъпдейти са му ок ,не е натоварен с нищо ,бавен си е от самото начало.
Имате ли някакви идеи?

# 127
Здравейте , аз съм леко ,,след дъжд,качулка,, но все пак да питам.
Имам ето този лаптоп https://support.hp.com/us-en/product/hp-14-ac100-notebook-pc-ser … ocument/c04958132
Втори компютър в къщи ,за сърфиране ,мейли и филми го взех .
Не съм имала кой знае какви претенции,но това може да скъса нервите и на слон! Shocked
Всички ъпдейти са му ок ,не е натоварен с нищо ,бавен си е от самото начало.
Имате ли някакви идеи?
Преинсталация с Windows 7 32bits ще го направи доста по-бърз. Също да се спрат автоматичните ъпдейти, че има голяма вероятност автоматично да се обнови отново до Windows 10.
Гаранцията​ няма да отпадне.

# 128

Дефинирай безумно бавен. С пример. Защото от таблет не трябва да се очакват чудеса

п.с. Даунгрейда до Win7 е крайно непрепоръчителен. Опитай да разкараш и McAfee LiveSafe™.

# 129
Всичко излишно в махнато. Не е таблет, лаптоп е.
По принцип ползвам хром. Пробвах Мозила и опера и е една идея по-добре.
Чудя се, дали може да се добави рам, не разбирам от тези неща