Атопичен дерматит при голямо дете

  • 16 866
  • 123
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 755
Жълтия по-силен ли е? Аз също ще се включа

Последна редакция: ср, 02 дек 2015, 06:03 от acer

# 76
  • Варна
  • Мнения: 428
Жълтия по-силен ли е? Аз също ще се включа

Розовия е педиатричен, би трябвало да е по-слаб от жълтия.

# 77
  • Мнения: 18
Жълтия по-силен ли е? Аз също ще се включа

Розовия е педиатричен, би трябвало да е по-слаб от жълтия.
Точно розовото става за малко бебе,но на нас още ни помага.Жената която ми го донесе последно ползва синия за псориазис и каза че има подобрение.Иаз мисля да си взема жълт за мен Wink Wink Wink

# 78
  • София
  • Мнения: 3 816
Дано скоро го пуснат и тук в България. Да пробваме и това. Rolling Eyes

# 79
  • Мнения: 11 308
Миленита, много благодаря че сподели.
Внесох си и вече се мажем. Не смея много по лицето да мажа, но така или иначе нещата са по-добре /пу-пу-пу/

# 80
  • Мнения: 2 942
Нещо ново newsm78

# 81
  • Мнения: 18
Миленита, много благодаря че сподели.
Внесох си и вече се мажем. Не смея много по лицето да мажа, но така или иначе нещата са по-добре /пу-пу-пу/
   Мажи и по лицето няма проблем  Grinning Grinning Grinning Grinning Много се радвам за вас  Heart Eyes

# 82
  • София
  • Мнения: 3 816
Поръчах да ми донесат жълтия крем, поредното мазило което ще пробвам. Как е при вас, има ли ефект от мазането?

# 83
  • Мнения: 1
И ние го ползваме на 9 месечно бебе, което има екземи под колената само, но бяха станали доста червени по едно време. От около 4 намазвания за сега изчезнаха, препоръчваме го.

# 84
  • София
  • Мнения: 38 419
Ние сме много зле - каквото и да хапне се изрива, освен основните петна.
Предпоследния крем, който купих беше на SVR - и той му щипе.
Само от кокосовото масло му е добре горе-долу.
Давам и Кларитин за сърбежите.
Абе трагедия. Чакаме морето...

# 85
  • Мнения: 11 308
Ние сме много зле - каквото и да хапне се изрива, освен основните петна.
Предпоследния крем, който купих беше на SVR - и той му щипе.
Само от кокосовото масло му е добре горе-долу.
Давам и Кларитин за сърбежите.
Абе трагедия. Чакаме морето...

Тест за хранителни алергии имате ли?

Опиши ми до най-малка подробност какво ядете последните 3 дни примерно  Peace

# 86
  • София
  • Мнения: 215
Моето дете страда от атопичен дерматит,който се изразява не толкова в кожни прояви,колкото до алергичен конюнктивит и алергична задна хрема.Имаме алергия към домашен прах и бобови храни.
Аз лично съм много доволна от доктор Дърленски в болница Токуда. По негова молба, когато има кожен обрив мажем мястото с Протопик по определена схема .

# 87
  • София
  • Мнения: 38 419
Ние сме много зле - каквото и да хапне се изрива, освен основните петна.
Предпоследния крем, който купих беше на SVR - и той му щипе.
Само от кокосовото масло му е добре горе-долу.
Давам и Кларитин за сърбежите.
Абе трагедия. Чакаме морето...

Тест за хранителни алергии имате ли?

Опиши ми до най-малка подробност какво ядете последните 3 дни примерно  Peace

Каним се да ходим на тест, но проблемът е, че всяка вечер се чеше, аз давам Кларитин, а на тест трябва да отиде чист от антихистамини.

За храната - вече съм се видяла в чудо. Знам, че трябва да го сложа на картофи и ориз примерно. Каквото и да хапне различно, се обрива - плодове, салам, шоколад, домат и всичко останало.

Бяхме в Токуда, 29та, Александровска, Медицинска.... Навсякъде.
От Протопика прави мокри екземи.

Тестът ми е последната надежда. Но и той какво ли ще помогне, не знам...
Докторите явно не могат да ни помогнат.

# 88
  • Мнения: 5 637
Free Agent, аз не съм дете но от пубертета съм с атопичен дерматит, който се мести по тялото и е бил и с мокрещи рани и с цепеща се кожа... В последните, може би 5 г. храната много силно взе да ми се отразвяа, както си писала по - назад е точно така, в определен период нещо може да не навреди, но когато се съберат n-фактора нещата стават страшни. В последно време забелязвам колко зле и силно ми влияят доматите. Всичко друго също. Колкото по-изкуствено толкова по-зле. Не мога да дам съвет за храните, но се включвам основно за да споделя какво ползвам в последно време-смес от кокосово масло + чаено дърво. Леко на водна баня разтопявам маслото, капя капките , разбърквам и изсипвам в сухо буркан. Пропорцията ми е 5капки на 1с.л. кокосово масло. (харесвам това  МАСЛО ОТ ЧАЕНО ДЪРВО- АРЕОН, с алтея не си допаднаме Wink). Това е мазно кремче но бързо попива, не цапа дрехите но мирише силно. ДА НЕ СЕ ПОЛЗВА ПО ЛИЦЕТО, да се пазят очите. Обикновенно вечер преди лягане се мажа на засегнатите места. За няколко вечери има подобрение и спирам да се мажа до ново обостряне. Не препоръчвам за бебета!

# 89
  • София
  • Мнения: 38 419
Благодаря, аз ползвах Чаено дърво с бадемово масло зимата, сега ще капна в кокосовото.
Не е бебе, на 5 и половина е синът ми.
Както бебе беше горе-долу, но в последно време нещата стават все по-зле, каквото и да правим.

Общи условия

Активация на акаунт