мамита, айде пак помагайте

  • 500
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 028
моля ви мами пак за съвет... въпросите ми са свързани с АМ и въвеждане на месо, различни въпроси, ама по-добре да не пускам отделни теми


Значи, започнах да дохранвам вечер с Аптамил 2 и резултатът е запек. Та чудя се да бързам ли да сменям млякото или трябва да изчакам, може пък коремчето да се нормализира? Колко време привиква бебчето към дадено мляко? Бебчо папка млечни пюрета и каши, в тях млякото не е Аптамил със сигурност. Дали е ОК да се смесват така двете - това от пюретата и Аптамил?  Не мога да спра да се чудя - Аптамил уж бил за деца, предразположени към запек, а беби от него се запече  newsm78

Вторият ми въпрос е свързан с това, че скоро ще въвеждам месце и пак се чудя как. Не ми се струва логично да дам наведнъж 200 гр месно пюре, дайте акъл как се въвежда постепенно. Педката каза да започнем с пуешко и заешко. А вие с какво започнахте?

благодаря предварително на всички, които отговорят  Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 27 524
Здравей,
по въпроса за Аптамила-да,случва се понякога някое дете да се запече от него,но при вас може и да е от кашите например.Изкачай,бих те посвътвала,двойката е по-хранителна и може би на бебо му трябва малко време да привикне.Аптамил за мен е най-хубавото мляко на пазара и ако нямате проблеми-останете си на него.
Месцето се въвежда постепенно,аз вчера започнах.Към обичайното му пюре от моркови прибавих няколко лъжичка пуйка с моркови и така.След два дни пак ще дам,малко повече и така постепенно,ще достигнем едно бурканче.Ако му пасираш ти месцето-започни с 2 чаени лъжички месо напимер,ако е месно готово пюре,тогава може малко повече,понеже месото вътре не е толкова много.Това е от мен.Поздрави

# 2
  • Мнения: 548
Здравей и от мен,
по първия въпрос нищо не мога да кажа. За месото - в готовите месни пюрета съдържанието на месо е не повече от 8%, т.е. на бурканче от 125 гр (с каквото предполагам, че ще започнеш) съдържанието на месо е 10 гр. Все пак постепенното въвеждане е за предпочитане и мисля, че Блонди ти е дала добър съвет. Аз също дадох първо пуйка (по съвет на педито), последвана от заешко и накрая пиле. Засега не давам друго месо.

# 3
  • Мнения: 228
За млякото и аз не мога да дам съвет ,а за захранването ,започнахме с пилешко като давах първо 1 лъжичка и така всеки ден до 5 и после по цяло бурканче ако е с мляко ,ако е без мляко  изваждаш малко и допълваш с мляко.

# 4
  • Мнения: 27 524
За млякото и аз не мога да дам съвет ,а за захранването ,започнахме с пилешко като давах първо 1 лъжичка и така всеки ден до 5 и после по цяло бурканче ако е с мляко ,ако е без мляко  изваждаш малко и допълваш с мляко.

Месните пюрета с мляко ли са???  newsm78
Тук не намирам нито зеленчукови с мляко,пък за месни да не говорим.Винаги са без.И всъщност може ли да се смесва месо с мляко???Прекалено ми се струва...де знам и аз как,ама месо и мляко... SickТака ли се продават наистина?

# 5
Според мен,нищо не му пречи и да има мляко,ама май и аз не съм виждала месни,иначе зеленчукови има!

# 6
  • Мнения: 27 524
А за различните АМ...не се притеснявай.Според мен за малките бебчовци не е хубаво да се смесват,ама твоето вече не е толкова малко и няма проблеми.И аз давам Аптамил,Милумил,едни готови на Данон,каши на Нестле,та са все различни,ама това според мен вече не е от значение,нали приема млечни продукти  Peace

# 7
  • Мнения: 2 028
Блонди, и аз като го мислих цял следобед реших, че няма защо поне за смесването на различни АМ да се притеснявам - ми откъде примерно да съм сигурна, че в пюрето и кашата са еднакви... а аз не купувам безмлечни да добавям...така че поне по тая точка се поуспокоих

иначе в месните пюрета, поне на Ганчев, има мляко!

# 8
  • Мнения: 649
аз започнах с пилешко месо, прибавям му няколко лъжички към зеленчуковото. иначе пуешко също пробвах, но не му харесва и не иска да го яде. може и телешко месо съм  давала. аз сама си го варя и после пасирано му го давам, останалото може да се замрази. аз никога не съм прибавяла мляко /АМ/ към зеленчуковите пюрета и особено към местните, защото тогава организмът не може да усвои желязото от месото- млякото пречи.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 271
За АМ - да, така се случва, когато организма му е свикнал с кърмата. Все пак тя е много по-лесно смилаема и повечето деца реагират така - запичат се. Не се притеснявай и не сменяй веднага Аптамила. Изчакай стомахчето му да свикне с новата храна. И тъй като е нова, изчакай малко с въвеждането на месо. Не е хубаво 2 нови храни на веднъж да въвеждаш. Поне 2 седмици разлика трябва да има, за да може да свикне с Аптамила, пък после вече да може да привиква към месото.
Наистина пуешко и заешко се препоръчват за захранване, като аз лично ти препоръчвам заешкото, като по-неутрален вкус, за да не стреснеш детето. Иначе в купешките пюрета наистина месото не е толкова много, че да се притесняваш. Ако си яде зеленчукови пюрета, спокойно можеш да сложиш половин месно и половин зеленчуково.
П.П. Давай разхлабващи сокове и пюрета за запека. Такива са круша, грозде, пъпеш, портокал (ако си въвела цитрусите), сини сливи и др.

# 10
 feeding  и на нас първото месно пюре ни беше с пуешко дадох му го цялото защото нали малка част от сместа е месо а останалото са зеленчуци

Общи условия

Активация на акаунт