С болка в сърцето искам Ви съвет

  • 8 693
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте,

не знам от къде да започна, защото имам огромна болка в душата.
Извинявам се на всички за поредната драматична тема, но просто няма с кой да споделя и няма кой да ми даде съвет, за това се обръщам към Вас.  Praynig
Ще се опитам максимално да запазя анонимност за да не нараня човека за който ще говоря.
От повече от 5 години сме заедно. Преминали сме през трудности, но и през много хубави моменти. И след толкова време той поиска месец без мен. Много ми е болно защото аз чувствам вина за всичко.
Може би за тази временна раздяла има 2 основни причини.
Едната е че преди няколко месеца от напрежение отидох у тях, върнах ключа за неговия дом, който беше предназначен за двама ни и му казах че искам да си помисля дали мога да преодолея проблеми които имаме заради негови приятели, които съзнателно или не си позволяват да обиждат и него и мен. Аз съм горда и все пак имам самочувствие и не приемам в живота си хора които си позволяват такова отношение към хора които наричат приятели.
Другата причина е този апартамент. От доста време мечтаем да живеем заедно и тъкмо когато можехме да сме заедно и на едно място аз останах без работа, но той реши че ще се справи и заживя там. Заработи на няколко места. Почти не се прибираше освен да спи и да се изкъпе. Аз реших че не е момента и аз да му висна на врата и не се пренесох при него. Когато го взе докато е на работа аз чистих и подреждах. Знаех че му е самотно, но какъв беше смисъла да съм там, да трупам сметки и да не се виждаме.
Сега тази раздяла ме убива малко по малко.
Той се интересува от мен, защото имам и други семейни проблеми, а и проблема с липсата на работа прави нещата непоносими.
Той все още твърди че сме заедно, но не знае дали ме обича още и дали всичко не е само навик. И иска да е сигурен че някой ден няма да се разделим или да се нараняваме.
Обичам го и искам да е пак до мен защото ми е огромна опора.
Опитвам се да не го търся, но е ми е трудно, той твърди че му липсвам и съм склонна да му вярвам защото ме търси. В момента аз се опитвам да огранича разговорите ни за да не му плача и мрънкам, защото знам че това няма да оправи нещата.
Чета че такива раздели не са само временни и се отчайвам.
Разбрали сме се да се срещнем след месец и хем нямам търпение да го видя и прегърна и  хем ме е страх от този ден.
Знам че сред вас има много момичета с опит и имам нужда от съвет.
Правилно ли е да се отдръпна сега от него?
Как да постъпя?  Cry

# 1
  • Мнения: 6 764
За мен мисленето ти "да не му виснеш на врата" докато си без работа и отказа да заживеете заедно не е правилно. Когато двама души за заедно, то те са така в добро и лошо. Имало е момент, когато мъжа ми е оставал без работа, имало е и времена, когато аз съм работела само сезонно. Никога не сме се разделяли. Човекът до теб ти е най-близък и трябва да му позволиш да е до теб в труден момент. Ако му откажеш това право, то му даваш повод да се усъмни в чувствата ти и да се колебая дали го чувстваш достатъчно близък.
Уважи желанието му да е малко сам със себе си, но ако те търси, откликвай. Пиши му да попиташ просто как е. Недей съвсем категорично се дръпва. Нека знае, че го обичаш, но в същото време му даваш времето, което е поискал. Успех  Peace

# 2
  • Мнения: 4 418
Как да постъпиш? "Порасни", разбери, че има и други хора на тоя свят. ; )

# 3
  • Мнения: 1 844
Изгледжда, че не той, а ти си изоставила него.
Вероятно от твоя гледна точка нещата, които си направила, имат своите доводи и обяснение. Уж си била с добри намерения.
Но всъщност си постъпила несериозно. Несериозно е да правиш крачка назад в отношенията, когато срещнеш трудност.
Вероятно мъжът се е разколебал доколко си способна и ти да му бъдеш опора и дали при всеки проблем няма да си събираш чантичката и да бягаш от проблема, уж за да помислиш, уж за да си стъпиш на краката.
Предполагам това са били размишленията му, ако разбира се въобще тази временна раздяла е следствие на твое поведение. Винаги го има варианта и той просто да е охладнял към теб. Това ти можеш да знаеш най-добре, тези неща се усещат, особено ако си отворим очите и наблюдаваме трезво.

# 4
  • Мнения: X
Абсолютно съм съгласна с Radeva-87 и desinkata_85 .
Цитат
преди няколко месеца от напрежение отидох у тях, върнах ключа за неговия дом, който беше предназначен за двама ни и му казах че искам да си помисля дали мога да преодолея проблеми които имаме заради негови приятели, които съзнателно или не си позволяват да обиждат и него и мен. Аз съм горда и все пак имам самочувствие и не приемам в живота си хора които си позволяват такова отношение към хора които наричат приятели.
Вместо заедно да обсъдите и решите проблема, ти си "избягала" и от проблема, и от него.
В една ЗАЕДНОСТ така не се прави.

Цитат
Другата причина е този апартамент. От доста време мечтаем да живеем заедно и тъкмо когато можехме да сме заедно и на едно място аз останах без работа, но той реши че ще се справи и заживя там. Заработи на няколко места. Почти не се прибираше освен да спи и да се изкъпе. Аз реших че не е момента и аз да му висна на врата и не се пренесох при него. Когато го взе докато е на работа аз чистих и подреждах. Знаех че му е самотно, но какъв беше смисъла да съм там, да трупам сметки и да не се виждаме.
Пак проблем, и ти пак "бягаш".
Той беше ли съгласен с това твое решение?Или ти го взе сама, без да го питаш или без да се съобразиш с неговото желание?

Цитат
Той все още твърди че сме заедно, но не знае дали ме обича още и дали всичко не е само навик. И иска да е сигурен че някой ден няма да се разделим или да се нараняваме.
Нормално да не е сигурен в теб и във вас като двойка...досега си му дала доста сигнали, че не може да разчита на теб.
Чак не мога да повярвам, че от 5 години сте заедно...поне ти се държиш така, като че ли се познавате от 2-3 месеца, все едно сте си чужди още.

Цитат
Опитвам се да не го търся, но е ми е трудно, той твърди че му липсвам и съм склонна да му вярвам защото ме търси. В момента аз се опитвам да огранича разговорите ни за да не му плача и мрънкам, защото знам че това няма да оправи нещата.
Т.е., пак му "бягаш".Е, как искаш после да ти вярва?
Вместо да се дистанцираш и да ограничаваш разговорите, покажи му, че държиш на него, че може да разчита на теб, че при проблем ще търсиш и неговото мнение.
Не го поставяй отново в положение на несигурност, ако искаш да си с него.

# 5
  • Мнения: 2 352
Няма как някой да бъде сигурен че няма да се раздели с другия.
Много объркан пост. Два пъти го изчетох. Колко сметки би направила ти? Колко ток би изгорила и колко вода? Малко не разбирам. Според мен ако беше там и му готвеше щеше вероятно да му е по-лесно, че и по-евтино, но това сега са наистина глупости и дребвавости. Когато някой иска да живее с друг, той живее с него а не си намира поводи да не го прави. И още, добре е да си наясно със себе си. Цялото ти поведение говори че бягаш от него. Гледаш да ограничиш комуникацията, преди това не отиваш да живееш с него. За емн не си искрена със себе си и се криеш зад оправдания. Дай си сметка какво искаш в този месец, ако не си наясно със себе си, или иди и му кажи че искаш да се пренесеш при него, ако наистина искаш да живеете заедно. Когато хората са заедно безпаричието не е причина да се разделят.

# 6
  • Мнения: 6
Благодаря за отговорите, не очаква толкова много мнения.
Знам че съм виновна. Знам че и той има вина. Все пак няма как да напиша всички неща през които сме преминали през годините в 10 реда все пак.
Не се оправдавам, не искам да ме съдите или да ме съжалявате, а написах това с идеята да ми олекне и някой да ми даде кураж.
Ако съм засегнала някой или съм написала нещо неясно съжалявам.

# 7
  • Мнения: 2 352
Разбира се понякога страничния поглед вижда нещата по друг начин, и естествено е донакъде ограничено предвид по-малката информация. Не знам дали ти олекна, защото повечето постове ти показаха грешките ти, но пък....дано да се оправят нещата при вас и дано се случи онова което е най-добре за двама ви.

# 8
  • Мнения: 1 408
И аз съм съгласна с мненията тук, че му бягаш и му даваш ясни сигнали, че не може да разчита на теб при трудни моменти. Нещо не разбрах-момента с намесата на приятелите му. Били обиждали теб и него-това защо трябва да внася напрежение между вас? В крайна сметка, предполагам, той е достатъчно зрял, за да прецени дали тези хора са му наистина приятели и не виждам смисъл това да ви пречи на вас. Като не ви е приятно в тяхната компания, има лесно-игнор и това е. Според мен си търсиш оправдания сама пред себе си да избягаш от тази връзка. Предполагам ти е ясно, че в отношенията на двама души има не само положителни емоции, а и трудности, и точно тогава е моментът, в който си проличава дали можете да сте опора един на друг.

# 9
  • Мнения: 6
Ох така като чета...всички сте на мнение че аз бягам.
Не е съзнателно, не искам да бягам.
Защо да искам сама да саботирам връзката си с човека който обичам.
Искам да говоря с него за тези неща, но той в момента не иска. Само се чуваме за да разберем как сме и дали всичко е наред.
Много тегава работа.  Sad

# 10
  • Мнения: 1 408
преди няколко месеца от напрежение отидох у тях, върнах ключа за неговия дом, който беше предназначен за двама ни и му казах че искам да си помисля дали мога да преодолея проблеми които имаме заради негови приятели

Другата причина е този апартамент. От доста време мечтаем да живеем заедно и тъкмо когато можехме да сме заедно и на едно място аз останах без работа, но той реши че ще се справи и заживя там.

Знаех че му е самотно, но какъв беше смисъла да съм там

.... той твърди че му липсвам и съм склонна да му вярвам защото ме търси. В момента аз се опитвам да огранича разговорите ни за да не му плача и мрънкам, защото знам че това няма да оправи нещата.


Ето затова всички, които са ти отговорили, са на мнение, че бягаш.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 017
Искам да говоря с него за тези неща, но той в момента не иска. Само се чуваме за да разберем как сме и дали всичко е наред.

Щом той не иска в момента дай му необходимото време, тоест въпросния месец, колкото и да ти е трудно. За другите неща са ти отговорили по-горе.

# 12
  • Мнения: 2 352
Понякога човек мисли съзнателно едно, но несъзнателно реагира в противоположния смисъл. Затова е хубаво да чуеш странично мнение, защото тогава виждаш до какъв извод водят реакциите ти. Когато има разминаване между съзнаваната ти позиция и онова, което правиш в действителност е необходимо да осъзнаеш какво точно води до това разминаване, в твоя случай да си дадеш сметка какво реално искаш и да осъзнаеш онова което те спира, за да може вече когато си общуваш с другия да няма разминавания.

# 13
  • Мнения: 364
Съсредоточи се върху себе си, търси си работа, запиши се на курсове, срещай се с приятели, а не се фокусирай върху този месец и не брой дните. Не се поставяй в зависимост от неговото решение.
Каквото си направила в миналото не можеш да го промениш и да се виниш, все тая.
Направи си изводи промени отношението и поведението си.

# 14
  • Мнения: 834
И двамата някак не сте намерили пътя един към друг, към "нас", разминали сте се.
Когато ти си се дръпнала, той не е направил достатъчно, за да ти докаже, че не е нужно и обратното. Струва ми се, че липсва качествена комуникация между вас, имате бариери, не сте искрени.
Друг проблем според мен е прекалено дългата ви връзка. За да се получават нещата, е нужно да има развитие. Когато с години сте на ниво "гаджета" - без съжителство, без брак, без деца и тн, неминуемо се появяват проблеми.
Моят съвет е да изчакаш този месец и когато се видите да бъдеш напълно искрена относно чувствата и намеренията си. Така ще знаеш за себе си, че ти си опитала и си направила нужното за вашето 'ние'.

Общи условия

Активация на акаунт