Отговори
# 45
  • Мнения: 404
http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos& … p;security=bMVUzG

Незнам дали ще стане, но пробвах.  Това са 5 от сметките.

# 46
http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos& … p;security=bMVUzG

Незнам дали ще стане, но пробвах.  Това са 5 от сметките.
На едната сметка видях ,че Медикайд са денаивали пеймента , защо така?
Протеснявам се, защото аз си взех медикайд и уж ме увериха ,че ще покрие всичките ми разноски плюс 2 месеца след раждането на бебето.
Ти някога свързвала ли си се с Медикайд да ги питаш защо не са платили?

# 47
  • Мнения: 404
Приеха ме на 29/10 , родих на 31/10 и ме изписаха на 2/11.

Преди вече описах че Медикейд ми праща картата за два месеца и я спряха като казаха че съм била "undocumented alien"  което беше пълна глупост защото имаха копие от страницата на паспорта ми с alien номер и всичко останало.  След това раждането платиха от charitiy office като казаха че парите за тях идват от щата.  Аз и преди казах че незнам каква е точно връзката между медикейд и тези чарити офиси в болниците.

Нямаха никакво право да откажат Медикейд защото и двамата бяхме без работа, без коли, без нищо и живеехме при баща му на мъжа ми.  Но на някой не му се разправяше да провери в имиграция какъв ми е статуса.  

# 48
Приеха ме на 29/10 , родих на 31/10 и ме изписаха на 2/11.

Преди вече описах че Медикейд ми праща картата за два месеца и я спряха като казаха че съм била "undocumented alien"  което беше пълна глупост защото имаха копие от страницата на паспорта ми с alien номер и всичко останало.  След това раждането платиха от charitiy office като казаха че парите за тях идват от щата.  Аз и преди казах че незнам каква е точно връзката между медикейд и тези чарити офиси в болниците.

Нямаха никакво право да откажат Медикейд защото и двамата бяхме без работа, без коли, без нищо и живеехме при баща му на мъжа ми.  Но на някой не му се разправяше да провери в имиграция какъв ми е статуса.  


А пък на мен дори и АйДи не ми поискаха когато ходих на интервюто с сошъл работника от Медикайд. Одобри ме точно за 5 минути.
Че дори и фуд стампс за 6 месеца ми дадоха, по $150 на месец.
Не ме шашкайте с този Медикайд бе хора Cry

# 49
  • Мнения: 404
Да ти кажа честно че не знам, така и отговор не можах да получа.  ПО времето когато се пращаха сметките аз още не бях одобрена от чарити офиса, та сигурно затова.  Накрая бяха останали около 1700 долара, хиляда за нещо и другите 701$ за педиатър и ми се оабждаха от лекарски кабинет във Вирджиния да искат парите и че ще идат във collection.  Аз вече така бях разстроена и така се развиках натози даже му казах някои много лоши неща  Embarassed но след това повече не се обади и тази сметка изчезна, не отиде в колекшън и не е на кредита ми.  Другата за хилядате долара също.  Даже за тези двете последни сметки се обаждах в чарити да питам защо не ги плащат и те ми казаха че съответните лекари не ги приемат #Crazy.  Аз така се почудих, след като има кой да плаща, пък онези не приемали.  Незнам какво да ти кажа, питай сто хиляди пъти за цените макар че те точна цена няма да кажат, че си е според пациента.  Имам и още дребни сметки, но когато сканирах тези тъкмо се бях върнала от училище в 10 вечерта и бях много уморена.

Не искам да плаша никого, но аз имах горчив опит и искам само да предупредя накъде могат да идат нещата.  

Ние обаче големи локуми точим посред нощ. Simple Smile

# 50
  • Мнения: 404
Нали ти казах че и тест за бременност в осми месец искаха.  За това и приложих сметките защото на който съм казвала досега никой не ми повярва че толкова е струвало, беше нормално раждане, с епидурална упойка, предизвикано че Десита не искаше да излиза и това.  След това здраво бебче, всичко ОК и на втория ден вкъщи.

Може пък от чарити офиса да са им платили по-малко както коментирахме нагоре, незнам какво е крайното договаряне между лекари и този който е платил.

Горе главата, и бъди смела и настойчива когато питаш за нещо.  Щом досега е минало леко не очаквам да имаш проблеми.   

# 51
  • Мнения: 404
Айде да спим вече че стана един часа.  Лека нощ от мен! smile3507

# 52
[Ми каквото дойде такова, няма да ме върнат от болницата я Simple Smile
Аз изчаках и не ходих на лекар докато не ме одобриха. Даже те самите ме насочиха към лекар  и имаше два вида Медикайд, Америплан и Премиум, бяха ме сайгнали за Премиум. До сега си получавам писмата, дано да е така и за напред. Всеки месец е различно писмо и е валидно само за 1 месец. Да ти кажа сега се сетих ,че като отидох в офиса им, ми казаха ,че трябвало да съм гражданка Simple Smile Дрън, дрън. Дори като ме одобриха ме записаха с един месец назад ,че имах едно ходене до спешна помощ...и аз в последствие им се обадих и им дадох информацията ,че да не ми пращат сметки. Беше за около $400 си спомням. Доколкото знам медицински сметки не могат да ти навредят кредита по никакъв начин.Дано не ми бъзикат по документацията в Медикайд.После ми казаха,че след като се роди бебето мога да ходя и да си го запиша само него за застраховка. Ще видим.
Ние вярно се раздумахме Laughing

PS. Още съм нова и не знам как се работи с тези форуми и ми изтича сесията често...но видях отговорите ти. Лека нощ и от мен, и тук е 12 вече.
Успех и до скоро:)

# 53
  • Мнения: 2 381

Преди вече описах че Медикейд ми праща картата за два месеца и я спряха като казаха че съм била "undocumented alien"  което беше пълна глупост защото имаха копие от страницата на паспорта ми с alien номер и всичко останало.  

Искаш да кажеш, че си със зелена карта така ли? Мисля, че за Медикейд статута на бременната е без значение. Важни са доходите, което след разказаното от теб направо ме шокира, но това е друга тема.

Не се очудвай, че има толкова въпроси. Когато аз започнах да мисля за бебе, взех един списък с въпроси и се обадих директно в БКБШ и даже поисках да ми бъде изпратена информация за това:
Поема ли застраховката раждането?
На мен и на бебето разходите след раждането?
Усложнения при раждане?
Как стои въпроса при прекъсване на застраховката по време на бременност?
Застраховката ми е HMO, с други думи не особено добра и ми покрива 100 % всичко. Плащам ко- пеймант $20 на визита.
Имаме и спестявания в случай на допълнителни разноски.
Господ ми е свидетел, че не съм очаквала да не мога да забремениея 1 година, но за всичко мислим предварително. Защото това не е България, защото тук има различни порядки, различни закони, с които ние искаме или не ще се наложи да се съобразим. И още това не е "мръсна политика" на лекарите. Когато влезнеш в кабинета на доктора него не го е еня с каква застраховка си, имаш или не. Това е политика на офиса и болницата и те имат отдели, които се занимават с това. Казвам ти го, защото имаме приятелка, която следва медицина тук и ни обясни някои неща в тази насока.
За едно съм съгласна. Сметката на док е по- висока, когато отива в застрахователната компания. За щастие обаче застраховките изпращат стейтманти, в които се описват процедурите и цените. И най - отдолу пише "Обадете се на телефон 1-800-...-...., ако има несъответствие.
Недей да го приемаш като нападка, но ми се струва, че има много неща, които вероятно не си разбрала и стресираш хора, които са тръгнали по този път  Peace

# 54
  • Мнения: 404
Не стресирам никой, а и темата която започнах е за лекар който не е в болница и той самия си определя цените което за мен е мръсна политика.  Не може да ми кажат че пращат сметка на застраховката за 900$, но ще приемат каквото застраховката плати.  А ако плати 900$ това сваля от лимита на моята застраховка и наранява мен.  Моята университетска застраховка е с лимит 110,000$ и всеки път когато ходя на лекар този лимит намалява и е едно ако намалее с 200$ и съвсем друго ако намалее със 900$.  Казвам това, защото може би ми предстои важна операция и за мен всеки цент от застраховката е важен.
Аз също имам приятелка която вече е резидент във болница и тя ми каза че това не е правилно и че не трябва да е позволено.  Също ми каза че е голяма практъика на лекарите е да сложат по-страшна диагноза, която да ги "
засили в застрахователната компания да платят по-бързо. 


И да в едно и също време ми казаха че ако съм без никакви документи нямало да питат никакви въпроси и да са ми платили всичко без проблем, но в същото време ми пратиха три писма че съм недокументирам чужденец.  Обаждахме се всеки път едно и също и затова решихме да се обърнем към чарити офиса, защото от медикейд ми дадоха застраховката за 2 месеца и я спряха в месеца в който трябваше да раждам.  Нямах време да се обаждам в Медикейд да им се моля да проверяват в имиграция каквото трябва, а отидох в самата болница.  Междудругото винаги има две сметки, едната е за болницата а другата за лекаря.  Пример:  За извадените ми сливици сметката на лекаря е 1262$ а за болницата в която е извършена е $5580.


Да не говорим че голяма част от лекарите нямат нищо общо с болницата а само и ползват оборудването при процедури и операции.  Затова когато ходиш на консултации си ходиш в един кабинет, частен, а като дойде време за раждането лекаря идва в болницата, защото си е сключил договор с тази болница да извършва там раждания например.    Така че болниците и тените ръководства нямат нищо общо с ценообразуването на такива лекари.

И още нещо, ако някой е минал по пътя по който аз съм минала е разбрал много неща. 

# 55
  • Мнения: 404
Това което казваш с питането на въпросите преди забременяването е така, и както вече обясних че питах още докато бях в България и още оттам имахме държавната застраховка която трябваше да плати всичко.  Не съм просто дошла тук в седми месец без да знам да съм се интересувала и хич не съм очаквала че ми предстои такъв ад по отночение на застраховката. 

Затова и казвам вси8чки тези неща, за да може ако на някоя мам и предстои раждане и няма застраховкат да е предупредена, а не да стряскам никого.  Тук място за стряскане няма, когато си изправен пред възможността да плащаш години наред, затова е по-добре да знаеш отколкото да си като в тъмница.  Който се стряска да не чете, аз затова и приложих самите сметки, защото не една мама скочиха едва ли не като им казах сумата и как било възможно, ами така.  На сметките си го пише. 


Ако преди няколко  години знаех за този форум и имах възможност да го позлвам, щеше да ми е много полезно, и нямаше да се оплаквам ако някой ми каже през какво е преминал.  Щях да знам нещата от самото начало, и когато времето за бебенцето да се роди дойде щях да съм по-спокойна и да отдам цялото си внимание на това събитие.  А аз през цялотоо време като влизаше лекар се притеснявах за тъпата застраховка.  Одобриха ме от чарити три месеца след като родих и платиха със задна дата.  Не мога да опиша през тези 3 месеца как съм се чувствала със тези огромни сметки на гърба ми. 

# 56
  • Мнения: 2 381
Dushica, когато идваш да раждаш в САЩ, Австрия, Германия или Сингапур, проучваш всичко предварително. Обаждаш се, пускаш е- мейли и т.н. докато не получиш отговор. Харесва ли ти или не е отделен въпрос. Имаш възможност сама да прецениш какво да направиш. Ти си решила 7 месец да пътуваш, значи си преценила рисковете. Да здравната система на САЩ не е добра, скъпа е. Цяла седмица ме разиграват с едно разрешително. Единият офис казва пуснахме го, другият не сме го получили. Така, че те разбирам напълно.
И да се оплакваме файда няма. Всяка застраховка има политика. За всеки щат тя може да варира. Аз лично не се наемам да давам съвети за неща, за които не съм сигурна.

Dushica, на мен ми омръзна да гледам жалвания за това, колко некадърни са лекарите тук, понеже тяхната практика се различава от бг им колеги и най- вече, заради това, че имали по- добра техника и виждаш ли те са кръгла нула,  затова как техните лекарства нищо не струват, понеже ние сме свикнали с нашите и т. н. и т.н.
Аз не мога да живея в подобен стрес. Да се съмнявам във всичко, да негодувам срещу всичко. Това е ситуацията. Аз съм госта тук. Не ми харесва- избор имам. Роб не съм на никой. В Америка едно разбрах- всичко е разпределено по минути и ако не се погрижиш сам няма кой да го направи.

Радвай се на детенце и ги остави тези административни подробности. Живота е прекалено кратък, за да се задълбочаваме над парите и неща, които не зависят от нас.

Поздрави
Н

Общи условия

Активация на акаунт