Отговори
  • Мнения: 404
Преди малко бях на телефона със лекарския кабинет в който ходя (физиотерапевт).  Днес ми беше втория път там.  Все още незнаят какво ми е, при първия преглед ме изслуша, записа всичко и ме прати на магнитен резонанс.  Преди обаче да ме приемат първия път, чаках около час след записания ми час, защото те се опитваха да се свържат със застраховката ми.  Казах им че нямам нищо против да им дам кредитната ми карта и след това аз да си се разправям със застраховката.  Платих $175 и си тръгнах, от университета ми казаха че ако искам да си взема парите обратно трябва да искам от тях подробна касова бележка със диагноза (предполагаема) и всичко останало.  Обаждам се днес за тази бележка и от лекарския кабинет ми казват че те вече са изпратили тази бележка на застраховката, питам ги аз защо са пратили след като аз съм си платила за прегледа и аз трябва да взема от застраховката парите и те ми дадоха следния отговор:

Цената на целия преглед е била $900, но след като получат отговор от застраховката те могат да направят отстъпка.  Питах за каква отстъпка става на въпрос и защо точно на мен ще правят отстъпка и те ми казаха " Ами ако застраховката каже че ще плати само $200, ние ще приемем $200 тоест ще свалим цената на $200. АКо платят цялата цена ще ти си върнем парите. "

Това какво значи, след като не можаха да се свържат със застраховката те си взеха сумата която реално струва прегледа, и сега ще чакат.  Ако могат да изстискат $900 от застраховката добре дошло, ако не и с моите $175 ще се задоволят, защото знаят че толкова е прегледа.  Говорих и с моята шефка и тя каза че реално прегледа е около $200, а останалите пари отиват за на лекаря malpractice застраховката.  Затова те са склонни да свалят от цената защото знаят че застрахователните компании са наясно с цените и не се наемат да плащат повече отколкото реално струва един преглед.  

Може би звучи много объркано, но все още не мога да повярвам как се процедира.  Значи няма твърда цена, тя варира между $175 и $900.  Оттук идват и всички разлики за които точим локумите из форума за ражданията на мамите, на тези със застраховки една цена, а на тези без друга.  Поне до този извод стигнах аз.

# 1
  • Мнения: 154
И аз отдавна съм стигнала до същия извод  Sad. Преди време, уговаряйки си час за очен лекар, мъжът ми от чисто любопитство попита каква би била цената на прегледа в случай, че няма застраховка. Казаха му една цена, а сумата, която бяха взели от застраховката (според statement-a) беше 2 пъти по-голяма  #2gunfire. А и още нещо - останах безкрайно изумена, когато видях, че рутинният скрининг на урината, който правят при нормалните консултации на бременни жени за наличие на протеини и т.н., в моята болница струва $300  Crazy. Преподавала съм химия на бъдещи медицински сестри и лично съм поръчвала същите лакмусчета, за да се учат момичетата как да разчитат резултатите. Когато се купува на едро цяла кутия ( съдържаща най-малко 100 бр.) струва не повече от $30. Е, къде отиват останалите пари  newsm78? За съжаление такова е положението със здравеопазването тук и поради тази причина винаги сме гледали да имаме възможно най-добрите застраховки, а пък от както се роди бебка сме още по-внимателни и компромиси с тези неща не правим  Naughty.

# 2
  • Мнения: 404
Права си, заради децата трябва много да се внимава. Откакто се е родила Деси тя е получавала безплатна медицинска осигуровка за първите две годинки, след това плащахме по 17$ на месец, а сега по $117 и съм доволна че тя има осигуровка.  Аз съм осигурена от университета, а Жоро от работата си, да не дава Господ нещо сериозно да му се случи че осигуровката му покрива само $2500 за цялата година за всичко.

# 3
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Понякога се случва и обратното - на застрахователите да им взимат по-малко пари, отколкото ако ти си плащаш сам.  Thinking

Логиката е, че застрахователя носи по-голям обем клиенти и му правят "отстъпка".

Едно е сигурно, системата е ужасна и объркана.

# 4
  • Мнения: 404
И аз това имах в предвид, че от хорицата без осигуровка взимат повече, а от осигурителните кокмпании по-малко.  Иначе нямам никакво обяснение как едно раждане преди 3 и половина години може да е струвало 36, 000$.  Дори без лекар, а само с акушерка?! #Crazy

# 5
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Според мен ако питаш и тия, дето са направили сметката, и те няма да знаят. Ценообразуването е.....  Rolling Eyes

Да сме живи и здрави и да работим и да имаме застраховки. Аз поне от специалисти и обслужване в нашия край не мога да се оплача, слава богу.

# 6
  • Мнения: 3 423
Леле, то си е направо ужас там с това здравеопазване. Излиза, че трябва или да имаш много пари, или да работиш някъде, където са така добри да те осигуряват.
Иначе и в Германия има разлика между частно и държавно осигурени. Частните, разбира се, ги приемат тутакси, докато държавните трябва да чакат с часове пред кабинета. Услугите и грижите също се различават. Била съм и държавно, и частно осигурена, та затова мога да направя разлика.
Но, тия страхотии, дето описвате, ги няма тука. Може би законите са по-читави. Всъщност при вас във всеки щат ли е така?

# 7
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
За съжаление, Liska, според мен навсякъде тук е така. Това е на федерално ниво. От щат до щат зависи за качество на болниците, достъп до тях и т.н. Има "държавна застраховка", но тя е само за хора с нисък доход или пенсионери. Всеки си е сам за себе си иначе. Ако работодателя ти предлага застраховка - добре.

Ако имаш собствена фирма или си на свободна професия, трябва сам да се осигуряваш, което струва много пари. Здравните застрахователи непрекъснато дигат ставките, защото докторите им дигат цените. Докторите пък дигат цените, защото те от своя страна трябва да си правят застраховки за malpractice, които е споменала Dushica. Мalpractice застрахователя веднъж като изплати една присъда от няколко милиона долара и вдига ставките на доктора.

Ето това е резултата от всеки за всичко да съди другарче.

# 8
  • Мнения: 154
Ами, предполагам, че навсякъде е така. Не знам за другите момичета, но аз съм в Илинойс и при нас е такова положението. Съгласна съм с Dushica - не дай Боже да ни сполети нещо сериозно, тогава започват големите проблеми. Миналата година станах свидетел на трагедията, сполетяла семейството на моя колежка. Баща й, дядо й и голяма част от родата й до 9 коляно цял живот работили в Chicago water department на една от тези работи, които по цял ден се спукваш (буквално) от работа, плащат ти малко, но пък за сметка на това има добри benefits и едва ли не като се пенсионираш, при това млад, започваш да си живееш живота. Да, обаче няма и година след като се пенсионира, на колежката бащата се разболя. Уж бяха камъни в жлъчката, уж това - онова, в крайна сметка се оказа рак  Cry.  Започнаха огромни проблеми със застрахователната компания, не искаха да покриват сметките по лечението му, през ден пращаха инспектори в къщата и на без това изтормозените хора. Майката, цял живот била домакиня и си седяла вкъщи, не може да кара кола, по цял ден седеше вкъщи и плачеше, без да може да направи каквото и да е. В крайна сметка от болницата отказаха да го държат човека там, изписаха го барабар със системите и всичко  Shocked. Знам, че звучи грозно и ужасно, но накрая всички се молеха човечецът да си замине по-бързо, та да се сложи край и на неговата, и на тяхната агония  Sad  Та това е - Господ да ни пази и да сме живи и здрави, иначе...

# 9
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Здравните застрахователи непрекъснато дигат ставките, защото докторите им дигат цените. Докторите пък дигат цените, защото те от своя страна трябва да си правят застраховки за malpractice, които е споменала Dushica. Мalpractice застрахователя веднъж като изплати една присъда от няколко милиона долара и вдига ставките на доктора.
Това като омагьосан кръг  #Crazy
Между другото в България имах абонамент към една частна клиника. Фирмата в която работех го беше направила. Каква беше изненадата, когато открихме двойния им ценоразпис. За служителите на фирма цените бяха няколко пъти по-високи от колкото ако сам отидеш да си платиш  newsm78 Много се чудих на тази логика, но гледай не било само у нас, копирали са го.

# 10
  • Мнения: 3 491
Ей за това Индия и Сингапур са се усетили и от 10-на години насам развиват медицински туризъм. Скоро четох за някакви такива елитни клиники. Посрещат хората на летището, на другия ден ги вкарват в  операционната зала, и ги изписват чак когато се усетят наистина добре.

# 11
  • Мнения: 154
блажка, то това чудесно, ама при всичките ми уважения към братята индийци, не бих отишла да се лекувам в тяхна клиника. То човек нищо не знае, де, та няма да се заричам. Все пак ако опре ножа до кокала аз  ще си предпочета БГ клиники - поне са мили, родни картинки. Дано не ни се налага  Praynig!

# 12
  • usa
  • Мнения: 2 113
Ей за това Индия и Сингапур са се усетили и от 10-на години насам развиват медицински туризъм. Скоро четох за някакви такива елитни клиники. Посрещат хората на летището, на другия ден ги вкарват в  операционната зала, и ги изписват чак когато се усетят наистина добре.

за сингапурския не знам, но индийският медицински туризъм отдавна си е развит. а ако беше законен и наистина изписваха пациентите чак когато пациентите се усетят наистина добре, щеше да е още по-хубаво...

# 13
  • Мнения: 3 491
Ей за това Индия и Сингапур са се усетили и от 10-на години насам развиват медицински туризъм. Скоро четох за някакви такива елитни клиники. Посрещат хората на летището, на другия ден ги вкарват в  операционната зала, и ги изписват чак когато се усетят наистина добре.

за сингапурския не знам, но индийският медицински туризъм отдавна си е развит. а ако беше законен и наистина изписваха пациентите чак когато пациентите се усетят наистина добре, щеше да е още по-хубаво...
Ох, май нещо паметта ми сдава багажа, наистина не е Сингапур, ето я статията дето съм я чела, де, за да не се срамя повече  Embarassed.

http://www.udel.edu/PR/UDaily/2005/mar/tourism072505.html

# 14
  • Мнения: 3 491
блажка, то това чудесно, ама при всичките ми уважения към братята индийци, не бих отишла да се лекувам в тяхна клиника.
По-тихо само, това между нас да си остане.  Stop Simple Smile

# 15
  • usa
  • Мнения: 2 113
Ей за това Индия и Сингапур са се усетили и от 10-на години насам развиват медицински туризъм. Скоро четох за някакви такива елитни клиники. Посрещат хората на летището, на другия ден ги вкарват в  операционната зала, и ги изписват чак когато се усетят наистина добре.

за сингапурския не знам, но индийският медицински туризъм отдавна си е развит. а ако беше законен и наистина изписваха пациентите чак когато пациентите се усетят наистина добре, щеше да е още по-хубаво...
Ох, май нещо паметта ми сдава багажа, наистина не е Сингапур, ето я статията дето съм я чела, де, за да не се срамя повече  Embarassed.

http://www.udel.edu/PR/UDaily/2005/mar/tourism072505.html

това в статията звучи добре. аз имах предвид скандалите от преди няколко години покрай масовите присаждания на бъбреци взети без съгласието на собствениците им в индия. отива си човека на преглед, приспиват го под благовиден предлог и се събужда с прясно зашит разрез на кръста и чуство за празнина в неговата област...

# 16
  • Мнения: 154
блажка, то това чудесно, ама при всичките ми уважения към братята индийци, не бих отишла да се лекувам в тяхна клиника.
По-тихо само, това между нас да си остане.  Stop Simple Smile
Що, бе, да няма някой с фамилно име Patel наоколо?  Laughing Шегувам се, разбира се, всеки има право на личен избор  Peace

# 17
  • Мнения: 369
Тук в Канада, в Онтарио е така със зъболекарските застраховки. Ако имаш застраховка гледат да смукнат от нея колкото се може повече, докато ако  си плащаш може и с по-малко да минеш. Като цяло тези услуги са скъпи. Ако се стигне до оправяне и чистене на root canal се стартира от 1000 долара. Crazy
 И другото за което се сещам, че същата мафия са автомобилните застраховки.  Crazy Много хора като претърпят леко ПТП въобще не търсят застрахователите, защото после месечната застраховката скача главоломно.

# 18
  • Мнения: 404
За застраховките на коли, думи нямам.  като дойдохме с мъжа ми тук, неговата книжка беше изтекла докато е бил в България и той не е имало как да я поднови, та първата година застраховката беше $3300.  На човек без катастрофи, със 10 годишен стаж на шофьор.

# 19
  • Мнения: 2 381
блажка, то това чудесно, ама при всичките ми уважения към братята индийци, не бих отишла да се лекувам в тяхна клиника. То човек нищо не знае, де, та няма да се заричам. Все пак ако опре ножа до кокала аз  ще си предпочета БГ клиники - поне са мили, родни картинки. Дано не ни се налага  Praynig!

И аз така си мислех, но новият ми гинеколог ми е индиец и е страхотен.
Все пак не забравяйте, че и ние сме имигранти и макар  с бял цвят на кожата, не сме богове и нещо по - по- от останалите.

# 20
  • Мнения: 7 837
За застраховките на коли, думи нямам.  като дойдохме с мъжа ми тук, неговата книжка беше изтекла докато е бил в България и той не е имало как да я поднови, та първата година застраховката беше $3300.  На човек без катастрофи, със 10 годишен стаж на шофьор.

Те при автозастраховките играят роля и фактори, каква колата, нова ли е, на кое място е модела в списъка на предпочитаните при кражби и т.н. Ако застраховката ви е била пълна, сумата винаги е по-висока. Нашата в момента е около $ 2200 за година.

А и първата застраховка винаги е по-висока.

# 21
Тук в Канада, в Онтарио е така със зъболекарските застраховки. Ако имаш застраховка гледат да смукнат от нея колкото се може повече, докато ако  си плащаш може и с по-малко да минеш. Като цяло тези услуги са скъпи. Ако се стигне до оправяне и чистене на root canal се стартира от 1000 долара. Crazy
 .

Как така 1,000$ за канал? Смени си зъболекаря! Повече от 750$ с включена пломба (тя се заплаща допълнително) не бих дала! 1,000$ ми е струвало пре-почистване на канал (т.е. махане на пълнежа на стария канал, почистване, запълване и пломбиране) при тесен специалист (в нашия град има не-повече от десетина като него). Да уточня, че имам застраховка, и то добра.

# 22
  • Мнения: 154
блажка, то това чудесно, ама при всичките ми уважения към братята индийци, не бих отишла да се лекувам в тяхна клиника. То човек нищо не знае, де, та няма да се заричам. Все пак ако опре ножа до кокала аз  ще си предпочета БГ клиники - поне са мили, родни картинки. Дано не ни се налага  Praynig!

И аз така си мислех, но новият ми гинеколог ми е индиец и е страхотен.
Все пак не забравяйте, че и ние сме имигранти и макар  с бял цвят на кожата, не сме богове и нещо по - по- от останалите.

Niki1, това, което съм написала си е лично мое мнение и никого не съм искала да обидя.  Като казавам по-горе, че уважам индийците, съвсем не се шегувам. Имам колеги индийци и повечето от тях са страхотни професионалисти. Освен това покрай моята и работата на съпруга ми поддържаме близки приятелски отношения с две индйски семйства. Страхотни хора са - интелигентни, възпитани, винаги може да се разчита на тях. Въпреки това, обаче, продължавам да твърдя, че ако имам друга възможност, не бих се лекувала в клиника в Индия. Което все пак е доста по-различно от това да имаш лекар индиец в САЩ. И накрая - не оценявам хората по цвета на кожата им, последното нещо, в което мога да бъда обвинена е расизъм  Naughty

# 23
  • Мнения: 404
За застраховките на коли, думи нямам.  като дойдохме с мъжа ми тук, неговата книжка беше изтекла докато е бил в България и той не е имало как да я поднови, та първата година застраховката беше $3300.  На човек без катастрофи, със 10 годишен стаж на шофьор.

Те при автозастраховките играят роля и фактори, каква колата, нова ли е, на кое място е модела в списъка на предпочитаните при кражби и т.н. Ако застраховката ви е била пълна, сумата винаги е по-висока. Нашата в момента е около $ 2200 за година.

А и първата застраховка винаги е по-висока.



Аз разбирам че много фактори оказват значение, но джипа беше на три години, а мъжа ми е имал застраховка в САЩ 10 години преди това, така че не му е била първата застраховка.  Та ако беше нов тогава колко щеше да струва?!

# 24
  • Мнения: 404
И още нещо, в Ню Джърси така или иначе няма много застрахователни компании за автомобили, и тази беше единствената която се съгласи да ни вземе, всяка друга като чуеше че книжката му е била изтекла независимо по каква причина просто отказваха.

# 25
  • Мнения: 804
 Системата тук със застраховките е  #Cussing out , как изчисляват цените не е ясно. За пример ще кажа, че една позната роди без застраховка и сметката и беше 16 000$ #Crazy, разбира се тя плати част от сумата като соц. слаба, но... цената е убийствена. За същото на мен ми искат 10% дедактъбъл , който плащам от сега 450$ или моето раждане, в по-добра болница ще струва 4 500$ Thinking От къде тая разлика в цените?
  Имах една сметка, за която дълго се разправяхме с застрахователната компания и аз трябваше да платя $900, в последствие застраховката я пое, но вече цената беше друга, по-ниска. Болниците имат съвсем друг ценоразпис за застраховките и за хората без застраховки, а може и да има различни цени за различните застрахователни компании newsm78

# 26
  • Мнения: 2 381

Извинявай, не разбрах, че говориш за клиника в Индия. Не става въпрос за това.
Поздрави

# 27
  • Мнения: 804
  За застраховките на коли, наскоро мъжа ми каза, че може да ни сменят цената, защото се местим да живеем в друг район Crazy Опастността на района имала значение за сумата на застраховката, явно и топва се взема предвид newsm78

# 28
  • Мнения: 154

Извинявай, не разбрах, че говориш за клиника в Индия. Не става въпрос за това.
Поздрави
Няма проблем   bouquet

# 29
  • Мнения: 404
Системата тук със застраховките е  #Cussing out , как изчисляват цените не е ясно. За пример ще кажа, че една позната роди без застраховка и сметката и беше 16 000$ #Crazy, разбира се тя плати част от сумата като соц. слаба, но... цената е убийствена. За същото на мен ми искат 10% дедактъбъл , който плащам от сега 450$ или моето раждане, в по-добра болница ще струва 4 500$ Thinking От къде тая разлика в цените?
  Имах една сметка, за която дълго се разправяхме с застрахователната компания и аз трябваше да платя $900, в последствие застраховката я пое, но вече цената беше друга, по-ниска. Болниците имат съвсем друг ценоразпис за застраховките и за хората без застраховки, а може и да има различни цени за различните застрахователни компании newsm78


Аз неведнъж съм казвала че сметките които пристигнаха за моето раждане бяха на стойност 36,000$ преди 3 и половина години.  незнам дали Медикейд са им платили сумата изцяло или част от нея, но мен вече не ме притесняваха.  Дори нямах лекар, ами само акушерка на раждането.  Сканирала съм сметките за около 32, 000$ и ако някой иска може може да ги види.  На една единствена сумата е 21, 829$.  Това е положението.  За второто дете ако все още нямаме застраховки няма и да се квалифицирам за Медикейд та незнам как ще я накъдрим, май ще е в БГ, или училищната затраховка ще плаща.

# 30
  • Мнения: 154
Системата тук със застраховките е  #Cussing out , как изчисляват цените не е ясно. За пример ще кажа, че една позната роди без застраховка и сметката и беше 16 000$ #Crazy, разбира се тя плати част от сумата като соц. слаба, но... цената е убийствена. За същото на мен ми искат 10% дедактъбъл , който плащам от сега 450$ или моето раждане, в по-добра болница ще струва 4 500$ Thinking От къде тая разлика в цените?
  Имах една сметка, за която дълго се разправяхме с застрахователната компания и аз трябваше да платя $900, в последствие застраховката я пое, но вече цената беше друга, по-ниска. Болниците имат съвсем друг ценоразпис за застраховките и за хората без застраховки, а може и да има различни цени за различните застрахователни компании newsm78
Smily, не искам да те притеснявам, но ще ти кажа при мен какъв беше случаят. Тези $4 500 (или подобна сума), които споменаваш включват само редовните прегледи при една нормална бременност + 2 ултрасаунда. От там нататък - самото раждане и всичко останало се заплаща допълнително. При мен самата нощувка в болницата беше ок. $2 000 на вечер за мен и ок. $1 000 за бебето. След това се плаща за упойка и анестезиолог (ако искаш такива), за  доктора, който те изражда - при мен се получи така, че докторката ми остана и  overtime - просто родих 3 часа, след като й беше свършила смяната, сещаш се за какви суми на час става въпрос  Crazy. Та в крайна сметка цялата бременност и раждане ми излязоха грубо (не помня конкретна сума) към $25 000 - да са живи и здрави застрахователите. Уточнявам, че не съм ползвала осигуровките за соц. слаби, та не знам там как седи въпросът. Не зная дали при теб ще е същата ситуация, но пиша това, защото и аз като теб преди да родя си мислех, че всичко ще струва ок. $5 000. Да, ама не. Но въпреки това парите не ги мисли, всичко се нарежда и резултатът определено си заслужава  baby_neutral. Желая ти много леко раждане и здраво бебче   bouquet

# 31
  • Мнения: 7 837
  За застраховките на коли, наскоро мъжа ми каза, че може да ни сменят цената, защото се местим да живеем в друг район Crazy Опастността на района имала значение за сумата на застраховката, явно и топва се взема предвид newsm78

Да, това също има значение. Когато ние се преместихме, сумата на застраховката падна с $20 месечно.

# 32
  • Мнения: 804
 Inna75, благодаря за инфото и аз се чудех какво ще излезе в крайна сметка. Аз уж имам хубава застраховка, но... Ти колко плати в крайна сметка? Ако 25 000$ си дала със застраховка ми се вижда ужасно много #Crazy , и какво ти е покрила застраховката в такъв случай? Дай малко по подробно инфо, ако не те затруднява, да се подготвя психически за сметката Money

# 33
  • Мнения: 404
Пример:

за акушерката (или поне за нея си мисля че е ) - $2311
за болницата - $21829
анестезиолог - $1173.37
нон-стрес тест на бебето преди да се роди (беше преносена) - $1081
сметка от болницата за детето - $4650
сметка от педиатър - $701

Другите по-дребни не ги слагам.  Това е в Ню Джърси.

# 34
  • Мнения: 154
Smily, наистина съм го написала объркано, съжалявам. Аз нищо не съм плащала, защото застраховката покри всичко. Казвам, че цената на всичко - бременност + раждане беше около $25 000. До колкото разбирам при теб застраховката покрива 90% от стойността, а ти трябва да платиш останалите 10% (поправи ме ако греша). В такъв случай ако раждането ти струва например $20 000, застрахователите ще платят $18 000 и за теб ще останат да платиш $2 000. Тази сума можеш и да не плащаш наведнъж, повечето болници имат планове за разсрочено плащане и пр., така че наистина нямаш повод за притеснение. Парички се изкарват, важното е сега да си спокойна и да мислиш за бебчо. Поздрави.

# 35
  • Мнения: 804
  Благодаря Инна75, не съм сигурна дали ще трябва да плащам 10%, но важното е, че застраховката е хубава и най-вече, че я има Peace
  Душица, цените които излагаш са убийствени, аз още не съм свикнала със системата и не я и разбирам много, дано само сме здрави и имаме застраховки. Дочувам, че фирмите за в бъдеще все по-малко ще се ангажират с осигуряване на здравната застраховка, или ще плащат по-малък процент от нея #Crazy Дано е само слух! За пример, моята компания не ме осигурява, за това мъжа ми ми плаща  40% от застраховката, а фирмата му поема останалите 60%, за него поемат 100%.

# 36
  • Мнения: 208
В резултат, цените на здравните застраховки продължават да си растат 25-30 % всяка година и ние продължаваме да плащаме.....ДОКОГА????????? На държавните управници не им се занимава с промени в здравната сфера, щото те нали си плащат супер ефтини4ки застраховки.

# 37
  • Мнения: 884
Какви са тези цени #2gunfire !! Какво ме направихте #Crazy!..и то само с акушерка...
Аз съм с американска застраховка от работата на съпруга ми  .раждах в Лондон,в най-известната частна клиника( и най-скъпа май). С лекар,личен анестезиолог, с 2 акушерки-постоянно..целия масраф  с всички видеозони,прегледи,раждане,стая-3дни престой, упойки, кръвни изследвания и тн.... всичко около13 000 паунда. Американците платиха веднага всичко.(явно им се е сторило евтино  Laughing ). А и цените са им в сайта- еднакви са за който е готов да си плати..няма  разлика за частен платец и застрахователна компания.
http://www.theportlandhospital.com/CPM/Maternity%20Self%20Funding%202006.pdf

# 38
  • Мнения: 884
Я вижте какво прочетох току що!
Израелското министерство на правосъдието обмисля дали да даде на прокуратурата болница, която държала новородено бебе в продължение на два месеца като гаранция за това, че сметката за лечение ще бъде платена, оповести ВВС.
Министерството се намеси миналата седмица, за да накара болница ал-Мукадас в Ерусалим да върне бебето момиченце на майка му, която е израелска арабка, омъжена за палестинец.

Болничното заведение не било сигурно дали осигуровката ще покрие разходите, възлизащи на 2150 долара.

Майката родила тризнаци два месеца по-рано, но тъй като раждането било преждевременно, бебетата останали в болницата за лечение.

Израелските араби, които са граждани на Израел от палестински произход, често се оплакват от дискриминация в израелските институции.

Тъй като бащата на децата е палестински жител от Западния бряг, болницата поискала сметката да бъде платена, защото не била сигурна, че Националният осигурителен институт ще покрие разходите.

Когато жената обаче заявила, че не може да плати, болницата отказала да пусне едно от бебетата, запазвайки го като „гаранция“, въпреки че то нямало нужда от медицинско лечение.


Майката си тръгнала с две от трите си деца и миналата седмица се обърнала за помощ към министерството на правосъдието. То разпоредило бебето да бъде изписано веднага и обещало осигурителният институт да покрие разходите.


# 39
  • Мнения: 404
Ужас направо. Светя полудява вече.  Дано да и върнат бебето скоро, макар това да звучи като от евтин филм, не се съмнявам че и дотам може да се стигне.  Аз когато дойде време да ида на гинеколог за пръв път в САЩ след като дойдох от България, направих си час и отидохме.  Държаха ме три часа в чакалнята да чакам и накрая самата лекарка ми каза че не може да ме прегледа без пари защото от осигуровката им казали че не се покрива бременност и раждане и тя има 4 деца вкъщи и без пари няма да работи. Аз бях в седмия месец, направо се разплаках от униженние и яд и се учудих че може да разиграват жена толкова бременна, все си мисля че в България биха ме видели заради бебенцето поне, остави аз как се чувствам.

Сега ще кажете "Ама как така си забременяла, а не си се поинтересувала за застраховките?"  Тъй като мъжа ми работеше за Американското правителство в България, след като му свърши договора той плати $1200 за 6 месеца осигуровка за двама ни, в книжката с полисито пишеше че покрива бременност и раждане, иначе не би я взел естествено.  Оказа се че като дойдохме вече не покрива бременност и раждане на съпругата на такъв (бивш) държавен служител нищо че в книгата пишело че покрива.  Били ни раздали стари книжки в България #Crazy.  Легално си мисля че можехме да се разправяме защото не е моя вина че те не са доставили новите книжки навреме в България, аз съм си купила осигуровката на базата на това какво съм видяла в тъпата книжка.   И сигурно щяхме да се разправяме, но Медикейд покри всичко и  нещата си останаха така.  Нямах сили вече да тичам и да споря със този и онзи, като се има в предвид колко са праволинейни тук. 

А когато отидох в офиса на Медикейд за пръв път ме накараха да ида в клиниката за бременни на болницата и да си направя тест за бременност и да им донеса резултата, а Веси вече беше бременна в началото на осми месец и около 70 кг, лято и едно краче постоянно буташе под роклята ми.  Мъжа ми остана като гръмнат и направо взе да им повишава тон, за което беше изгонен от офиса им.   За мен това беше най-нелепото нещо което ми се случи тук, в осми месец с корем като на слон да взимам тест за бременност.  Знам че сигурно си имат правила и че в много случаи ги лъжат само за да вземат осигуровката, но когато е очеизвадно... newsm78

# 40
  • Мнения: 650
за съжаление всичко което пишете сте си го изпитали на гърба, но добре че сме оправни. някои от вас са сигурно новички в тази система и им се вижда ужасно, но като разберат как деиства и се поуредят , за което се иска време и ще видит че е измислено и поне регламентирано за разлика от копиращтите в българия малоумници-ето за пример здравните вноски,да не говорим за отношение и т.н. нали си знаем за връзките и великите светила в бг медицина, а останалите #2gunfire не казвам че и това го нияма тук но е поне на ниво кадето рядко някои от нас стига-за така нареченото средно ниво всичко е по правлиа-тъпи или не и като изхитрееш всичко се нарежда... Ако има някой от Сиатъл, има зъболекар които мога да препоръчам и там жената си работи застраховката-тя доволна и аз и няма 1000 долара за роот канал, а само 100 изизат от моя джоб. Просто всичко е несравнимо между САЩ и европа-заплатите са различни и затова ако се оставиш те друсат на високо ниво Mr. Green Имам примери и от едната и от другата страна, но нека реално да преценим. Сега който си е изпатил си взема поука и повече няма да се върже на това. затова е много важно ако някои може да ви помогне с информация а не с пари като доидете в САЩ. Като си помислите какъв президент си избрахме Embarassed  #Cussing out и помислете колко е тъпо болшинството и ето там печелят застрахователите, банките.  Ние няма да сме от тях, нали така? Ако имате съмнение питайте, четете, проучваите-има хиляди капани... И в същтото време не можем да очакваме да работим за мноого пари и да даваме 2 долара на преглед,нали Laughing

# 41
  • Мнения: 2 257
Аз разбирам че много фактори оказват значение, но джипа беше на три години, а мъжа ми е имал застраховка в САЩ 10 години преди това, така че не му е била първата застраховка.  Та ако беше нов тогава колко щеше да струва?!

Какви са тези застраховки, бе хора? #Crazy Ние сме с три коли, две от които нови - 2005та и  застраховката е ~ $2200 на година (около 1100 на 6 месеца за 3 парчета - едно SUV, VAN и моята - две врати я водят застрахователите) и това с GEICO, пълна застраховка+пътна помощ?!?!?!  Thinking  Нещо не мога да си го навържа.....3 годишен джип, 10 годишна застраховка, дори и прекъсната, айде и с проблема с книжката - пак не може 3 бона само за една кола? ooooh! Стажът му като шофьор- 10 години- в Щатите ли е или в БГ? Щото българския не се брои, но пак не може да вдигне застраховката толкова, а и той е живял тук  и е карал кола, и е имал застраховка. Да няма разни тикети примерно?Наистина не разбирам.

Последна редакция: сб, 18 мар 2006, 03:40 от G&J

# 42
Системата тук със застраховките е  #Cussing out , как изчисляват цените не е ясно. За пример ще кажа, че една позната роди без застраховка и сметката и беше 16 000$ #Crazy, разбира се тя плати част от сумата като соц. слаба, но... цената е убийствена. За същото на мен ми искат 10% дедактъбъл , който плащам от сега 450$ или моето раждане, в по-добра болница ще струва 4 500$ Thinking От къде тая разлика в цените?
  Имах една сметка, за която дълго се разправяхме с застрахователната компания и аз трябваше да платя $900, в последствие застраховката я пое, но вече цената беше друга, по-ниска. Болниците имат съвсем друг ценоразпис за застраховките и за хората без застраховки, а може и да има различни цени за различните застрахователни компании newsm78
Аз също съм с Медикайд и казаха,че ще ми покрият всичко. До сега нищо не съм плащала. Пращат ми всеки месец бележка от Медикайд и я нося на лекаря...дефакто застраховката ми. Също така мога да я използвам и за зъболекар , нищо ,че съм над 21.
Как така си била с Медикайд и си имала такава сметка?

Аз неведнъж съм казвала че сметките които пристигнаха за моето раждане бяха на стойност 36,000$ преди 3 и половина години.  незнам дали Медикейд са им платили сумата изцяло или част от нея, но мен вече не ме притесняваха.  Дори нямах лекар, ами само акушерка на раждането.  Сканирала съм сметките за около 32, 000$ и ако някой иска може може да ги види.  На една единствена сумата е 21, 829$.  Това е положението.  За второто дете ако все още нямаме застраховки няма и да се квалифицирам за Медикейд та незнам как ще я накъдрим, май ще е в БГ, или училищната затраховка ще плаща.

# 43
  • Мнения: 404
Стажът му си е в Щатите.  А и застраховката не е била прекъсвана, защото баща му я е плащал докато мъжа ми е бил в България.  Само книжката е била изтекла, но голям зор видяхме докато някой реши да ни даде и тикет не е имало.  Като го купихме този джип от дилъра ни дадоха временна застраховка за 10 дни и вече едва ли не изтече докато намерим кой да ни вземе и да ни даде зстраховка.  Сега плащаме за 2 коли 1800$ като същия този джип е на 6 години и другата е на 10.  Гайко съвсем от скоро са в Ню Джърси, тогава не работеха тук.  Но дори и те в момента ни предлагат застраховка с 16$ по-евтина, но сегашната не е и висока в сравнение с преди та не сме тръгнали да се разправяме.  

# 44
  • Мнения: 404
Ако можеш да ми кажеш как да ви покажа тези сметки ще ги покажа, те са сканирани и са сложени в community.webshots.com но незнам как да сложа линка.

# 45
  • Мнения: 404
http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos& … p;security=bMVUzG

Незнам дали ще стане, но пробвах.  Това са 5 от сметките.

# 46
http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos& … p;security=bMVUzG

Незнам дали ще стане, но пробвах.  Това са 5 от сметките.
На едната сметка видях ,че Медикайд са денаивали пеймента , защо така?
Протеснявам се, защото аз си взех медикайд и уж ме увериха ,че ще покрие всичките ми разноски плюс 2 месеца след раждането на бебето.
Ти някога свързвала ли си се с Медикайд да ги питаш защо не са платили?

# 47
  • Мнения: 404
Приеха ме на 29/10 , родих на 31/10 и ме изписаха на 2/11.

Преди вече описах че Медикейд ми праща картата за два месеца и я спряха като казаха че съм била "undocumented alien"  което беше пълна глупост защото имаха копие от страницата на паспорта ми с alien номер и всичко останало.  След това раждането платиха от charitiy office като казаха че парите за тях идват от щата.  Аз и преди казах че незнам каква е точно връзката между медикейд и тези чарити офиси в болниците.

Нямаха никакво право да откажат Медикейд защото и двамата бяхме без работа, без коли, без нищо и живеехме при баща му на мъжа ми.  Но на някой не му се разправяше да провери в имиграция какъв ми е статуса.  

# 48
Приеха ме на 29/10 , родих на 31/10 и ме изписаха на 2/11.

Преди вече описах че Медикейд ми праща картата за два месеца и я спряха като казаха че съм била "undocumented alien"  което беше пълна глупост защото имаха копие от страницата на паспорта ми с alien номер и всичко останало.  След това раждането платиха от charitiy office като казаха че парите за тях идват от щата.  Аз и преди казах че незнам каква е точно връзката между медикейд и тези чарити офиси в болниците.

Нямаха никакво право да откажат Медикейд защото и двамата бяхме без работа, без коли, без нищо и живеехме при баща му на мъжа ми.  Но на някой не му се разправяше да провери в имиграция какъв ми е статуса.  


А пък на мен дори и АйДи не ми поискаха когато ходих на интервюто с сошъл работника от Медикайд. Одобри ме точно за 5 минути.
Че дори и фуд стампс за 6 месеца ми дадоха, по $150 на месец.
Не ме шашкайте с този Медикайд бе хора Cry

# 49
  • Мнения: 404
Да ти кажа честно че не знам, така и отговор не можах да получа.  ПО времето когато се пращаха сметките аз още не бях одобрена от чарити офиса, та сигурно затова.  Накрая бяха останали около 1700 долара, хиляда за нещо и другите 701$ за педиатър и ми се оабждаха от лекарски кабинет във Вирджиния да искат парите и че ще идат във collection.  Аз вече така бях разстроена и така се развиках натози даже му казах някои много лоши неща  Embarassed но след това повече не се обади и тази сметка изчезна, не отиде в колекшън и не е на кредита ми.  Другата за хилядате долара също.  Даже за тези двете последни сметки се обаждах в чарити да питам защо не ги плащат и те ми казаха че съответните лекари не ги приемат #Crazy.  Аз така се почудих, след като има кой да плаща, пък онези не приемали.  Незнам какво да ти кажа, питай сто хиляди пъти за цените макар че те точна цена няма да кажат, че си е според пациента.  Имам и още дребни сметки, но когато сканирах тези тъкмо се бях върнала от училище в 10 вечерта и бях много уморена.

Не искам да плаша никого, но аз имах горчив опит и искам само да предупредя накъде могат да идат нещата.  

Ние обаче големи локуми точим посред нощ. Simple Smile

# 50
  • Мнения: 404
Нали ти казах че и тест за бременност в осми месец искаха.  За това и приложих сметките защото на който съм казвала досега никой не ми повярва че толкова е струвало, беше нормално раждане, с епидурална упойка, предизвикано че Десита не искаше да излиза и това.  След това здраво бебче, всичко ОК и на втория ден вкъщи.

Може пък от чарити офиса да са им платили по-малко както коментирахме нагоре, незнам какво е крайното договаряне между лекари и този който е платил.

Горе главата, и бъди смела и настойчива когато питаш за нещо.  Щом досега е минало леко не очаквам да имаш проблеми.   

# 51
  • Мнения: 404
Айде да спим вече че стана един часа.  Лека нощ от мен! smile3507

# 52
[Ми каквото дойде такова, няма да ме върнат от болницата я Simple Smile
Аз изчаках и не ходих на лекар докато не ме одобриха. Даже те самите ме насочиха към лекар  и имаше два вида Медикайд, Америплан и Премиум, бяха ме сайгнали за Премиум. До сега си получавам писмата, дано да е така и за напред. Всеки месец е различно писмо и е валидно само за 1 месец. Да ти кажа сега се сетих ,че като отидох в офиса им, ми казаха ,че трябвало да съм гражданка Simple Smile Дрън, дрън. Дори като ме одобриха ме записаха с един месец назад ,че имах едно ходене до спешна помощ...и аз в последствие им се обадих и им дадох информацията ,че да не ми пращат сметки. Беше за около $400 си спомням. Доколкото знам медицински сметки не могат да ти навредят кредита по никакъв начин.Дано не ми бъзикат по документацията в Медикайд.После ми казаха,че след като се роди бебето мога да ходя и да си го запиша само него за застраховка. Ще видим.
Ние вярно се раздумахме Laughing

PS. Още съм нова и не знам как се работи с тези форуми и ми изтича сесията често...но видях отговорите ти. Лека нощ и от мен, и тук е 12 вече.
Успех и до скоро:)

# 53
  • Мнения: 2 381

Преди вече описах че Медикейд ми праща картата за два месеца и я спряха като казаха че съм била "undocumented alien"  което беше пълна глупост защото имаха копие от страницата на паспорта ми с alien номер и всичко останало.  

Искаш да кажеш, че си със зелена карта така ли? Мисля, че за Медикейд статута на бременната е без значение. Важни са доходите, което след разказаното от теб направо ме шокира, но това е друга тема.

Не се очудвай, че има толкова въпроси. Когато аз започнах да мисля за бебе, взех един списък с въпроси и се обадих директно в БКБШ и даже поисках да ми бъде изпратена информация за това:
Поема ли застраховката раждането?
На мен и на бебето разходите след раждането?
Усложнения при раждане?
Как стои въпроса при прекъсване на застраховката по време на бременност?
Застраховката ми е HMO, с други думи не особено добра и ми покрива 100 % всичко. Плащам ко- пеймант $20 на визита.
Имаме и спестявания в случай на допълнителни разноски.
Господ ми е свидетел, че не съм очаквала да не мога да забремениея 1 година, но за всичко мислим предварително. Защото това не е България, защото тук има различни порядки, различни закони, с които ние искаме или не ще се наложи да се съобразим. И още това не е "мръсна политика" на лекарите. Когато влезнеш в кабинета на доктора него не го е еня с каква застраховка си, имаш или не. Това е политика на офиса и болницата и те имат отдели, които се занимават с това. Казвам ти го, защото имаме приятелка, която следва медицина тук и ни обясни някои неща в тази насока.
За едно съм съгласна. Сметката на док е по- висока, когато отива в застрахователната компания. За щастие обаче застраховките изпращат стейтманти, в които се описват процедурите и цените. И най - отдолу пише "Обадете се на телефон 1-800-...-...., ако има несъответствие.
Недей да го приемаш като нападка, но ми се струва, че има много неща, които вероятно не си разбрала и стресираш хора, които са тръгнали по този път  Peace

# 54
  • Мнения: 404
Не стресирам никой, а и темата която започнах е за лекар който не е в болница и той самия си определя цените което за мен е мръсна политика.  Не може да ми кажат че пращат сметка на застраховката за 900$, но ще приемат каквото застраховката плати.  А ако плати 900$ това сваля от лимита на моята застраховка и наранява мен.  Моята университетска застраховка е с лимит 110,000$ и всеки път когато ходя на лекар този лимит намалява и е едно ако намалее с 200$ и съвсем друго ако намалее със 900$.  Казвам това, защото може би ми предстои важна операция и за мен всеки цент от застраховката е важен.
Аз също имам приятелка която вече е резидент във болница и тя ми каза че това не е правилно и че не трябва да е позволено.  Също ми каза че е голяма практъика на лекарите е да сложат по-страшна диагноза, която да ги "
засили в застрахователната компания да платят по-бързо. 


И да в едно и също време ми казаха че ако съм без никакви документи нямало да питат никакви въпроси и да са ми платили всичко без проблем, но в същото време ми пратиха три писма че съм недокументирам чужденец.  Обаждахме се всеки път едно и също и затова решихме да се обърнем към чарити офиса, защото от медикейд ми дадоха застраховката за 2 месеца и я спряха в месеца в който трябваше да раждам.  Нямах време да се обаждам в Медикейд да им се моля да проверяват в имиграция каквото трябва, а отидох в самата болница.  Междудругото винаги има две сметки, едната е за болницата а другата за лекаря.  Пример:  За извадените ми сливици сметката на лекаря е 1262$ а за болницата в която е извършена е $5580.


Да не говорим че голяма част от лекарите нямат нищо общо с болницата а само и ползват оборудването при процедури и операции.  Затова когато ходиш на консултации си ходиш в един кабинет, частен, а като дойде време за раждането лекаря идва в болницата, защото си е сключил договор с тази болница да извършва там раждания например.    Така че болниците и тените ръководства нямат нищо общо с ценообразуването на такива лекари.

И още нещо, ако някой е минал по пътя по който аз съм минала е разбрал много неща. 

# 55
  • Мнения: 404
Това което казваш с питането на въпросите преди забременяването е така, и както вече обясних че питах още докато бях в България и още оттам имахме държавната застраховка която трябваше да плати всичко.  Не съм просто дошла тук в седми месец без да знам да съм се интересувала и хич не съм очаквала че ми предстои такъв ад по отночение на застраховката. 

Затова и казвам вси8чки тези неща, за да може ако на някоя мам и предстои раждане и няма застраховкат да е предупредена, а не да стряскам никого.  Тук място за стряскане няма, когато си изправен пред възможността да плащаш години наред, затова е по-добре да знаеш отколкото да си като в тъмница.  Който се стряска да не чете, аз затова и приложих самите сметки, защото не една мама скочиха едва ли не като им казах сумата и как било възможно, ами така.  На сметките си го пише. 


Ако преди няколко  години знаех за този форум и имах възможност да го позлвам, щеше да ми е много полезно, и нямаше да се оплаквам ако някой ми каже през какво е преминал.  Щях да знам нещата от самото начало, и когато времето за бебенцето да се роди дойде щях да съм по-спокойна и да отдам цялото си внимание на това събитие.  А аз през цялотоо време като влизаше лекар се притеснявах за тъпата застраховка.  Одобриха ме от чарити три месеца след като родих и платиха със задна дата.  Не мога да опиша през тези 3 месеца как съм се чувствала със тези огромни сметки на гърба ми. 

# 56
  • Мнения: 2 381
Dushica, когато идваш да раждаш в САЩ, Австрия, Германия или Сингапур, проучваш всичко предварително. Обаждаш се, пускаш е- мейли и т.н. докато не получиш отговор. Харесва ли ти или не е отделен въпрос. Имаш възможност сама да прецениш какво да направиш. Ти си решила 7 месец да пътуваш, значи си преценила рисковете. Да здравната система на САЩ не е добра, скъпа е. Цяла седмица ме разиграват с едно разрешително. Единият офис казва пуснахме го, другият не сме го получили. Така, че те разбирам напълно.
И да се оплакваме файда няма. Всяка застраховка има политика. За всеки щат тя може да варира. Аз лично не се наемам да давам съвети за неща, за които не съм сигурна.

Dushica, на мен ми омръзна да гледам жалвания за това, колко некадърни са лекарите тук, понеже тяхната практика се различава от бг им колеги и най- вече, заради това, че имали по- добра техника и виждаш ли те са кръгла нула,  затова как техните лекарства нищо не струват, понеже ние сме свикнали с нашите и т. н. и т.н.
Аз не мога да живея в подобен стрес. Да се съмнявам във всичко, да негодувам срещу всичко. Това е ситуацията. Аз съм госта тук. Не ми харесва- избор имам. Роб не съм на никой. В Америка едно разбрах- всичко е разпределено по минути и ако не се погрижиш сам няма кой да го направи.

Радвай се на детенце и ги остави тези административни подробности. Живота е прекалено кратък, за да се задълбочаваме над парите и неща, които не зависят от нас.

Поздрави
Н

Общи условия

Активация на акаунт