Отговори
  • Мнения: 4






           
                    

    




vesi_mir  

гр. Варна, първа бременност stork-girl





 D_D_D  
 гр. София, 29 год., втора бременност
   paulina7
  Happy_ji  
Бургас, 30 г., втора бременност stork-girl
  Вечната Амбър    
34 години, от София, втора бременност stork-girl
mikka_  stork-girl





 KVH    stork-boy
didi0325
djeni84
гр. Сливен, 30 год, първа бременност





besyto  
Бургас, 27 год., втора бременност stork-girl
Maidenly
34 год., втора бременност
_Мама_
Ботевград,23 год., трета бременност  stork-boy
Ahimsa
гр. София, първа бременност
Dani Ilieva
София, 34 год., втора бременност stork-boy
benite
гр.София, първа бременност, 32 г. stork-boy





HKl  stork-boy
                




ann79
Gercy
Hrisi_VP
първа бременност
s_stefanova91
гр. София





XRISS_KA
30г., втора бременност  stork-girl
miteva80
 гр. Хасково, 34 год., първа бременност   stork-girl
petq_86
първа бременност, 28год.  stork-boy





Цвети_
гр. Стара Загора
missya11 stork-boy
32 год., втора бременност





kriska1702
Alyona
verano
bibi75
39г. втора бременност





manince
Бургас, 35г., втора бременност
ro87  
crispello  stork-girl
 




Yaroslavche
гр. Поморие, 29 год., втора бременност
cvetival
гр. Перник, 29 г., втора бременност  stork-girl





K.Hristova
23 години, гр. Варна, първа бременност
 




purple_spring
гр. Варна, 22 г., първа бременност
Milena_10
гр. София, 26 год.
divaya
гр. Варна, 37 год, втора бременност
 




allana
cvete26
гр. София, 27 год
Kifliache
гр. София,34 год., втора бременност  stork-boy
jolly4
28г , първа бременност  stork-girl
KamSy
първа бременност





rumka833
трета бременност,  stork-girl
plami_plamster
гр. Варна, втора бременност
leidide  stork-girl
sweet_baby
27г., първа бременност





Sl.Stoyanova
гр. Варна
veronika_v
гр. София, 27 г. ,първа бременност
katya_pk
30год., гр. София, втора бременност  stork-boy
sinida  stork-girl






Ellina.Georgieva
гр. Стара Загора, 36 год., трета бременност
L_Q
гр.Варна





mishell87
гр. Раковски, 27 год., първа бременност
derelli  
гр. София, 34 год., втора бременност stork-girl
Vanina_87
гр. Варна, 27 год, втора бременност stork-girl
gery_roz
трета бременност
ioni_8
27 години, гр. Русе,втора бременност  stork-boy
juvely
втора бременност





 Lili_f  
гр. София, 27 год., първа бременност stork-boy
Ninnie





ethereala  
гр. София, 28 год, първа бременност stork-boy
ivanaaa
първа бременност
Angelina_Angie
първа бременност
el_sol
София, 30 год., втора бременност





summer rain
Капризче
janach
36 години , първа бременност  stork-girl





Вероника Мончева
Anna*Di
гр.Варна , 38г., втора бременност
ninchu_m
гр. София, 29г., втора бременност
pregnachik
първа бременност  stork-boy




Elito K
22 септември,втора бременност





Hrisi 91
teedyto
гр. София, 25год., stork-girl





ateto
32год., втора бременност  stork-boy
Mi6ka    
гр. София, 34год., първа бременност
alisisa
Стара Загора, 36 год. втора бременност
jonka vasileva  stork-boy





Диамантче
ekumcheva

Jen4et012
гр. Драгоман, 24год., втора бременност  stork-girl
Only God can...
гр. София, втора бременност
**Sisi**
гр. Варна, 25 год., първа бременност
daisy_georgieva
Гр.Варна, 27год., първа бременност



   

svilenaankova87
27 год., втора бременност
pisanka88
гр. Бургас , 26г., втора бременност
Festim
36 години,първа бременност





milichkata mi
Бобишана
30 години, втора бременност  stork-girl
GeryD
35год, София, трета бременност
donika_p
първа бременност  stork-girl
ivetyuyu
23г., Варна  stork-boy
                                    





*Poli*
гр. Бургас, 27 год, втора бременност
Monika_akinoM
26г., Дания, първа бременност
Deusa
                                                                                        




bexito
първа бременност
greteto
гр.Русе, 25 год., втора бременност
PoliNP
34год., втора бременност





shmoksi
гр. София, 33 год., втора бременност
maya_angel
36 г., втора бременност
Venita_Loca
гр.София, 25г., първа бременност
Inn_yam
28год., гр. Варна, първа бременност
panteryx86




 Elsa_
32г. втора бременност  stork-boy          
Eва от 1-вия етаж

33 години, първа бременност, Германия, stork-boy






СТАРИТЕ ТЕМИ

















За добавяне на първа страничка, моля пишете лично съобщение.
За добавяне в групата във Фейсбук /която е тайна/, моля пишете лично съобщение на Vanina_87

Последна редакция: пт, 29 май 2015, 13:26 от septemvri2015

# 1
  • Мнения: 9 866
Благодаря ти за новата тема. Аз ли съм първата в нея Simple Smile))

Последният линк май не работи

# 2
  • Мнения: X
Мерси за темичката!   bouquet

Дано само хубави емоции и новини си споделяме.  Hug

След 2 седмици съм на 2-ра ФМ и нямам търпение. Моята докторка ми каза, че чакаме момченце, да видим дали ще се потвърди.  Wink

# 3
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
Ехооо, щом е заключена старата тема, да се включа и аз в новата!  Simple Smile   bouquet
Хубаво е името на темата, само че аз още не усещам ритничета  Sad

# 4
  • Мнения: 9 866
Момичета, в един от посочените по-горе линкове, или от линк, който последвах от тези линкове - пише за намаляване на гъбичките -

памучно бельо в комбинация с интимен гел и избягване на влагата е предпазване от кандидоза. Важна роля играе и храната, която приема бременната жена- намалява се приема на захарни изделия и се набляга на млечните продукти и плодове.

# 5
  • Мнения: 33
И аз да се запиша в новата ни тема Simple Smile От около седмица усещам отчетливи ритмичета от малкия младеж и съм много щастлива. В понеделник бях на ЖК и бебчо е вече 398 гр. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 324
Гледам че сте ме добавили горе 30.09 термин от гр.София втора бременност и нямам търпение да минат 2седм да ходя на фетална и дано дано да е момиче   bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 1 538
Включвам се и аз Simple Smile Благодаря за темичката, прекрасно заглавие.

bubanka, не си спомням какъв номер направлвние съм дала. Прегледа беше в специализирана очна клиника, която се намира в 7-ма поликлиника до централна гара София. Там освен стандартните прегледи за определяне на диоптър късогледство и астегматизъм ми разшириха зениците и после ми сложиха други капки, които бяха някакъв вид упойка, защото очите ми изстръпнаха и лекарката ме гледа с някаква апаратура, с която допираше до очната ябълка нещо като леща с лампичка и си спомням, че започнах да си виждам кръвоносните съдове на окото (извинявам се за аматьорското описание, но лекарската терминология не ми е силна страна Simple Smile )
А друго нещо което забравих - преди това за определяне на очното налягане машинката ми духна няколко пъти в очите. И тук не знам терминологията за процедурата Simple Smile
След това ми дадоха описание на състоянието и пишеше накрая, че състоянието на очите не показва пепроблем с нормално раждане. Но както писах, това така и не се случи. Може би е било за добро. Важното е дечицата и ние да сме живи и здрави. Simple Smile

# 8
  • Мнения: X
Тъй като ни заключиха другата тема, както по принцип трябва да е, продължаваме в тази  Peace

Благодаря на bubanka, че се включи с мнение за диоптрите и секциото и тъй като не ми дава да цитирам поста, ще го копна тук"
 
"заключих темата, но понеже виждам, че дискутирате очите и начина на раждане - не е вярно, диоптърът има значение
късогледството има значение, защото увеличава диаметъра на очната ябълка /или по-скоро обратното/, с което се опъва ретината и съответно колкото по-висок е той, толкова по-заплашена е тя от разкъсване
не знам на какви прегледи сте ходили, но поликлиничните лекари преглеждат с направление 3; за да сте прегледани адекватно, ви трябва направление 3А за специализ
ирана клиника, съответно разширяване на зеници и преглед със специална апаратура"

Да, за това и аз знам, че е така Peace Преди първото ми раждане, наблюдаващият ми лекар ме изпрати с направление на очен лекар със специална апаратура, който ми разшири зениците, след което ми направи изследването на комп.апаратура и излезе със заключение, че нямам проблеми с очните дъна, нито отлепвания и нямам показатели за наложително секцио поради тези причини, съответно мога да родя по нормален път. Peace

# 9
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
katya_pk , това изследване на очите в 7ма поликлиника( лазарен център Светлина и Зора), за което говориш с упойката се казва Оглед с Голдман и на мен ми го правят всяка година с направление от личната лекарка (незнам какъв номер направление е , просто казвам за очен и готово). При мен се прави , за да се следи състоянието на ретината, дали е изтъняла, скъсана и тем подобни, ако има проблем там се правят лазарни процедури за укрепване на ретината. За сега не съм имала проблем с ретината специално, но имам скрежовидна дегенерация на очите и миопичен конус, което нз какво точно значи! Но не ми се препоръчва да рискувам с нормалното раждане, ако не искам да се получат усложнения, дори може да се стигне до слепота. Та, мисля че добре си се насочила в тази клиника! Препоръчвам ти пак да отидеш за такъв преглед там, примерно в 8ми месец, за да си по-спокойна!   bouquet
Ето ти и малко полезна информация, ако те интересува. В този сайт има доста неща по нашия въпрос:
http://www.mamatatkoiaz.bg/article/140/ruptura-na-matkata

# 10
  • София
  • Мнения: 1 538
katya_pk , това изследване на очите в 7ма поликлиника( лазарен център Светлина и Зора), за което говориш с упойката се казва Оглед с Голдман и на мен ми го правят всяка година с направление от личната лекарка (незнам какъв номер направление е , просто казвам за очен и готово). При мен се прави , за да се следи състоянието на ретината, дали е изтъняла, скъсана и тем подобни, ако има проблем там се правят лазарни процедури за укрепване на ретината. За сега не съм имала проблем с ретината специално, но имам скрежовидна дегенерация на очите и миопичен конус, което нз какво точно значи! Но не ми се препоръчва да рискувам с нормалното раждане, ако не искам да се получат усложнения, дори може да се стигне до слепота. Та, мисля че добре си се насочила в тази клиника! Препоръчвам ти пак да отидеш за такъв преглед там, примерно в 8ми месец, за да си по-спокойна!   bouquet
Ето ти и малко полезна информация, ако те интересува. В този сайт има доста неща по нашия въпрос:
http://www.mamatatkoiaz.bg/article/140/ruptura-na-matkata

Много ти благодаря за тази информация. Simple Smile Ще отида пак около 8-ми месец. Аз тогава за първи път си правех такъв преглед и лекарката ми каза, че е хубаво да се прави всяка година.
Иначе дори всичко да е наред с очите, предполагам сега пак ще е секцио, заради малкото време от предното секцио. А и май доста рискове станаха.

# 11
  • Мнения: 43
И аз да се запиша в новата тема.Моята ФМ е чак след 3 седмици.Аз се надявам на момиченце и нямам търпение вече да разбера със сигурност.

# 12
  • Мнения: 109
 Flutter Чудно заглавие за новата тема, при положение, че моето диваненце тези дни е доста активно, след няколко дни застой. Сигурно мърдането се дължи на различни фактори, но явно са налице, защото когато бяхме на преглед на ФМ, не искаше да си покаже лицето, и не искаше, а вчера имах чувството, че се върти на 180 градуса!  Joy

Хубав ден момичета, с нетърпение очаквам предстоящите почивни дни  Laughing

# 13
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
Така е! Според мен, ще ти е секцио заради малкото време. На малко места и то срещу голяма сума може да ти разрешат нормално и ще те следят много, при най-малкото усложнение - пак секцио.

# 14
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
katya_pk, а да те питам ти съобщи ли вече на работодател за втората бременност? Питам понеже аз още не съм се спрестрашила и мисля да изчакам още малко и чак тогава да кажа. Предполагам, че ще последва скандал и затова не ми се ще.  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт