Да поговорим zа къщи... ;-)

  • 5 444
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 390
Цитат на: miravmbd
Oще нещо пропуснах да питам Давина.
В Торонто хората расисти ли са?
В Англия нямам наблюдения в днеши времена съседите да оказват влияние върху цената.Ако е хубав квартала,цените са доста високи и които може да си ги позволи обикновено е човек от средната класа нагоре,с професия..В такъв случаи никои няма нищо напротив да има за съседи доктори ,адвокати ,инжинери и тн
Ако е лош квартала,то цените са ниски,съседите некачествени,и ако на теб ти харесва-значи не падаш по долу от тях Embarassed Използвам втора форма на глагола,но нямам никого в предвид.
Та се покриват нещата.Но един работещ добра работа човек,никога не би се забил в кансил естеит-къщи,кооперациики от социално бедните,които Хонда описа по горе.ЩЕ предпочете под наем,ако не може да си позволи мортгидж в момента.

Относно блоковете.Тук при нас няма такива,но ние сме и в малък град.Но в един англииски форум,за англичани харесващи България и търсещи имоти там една мадама сподели,че си е мислила,че всичките тези блокове които е виждала са кансил флатс-преднадлжащи на общината,която е настанила социално слабите българи в тях. Grinning


Ами някои са расисти.
Колкото до съседите и цените - тук не можеш да си избираш съседите. В смисъл - много хубави квартали вече не са това, което са били, точно заради заселването на индийци, шриланки, араби и други такива.
Не знам дали съм расист, но аз не желая да живея в близост до такива. Просто не ми допада.
Затова се радвам, че в блока, в който живея, такива елементи няма.

# 16
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Цитат на: Laura
. Имам си съседи, да. На "видимо" разстояние от нас.


извинявай,ама не ви ли е страх така ...как да кажа ...самички?почти ,де . Embarassed Embarassed

# 17
  • Мнения: 2 452
Цитат на: jara
Цитат на: Laura
. Имам си съседи, да. На "видимо" разстояние от нас.


извинявай,ама не ви ли е страх така ...как да кажа ...самички?почти ,де . Embarassed Embarassed


Ти пък намери кога да ме попиташ. Точно когато за пръв път ще сме самички вкъщи с Изабела през нощта.....  Laughing  Laughing  Laughing

По принцип тук е много спокойно и безопасно. Дори съседите ни не си заключват вратите през деня. Престъпността е изключително ниска. Без да съм расистка, друг фактор, който ме привлече бе хомогенността на населението (WASPs), както и добрите училища. Изобщо има си предимства, наред с недостатъците, които по-горе изброи Палмира.

# 18
  • Мнения: 4 390
Цитат на: miravmbd
Oh da,знам ги,и ние си имаме тук такива.Ами тези таун хоузес имат ли си предни дворчета също така или само входовете им са на тротоара?Ние ако са същите ги наричаме terrace houses.

Давина,защо не ги харесваш?Само защото матеряла и начина на строене ли са различни или имаш и други съображения.Aз също намирам къщите в Англия за безбожно скъпи за това коета са,но такъв е стндарта и тук живеем.Ще играем по тукашните правила.
Предполагам,че ако сте в КАнада временно,за две,три години няма наиситна смисъл да се купува(иначе sи е long term investment,не смяташ ли?).


В Канада съм от 5 години. Имам възможност да купя къща. Не искам. Не харесвам строителството, както и други неща, които нямам време да изброявам.
За таунхауз пък изобщо не ми се говори. Отвратителни са ми.
Освен това намирам, че цените поне в този момент са нереални. Имам приятели -брокери, които са на същото мнение.
Лично аз не желая да плащам 500 000-600 000 хил.долара за картонена къща и не смятам да го правя. Това е.
Аз съм известна с това, че не играя по правилата на никой. Wink  Grinning  Още повече пък, що се отнася до това къде избирам да живея!Дали имам или нямам закупена къща си е лично моя работа, и засяга единствено и само мен и семейството ми. И ми е все тая какво би било мнението на някой, дали му харесва или не.
Дългосрочен инвестмънт, да, но пак зависи.
Аз предпочитам да инвестирам другаде.
В блокът, където понастоящем живеем се чувствам добре. Тихо ми е, много чисто, не се краде.Не е блок за бедняци, живеят основно възрастни канадци. Имам всичко, което ми е нужно наоколо, езерото ми е близо. Плащам нормална цена за това, в което живея.Не рина сняг, не кося трева, не се занимавам с нищо. Обаждам се на управителката на блока и проблемът ми е решен. Повече за момента не ми трябва. Simple Smile

# 19
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Цитат на: Laura


Ти пък намери кога да ме попиташ. Точно когато за пръв път ще сме самички вкъщи с Изабела през нощта.....  Laughing  Laughing  Laughing


оппа Embarassed ,извинявам се Laughing
питам,щото и моята половинка иска да си купим къщичка по- надалечко.ама аз имам  богата фантазия Close и мисля,че ще превъртя.
моето е по -сложно от твоето,де Wink споко!понякога 3 нощи в седмицата съм сама(не броя хлапетата) Laughing  Grinning

# 20
  • Мнения: 318
diviana, много съм съгласна с теб (по повод на къщите), все едно че аз съм го писала.

Понеже прочетох началото и края на темата и разбрах, че става дума между другото и за общи перални в блоковете в Канада, само да добавя от личен опит, че и ние живеем в блок с обща пералня, но преди 2 години си купихме малка пералня(portative), която събира все пак 5 кг и се помества в един ъгъл в кухнята и проблема с мръсните общи перални се разреши.

# 21
Цитат на: Laura
...
 Семействата са с много деца (ние май сме единствените само с едно). ...

Ами хайде де, крайно време е за следващото   ylinfant  Wink

# 22
Цитат на: miravmbd
...
Между другото разгледах ви къщата.И се заплеснах по градината,нали ние си нямаме голяма и се заглеждам по чуждото Wink Много хубава.....

Дайте и ние да видим де Embarassed  Grinning От кога не съм виждала това малко пате Изабела.  Innocent

ПП:Намерих мястото със снимките. Ама не чака това дете....расте. А къщата е разкошна. Ех, басейнче....само дето тук и да го има само за украса май ще стои Laughing

# 23
  • Мнения: 4 390
Цитат на: miravmbd
Dавина,не ме разбираи погрешно.Не се опитвам да те убедя да си купите имот и колко добра инвестиция е.Просто ми стана интересно за причините ти.Всички хора драпат да си купят къщи,жилища,да си инвесторат парите,които имат в излишък в къщи,земи  каквото и да е,пък ти обратното. Grinning Естествено любопитството ми надделя и ми стана интересно какви са подбудите ти.Прощаваи,ако съм те засегнала.


Не. Не съм те разбрала погрешно. Просто се постарах да отговоря на въпросите ти защо не харесвам жилищата в Канада.

И да, аз КУПУВАМ имоти. Това, че не искам да си купя жилище, в което да живея в Канада, не означава по презумция, че не инвестирам и в имоти.  Wink Simple Smile

# 24
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Хайде сега и официално да си поговорим zа имоти и къщи.  Явно има интерес Wink

# 25
  • Мнения: 1 975
Тука пък при нас - е нормално човек да си купи къща или апартамент на изплащане. Така пак си плащаш всеки месец, но парите си отиват за заема...... и някой ден .... ето че си изплатил всичко.
Има мноооого къщи и мноооого апартамени. Цените са най - различни. Зависи колко е централен имота, колко квадрата и т.н.
Големите луксозни апартаменти в градът»почти в центъра са най-скъпи. Къщите са също скъпи, но доста бързо им се смъква цената защото една голяма къща не е лесно да се ремонтирва всяка година  Rolling Eyes

Ние живеем в голям апартамент почти в центъра...... Супер съм доволна........ НЕ бих го сменила за къщичка на село или в покрайнините на градът....... в никакъв случай  Grinning  Wink

# 26
  • Мнения: 2 452
Цитат на: palmira
анджек де, за минуса иде реч....
аз сега взех книжка, но нямам кола, значи колата сутрин отлита с мъжа ми, аз няма как да ида до града.
права си, че всеки харесва различно. мен да има как, ама в топ центъра, у най-големия пушляк д а ме сложат, няма да се оплаквам.
сега се чувствам ужасно дискомфортно, изляза от в къщи и 20 метра от нас - пасат крави:roll: .
по -натам ферми, канали, разни птици като патки, или бог знае какви там, просто отврат.
тук, там някои лебед разкрасява атмосферата.
имаме само един магазин. нямаме влак. имаме някакви рейсове, дето пътуваш три дена път с камили, щото минават през още три места докато стигнат до града. да не говорим, че минават на виосокосна година.
ама аз вероятно съм странен човек......



Ако не е тайна, в кое "селце" си? Миналата година бях на конференция в едно малко градче близо до Амстердам. Не успях да му запомня името, нещо като Norjjjj.....(намерих го; Noorwijkerhout). Много ми хареса! И там май имаше само един магазин и нещо средно между кафене и "пъб", където веднъж пихме кафе. Иначе бяхме в голям конгресен център в покрайнините на градчето и много-много не сме се разхождали.

# 27
  • Мнения: 2 452
Нямам линк със сърнички (после намерих, но не са от нашия двор Grinning  Grinning ). Днес снимах една котка, само не можах да разбера дали е домашна или дива (а бе то тук дивите котки са екологично застрашени, но на мен ми се привиждат).
Къде ще ходи мъжо ти, ако не е тайна? Тук сърнички много - и от единия и от другия вид.  
http://www.saskschools.ca/~gregory/animals/deer.html

# 28
  • Мнения: 2 452
Цитат на: palmira
Цитат на: Laura
Нямам линк със сърнички (после намерих, но не са от нашия двор Grinning  Grinning ). Днес снимах една котка, само не можах да разбера дали е домашна или дива (а бе то тук дивите котки са екологично застрашени, но на мен ми се привиждат).
Къде ще ходи мъжо ти, ако не е тайна? Тук сърнички много - и от единия и от другия вид.  
http://www.saskschools.ca/~gregory/animals/deer.html

ще работи две седмици в някаъв институт в Отава, ама не запомних името на института, знам обаче ,че е свързан с инсекти, така че вероятно е биологичен.
надявам се сърничките от животинския вид да са преобладаващи наоколо
 Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing


Сериозно? Ами ти защо не го придружиш? Тъкмо ще си спретнем една срещичка. Тук има доста институти към Университета, както и музей по естествена история, към който също има институти.
Не се безпокой за сърничките от "лошия" вид! Тук в 10 часа вечерта всички се изпокриват и дори в центъра е безлюдно. Добре, че си поживях в Монреал преди да се отдам на "дом и семейство".

# 29
  • Мнения: 2 452
И аз си признавам, че ги гледах тези предавания. Embarassed
"Up the property ladder", и разни други.
В Южен Уейлс (в околностите на Кардиф и Суонзи) "терасна" къща в приличен район, с 3-4 спални варира между 80,000 и 140,000 паунда. Зависи от състоянието в което я купиш. Зълва ми си купи няколко точно преди бума на цените (тогава бяха около 20,000-30,000) и съпруга и ги реновира. В момента ги дават под наем. Самостоятелна къща също в зависимост от местоположение, размер и т.н. започва от около 125,000 и може да достигне до 300,000 - 400,000. В момента там цените все-още растат и няма сметка да се продава, а да се купува, но май скоро ще заглъхне и там пазара.

Общи условия

Активация на акаунт