Липсва ли ви коремчето

  • 6 788
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
Родих преди пет месеца, а всякаш беше вчера.
Липсва ми коремчето ми.
Бихте ли споделили първата среща с вашето дете?
След 37 седмица всеки ден се събуждах с надеждата, че днес ще се запозная със сина ми, но той упорит. Роди се точно на термина си и когато ме хванаха контракциите се чудих..........ще излиза ли. Най-хубавият ми ден, срещата с моят юнак, гушнат в мен и уплашен от новият свят. Нямам думи чувство, което ме накара да се просълзя   Heart Eyes

Последна редакция: ср, 29 апр 2015, 17:02 от Mom Galina

# 1
  • Северозапада
  • Мнения: 5 467
На мен ми липсваше, да. И аз родих на термин и се чудех дали наистина раждам. И за да са съвпаднията пълни, подозирам че сме и адашки  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 139
Галина. Приятно ми е.
Аз на първата контракция не събудих мъжа ми. На втората го събудих и му казвам......."Май ще раждам, но не съм сигурна. Не бързай да се радваш да не те разочаровам "  Laughing

# 3
  • Северозапада
  • Мнения: 5 467
Аз съм само Галя.
Аз моя го събудих 2-3 часа след като аз самата се събудих. Казах му да се приготвя, а аз ще взема душ  Laughing

# 4
  • Мнения: 139
Първа бременност предполагам....... Колко време ти бяха контракциите?
Аз се събудих в един вечерта от моите контракции, а родих в 13:42  ☺

# 5
  • Северозапада
  • Мнения: 5 467
Първа, да. Събудих се към 3 сутринта от леки болки, към 6 бяхме в болницата, а родих в 9:47. Бързо като за 1-во раждане, май.

# 6
  • Русе
  • Мнения: 8 801
Мдааа, много ми липсва коремчето, да усещам бебка как се движи, контактуването с нея отвън, въпреки че родих преди 9 месеца, още ми липсва коремчето. Simple Smile Бебка се роди с планирано секцио 1 седмица преди термин по медицински показания, щом чух гласа й, бях най-щастливият човек на света. Дълго си я гушках.  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 139
Ако го сравнявам с моето твоето е по-бързо.
Определено болезнен и приятен момент. Като се замисля още щом чух акушерката напъвай.......още малко и бебето ще излезе, изчезна всякакъв вид болка.
По време на раждането таткото беше при мен и се радвам, че не бях сама, заедно споделихме момента.

Последна редакция: ср, 29 апр 2015, 17:36 от Mom Galina

# 8
  • Мнения: 122
На мен изобщо не ми липсва корема. Толкова ме болеше гърбът и кръста последните седмици, че се радвам че свърши. А и носът ми се запушваше ужасно нощем и заедно с болката с гърба прекарах повече безсънни нощи, отколкото след раждането.

Първата среща с бебето беше много кратка, тъй като бях секцио и само ми я показаха. Спомням си, че докторките ми казаха "Честито, момиченце е", а аз мълча и чакам да й чуя гласчето. След малко се чу как все едно се дави, а те й бъркат в устата, да извадят околоплодните води. След това се чу очаквания плач и ми я представиха. Едва я зърнах и я прибраха да я къпят и оправят. Трябваше да ми я дадат чак на другия ден вечерта, но аз ходих да си я търся още на обяд, като ме изкараха от интензивното.

# 9
  • Мнения: 139
Сещам се, че последните дни пуках цялата. Имах чувството, че ще се разпадна. Половин часова разходка ми се струваше, като пет часова обиколка.
Последния месеци бебо по-малко се движеше, беше му тясно, но всяко негово движение беше вълнуващо за мен.

Последна редакция: ср, 29 апр 2015, 19:26 от Mom Galina

# 10
  • Мнения: 6 764
Коремът хич не ми липсва. Аз съм изключително активен човек, обожавам да вървя и никога не съм изпитвала умора от забързаното си ежедневие. През бременността имах единствено огромен корем, НО адски се изморявах, не можех да отида до магазина, който е буквално срещу входа. Изпитвах адски болки при вдигане на краката, такава тежест върху срамната кост, че чорапите си едвам обувах. Родих ден след термин бебе 4 250кг и си обясних много неща  Laughing Та нямаше по-хубав момент от това да бъда пак себе си и спокойно да си обуя любимите дънки  Grinning Коремът вече година и малко ми е в прегръдките, така че няма как да ми липсва  Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 3 114
И на мен не ми липсва. Сега съм толкова по-лека и подвижна, и не се задъхвам Grinning

# 12
  • Северозапада
  • Мнения: 5 467
Аз бях ужасно подвижна до последния ден. Последните 2 седмици мих прозорци и изчистих и подреди всички шкафове и гардероби - от най-високия до най-ниския. Залягах по пода, за да бъкна в шкафа.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 609
И на мен не ми е липсвал. Вече близо 4 години минаха, но честно казано, никога не ми е липсвал. И аз имах огромен корем, не можех да спя, беше ми трудно да вървя, имах и ужасяващи киселини и бях доволна да почувствам отново себе си.

# 14
  • Мнения: 148
На моменти много ми липсва, но сега като се сетя, май хич не ми липсва.Много по-подвижна съм, няма ги тези ужасяващи киселини, от които ми се повдигаше направо.Всички баби ми разправяха колко голяма коса щяло да има бебето, а той се роди с 5 косъма на главата  Laughing .Една разходка ми отнемаше около 3 часа отиване и връщане, сега взимам разстоянието за 30 минути.Обувам се сама , това е много важно за мен  Laughing .

Общи условия

Активация на акаунт