Нощното напикаване! Докога?

  • 1 295
  • 21
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 616
 Синът ми е на 2 години и 9 месеца. От 1 година е без памперс през деня и от около половин година не слегаме и на обяд. Ноооооооо, имаме проблем през ноща! Отказва да става за да се изпишка, ако случайно успея да го събудя, започва да пищи и да се мята като риба на сухо и въобще няма шанс да го изпишкам. Някога памперса е абсолютно сух сутрин, но в повечето случаи е напишкан. Искам да го махнем и през ноща, защото честно казано дойде много нагоре финансово откакто се роди и беба  Mr. Green Поне откъм пампите да спестя някой лев - ма засега няма да стане  Wink Освен ако някоя от вас не даде някоя идея или изпробвана хитринка  Praynig

 Hug Hug Hug

# 1
  • Мнения: 122
заслужава ли си да тормозиш детето и себе си заради памперса нощем?!имам двама сина, на единия му слагах памперс докато стана  големичък,а на  малкия -още на 9месеца не му беше необходим и не ставаше нощем .
децата са различни ,просто имай търпение!

# 2
  • София
  • Мнения: 39 747
Недей го тормози, само заради един нощен памперс.
При Дияна махнах нощния може би към 2.8 - 2.9г.
Когато няколко нощи подред памперса остане сух може би детето е готова за махането му. Давай му по малко течности вечер преди да легне.
Мен като малка много ме тормозеха. Никаква вода доста преди лягане, нощни вдигания и т.н., кошмар. Заспивала съм на гърнето Simple Smile

# 3
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
О..нощното напикаване...още се случва понякога, но доста инцидентно вече (3 1/2 г.)
Намери си отнякъде непромокаени чаршафчета вместо памерси...и според мен не го буди детето...

# 4
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Аз също не одобрявам буденето на детето през нощта, само трябва да започне да се буди при нужда! Вики се напишкваше рано сутрин, а не през нощта, ако се събудеше преди мен си ходеше в памперса, ако го събудех аз беше сух. Сигурно така или иначе заради бебето ставаш нощем провери дали не е така и при вас.
Присъединявам се към другите и за това, че вечер не трябва да даваш много вода, мляко и др.течности.
Успех

# 5
  • Мнения: 1 493
Не е полезно за детето да се буди, след като е заспало. Ограничете приемането на течности вечерта, изпищквай го преди лягане и потърпете още малко вечерните памперси.

# 6
  • Мнения: 953
Не мъчи детето, така тормозиш и себе си. Всичко ще стане естествено. Сави не се напикава нощем много отдавна, но аз въпреки всички  й слагам и сутрин е сух. Ползвам го две седмици. Сега е зима ако се напишка и не я преобуя може да настине, последствията са много по-лоши отколкото да купувам памперси. ЛЕКАРСТВАТА СА МНОГО СКЪПИ.

# 7
  • Мнения: 984
когато го будиш нощта за да се изпишка той спи и пишка без да има сам нужда и го прави на сън и когато не го събудиш той продължава да пишка защото дали го будиш или не той си спи и пишка. остави го да се напишка става му мокро и се събужда сам, така постепенно ще се научи сам да се събужда.

# 8
  • Мнения: 3 034
ох, това и на мен ми е болна тема. Нашата мома е без нощен памперс от доста време /на 3 1/2 год./, но понякога се напикава през ноща. Ползваме непромокаеми чаршафчета, ограничаваме водата вечер, обясняваме "къде се пуска пишкото", ноооо....се случва, е не всяка вечер. Проблемът при нас идва основно от това, че тя не понася да спи завита, постоянно се отвива и и като и стане студено,а  е заспала дълбоко - имаме изненадка. Надявам се да започне да се буди и да ходи до тоалетна, но кога ще стане...

# 9
  • Мнения: 442
ох, това и на мен ми е болна тема. Нашата мома е без нощен памперс от доста време /на 3 1/2 год./, но понякога се напикава през ноща. Ползваме непромокаеми чаршафчета, ограничаваме водата вечер, обясняваме "къде се пуска пишкото", ноооо....се случва, е не всяка вечер. Проблемът при нас идва основно от това, че тя не понася да спи завита, постоянно се отвива и и като и стане студено,а  е заспала дълбоко - имаме изненадка. Надявам се да започне да се буди и да ходи до тоалетна, но кога ще стане...

най-вероятно около два месеца, преди да навърши 4г... ако се доверим на стопроцентовите прилики Laughing
от сокчетата много пишкат - никакви сокове след 17 ч Naughty!

# 10
  • Мнения: 1 809
И аз имам същата тревога...Синът ми е на почти 6 г. и още слагаме вечер памперс.Е,в седмицата се случва 1-2 пъти да се напишка и то в случаите,когато е прекалил с течностите преди да си легне.Надявам се нормализират нещата в най скоро време..

# 11
  • Варна
  • Мнения: 616
Не си мислете че тероризирам детето и го вдигам всяка вечер  Wink Пробвах 2-3 пъти и след съпротивата която срещтнах -спрях. Работата е там, че той пие много течности и когато не му дам плаче, тръшка се и не заспива. Ако случайно заспи се събужда след около 1-2 часа и започва пак да мрънка за същото /вода, сок/ и тогава му давам защото от рев събужда и бебето. Освен това често ми се случва и да го намеря опикан до ушите въпреки памперса - за радост все по рядко Grinning По скоро май трябва да намеря начин да го излъжа за течностите преди лягане newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 39 747
Някои от лекарите се спасяват с репликата "с пубертета всичко ще мине".
Имаше още една подобна тема, в която писахме за нагревки, инжекции. Мисля, че и хомеопатия има.

# 13
  • Мнения: 3 034
ох, това и на мен ми е болна тема. Нашата мома е без нощен памперс от доста време /на 3 1/2 год./, но понякога се напикава през ноща. Ползваме непромокаеми чаршафчета, ограничаваме водата вечер, обясняваме "къде се пуска пишкото", ноооо....се случва, е не всяка вечер. Проблемът при нас идва основно от това, че тя не понася да спи завита, постоянно се отвива и и като и стане студено,а  е заспала дълбоко - имаме изненадка. Надявам се да започне да се буди и да ходи до тоалетна, но кога ще стане...

най-вероятно около два месеца, преди да навърши 4г... ако се доверим на стопроцентовите прилики Laughing
от сокчетата много пишкат - никакви сокове след 17 ч Naughty!

Е това все пак е някакъв срок, поне мога да се подготвя психически. а за сокчетата, не знам как го правите това да не им давате след 17h, аз тогава я взимам от градина и като се приберем - пие, не мога да й откажа... Sad

# 14
  • София
  • Мнения: 39 747
Ивче ограничи я към течности поне час-два преди да легне. Преди да я сложиш да спи, задължително през 00.
Знам колко е неприятно, защото съм била от потърпевшата страна. Няма да ви казвам, че до 4ти клас ми се е случвало да се събудя в мокри чаршафи, просто не съм могла да стискам  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт