Температурен гърч ???

  • 11 406
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 53
Здравейте,
наскоро преживяхме и това.  Искам да попитам има ли и други майки преживели подобен проблем? Как се справяте от тук нататък? Давате ли някакви профилактични лекарства за да се предотврати евентуално отново тази ситуация. Какви изследвания правихте, къде и при кого?
Въобще ако можете напишете всичко което знете по темата.
БЛАГОДАРЯ ВИ!  doctor

# 1
  • София
  • Мнения: 9 826
Слава Богу,не ни се е случвало,но в болницата лежахме с детенце,получило гърч.Зная,че му правиха ЕЕг на главичката и бяха казали на майката ,ако детето вдигне над 38,5 да му дава фенобарбитал.А може ли да ми кажеш при каква температура направихте гърч,защото малката ми дъщеря най-редовно вдига 39,5,в смисъл-когато е болна.Благодаря.

# 2
  • София
  • Мнения: 53
Да и измеря температурата неуспях, защото всичко се случи в 4 часа сутринта. Събудих се и видях малката че трепери. Веднага и дадах аналгин, който тя повърна и след това гърч. В такива моменти няма време за мерене на температурата. В болницата обаче ми казаха че температурата нямала никакво значение за гърча, т.е. той можело да се получи и на 38 и на 39 градуса. Просто мозъчната кора на децата не била зряла и затова се получавало някой път това с гърча.
За фенобарбитала знам, но ми казаха че той вече е спрян от производство.
Ако знаете нещо повече пишете.
Друг съвет който ми дадоха лекарите е просто да не допускам от тук нататък температура над 38 и да давам аналгин.

# 3
  • sofia
  • Мнения: 769
Да, със сина 3 пъти сме го преживели. Споко. Забелележи на колко Т го е направил и за в бъдеще, когато наближи тази Т даваш температуропоножаващи. Но ние генерално решихме проблема с Хомеопатия. Никога не съм давала фенобарбитал - и без това за запад е отречен като препарат, организма се пристрастява към него.

# 4
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Опитай с търсачката. Имаше още една подобна тема. Там доста майки са говорили именно за фенобарбитала и за други методи, които помагат против температурен гърч.

# 5
  • Мнения: 474
малката ми дъщеря направи температурен гърч /фибрилен/тогава беше на 1.7м. температурата ни беше 38.6,но при нея проблема е че много бавно сваля температурата.сега е на 6г и въпреки всичко това е един стрес за родителите който за съжаление винаги когато  е болна аз имам едно на ум слагам задължително кърпа с вода на главата чорапи с оцет нурофен през устата или нещо друго.права всичко възможно бързо да свали температурата.иначе един месец след ката направи гърча и направихме ЕЕГ/нормално/лекарят ни каза тогава че такъв гърч от температура може да направи всяко дете до 5г възръст.тогава от Германия ни бяха изпратили свещички не помня как се казваха нещо като успокоително но слава богу се съм и го давала

# 6
  • София
  • Мнения: 53
Опитах и с търсачката ама нищо не стана. Ако можете бихте ли ми написали линка. И за какви хомеопатични лекарства става дума? Аз бях чела за "Беладона" и още някакво но ми казаха че били токсични.
Дайте съвети, моля Ви!!!!

# 7
  • Мнения: 2 100
колко е голямо детенцето ти?
Преживяхме го-остарях с 10 години минимум за 1 минута Cry
гърча се получава от рязкото и бързо вдигане на температура-може да направи  гърч и на 38 градуса, а на 40 да не прави
Това е и проблема- следене да не вдига рязко-и понякога може да не усетиш веднага когато вдигне
Моето детего направи на 1г и 4 м-така и не разбрах ,защо я вдигна тази темп. Случи се и при нас 12 през нощта,спейки.
Бяхме в болница 3-4 дни след това не му откриха нито червено гърло, нито хрема имаше, нито болни уши, нито дробчета ............. всеки вика нищо му няма, а той тичаше по коридорите и играеше по цял ден.
Не му правих задължителната след  това ЕЕГ на главата, защото искаха да му слагат упойка и аз не се съгласих-той беше достатъчно стресиран от престоя в болницата и поставяне на атибиотик в главата /така и не разбрах защо му го слагаха/
предписаха ни Диазепам на таблетки при вдигане на темп-не знам как ще ги пие обаче-ДАНО НЕ СЕ НАЛАГА!!!
Сега чрез наши познати търся диазепам  на гел в тубичка който с стиска в дупето и е по-бързо действащ и по добър за дететне, но в БГ го няма-казаха до го търса в Германия......
Трябва да ги пазим до 4-5 год-след това няма да има проблем
Успокой се -нищо фаталн о не се е случило

# 8
  • Мнения: 2 100
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=60787.0
в тази тема  можеш д апрочетеш още неща

# 9
  • София
  • Мнения: 1 444
Преживят такъв кошмар и то през нощните часове.Детето се изпъваше цялото, говореше несвързано, обръщаше очички.Веднага го съблякох, мушнах свещичка в дупето, тъй като през устата беше невъзможно, намокрих чаршаф и я омотах, отгоре одеало, на краката чорапи с оцет и отворих книгата пред себе си.Прочетох, че точно така се действа, тъй като ако викнеш лекар, докато дойде може и късно да е станало. ooooh!
От тогава се справям с проблема така: като започне да вдига температура освен че давам през устата за сваляне, веднага обувам чорапки напоени с оцет, разреден с малко водичка, тъй като ако е много силен може да изгори нежната кожа. Naughty Така ме посъветваха лекари.Проблема е в свалянето на температурата, когато не може да се свали бързо се получават тези проблеми.От тогава слава богу, но не се е случвало. Praynig

# 10
  • Мнения: 2 100
това направих и аз без чорапите с оцета и през това време звъннах на Бърза помощ.
Дойдоха за около 3-4 мин! Дадоха му капки аналгин и му инжектираха диазепам веднагаи го пренесоха в линеиката да диша кислород.
Бе това е най-големия кошмар в живота ми! Усетих се толкова смотана, необразована, безсилна,жалка ... погледнах света от друг ъгъл и видях, в каква суета живеем, бързайки нанякъде, борейки се за какво ли не и как всичко се обезсмисля точно за 3-4 мин. Имам чувство че съзнанието ми се докосна до смъртта. Този, който го е преживял знае-детето ти все едно умира в ръцете ти! Не пожелавам на никой да го преживее!!!

# 11
  • Мнения: 5 525
 Ние също преживяхме това лято фебрилен гърч с малката ми дъщеря.Съвета който ни даде лекарят, при който я заведохме беше да не допускаме t  да надвишава 38, и ни изписа диазепам на ампули(за ректално приложение).Направиха и ЕЕГ 10 дена след гърча,което беше нормално.Оказа се, че след първия гърч е направила още два по - слаби гърча за които аз не бях разбрала.Просто през ноща докато спеше, забелязах на два пъти, че малката имаше пяна на устата.От тогава не ни се е случвала и дано да не се повтара.
Не се притеснявай.Не разбрах точно на какъв доктор сте ходили, но не е лошо да си направите консултация с детски невролог.

# 12
Съжалявам,дано не се повтори.От това което съм учила в медицинският колеж,зная,че детето трябва да се увие в мокър чаршаф,като се внимава да не се допират кожа в кожа т.е. чаршафа да ги отделя(за да не мацерира кожата).След това отгоре се увива с одеяло.Така се седи до изсушаване на чаршафа.Обикновено не се повтаря,защото рязкото спадане на температурата също е лошо.Разбира се ако имаш някакво антипиеретично лекарство,сащо да се даде.

# 13
  • Мнения: 8 585
@bebesta

Две неща правим обикновено:

*даваме навреме антипиретик при температура.
*вземаме и носим навсякъде с нас Стезолид-ректални ампули от 5 или от 10 мг в зависимост от възрастта на детето.

Фенобарбитал вече не се дава. Излязоха за него неприятни неща. (Нито се дава за пролонгирана жълтеница вече Фенобарбитал).

По някакъв странен начин температурните гърчове при деца имат връзка с подлежаща уроинфекция (която е причина за температурата). Така че една урокултура е необходима.

Температурните гърчове са с много добра дълготрайна прогноза.

# 14
  • Мнения: 2 100
@bebesta


Температурните гърчове са с много добра дълготрайна прогноза.

какво означава това?!

# 15
  • Мнения: 666
 Лично аз го преживях с големия син когато беше на три годинки тогава започнахме с хомеопатия , давах беладона и вместо това получи фебрилен гърч, именно затова съм противник на хомеопатичните изследвания след гърча се правят изследвания ЕЕГ, добре че при нас всичко си бешенаред не сме пили никакви лекарства защото повечето лекари бяха на мнение че е от хомеопатията , повече не ми е получавал фебрилен гърч вече е на 9 години да чукам на дърво

# 16
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Преживях го със сина ми ,когато беше на година и половина.Давахме 6 месеца фенобарбитал,винаги носех със себе си свещички диазепам и при повишаване на температурата заедно със парацетамол ги слагах.Много е важно,когато детето повиши температура,първата ти реакция освен медикаментите,мокриш кърпа с вода,изцеждаш и слагаш на челото и назад към главата.,после увиваш в чаршаф.Винаги първо охлаждаш главата,после тялото.Направете ЕЕГ и консулт с  детски невролог.
Пожелавам здраве,здраве ,здраве и много усмивки!!!

# 17
  • Мнения: 8 585
@bebesta


Температурните гърчове са с много добра дълготрайна прогноза.

какво означава това?!
Никакъв проблем в дългосрочна перспектива.

# 18
  • Мнения: 2 100
@bebesta


Температурните гърчове са с много добра дълготрайна прогноза.

какво означава това?!
Да-така ми казаха и на мен няколко лекари
Никакъв проблем в дългосрочна перспектива.

# 19
  • Мнения: 326
И за какви хомеопатични лекарства става дума? Аз бях чела за "Беладона" и още някакво но ми казаха че били токсични.
Извинете ме, но не мога да се стърпя. Това за беладоната са абсолютни глупости. Не мога да разбера противниците на хомеопатията - от една страна твърдят, че това е шаманщина, защото в хомеопатичните лекарства няма материални дози от лечебното вещество (тоест е "разредена водица" - в повечето случаи такива са изказванията), а от друга страна бръщолевят за токсини. Кое е токсичното - разредената водица ли?
Нито едно хомеопатчино лекарство не е токсично. Не ми се влиза сега в подробни обяснения на какъв принцип се създават лекарствата, но практически в тях няма нито една молекула от веществото (освен в потенциите 5СН).
Действително Беладона се изписва при високи температури, но не температурата е водещата. В хомеопатията не се изписва лекарство за симптом, а за цялата картина - както физическите симптоми, така и психо-емоционалната картина, така и предисторията - на цялата фамилия. Освен Беладона има още доста лекарства, които биха могли да бъдат изписани при температури - в зависимост от всичко останало. За разлика от алопатичните антипиретици, обаче, при хомеопатия гърч не може да се получи. Затова и ая те съветва да опиташ с хомеопатия (какъвто междувпрочем е и моят съвет).

# 20
  • Мнения: 1 938
Преди месец лежах в болница заради усложнения след раждането. Бях под антибиотична защита и след прием на парацетамол, мускулно - течен аналгин, венозно - Перфалгам, вдигнах 42 градуса температура. #Crazy
Акушерките ми я свалиха, като първо ми увиха главата с мокър чаршаф, а после увиха цялото ми тяло с мокър чаршаф и оцет. За минута - две т-рата ми падна до 36,6.

# 21
  • София
  • Мнения: 53
Благодаря на всички Ви ,
много сте ми полезни. Успях да се поуспокоя малко и да не гледам толкова черногледо на нещата.
БЛАГОДАРЯ

# 22
  • Мнения: 2 100
Сръчка,
разкажи пивече за тези хомеопатични неща зада  предотвратим температурен гърч

Общи условия

Активация на акаунт