К.О.Т.К.И.-те [13]

  • 25 211
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • България, София
  • Мнения: 1 753
Хайде и аз да дам своя принос в изписване на темата Simple Smile

Ужасен студ просто. Поне не вали  Simple Smile

Редемче, стискам палци и пращам положителни мисли  Hug
Ама верно, тя Бела не е ли много млада за майка  Rolling Eyes

Чакам и аз снимки - на котета, на къщи. Всичко ми се гледа  Wink
Кали, и на мен ми е интересно какво ще се получи. Обичам да наблюдавам такива работи. Ама не да участвам  Mr. Green

И като стана дума за бебета - котета, моята малка щерка вчера ми звъни с въпрос, може ли да си вземем коте на 1 месец, неин съученик го подарява  Shocked Тя, милата, толкова много обича животни, тази сутрин пак ми обясняваше, че иска да има котенце и кученце, които да си играят, не да се бият. Като я питам какво иска да прави като порасне, отговорът е, че иска да работи в магазин за домашни любимци  Heart Eyes А как в момента хич не ми е до животно в къщи ... До кога ще удържам на атаките, не знам  Rolling Eyes А иначе обичам животни, особено котки, но си е голям ангажимент да гледаш животно в къщи.

# 736
  • Мнения: 14 413
А, добре че не вали-не бях разбрала-ми с този сумрак Mr. Green

А,сетих се какво да напиша-онзи ден като заваля за сефте,по нощите се прибирам-почти безлюдно.По едно време чувам:"Хруп,хруп!"-Бря! Shocked мисля си някой дебне да ме   341uu Ама,де ти такъв късмет-погледнах си в краката -охлюви! hahaha hahaha hahaha Щъкат напред-назад Laughing И нали съм природолюбителка-половин час мятах охлюви от пътеката към тревните площи.Ми така де, да си поживеят още малко. Hug
Хел,как съм с правописа?

Последна редакция: вт, 29 сеп 2015, 12:22 от Sause baus!

# 737
  • Мнения: 4 566
Вели, вземето гоооооооо, котето де!

# 738
  • България, София
  • Мнения: 1 753
Хел, обожавам котки, но просто не мога сега и с животно да се занимавам.
Ангажимент си е, а кой ще чисти косми  newsm78 Всичко ще е на моята глава  ooooh!

# 739
  • Мнения: 11 747
И аз много обичам животни и е незаменимо съжителството с животно вкъщи, толкова е хубаво за всеки, особено за дете.... обаче не ми се слугува. Имам опит и с куче, и с котка. Котките са по- лесни минават, но си зависи от животното. Точно обратното беше, котката беше ужасно трудна, странно ми е да пиша в женски род, защото беше котарак. Много тежък характер, но го разбирам донякъде, в един момент остана съвсем сам по цял ден. Кучето беше много лесно, ако знам, че пак ще имам късмет да попадна на толкова добро и непретенциозно животно, вероятно бих склонила, но такава гаранция няма. Само дето иска ежедневни разходки и по възможност по- дълги, което на мен не ми тежи, но и време трябва да има. Но толкова мразя всичко да е в косми.... а то е почти задължително, освен ако чистиш по 4 пъти на ден... Имах приятелка, която имаше котка и нямашее косми из тях, обаче тя чистеше изключително много, а и време имаше за това. Помня какво беше у нас - нямаше ъгълче без косми. Изпрани дрехи, вътре в шкаф - пак с косми. Отделно дето съсипа всички мебели, пердета, подове... Ох! Кучето не съсипа нищо, то само разходка искаше горкото, ама не е за месец, два или десет, да се нахъсаш и да издържиш. Даже не е за 3 години, а поне 10- 15. През това време човек остарява или пораства, животът му се променя изцяло, а ангажимента към животното си остава.

# 740
  • България, София
  • Мнения: 1 753
Пина, толкова точно си го описала. Аз и затова се дърпам.
Котката не иска разходки, но проблемът с космите си стои. Не мога да чистя по 4 пъти на ден. Дори не мога да чистя всеки ден целия апартамент. Абсурдно е просто. Вместо да обърна внимание на децата, ще трябва да  newsm28 Просто няма как да стане
Кучето пък си иска разхождане, без значение колко минус градуса е навън, дали вали и т.н. За космите - същата работа
А и като пътува човек, не винаги може да вземе животното със себе си. Много сложно ...

# 741
  • София
  • Мнения: 13 127
Вели, вземето гоооооооо, котето де!

 newsm10 newsm10  newsm03

Наистина го има момента с чистенето на косми, но пък момите ти са големи и можеш да обвържеш гледането на коте и чистенето.  Wink А и в един момент космите спират да ти правят впечатление.  hahaha  Според мен коте се гледа по-лесно от куче. На практика не се нуждае от възпитаване на хигиенни навици. Само му показваш пясъка и вече си знае, че там се пишка. Но почистването на тоалетната със сигурност ще е твое задължение.  Mr. Green Другият проблем са отпуските. Донякъде могат и само да се гледат, но не повече от 4-5 дни. Е, ако има кой да ги наглежда, да сменя водата и храната, става и по-дълго.  Wink

Пина, на какъв звяр си попаднала?  Mr. Green  Мъро е душичка. Никога не ми е правил бели. Много зависи дали котето има къде да изразходва енергията си. Когато децата са малки, играят по цял ден с котето. След това няма сили и заспива. Ако е коте, което стои цял ден само и няма кой да го разиграва, неизбежно идват и поразиите. И аз често си мисля как бих постъпила след време? Малките котета са много сладки, възпитават се според възгледите на стопанина си, но изискват много внимание и игри - нещо, което аз трудно бих осигурила.

Еми, мислила ли си за кастрация на котанката? Едно котило все някак ще задомиш, още повече първите котета са по-малко на брой, но след това ще започне да ви ражда 2 пъти годишно по 3-4 броя.  Rolling Eyes Ако проблемът е финансов, има места и с безплатни или частично платени кастрации. Нашата Гълъбинка, която май е на същата възраст, отдавна мина операцията.

# 742
  • Добруджа
  • Мнения: 216
До кога ще удържам на атаките, не знам  Rolling Eyes

Вели, моят син от първи клас прави опити да ме убеди да вземем коте или куче, вече е в осми и пак продължава.  Grinning Като компромисен вариант преди 5г. купихме костенурка. Тя поне не се разхожда из цялата къща, чисти се само един аквариум.  Simple Smile

# 743
  • Мнения: 6 031
Заповядайте в НОВАТА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт