Завързване на приятелства за хора, които си лягат рано?

  • 9 836
  • 167
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
Здравейте, установих, че ако не си легна поне около 21 часа се чувствам недоспал, което е доста рано. Ако легна в 22 или 23 ми минава съня и не заспивам чак до 1. Ако легна около 0 или по-късно дори да спя повече не се чувствам в кондиция, мисля че отговаря на това че сънят преди 0 е най-важен. Та и късното ставане ме кара да се чувствам недобре.

Изглежда социалния живот на моята възраст се върти само около висенето нощем по заведения, пиано барове, домашни събирания или дискотеки, но често се получава когато си наруша режима на сън един път да започне да ми става навик.

А и тези купони за мен не носят никакви ползи като познанства, защото като отида там съм поспалив заради късното лягане/ставане и не съм добра компания в такова състояние. Та ми е ясно, че като започна да си лягам и ставам рано няма да загубя много. Когато работех на пълен работен ден повечето хора разбираха и се виждахме само петък след работа или събота и неделя през деня, но от както се върнах в университета тук всички сякаш са нощни птици. А както стана ясно хич не съм от хората които могат да спят малко и на другия ден да са свежарки. А и сънят преди полунощ ми е много важен. Въпросът ми е как един човек, особено млад да завърже познанства като си ляга рано? Някакви идеи? Simple Smile Четох че в Ню Йорк се появила мода за сутрешни купони без алкохол, но в Европа няма такова нещо.

# 1
  • Мнения: 3 893
Може ли да се каже, че ти е интъересно на тези среднощни купони? На база на малкото, но все пак случили се твои посещения на такива.
Ако не ти е интересно... що трябва да създаваш социални контакти на места/респективно хора, чиито начин на живот не харесваш?

# 2
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Здравейте, установих, че ако не си легна поне около 21 часа се чувствам недоспал, което е доста рано.
Малииии, аз живвам от 23.00 нататък. Нощта е моето време Grinning

# 3
  • Мнения: 3 634
Имаш ли проблем с половата идентификация? Понеже пише, че си жена а текста е в мъжки род...  Whistling

# 4
  • Мнения: 2 457
Пусни си ПКК  и други изследвания ако е необходимо. Не е нормално това за млад човек, на колко години си?

# 5
  • Мнения: 14 654
Ще си проспиш живота, момче!

# 6
  • Мнения: 104
Може ли да се каже, че ти е интъересно на тези среднощни купони? На база на малкото, но все пак случили се твои посещения на такива.
Ако не ти е интересно... що трябва да създаваш социални контакти на места/респективно хора, чиито начин на живот не харесваш?
Не са малко посещения, много са, защото се върнах в университета миналата година есента. Но не си ли взема нужната доза сън в часовете преди полунощ ставам негативно настроен към всичко. Пробвал съм да си лягам късно и да спя по много - 10 часа и повече и пак се чувствам като пребит, та явно не е до дължината, а ми е важно да си легна преди 23-0. Последните нощи лягам в 21, спя няколко часа и се будя в 0 часа, явно след един цикъл на сън. После пак заспивам и ставам в около 7. Въпреки двата отделни цикли на сън се чувствам много по-добре и отпочинал, от колкото ако легна в 3-4 и стана на обяд или следобяд както ми беше режима в последно време. Иначе се съгласявам с втората част. Но на възраст 27 колко реално са хората, които си лягат рано? Не, че не ми се иска да съм като тези, които могат на сутринта на работа или лекции да са супер свежарки след диво нощно купонясване и съвсем малко сън, но явно лично аз имам нужда от повече и то от този преди полунощ. Залъгването с кафе и коли, което правят на мен не ми действа. Забелязвам, че сред състудентите по-рано лягащите често имат по-високи оценки от големите купонджии между другото, та преумората си казва своето ако не си от типа нощна птица, но живееш като такава. Wink Иначе рано сутрин освен във фитнеса или в някое сутрешно кафене, не се сещам къде се завързват познанства.

Последна редакция: сб, 09 май 2015, 10:19 от Крис_

# 7
  • Мнения: 4 500
Не съм на 27, на 35 съм /почти  Mr. Green/, но се чувствам ужасно ако си легна късно и стана късно.
Пример - ако легна в полунощ и стана в 10 часа съм  зле
Според колежки и познати нещо ми хлопа. Ама на мен ми е добре  Mr. Green
ЕДИТ - снощи легнах в 22,30, станах днес в 6,20. Еми чудесно ми е.

# 8
  • София
  • Мнения: 17 279
Но на възраст 27 колко реално са хората, които си лягат рано?

Всички, които имат малки деца, по неволя  Laughing
Виж там, намери си такива приятели и ще ти е екстра  Laughing

Жива да не бях иначе де, хич и не съм си мислела, че вече и на 27г хората живеят като на 19. Явно поколенията тотално са се сменили - моето поколение на тази възраст работехме и имахме деца, никой не купонясваше по цяла нощ постоянно.

# 9
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Не съм на 27, на 35 съм /почти  Mr. Green/, но се чувствам ужасно ако си легна късно и стана късно.
Пример - ако легна в полунощ и стана в 10 часа съм  зле
Според колежки и познати нещо ми хлопа. Ама на мен ми е добре  Mr. Green
ЕДИТ - снощи легнах в 22,30, станах днес в 6,20. Еми чудесно ми е.
А аз съм на ... 39 ... леле ... и автора все едно описва мен Simple Smile И това винаги е било така Simple Smile Аз от ранното лягане много трудно се лишавам и трябва да е много основателна причината, за да го направя ... Предпочитам да си легна в 21,30-22(особено зимата ... през лятото не ми пречи и до по-късничко да се позастоя) и да стана в 4, но не и да си легна в 1-2 и да стана в 9-10 ... И за изпити така съм учила ... Лягам рано и ставам рано Simple Smile
Според мен, авторе, се опитай да направиш по-пълноценни социални контакти, когато си на лекции или упражнения, или след това със "кафе със състуденти и техни приятели" ... примерно ...

# 10
  • Мнения: 104
Пробвай в някой пенсионерски клуб за запознанства. Там режима им е предполагам горе - долу като твоя.
Бе не знам, но е факт че не всеки е нощна птица, но много хора живеят така. Именно затова подигравателното отношение което се среща сред обществото не е хубаво. Едва ли не е табу да си тип чучулига в свят, който те кара да си нощна птица. И то не нощна птица, ами ако може да си буден 24/7 най-добре. Всеки днес гледа да натъпка най-много в един ден. А кой е по-умен - тези "модерните" дето прекарват младостта си по дискотеките или столетниците от Родопите, които от млади са лягали и ставали рано? Чиито вечеринки са били по-нарядко и в доста по-нормални часове? Тогава доста по-малко хора са имали нужда от неща като ривотрил, а сутрин от задължителното кафе, което едва ли е случайност. И да ти кажа много по-щастливи са били от съвременниците си на тази възраст. Сега изнервените хора са много повече, факт. И тогава нуждата от аналгини и прочее не е била толкова крещяща, сега всеки втори - с главоболие. Всеки да прави каквото иска с живота си, но да си пази подигравателното отношение...

# 11
  • Мнения: 3 893
Пробвай в някой пенсионерски клуб за запознанства. Там режима им е предполагам горе - долу като твоя.

Пффф, мнооо ретро. Всеки занимаващ се със спорт е ранолягащ. Оставям професионалното занимание. И всеки тичащ вечер или ходещ на фитнес и т.н. Физическото натоварване ти дава тонус, но няма как и да се търкаляш по барове до 3 през нощта и сутринта да направиш без проблем един джогинг в 6:30H. Или да разходиш кучето. Щото то няма да стиска заради това, че на някой му се ходело на бар снощи. Изобщо нормалните хора не лягат в 3. Изтрещели студенти, гребящи от живота с шепи не влизат в бройката. Впрочем изтича между пръстите. Беше го казал някой.

Бърди, начинът на живот отдавна се смени. Много отдавна

# 12
  • Мнения: 5 513
Ходи в библиотеката.
Приятели имам по интереси,а не толкова по възрасти.
Контактувай с тези хора през деня.Едва ли ще се сърдят,че не си бил на купон.
Ще ти е скучничко ,но ще се наспиш.
Ходете на механа.Ти организирай.От 19ч до 22ч и после отивай да спиш.Те ще продължат без теб.
Туй ,че не си спал 5 или 10 нощи в месеца и си ходил на купон няма да те убие.
На повечето от нас които сме били на купон на другия ден също ни се спи и е кофти.В повечето случаи си заслужава.
И мрънкато как ти се спи и искаш шестици е много досадно.

# 13
  • Мнения: 3 634
... Тогава доста по-малко хора са имали нужда от неща като ривотрил, а сутрин от задължителното кафе, което едва ли е случайност...

Хайде да не говорим така защото Ривотрил е лекарство за сериозни състояния, а не дъвка за остроумие.

Аз имам дете на 7 г. и все пак у дома се ляга късно, излиза често и ходя на работа 28 дни в месеца. Въпрос на предпочитания и нагласа е. Не съм се лишава от излизания и почивки с големи компании, умеем да уважаваме на всеки нуждите и особеностите. Обаче имам колега, който и той като автора все спи и се пази да не е уморен, а за къде му е тази съхранена енергия като си ергенува у дома... не знам.   33uu

# 14
  • София
  • Мнения: 28 556
Скрит текст:
Но на възраст 27 колко реално са хората, които си лягат рано?

Всички, които имат малки деца, по неволя  Laughing
Виж там, намери си такива приятели и ще ти е екстра  Laughing

Жива да не бях иначе де, хич и не съм си мислела, че вече и на 27г хората живеят като на 19. Явно поколенията тотално са се сменили - моето поколение на тази възраст работехме и имахме деца, никой не купонясваше по цяла нощ постоянно.

Не е до поколение, а до човек. Мисля че съм по-възрастна от теб, но на 27 не съм си и помисляла за деца. Цялата компания бяхме така.

Общи условия

Активация на акаунт