Парочистачка Керхер sc 1020 - някой може ли да ми даде мнение?

  • 46 975
  • 99
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 727
Да, спира да пуска пара.

# 46
  • гр. София
  • Мнения: 114
Вчера си купих SC3-ката.
Загря много бързо. За около половин час изхарчих целия литър вода. То вярно, че малкият ми син от голям мерак си пръскаше с пистолета пара наляво, надясно без да чисти. Пробвахме подове - гранитогрес, теракот и балатум; прозорци, дограма (но имам перваз под тях и няма как да ми тече по стената); врати и плотове, мивка, плочките в банята. Просто една голяма проба направих и реално нищо не изчистих както трябва.
Сега трябва да настроя твърдостта на водата - мисла да ползвам филтрирана от кана Брита. Не знам дали е падало налягането, но не е преставала да пуска пара. Обаче в процеса на чистене започваше да бръжди.
Не ми харесаха хавлиите, някак не успях и да ги захвана стабилно. Може би по-удачно би било да се сложи тип чорап, като на малката четка. Ще накарам да ушият такава и ще ви споделя.
Честита покупка и дълго и безпроблемно ползване! Това с твърдостта на водата само не го разбрах - как я определяте колко е твърда тая вода? Embarassed Всички модели парочистачки ли трябва да се съобразяват с водата, която се ползва?

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 2 410
lina_babs, фабрично е настроена за най-висока твърдост (4 по тяхната скала). Тъй като ще слагам филтрирана вода, реших да я настроя на най-ниската твърдост - 1.
Въпросните кърпи в комплекта са абсолютно недостатъчни. Особено ако се чисти основно, прозорци и первази от външната страна и т.н.
Имах един омалял плюшено-хавлиен халат на децата. Нарязах си две парчета за подовата приставка със същия размер. Станаха перфектно.  Peace Само за малката четка ще занеса да ми ушият "чорапчета". Имам и доста микрофибърни кърпи, купувани от Джъмбо - и от тях ще си пригодя по-висок клас бърсалки.
Пробвах и на паркета (естествен) днес - остави го доста влажен. Вероятно не е добра идея да се минава често.
Моята парочистачка я купих от тук http://karcher-borotrade.com/bg/products/76.html Имат уж някакво намаление.

Като им видях цените на кърпите http://karcher-borotrade.com/bg/products/333.html - тъкани от златнички нишки изглеждат.  Whistling

Но ей на тази четка се зачудих. http://karcher-borotrade.com/bg/products/323.html

# 48
  • гр. София
  • Мнения: 114
Относно последната четка - пише, че е за почистване на много мръсни повърхности като например печки, но в инструкцията на моята печка (електрическа със стъклокерамичен плот, на Горение) изрично е упоменато да не се чисти с парочистачка. А тъй като печката е любимият ми уред вкъщи, май ще предпочета да си я търкам с обезмаслител и да плакна, отколкото да съсипя покритието на фурната или друго нещо...
А иначе аз гледах същия сайт - там парочистачката май е на най-изгодна цена, но цифрите на аксесоарите към нея са убийствени #Crazy Мисля, че идеята ти за кърпи "направи си сам" е страхотна.

# 49
  • Мнения: 727
Аз моята фурна най-редовно я чистя с парочистачката, катлоните, които са керамични - също. Дори едно от нещата, заради които взех парочистачка бе именно фурната, защото не искам да използвам никакви химически препарати за нея. Не виждам с какво парочистачката може да увреди фурната - тя се нагрява при готвенто до много по-висока степен, няма как парочистачката да я надраска, за да се повреди покритието, единствено трябва да се обере мръсната вода, която се стича.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 2 410
Аз моята фурна най-редовно я чистя с парочистачката, катлоните, които са керамични - също. Дори едно от нещата, заради които взех парочистачка бе именно фурната, защото не искам да използвам никакви химически препарати за нея. Не виждам с какво парочистачката може да увреди фурната - тя се нагрява при готвенто до много по-висока степен, няма как парочистачката да я надраска, за да се повреди покритието, единствено трябва да се обере мръсната вода, която се стича.

А с кой накрайник почистваш фурната?

# 51
  • Мнения: 727
ето с такъв накрайник по ъглите http://karcher-borotrade.com/bg/products/321.html
и с малката четка, която е към парочистачката за останалата част.

# 52
  • гр. София
  • Мнения: 114
Аз моята фурна най-редовно я чистя с парочистачката, катлоните, които са керамични - също. Дори едно от нещата, заради които взех парочистачка бе именно фурната, защото не искам да използвам никакви химически препарати за нея. Не виждам с какво парочистачката може да увреди фурната - тя се нагрява при готвенто до много по-висока степен, няма как парочистачката да я надраска, за да се повреди покритието, единствено трябва да се обере мръсната вода, която се стича.
Оооо! Щом може да се чистят и плотът, и фурната е супер! Аз бях решила да не рискувам, защото в инструкциите на моята печка изрично е писано да не се прави, но щом сте пробвали и няма проблем, тогава още един плюс за покупка на парочистачка. С мъжа тези дни ще гледаме и се надявам да си купим.

# 53
  • Мнения: 3
Здравейте!  Simple Smile Използвате ли вашите парочистачки Керхер за освежаване на матраци и дивани? Добре ли се получава?

Към тези, които почистват стъкла - по-лесно и удобно ли ви се струва спрямо стандартното миене на прозорци?

# 54
  • гр. София
  • Мнения: 114
Здравейте!  Simple Smile Използвате ли вашите парочистачки Керхер за освежаване на матраци и дивани? Добре ли се получава?

Към тези, които почистват стъкла - по-лесно и удобно ли ви се струва спрямо стандартното миене на прозорци?
Аз скоро си купих парочистачката и първото ми ползване е точно върху прозорците - нямам приставка за прозорци, а ползвах обикновената дюза за пара - минах с парата по прозореца и дограмата и след това изтърках хубаво с микрофибърна кърпа. Получи се. По принцип ги мия по същия начин, но ползвам препарат за стъкла, а сега мога да си го спестя. Усилието при мен е горе долу едно и също - като изключим, че търкам по-малко, защото парата разгражда мръсотията. Ти имаш ли закупена приставката за прозорци? С нея може и да е по-лесно, но аз се колебаех и на първо време реших да не я взимам и да пробвам самата парочистачка как чисти, а и ако мога да намеря отзиви точно за тази приставка, дали върши работа, че цената й ми се стори малко висока. Ако може някой, който я е ползвал да сподели мнение.
Мен също ме интересува, дали някой е пробвал върху дивани.

# 55
  • Мнения: 205
Аз имам приставката за прозорци. Купих я, когато си взех парочистачката. Честно казано не съм очарована.След като мина с нея, трябва да мина с вестник или парцал, защото остават мокри следи.

# 56
  • гр. София
  • Мнения: 114
Аз имам приставката за прозорци. Купих я, когато си взех парочистачката. Честно казано не съм очарована.След като мина с нея, трябва да мина с вестник или парцал, защото остават мокри следи.
Ами аз като мина само с парата, стъклото се запотява и потича малко вода и също минавам с микрофибърна  кърпа, за да не остават следи и да подсуша... Мислех, че с приставката това няма да се налага, но очевидно не е така. newsm78

# 57
  • Мнения: 205
Остават едни линии по процорците от водата, така че според мен е напълно безсмислено да купуваш приставката.

# 58
  • гр. София
  • Мнения: 114
Остават едни линии по процорците от водата, така че според мен е напълно безсмислено да купуваш приставката.
Да, май по-добре да не го правя.
А относно другите аксесоари, които се закупуват отделно към парочистачката (напр. мощната дюза с удължител, която се препоръчва основно за ъгли и фуги и др.), дали някой си е закупувал от тях и какви са отзивите ви?

# 59
  • Мнения: 42
Аз си я купих, след прочитане на мненията, тук. Четох, че чисти силно замърсени повърхности, но това не  е така. Ефекта който се постига е същият, като с третиране с добър препарат. Силно замърсени повърхности, няма как да ги изчисти. Отделно и парата е доста вредна, за хора който не понасят влага. За фугите е същото леко замърсени ги чисти, но силно не. Иначе за всекидневно почистване, освежаване и дезинфекциране е идеална.

Общи условия

Активация на акаунт