Отговори
# 30
  • Мнения: 603
И аз трябва да подавам другия месец като ми стане личната карта newsm78 Но се чудя нещо. Не съм подавала отдавна, сигурно от година.Нямам доходи не работя. Присъдена е издръжка на детето от бившия, която никога не съм получавала. В такъв случай какви доходи да декларирам и да декларирам ли тая издръжка като не я вземам newsm78 Моля ви някой ако знае да ми отговори. Благодаря Ви! bouquet
За това, че не работиш и нямаш доходи мисля, че не ти трябва бележка. Просто го пишеш в декларацията. Трябва ти бележка само, ако си получавала обезщетение за безработица през периода.

За издръжката незнам. За да не се разкарваш излишно, вземи телефона на социалната служба от справки и ги попитай.
Тук поне не отказват информация по телефона.

Между другото при обстоятелствата, които описваш, може би имаш право и на месечна помощ. Попитай за това, когато отидеш

# 31
  • Мнения: 254
valval много ти благодаря за информацията  bouquet За месечна помощ не искам да се натискам,защото не ми е нужна. А ми казаха, че независимо вземам или не издръжка трябва да я впиша, защото се смятала за доход. newsm78

# 32
  • Мнения: 3 537
Много благодаря за информацията  bouquetИначе щях да ида до Плевен и само да се разкарвам и да ми избият всички видове нерви #Cussing out

# 33
  • Мнения: 1 756
а знаете ли докога е срокът аз още не съм успяла да ги подам и не мога да разбера мога ли или не да ползвам старите бланки newsm78

# 34
  • Мнения: 9 990
Аз подадох март месец, одобриха ми молбата и вече получих първите пари newsm78Не са ми споменали за подобни промени.Казаха след 6 месеца да ходя пак-както обикновено...и сега кво? ooooh!

# 35
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Аз подадох март месец, одобриха ми молбата и вече получих първите пари newsm78Не са ми споменали за подобни промени.Казаха след 6 месеца да ходя пак-както обикновено...и сега кво? ooooh!

Това с 12-те месеца е в сила от 10.03.06г. Може би затова така са ти казали, но определено вече се подава на 12 месеца.

# 36
  • Мнения: 9 990
Ами много хубаво-ама при така създадените обстоятелства-кога да ходя пак?След 6 месеца и тогава подавам за 12 ли?

# 37
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Ами много хубаво-ама при така създадените обстоятелства-кога да ходя пак?След 6 месеца и тогава подавам за 12 ли?

По-добре питай тук. Малко бавят  и не винаги отговорите им са ясни, но опитай поне, за да знаеш.

# 38
  • Мнения: 9 990
Благодаря

# 39
  • Мнения: 3 164
извинявам се, че разводнявам темата, но да попитам-до сега бях на карта, но вече не искам, имат ли право да ме задължат да получавам парите в карта? от другия месец трябва да я сменям, но аз не ща Crossing Arms

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
извинявам се, че разводнявам темата, но да попитам-до сега бях на карта, но вече не искам, имат ли право да ме задължат да получавам парите в карта? от другия месец трябва да я сменям, но аз не ща Crossing Arms
нямат право,трябва обаче да ги уведомиш

# 41
  • На село
  • Мнения: 873
А знаете ли дали минималният доход за получаване право на детски все още е 200лв. на месец на член от семейството?

# 42
  • Мнения: 2 672
добре ,че счетоводителката ги чатка тези работи и ми беше направила за 12 м.Чак се изненадох защо така ги е написала, ама после разбрах . И се зарадвах ,че няма да се разкарвам пак, без това отидох последния ден.

# 43
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
А знаете ли дали минималният доход за получаване право на детски все още е 200лв. на месец на член от семейството?

Да, все още е 200лв.

# 44
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Можете ли да ми кажете дали сега като отида да подам през Април Декларацията, служебната бележка трябва да е от Май 2005 до Април 2006 включително, или трябва да е от Януари 2005 до края на Декември 2005?

Общи условия

Активация на акаунт