КГБ = Клуб на Готините Баби - 158.

  • 70 369
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 997
 Привет момичета  Hug Hug

Жабче - и моите благодарности към теб за новата ни тема Hug Hug

Честити да са днешните именици !
Честит имен ден на Вели на Шпунц ! Да е здрав и все такъм обичлив ! Hug Hug

Ние  поразпуснахме през уйкенда Grinning
Някои хапваха,други пийваха ,някои и двете ,но всички играха и танцуваха Grinning
Весело беше. С приятни хора.
Качих някоя снимка във фейс-а.
Дано ми остане време да кача и  тука- за момичетата , които нямат фейс.

По повод   написаното от вас по-назад - ами какво да ви кажа - как да се гордея newsm78
И с какво?  Местата  през ,които минахме . населени места посока Елхово - Лесово ,което пък е граничен пункт за Турция са забравени от всички. За пътища не ми се говори. С цели километри липсва асфалта ,а където го има е яма до яма- коя от коя по-дълбоки.
Думи нямам.
  Пътища са правени още по соц. време. По-зле ще стават.Няма кой да ги поправи.
Може би  онзи израз ,който се мотаеше из Фейс-а - Тато към ББ - това дето аз съм го построил ,ти не можеш го боядиса  е верен.
Просто съм възмутена за пореден път от безхаберието и безочливостта на  управляващите.

Съжалявам ,че в събота пътувахме и не можахме да гледаме парада .
 Световни канали  го предаваха. Ние не. Добре ,че беше нарочената ТВ7.
Снощи ММ го свали  от вибокс-а май . Каня се довечера да го гледам.
Подчертавам- за мен 9 май е День победъй / не мога да намеря вертикална чертичка ,за да напиша ,както трябва/.
Не мисля,че трябва  да бъде  Ден на Европа - лично мнение.
Прекланям се пред паметта на загиналите във войната.

Уф - ядосах се.

Светълчо - миналата година петуниите,които насадихме бяха красоти като новопосадени и после цяло лято - мижави.
За това тази година - няма да купя Mr. Green

Лек ден момичета  Hug Hug

Последна редакция: пн, 11 май 2015, 13:13 от Gabkata

# 31
  • Мнения: 2 099
ДЕВОЙКИИИИИИ!   СБООООР![/col
ВНИМАНИЕ1 ВНИМАНИЕ!

ИМАМЕ ПОВОД

ДНЕС, 19 часа, кръчмта на 11 август и дондуков.

# 32
  • София
  • Мнения: 8 373
Алоооооу, ЗДРАВКА и БОРЯНА!!! Запихте ли вече? Не можах да се свържа с вас по телеХоните-не ги дигате Wink, та затова тук. Белким все още можете да четете hahaha
Говорих с Римар и Светълчо - не могат. Айша не знае за сега дали ще може. Аз съм заета до късно с пациенти. Мамси и Яжка са в чужденеция, Дидиа писа, че е дежурна по деца, Нямам време да прозвънявам другите, че трябва да политам на работа.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 740
Честит рожден ден на Вели!От сърце му желая да е здрав,весел и щастлив! Да постига все по -големи успехи в училище и да радва семейството!

   Момичета,не успях да вляза при вас няколко дни. Сега прочетох темите,които разисквате.Искам да напомня,заради новите КГБ-йки,че сме се разбрали тук да не пишем по политически и идеологически въпроси. Всеки си има свои разбирания и възгледи и ние ги уважаваме. Да заобикаляме отдалече възможните спорове!
Скрит текст:
Някой спомена,да разказвам без притеснения.Искам да ви опиша селата наоколо.Много са красиви и богати.Къщите са като прогимназии-с по 12 стаи на етаж.Не се чудете как си мият прозорците,защото те са с размер 1м/1,2м.С моя ръст бих достигнала горния край на стъклото,без да се покачвам на нищо.Спалните са с по 1 прозорец,но не е тъмно.Стените са дебели и има големи вътрешни первази по 30см.Дървото е на почит.Мебелите и дограмата са масивни.Къщите са с външна изолация в различни цветове.Има много цветя по первазите.Дворовете са огромни ливади с цъфтящи глухарчета и червени лалета,пръснати сред тревата.Оградите са от дървени колове,/през 1м/и съединени с напречни греди.Във всяка къща гледат крави и имат трактори,косачки,цистерни за пръскане с тор и всякакъв инвентар.Пред къщите-Мерцедеси ,Ауди или БМВ.Пред входните врати поставят огромни изрязани от дърво и оцветени с бои крави.Чувства се стремеж към красота,всичко е подредено,ново,ремонтирано.
    Хайде,оставям ви,че трябва да тръгвам за Вики.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 529
  Уви съжалявам но няма как да дойда насрещата... Sad. Делнични дни хич не мога,а понякога и празнични.
 Римарче благодаря ти че си ми натопила сакъзчета ,но кога ще се видим незнам.
 И Вели бе на слушалки доста време... Мисля че помагат. Praynig
 Гъбче,Вели имаше рожден ден,именния бе на Великден.
Вчера ходих на пазара в Долни Богров-продават пилета ,патета ,пуйчета ,овце ,цветя, препарати ,дрехи ,много живописно. Купих си и аз петунии ама бурята нощес ги е разпъртушинила.
 Джили къде ли е?Тути и тя, Дая?
 И Иха мълчи. Маринка?жка радвам се ,че си при внучета.
Мисля ,че сме големи жени и няма да се делим на  пембени и зелени . Ама всеки има свобода да пише какво го вълнува,пък на който не му изнася да не чете .

# 35
  • Мнения: 1 997
 Шпунци  Hug Hug
Не стига,че честитя със закъснение ,ами и да объркам рожден ден с имен ден newsm78 newsm78
А знам ,че е РД.
Ама така е - като бързам да пиша,че да не си забравя мисълта Embarassed
Голяма бяла птица с пет букви.

Извинявам се  Embarassed Embarassed

Още веднъж да поздравя детето - да ви е жив и здрав ! Да жъне успехи ,да успява навред! Hug

# 36
  • Мнения: 1 334
ЗДРАВЕЙТЕ ! Хубав ден и седмица ви пожелавам
   Честити именни дни на всички , които празнуват този хубав българси , майски празник!
   Честит рожден ден /на много големи патерици/ на Вели /на Шпунц/ с пожелания за безгрижно детство , много здраве и успехи !
   Жабка , благодаря и аз , за новата тема – ведра , оптимистична и с много мечтания...
   Мислено съм с вас , но чак сега смогнах да се идентифицирам и тук.
   Имах намерения да си побъбря за разни други неща , но от сутринта ме “завъртя шайбата” и се настроих на друга вълна ( Търсих в нета разни съвети и рецепти –илачи против анемия . Малко ми е “тегаво” , защото е за много близък човек и се страхувам ...)     Ще се опитам да превключа в настроението.
   Гъбка , споменаваш Елхово – Лесово . Да не би да сте ходили и до Странджа ? Миналата година по това време минахме по тези пътища и изпитахме същите вълнения. А като гледаш и безстопанствените , занемарени сгради и предприятия... Същите мисли ни се въртяха и като ходихме /за първи път/  през Пловдив до Кричим (какви големи заводи...)- и язовирите Кричим , Въча , Доспат, Беглик... Обиколихме ги за един ден и можах “сумарно” да си направя равносметката , някога за 25 години какво е било построено и има ли нещо сега ?... /Пак ще сменям темата - настроението/
   Светъл4о – успехи в цветосаденето . Аз не успях да си посадя в сандъчетата още нищо /тази седмица ще търся разсади , но се чудя дали на пазара “Д.Петков” (както досега) или в разсадниците в Негован (не съм била там)/. А иначе цялата събота се занимавах със “съкровищата” , донесени от странство и днес ще продължавам...
   Нещо май нищо не разбрах за предложената среща от Здравчето за довечера , но май няма да мога да дойда
   И за да си пооправя /евентуално/ настроението , ще си позволя да споделя малка част от видяното от мен преди няколко дни. Това е един от основните поводи за пътуването ни .
   Само малко “увод” и ще разкажа- покажа. Бяхме с организирана от тур.агенция екскурзия , но през по- голямата част се движехме сами , както ни е интересно. По тази причина предишния ден си направихме сами екскурзия с корабче по езерото Комо /ще разкажа друг път/ , за да ни остане повече време /4часа/ , за разглеждане градините на вила Карлота.
   За да “не откривам колелото” , ще цитирам част от моите подготвителни записки:
“-.... Вила Карлота/Villa Carlotta/ е абсолютно задължителна в програмата за всички любители на градини, цветя и красота. Най-красивата градина не само на това езеро . В началото на май градините са едно наистина райско кътче – азалиите и рододендроните  са в пълния си блясък, камелиите (при нас бяха почти прецъфтели) също цъфтят, а десетки други неизвестни видове цветя допълват изключителната феерия от цветове; портокалови и лимонови дръвчета оформят зелени тунели с надвиснали над теб плодове; край малък водопад се издигат високи дървета, а специална система непрекъснато впръсква водни пари във въздуха, създавайки илюзия за дъждовна гора. Има градина в италиански стил, с фонтан и статуи, бамбукова градина, рододендронова градина, градинка с азалии, градинка с камелии и дори тропическа, при това далеч не ви изреждам всичко... Успяхме да хванем цветния разкош.. Прекрасни гледки към езерото, цветове, ред, спокойствие. Всичко великолепно аранжирано и идеално поддържано Има и кът , който напомня малко на джунгла. Там е изключително прохладно и приятно. Аденауер и Айнщайн са се разписали в книгата за гости. Попиконата Мадона обаче побесняла, когато токът й се заклещил в градината и си тръгнала на мига. Тук Стендал започнал да пише Пармският манастир, но тази информация не впечатлява почти никого. Карлота е място на рядка красота, където шедьоври на природата и изкуството живеят заедно в идеална хармония.
==/ Вила Карлота е построена за миланския търговец Джорджо Клеричи през 1690г и заема площ от повече от 70,000 m². Италианска градина със стъпала, фонтани и скулптури е създадена по същото време. По-късно вилата е продадена на неаполитанския банкер и политик Джанбатиста Сомарива. Стендал е бил негов гост през 1818 и посещението му е описано в началото на La Chartreuse de Parme. През 1843 е купена от принцеса Мариане от Насау като сватбен подарък за дъщеря ѝ Карлота, чието име вилата носи днес.
===Вила Карлота е ренесансова вила, потънала във великолепен, обширен парк, разположена на брега на Лаго ди Комо, в градчето Тремедзо. Сградата, чийто строеж започва през XVI век от фамилията Клеричи, променя облика си с всеки нов собственик до XIX век. Днес в залите й са изложени запазените експонати от някога известната в цяла Европа богата лична колекция на един от знаменитите собственици на вилата - Сомарива. Изложени са произведения на скулптора Канова („Аморе и Психе”), на художника Хаес („Последната целувка на Ромео и Жулиета”) и др. Вилата носи името на рано починалата (на 23 г.) Карлота, дъщеря на принцеса Мариане фон Насау и съпруга на Георг II, херцог Сакс-Майнинген. Последният, любител ботаник, придава сегашния облик на прекрасния парк – ботаническа градина, простиращ се на площ от 70 000 кв м, чиито тераси се спускат до брега на езерото. Паркът е разделен на зони – розариум, алпинеум, долината на папратите, бамбукова горичка, изкуствен водопад и т.н. Над 6000 растителни вида (само азалиите са над 150 вида) променят облика на парка през различните сезони, така че той винаги поразява с красотата си….»
 В албума качих минимална част от снимките /Всеки ден бях с два фотоаппарата и не ми стигаха/. Ако са ви досадни – прескачайте. Много от нещата се повтарят , но идеята ми е да пресъздам обстановката , вървейки по пътеките. Пък и не съм могла да не удостоя с внимание някоя красота. Философствах си ( на принципа «Колкото повече знам , толкова повече разбирам , че не знам») , че колкото повече виждам има още много невидяно Не само азалиите ме впечатлиха , а и всичко останало / Ограмни дървета , невиждани бамбуци , цитруси…/ Бях без дъх. /Улавям се, че ги сънувам , което не е характерно за мен/ .

# 37
  • Мнения: 1 334
         Не споменах , че времето беше задоволително. /вижда се от снимките/ . Не успя да ни развали удоволствието. Но не можах да видя алпийски върхове /както си представях/
         Днес Яжка описа , че в немечко “...Дворовете са огромни ливади с цъфтящи глухарчета и червени лалета,пръснати сред тревата. Във всяка къща гледат крави и имат трактори,косачки,цистерни за пръскане с тор и всякакъв инвентар.Пред къщите-Мерцедеси ,Ауди или БМВ.Пред входните врати поставят огромни изрязани от дърво и оцветени с бои крави.Чувства се стремеж към красота,всичко е подредено, ново, ремонтирано....” и направих аналог с тези /в северна Италия/, които аз видях : /Почти същото , ама. не .../ Много подредени стегнати къщи /малки и големи/ , с много тревни и цветни пространства- градини, с различни красиви цветя, храст и дървета– стилно , с вкус направени , оградите – най-често са от зелен плет , но никъде не се виждаха хора (и по улиците - почти)  и никакви признаци за селскостопанска дейност /лехички , инвентар, домашни животни  ??/ . Говоря за малките , обикновенни селца , не за курортните. Даже питах ММ “Нали в селата хората си произвеждат продукция и за прехрана? Тези какво ядат? ”  Като пътувахме по пътищата се възхищавахме на добре поддържаните ниви , лозя и т.н. , но никъде не видяхме някой да работи ?? / Когато бяхме на обиколка в Австрия , пак имаше същия ред и оправия и пак не виждахме никой по имотите , кравите сами пасяха, но тогава ни обясниха , че хората стават много рано  в 4-5часа , свършват си земеделската работа и отиват в града или другаде на работа?/
   Днес времето е мрачно , та затова , може би, малко негативно :  Може някой от вас да е видял цветята в албума. Аз толкова ги харесвах и ми се искаше да имам , но по-къско видях колко жалка става тази красота , когато прецъфти /увяхнали , “дрипави”/– като в живия живот... И сега оптимистично , но като окапят цветовете , си остава приятен за окото зелен храст , а другата пролет пак зацъфтява..../кръговрата на живота.../

# 38
# 39
  • Мнения: 4 369
Иха, току виж, че сме се разхождали по алеите  на вила Карлота заедно  Laughing
 Ние имахме 2 нощувки на ез Комо. Вие точно кой ден бяхте на вилата и от къде хванахте корабчето ?
Като гледах снимките, същите ги имам и аз  Laughing

Последна редакция: пн, 11 май 2015, 18:28 от mery_poppins1

# 40
  • Мнения: 5 346
Много хубаво описание на красиви места! Дано  успеем  в този живот да ги посетим. Поне някои от тях.

# 41
  • София
  • Мнения: 16 024
Ето съм - ядосана  Crossing Arms
Нито среща с новата баба Боряна, нито събрание за санирането на блока.  Naughty
Ами доста хора не се явиха, а явилите се за разтревожени - Обама щял да им вземе апартаментите.
Да, той милия сън не го хваща как да се докопа до двустайни на 17 етаж в ЕПКто ни. Нали се надява това да е чеиза на дъщерите му.
Луси, завиждам ви за организацията, ние явно няма да се подновим.
Каролин, аз също забелязах как са те цитирали - "попала в газету". Наясно съм, че от много места ни четат - ами нека си воайорстват, това им останало на хорицата. Те като си нямат личен живот и занимавки какво друго им остава. Та по този повод - имам една новина/надявам се хубава/ Но ще я кажа само на лична среща. А сега клюкарките да се изядат от любопитство Laughing
Яжке, разказвай за Германия, когато докопаш нет. Интересно ми е, все се надявамда я видя.
Иха, Мери, света е малък.  Party
Здравке, имаш вирус във ФБ, да си знаеш. Аз нали съм без антивирусна, но пак го усетих.
И накрая, но не на последно място - честит Кирил и Методий! Ако имаме именници - да са живи и здрави.



# 42
  • Мнения: 1 334
Мери Попинз 1 , аз през цялото време си мислех , че може да се видим / Беше споменала , че ще си в северна. Италия . На 02.05 взехме бавно корабче от гр.Комо /спираше на всички селища и можехме да ги разглеждаме от езерото/ и спряхме във Варена. На връщане разгледахме Беладжио. От езерото видяхне в общ план в. Карлота. На другия ден 03.05 бяхме във вила Карлота , а след това отидохме до езерото и едноименния град Лугано / Швейцария/

# 43
  • Мнения: 4 369
Иха, ние бяхме на ез. Комо на 24 и 25 април. Имахме две нощувки в Bellagio , почти най-на високото. Страхотна гледка беше цялото езеро и околността. Ходихме и във вила d' Melzi Eril , която е на брега на Belldgio, точно срещу вила Карлота. Разкошните  паркове и на двете се виждаха и от двата срещуположни бряга като цветни петна.
По времето когато сте били на Комо ние вече покорявахме зелените хълмове на Тоскана  Wink
Общо посетихме 23 града за две седмици    car003
Историческите центрове на много от тези градове са ЮНЕСКО Световна Наследство и това е допълнителен повод да им се възхищавам и радвам.
Много телеграфно ще опиша пътуването ни - Словения /влюбих се в нея и по-конкретно в Любляна/, итал. алпийски езера, Тоскана, итал. Ривиера и за десерт Опатия . И в нея се влюбих, та това е Монте Карло на Хърватия, прелест !!!

# 44
  • София
  • Мнения: 8 373
Привет красавици!
След обяд бях на тръстиката. Една пациентка не дойде, та можах да прочета постовете на ЯЖКА, ШПУНЦ, ГЪБКАТА, ИХА и ЛУСС. Нямах време за отговор, та сега, след като изчетох МЕРИ ПОПИНС, ГРЕТИ и АЙША съм мислено с вас.

ЛУСС, създаваш ми настроение с вицовете и красивите цветя.  afwitch Отивам да си изгладя секси роклята hahaha

ИХА, толкова ми беше приятно да чета пътеписа ти... Бива си те миличка thumbsup

ГЪБКЕ, ШПУНЦИ, съгласна съм с написаното от вас Hug

ГРАДСКО, ЯЖКЕ, немой се плАши и немой се кОси. Аз поне не виждам повод за тревога след написаното от ИВЛИН, ГРЕТИ, ДИДИА, от мен. Ако сме ЕнтелЕгентни баби, няма да се конфронтираме. Мисля, че тук сме се събрали не само да се пудрим, а да споделяме всичко, което ни радва и тревожи, в семействата ни и на улицата. Живеехме ли весело и добре, имахме ли спокойствие и сигурност, нямахме ключове на вратите, лекувахме ли се и учихме ли без пари, имахме ли работа? А сега? Виждате ли по улиците усмихнати хора, какво ще кажете за бабите на село, които цял живот са живели за едната си чест и добро име, а ги изнасилват и ги убиват дори за два буркана зимнина и 20 лв. от пенсията. Да си болен вече е лукс. Ще учат децата на богатите. Зарешетихме си прозорците, сложихме по две врати и по няколко ключалки... Така ли е? Има ли значение кой на коя политическа сила симпатизира, след като всички се печем на един огън. Аз не съм избрала нито този президент, нито този премиер ( нарочно ги изписвам с малка буква), ама се пържа заедно с тези, които са ги избрали. Не съм от мърморещите бабета, дето казват: На нас едно време ни беше тежко, а на младите сега им е лесно. Нищо подобно! На младите сега им е много трудно. Безработица, несигурност... Е кое му е доброто? От добро ли заминаха децата ни далече от родителите и Родината си? Дали им е сладък чуждият хляб, а? А майките как заспиват вечер? Е, не мога да стоя равнодушна и безразлична, да заобикалям проблемите, когато те ще ми избодат очите. Не е честно. За проблемите трябва да се говори! Не мога да се снижавам и да си пазя главичката, заради онези, от 1876, чиито глави паднаха, за да не сме все още под турско робство. Турско робство ли казах? Дали не сгреших, дали някой няма да се разсърди? Дали няма да ме " изключите " от КГБ? Не, момичета, непоправима съм. Ако ме приемате такава, четете написаното, ако не ви харесвам - прескачайте ме. Мисля, че отдавна мина времето, когато приятели и роднини се разделиха по политически причини. Познавам семейство, което се разведе пак по същите причини. Уважавам мнението на инакомислещите, отстоявам своето.
Поста ми можеше да изглежда така: Сварих една супичка, прострях едно пране, измих пода, а сега и себе си и отивам на тръстиката. Нищо лошо. Не всеки ден се случват грандиозни неща. Но макар и баби, ние все още имаме глави на раменете си и мислим, та няма лошо тези постове да са гарнирани с това, кой какво го тревожи, кой какво го мъчи, кой какво чул и видял, кой какво прочел и запомнил... И какво, ако се зароди спор? Та нали истината се ражда в спора...Ей, много ми се говори, но стига вече!  НИЩО ЛИЧНО. Повтарям още веднаж НИЩО ЛИЧНО!!!
На МЕРИ ПОПИНС, ГРЕТИ и ядосаната АЙША-много гушки. Hug Hug Hug

И аз не можах да отида на срещата с най-новичката баба, ама работих, докато имаше пациенти, а днес имаше много и до късно!

ИВЛИН, спомняш ли си, как в поликлиниката имахме работно време? Сега няма такова понятие-ще ръпчим, докато има желаещи Joy Joy Joy ( и Арсен ) Все те споменавам с добро, задето ми изпрати. Сега ще потърся на изложението да си купя още една кутийка Simple Smile

ПП Не обещавам, че няма да пиша по теми и проблеми, които ме вълнуват smile3534

Общи условия

Активация на акаунт