Спермограма

  • 6 277
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте направих си спермограма.  Ходих на уролог със спермограмата и ми каза следното нещо: При тези резултати от изследванията окончателно не можеш да имаш деца и все пак ми изписа лекарства. "Спимен форте" и още едни които съдържат витамин "Е" лечението да продължи от 3 до 6-месеца. Но едвали ще имало някакъв резултат от това. Ето и спермограмата ако някой може да помогне с нещо...http://lamer0.snimka.bg/other/123456.865665.35368779.big

Последна редакция: вт, 12 май 2015, 20:14 от Viktor Petia-Conevi

# 1
  • София
  • Мнения: 509
Здравей,
Деца можеш да имаш, но вероятно ще ви трябва малко помощ.

Това е темата в която има хора с подобни на вашия проблеми

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=808851.0;topicrefid=19

Успех

# 2
  • Мнения: 379
 С подобна спермограма са много от бг мъжете, затова има специализирани клиники. Обърни се към такава.

# 3
  • Мнения: 1 545
Здравейте направих си спермограма.  Ходих на уролог със спермограмата и ми каза следното нещо: При тези резултати от изследванията окончателно не можеш да имаш деца и все пак ми изписа лекарства. "Спимен форте" и още едни които съдържат витамин "Е" лечението да продължи от 3 до 6-месеца. Но едвали ще имало някакъв резултат от това. Ето и спермограмата ако някой може да помогне с нещо...http://lamer0.snimka.bg/other/123456.865665.35368779.big
Правилно са те посъветвали да погледнеш другата тема, която е специално за това. Аз само ще кажа, че може би трябват още изследвания. Имаш аглутинати над нормата. Заради тях вероятно ще трябва да се наложи да пуснеш още едно изследване. Положението не е отчайващо зле. Има и по-зле. Морфологията ти е добра, което е много важно, защото тя се повлиява много трудно. Светлина в тунела има. Насочи се към уролог, занимаващ се с репродуктивно здраве.

# 4
  • Мнения: 459
Viktor Petia-Conevi, искам само да допълня към останалите препоръки, направи си още една спермограма в друга клиника, това първата спермограма ли ти е? В никакъв случай не подценявам резултатите от КИРМ, и ние сме били техни пациенти, просто за сравнение.
И моля те не се отчайвай! Това влияе зле на резултатите, а да не би да си бил нещо притеснен преди да дадеш материал? Я хубаво се размисли и може да откриеш някъде "грешка" в себе си.
Понеже чета и в темичката "Ин витро в Истанбул", там е имало мъже с подобни проблеми, но въпреки това успяват. Така, че кураж и не се отчайвай, защото това ще те направи слаб и в последсвие ще те откажеш от призванието "БАЩА", а не трябва - тази борба не е за слаби хора!
Кураж и успех  Peace

# 5
  • Мнения: 1 248
Да, но ако прави втора спермограма нека да е след два-три месеца като пие добавките, които са изписани. Допълнителни изследвания не препоръмаха ли?

# 6
  • Мнения: 7
Благодаря на всички за помощта.. Миналата година си правих пак спермограма на същото място. Ето я и нея: http://lamer0.snimka.bg/other/123456.865665.35373929.big

# 7
  • Мнения: 7
А бихте ли ми казали къде ще е по-добре да си направя следващата спермограма?
1-вия път ходих в МЦ КИРМ Плевен
2-рия в същата клиника.. Но ми се струва, че не дават нужното внимание на техните пациенти

# 8
  • Мнения: 1 545
От тогава до сега какво си пил? Какво си променил? Каквото е да е - оправил си морфологията, което е добре. Къде да пуснеш нова СГ аз лично за Плевен не знам, но е важно да бъде репродуктивна клиника. Лекуващия лекар какво казва по въпроса?

# 9
  • Мнения: 7
Бяха ми изписали 3-месечно лечение със "Спермотренд" и "Абоцелукс"
Но тогава ми изпратиха  какво трябва да предприема, какво да вземам и т.н (Макар и с голямо закъснение и звънене всяка седмица с въпроса какво става със заключенията ми? А отговора беше един и същ всяка седмица ми казваха, че следващата ще ги получа.. В крайна сметка ми ги пратиха)
Репродуктивна клиника Света Елисавета - Плевен..
А в тази спермограма единствено получих само нея без заключения и изобщо някакво лечение..
А след около 3-месеца мисля да си направя пак спермограма но със сигурност няма да е в същата клиника. Можете ли да ми кажете за друга такава? От Габрово сме

# 10
  • Мнения: 1 545
До сега не съм чула от лаборатория да ти дадат някакви насоки, а струва ми се ти така си очаквал. Лабораторията дават само резултата от самата СГ. Лекуващия лекар, андролог или уролог, е този който трябва да назначи лечение, ако е необходимо.
Ето тук са клиниките по репродуктивна медицина. http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=ar … 65&Itemid=158
При половинката всичко наред ли? Всъщност заради проблемно забременяване ли е правена СГ? Струва ми се, че при пправилен подход може да настъпи и естествено забременяване. СГ е доста добра. Отиди и направи консултация с андролог, ако нямаш такава.

# 11
  • Мнения: 7
Да СГ е заради проблемно забременяване, половинката ми и тя си прави изследвания но при нея всичко си е ОК. Не сме запознати толкова много аз съм на 23-години. Правим опити от 2-години.
Ходих на урулог, в Габрово той ми каза, че окончателно не мога да имам деца. Преписа ми тези лекарства Спимекс и витамин Е.
А отделно вземам сутрин и вечер Трибестан по една таблетка
Другото което е при спермограмата трябва да имаш полово въздържание от 3 до 5-дни. А аз имах само 2-дни. Дали може да има значение и това? Искаме естествено забременяване..

# 12
  • В дън горите тилилейски
  • Мнения: 477
Ходих на урулог, в Габрово той ми каза, че окончателно не мога да имам деца.

Това са пълни глупости. Тоя уролог може да си скъса дипломата според мен. С такива спермограми се забременява и естествено. Ако не - има асистирани методи за репродукция - инсеминация, ин витро, ИКСИ.

# 13
  • Мнения: 7
Дали е възможно за неточни резултати, заради  половото ми въздържание?

# 14
  • Мнения: 1 545
Да СГ е заради проблемно забременяване, половинката ми и тя си прави изследвания но при нея всичко си е ОК. Не сме запознати толкова много аз съм на 23-години. Правим опити от 2-години.
Ходих на урулог, в Габрово той ми каза, че окончателно не мога да имам деца. Преписа ми тези лекарства Спимекс и витамин Е.
А отделно вземам сутрин и вечер Трибестан по една таблетка
Другото което е при спермограмата трябва да имаш полово въздържание от 3 до 5-дни. А аз имах само 2-дни. Дали може да има значение и това? Искаме естествено забременяване..
Бреййй, млади сте ...
Опитите дали са правилни, тоест около овулация и всеки месец? Много млади двойки казват правим опити, но се оказва, че секса в продължение на месеци го няма никъв в дните на овулация. Щом сте решили така сериозно да действате тогава се насочвате към Пловдив, София, Варна. Записвате час за някоя от репродуктивните клиники да проверят и половинката ти и си носиш твоите СГ и там ще ти кажат как да процедирате. Не пречи ако искаш да минеш през Кацаров в София с документите, които имаш. Той е андролог, работещ в областта на мъжкото репродуктивно здраве. Другия вариант е да издебнеш например ден на отворени врати в някоя клиника и да минете на безплатен прелед и консултация, за да ви разяснят ситуацията.
Не съм лекар, но това, което съм чела и виждала, е  че мъже с много по-лоша СГ от твоята имат деца!

Общи условия

Активация на акаунт