Мама е нетърпелива вече да си гушне ЮНСКОТО човече

  • 38 408
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 659
Попрочетох цялата темичка на Геа във ФБ, но няма данни за ръста на малката госпожица.

# 46
  • Мнения: 519
Ейййй ще полуделяя #Cussing out пералнята се развали.    #Cussing out #Cussing out

# 47
  • Мнения: 2 286
Деси, дано се оправи лесно и бързо. Hug

# 48
  • Мнения: 519
Оф дано....ама май ще се оправи с нова....каквото такова....

# 49
  • София
  • Мнения: 48
Здравейте, момичета!

Прекрасна темичка! Дано да я изпълнем с много здрави и пухкави бебоци!  Hug

Гери, благодаря за отговора!   bouquet Извинявай, че съм се повторила. Предполагах, че там ще е по-скъпо, но чак пък толкова Shocked  ooooh! Много си права…като си е до нас човекът, сякаш понякога го приемаме за даденост, а едва в такива моменти оценяваме какво имаме всъщност. Миличките вие... важно е всичко да мине добре, вие с бебчо да сте здравички, ТМ да ти е здравичък, с повечко търпение пак ще си бъдете заедно, по-щастливи от всякога!  Hug  Heart Eyes
БЛАГОДАРЯ НА БОГ, че успявам и аз да изпитам това чувство.
И аз така, мила…
(даже като ме заболи нещо или ми е дискомфортно, като си видя подутите ръце и крака, като ме подразни нещо от тези хормони или се ядосам за друго, се сещам за всичките ми приятелки и познати, които биха дали мило и драго да спрат да ходят по доктори, и да са на моето място,…. с всичките болки, неудобства, дискомфорт и т.н., Sad се сещам, че сме благословени от Бог и че трябва да сме благодарни, че имаме възможността да изпитаме всичко това Two Hearts  Дано Господ помогне на всички, които искат, да си имат бебенца! Praynig)

Piletta, явно не съм само аз с тия вени Simple Smile И по корема, и по гърдите… ужасно ясно изразени са ми (уж съм с по-тъмна кожа). А ти не може постоянно да си тръни, не си го причинявай. Какво каза доки? Инак да ти кажа и аз имам болки, особено вечер, всичко ме боли и ми тежи (всичко под корема надолу), да не говоря през нощта като ставам да пишкам, дори след пишкането така ме боли ниско долу (и пикочния мехур, и около него), че едва успявам да си легна. Няколко секунди след като легна и се понаместя малко ми поотминава. Същото чувство ми е и при обръщането отляво надясно (и обратно). Знам, че е трудно, но се опитай да не мислиш постоянно за термина и т.н., излишно да се притесняваш. Аз обикновено си казвам „еми, нещо ме натиска беба, затова ме боли“ и , разбира се, си почивай повечко  Hug

Poohito, Поля, браво за хубавите резултати!  Heart Eyes

Спокойна вечер на всички!

# 50
  • Мнения: 309
Здравейте и от мен в новата темичка  Hug

Mrs. Fiore, много благодарности и от мен за оформлението й!   bouquet
Вярно, че бебевалежът се засили, но... като гледам и темпото на изписване на страничките в темата  Wink Така че, вероятно ще има още поне една "бебевалежна темичка"  Laughing Важното е новините да са все добри. А новите мами и бебчовци - щастливи  Hug

Да кажа и аз моя опит с контракциите. При мен предменструалните болки, които усещах, определено си се оказаха контракции. Като стигнах в болницата и ме сложиха на запис на тонове, нещата станаха очевидни. Друг вид болка/ стягане/ напрежение така и не изпитах.

За разминаването между данните на ехографа и реалните размери на бебока - на прегледа в деня на раждането на Сияна апаратът даде тегло 3400 кг. АГ каза, че поради дългите крачета и голямата главичка може резултатът да е завишен и предрече 3200 кг. Същата нощ Сияна се роди 3 кг.

За вените - нормално е да са доста по-видими. И при мен е така  Wink

Ето и новините от нас. Днес сутринта извадиха Сияна от кувиоза. Изследванията й са добри. Цял ден си беше при мен. Спинкаше си кротко (ха, дано така да продължи; ако може и по-леко да минат колики и зъби, чудно ще е  Praynig). Засука много лесно  Grinning И изобщо не искаше добавка от адаптирано мляко. Явно достатъчно кърма имам вече  Wink
Моите изследвания също са добри. Спряха ми антибиотиците и.... утре сутрин ни изписват!  newsm10 Много съм щастлива!  Grinning Само се надявам да сме здравички  и за напред Praynig В неделя ще доведа пак Сияна в болницата за контролен преглед. А аз трябва да дойда за смяна на превръзка/ преглед на белега от операцията следващия вторник.

За изписването ще дадем бонбони и торта за екипа. Бонбони и бутилка хубав алкохол за АГ и неонатолога и бижу за спомен за АГ. Иначе и аз раждах в частна болница. Много съм доволна и затова искаме да почерпим   bouquet

Това е от нас. Стискам палци при всички раждането да мине по най-добрия възможен начин  Praynig Само не се страхувайте - страхът само вреди, а реалността обикновено се оказва по-лека и хубава  Simple Smile

# 51
  • Мнения: 268
 И аз да цопна в новата тема(много е хубава - благодарности).
Относно почерпката- изобщо не мисля да се изхвърлям или да оригиналнича- подкрепям мнението, че те си вършат работата и не е редно да очакват почерпка, пък да не говорим за омръзване че им носили сладкиши. Вероятно ще взема една или две кутии с бонбони,кафе и сок от куртоазия- Освен ако не съм усетила някакво супер извънредно отношение или не са направили чудеса от храброст, както се казва.
Не упреквам никого и не налагам мнение,  просто така ги чувствам нещата.
За контракциите- започнаха да зачестяват при мен. Вчера към 18:00 часа станаха редовни на 9 минути,  та почти бях тръгнала към болницата, но изведнъж изчезнаха.  Така че и аз се надявам да устискаме до секциото.

# 52
  • София
  • Мнения: 5 193
Аз не планирам почерпка, достатъчно ми се струва сумата, която ще платя. Stop

# 53
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
Кашмирче, ти реши ли къде?

# 54
  • Мнения: 493
Привет отново мами, голямо движение в темата днес

Винаги ми става супер мило някоя мама като пише хубави новини от болницата, Катериче, радвам се, че всичко е наред при вас, сигурна съм, че на контролния преглед всичко ще е ок

Една мечта надявам се всичко е ок след екшъна, почивай си

Аянат ами кажи й на свеки да ти изчисти и големия прозорец, аз без свян командорих майка си , леля си и свекито си мин седмица...като видях, че аз не мога и да искам вече

Маги...ти трябва ли да ходиш вашите като боядисват? Давай им ключовете и да се оправят, кажи, че лекарят не ти дава да щъкаш и толкова. А за идването им...ами кажи им, че тм ще си е у вас да помага отначало и че ще видиш ако има нужда ще им се обадиш след това на тях...все пак и да се обидят, са твои родители и си те обичат....

Благодаря ви за подкрепата, момичета, моите контракции са 2 в 1 - като менструални болки + целият корем на камък. Днес доки установи, че започвам да правя и разкритие- минимално е. но със скъсената шийка- подготвям си се здраво.  Направих си и експеримент - днес лежах до 14ч и поне болки нямах. Извървях 100 метра до спирката и се почна чудото...Разказах на лекаря за снощните си перипетии, каза ми че щом не са станали по чести от 10 мин и по -продължителни съм спасила положението. Продължавам с магнезия до 21ви. забрани ми разходки и т.н. и др седмица ще каже дал съм си избрала реалистична дата за цезаровото или може и да ми каже директно качвай се да правим секциото....Стига разбира се, да съм задържала до 21ви...

Исках да ви попитам вие шофирате ли?Аз мисля да спирам вече, че ми е страшно колко ми е близко воланът до корема..

# 55
  • София
  • Мнения: 5 193
Кашмирче, ти реши ли къде?
Не. Mr. Green Токуда или Надежа. Дилемата остава.

# 56
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
Хехе, да ти кажа и аз съм така. Ще видим...Може да се наложи по- близката  Crazy

# 57
# 58
  • Мнения: 252
Не се включвам много тук,ама съм отвеяна здраво в последно време.Ремонта върви и в новото жилище е пълен бардак.Не е така както трябва ама...аз съм на принципа направи 1 стая но както трябва а се правят там 1 простотий дето  ти идва да  Sick #2gunfireно.....
иначе след 5-6 дена с гадни киселини,от който 30 мин след хранене(включително и от яйца по панагюрски без запържено олио и др.екстри )си говорех с тоалетната днес след 1 Деган +1 талцит съм направо нов човек. Grinning Голямкеф било да сипохапнеш с апетит и после да си доволен и сит без страх от Sick
за името решихме с ММ Мартин ще е.Сърдити не сърдити толкоз.

# 59
  • Мнения: 350
Катериче браво на вас, че се прибирате. И дано но всички нш върви леко с кърменето и спането на бебоците.
piletta Стискай още малко. Аз си карам без проблем.
Поля Изобщо не си трови нервите за ремонта. И поздравления за преборването на киселините.
 
 Следобядът бях на ЖК по ЗК. Дадоха ми направление за раждане и разни стари изследвания. Пуснаха ми изследвания, но аз отказах МБ, защото миналия петък си пуснах платени за частния доктор. Това, което ме учуди - бил ми пуснал анален секрет, или нещо такова. Обяснете ми защо се пуска подобно изследване и как ще ми го взимат - като на бебетата със стъкълце или ...? newsm78 Килограмите ми са 15+  - но напоследък се оядох - като прасе съм(вечерям по 4 пъти) Animal Pig

Като се прибрах се окъпах и докато си слагах халата - пак текнах. Тоя път беше още по-малко от теча преди месеци. Притесних се доста. Взе да ми пада кръвното и просто очаквах как на всяка крачка ще ми текне обилно - ама не.  Оттам си втълпих, че имам и болки в кръста, 100 пъти си гледах корема дали не е паднал и видиш ли коремът ми мек, но аз съм убедена, че имам контракции.  Та си приготвих набързо чантата за болницата и бях готова при нов теч или менструални болки да тръгвам. Легнах малко,че взе да ми се доспива -'викам си аха - май системите ми в тялото не се настройват изобщо за бебеидване. И задрямах мъничко. Следващите часове се следя- нито тека, нито болки, а и бебето си шава. Не ми се карайте, че не звъннах на док. Но утре съм си на преглед така или иначе.

Установих, че много се притесних и явно няма да мога да пробвам за нормално. Дори си мисля, че ако пак съм в такова отпаднало състояние в следствие на страх, може да се наложи и да ме укротят с пълна упойка. Явно психиката ми е на друга вълна. Уфф... Какво да ви кажа - луда работа.

Общи условия

Активация на акаунт