зеленчукова каша

  • 3 055
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Не съм давала такива каши, но мисля, че е по-логично да се дават, като  обедно или вечерно ядене
и аз мисля да пробвам вместо обедното пюре.
А за последно хранене давам мляко, като гледам повечето не правят така newsm78

Давам млякото сутрин, вечер млечни каши винаги с лъжичка.
за кашата, защо не следобяд newsm78, аз давам само плодови-зърнени пюрета от които сигурно на моя юнак му е писнало.




Ами не ми се вижда нормално за следобедна закуска да се яде зеленчуково ястие, без значение каша или пюре, но никой не ангажирам с мнението си  Grinning

# 16
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Не съм давала такива каши, но мисля, че е по-логично да се дават, като  обедно или вечерно ядене
и аз мисля да пробвам вместо обедното пюре.
А за последно хранене давам мляко, като гледам повечето не правят така newsm78


И аз давам мляко+бисквити за вечеря, но само отбелязвам, че тази каша става и за вечерно хранене  Grinning

# 17
  • Мнения: 1 410
Аз съм давала такава каша вместо обедно пюре. Вечер давам мляко и с него обикновено заспива. Следобяд предпочитам да давам плодова каша или грис с плод.

# 18
  • Мнения: 3 042
А само на Слънчо ли има такива?

Има и на "Bebi", веднъж купих , но синът ми не я хареса /но той е малко капризен/. Eто тази:

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 257
 newsm78 изненадахте ме с тези каши.Аз по принцип ползвам Слънчо(наш познат ми ги дава Wink взима ги направо от лентата Joy ),но не съм обръщала внимание,че има зеленчукови.Може би трябва да погледна другия път какви каши се предлагат  Embarassedи да си купим и ние веднъж Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 7 640
newsm78 изненадахте ме с тези каши.Аз по принцип ползвам Слънчо(наш познат ми ги дава Wink взима ги направо от лентата Joy ),но не съм обръщала внимание,че има зеленчукови.Може би трябва да погледна другия път какви каши се предлагат  Embarassedи да си купим и ние веднъж Rolling Eyes
ей, супер Wink. Я дай тогава малко инфо, кои се  тачат най-много у вас, да имам предвид като купувам и кои са по-сладички. Вярно е, че си е до дете, ама така да имам едно наум Grinning

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 257
Чесно казано моя син не им прави разлика,всичко си хапва. feeding А и аз гледам  по-рядко да му давам каши,гледам повече да му правя киселчета или нещо с плодче.Иначе най-много сме яли бананови(не са много следки)Сега последно са ни изпратили бананово -безглутенова,но не сме я опитвали още   33uu Май не ти дадох много инфо,но просто не сме опитвали много видове и не мога да дам мнение  Sad

# 22
  • Мнения: 3 042
От кашите "Слънчо" сме опитвали почти всички /само вишневата и банановата не ни харесаха, но то си зависи от детето/. На последък купувам предимно "Асорти", "Бисквитена" и "Кайсиево - ябълкова".
Всички каши на "Слънчо"/с изключение на безглутеновите/ съдържат едни и същи брашна - пшеничено, оризово и овесено. Разликата е само в плодовете. Според вкуса на твоето детенце ще прецениш какви да купуваш.

# 23
  • Мнения: 7 803
сори zа офа но zащо последното папане да е мляко  newsm78

# 24
  • Мнения: 3 042

сори zа офа но zащо последното папане да е мляко  newsm78

Може и да не съм напълно изчерпателна в обяснението си, но поне според мен е това.
До навършване на 1г детето трябва да има поне 2 млечни хранения на ден. След като се захрани с попара /която се дава на закеск, обикновенно след първото млечно хранене за деня/, зеленчуково пюре /обяд/ и каша /след обяд/ , за последното млечно хранене остава да се даде вечер.  Пък и от друга храна млякото е най-лесно смилаемата храна от всички други храни, които приема детето на тази възраст. По тази схема са ми казвали на времето да храня дъщеря ми, сега и за синът ми педито ми каза същата схема.
Когато детето навърши 1г всяка и мине на 4 хранения, майката решава какво да даде на детето за вечеря. А това дали ще пие вечер мляко зависи и от самото дете, някой не искат. Дъщеря ми до почти 3г вечеряше само мляко с бисквити, по собствено желание. Синът ми понеже не иска да пие мляко вечеря супа, но с АМ в нея /само така мога да му го пробутам/.

# 25
  • Мнения: 7 640
руби и аз мисля точно така. В повечето книжки, които имам, пише същото.
А за кашата изрично е отбелязано, че е по-тежка за стомахчето и независимо, че много майки обичат да я дават вечерно време, за да са спокойни, че детето няма да се буди, тове не е препоръчително.
Аз смятам да продължавам така, нямам проблеми.

# 26
  • Мнения: 7 803
ми аz се водя от това че има специални вечерни каши и zа това давам вечер  newsm78
попарата ще я пропусна от менюто
не давам вечер zа да не се събуждат те отдавна се откаzаха сами каквото и да им дам
май ще се zамисля сериоzно  Thinking

# 27
  • Мнения: 7 640
Джъп-че, не знам вече Rolling Eyes Тоя не давал жълтък, оня банан, трети домат, четвърти праскови Close.
По тая схема така, по оная онака. Е по моите литератури така пише Crossing Arms.
Прецени си- аз се ръководя по това, да не преяждат нито количествено, нито с тежка храна. Не ги ща дебели Mr. Green

# 28
  • Мнения: 7 803
а дебели и аz не ги искам  Naughty
на 1 месец бяха на диета каzаха че ги прехранвам та щяха да ме иzадат с парцалите в отчетната  Tired и до днес гледам мнения че колкото по дебело по добре  Shocked
а zа всичкото недаване на това и онова точно онzи ден си мислех че ако го спаzвам децата ще хапват само мляко  Wink та вzех да я карам малко по смело но ще питам милупа ние техните каши хапваме на какво мнение са zащото никъде не пише че е тежка храна  newsm78

# 29
  • Мнения: 7 640
не че е чак тежко, ама по-натоварва стомахчетата.Редно е да се изпразнят през нощта. А как точно ще ти отговорят от фирмата е съмнително, с оглед търговския интерес. питай си педиатъра.

Общи условия

Активация на акаунт