Тичане (3)

  • 82 647
  • 782
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 203
Тема за аматьори, полупрофесионалисти и състезатели Simple Smile

Моля също така да бъдем толерантни към всички в темата  Peace



Популярни български ФБ групи и сайтове организиращи групови бягания:
https://www.facebook.com/groups/586840851334817/
https://www.facebook.com/begachsofia
Trail Series
Бегач
Salomon Vitosha Trail


Популярни сайтове на английски:
http://www.runnersworld.com/
http://www.runningshoesguru.com/

Някои от линковете от старите теми:
Бягане в студа
10 съвета за бягане в дъждовно време
Как да тренираме без риск в горещо време
как да си изсушим мокрите маратонки

Линкове към предишни теми:
1, 2

Скрит текст:
Ако някой се интересува от книгите: "Родени да тичат" и "Яж и тичай" в ел. вариант да ми пише Simple Smile

# 1
  • Мнения: 34
Благодаря за новата темичка.   bouquetКопирам си въпроса от старата тук:
Мога ли да попитам тези,които имат компресиращи ( май така се казваха) клинове как се чувстват в тях в сравнение с обикновените такива и защо са си взели именно такива? Ден или два след бягане усещам някакъв дискомфорт в колената и се чудех дали да мина на такъв клин или да взема наколенки. Моля за мнение.

# 2
  • Мнения: 5 776
Благодаря за темата   bouquet
Аз поради липса на свободно време съкратих времето за бягане на по 15мин, защото на децата се събраха безброй тренировки тези две седмици. Надявам се днес да ми остане време, въпреки, че след TRX-а обикновено не ми се получават много добре нещата  Laughing
Гугълче, на теб много ти се възхищавам  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 5 020
Добро утро!

Пожелавам си/ни много избягани километри, здрави стави, сухожилия, мускули, всичко  Laughing И без спорове, разбира се Simple Smile

# 4
  • Мнения: X
Привет! (Признавам си, че изчаках новата тема.)

Миналата седмица само 3 пъти сколасах да тичам (6/8/6km) и в събота 54km колело. Уж не бяха много километрите на колелото (~180m денивелация общо), но не бях карала отдавна повече от 10-20 и вчера още усещах малко напрежение в бедрата...

caramelle, нямам опит с такъв клин.

мαрия, какво е TRX?

# 5
  • София
  • Мнения: 1 336
Нямам опит с компресиращите клинове и чорапи, но смятам да опитам в най-скоро време, защото никак не ми харесва как започнаха да ми изпъкват едни вени.

# 6
  • Мнения: 1 203
Привет! (Признавам си, че изчаках новата тема.)

Уикенда бях на планина без лаптоп  Blush

А за компресиращи клинове и чорапи и аз нямам опит, не тичам чак толкова много, че да имам голяма нужда от такива  Peace

TRX най-лаишки казано са въжета, с които може да правиш такива неща:
Скрит текст:

# 7
  • Мнения: 5 776
Най-общо казано силова тренировка за цяло тяло  Peace
Скрит текст:

За клиновете и аз ще следя впечатления с интерес  Peace

# 8
  • Мнения: 9 982
Привет!

Запис с 6км в умерено темпо. Нещо тичам от дъжд на вятър в последно време, а ми се иска да се върна към старите си навици от миналата година.
Да видим...

# 9
  • София
  • Мнения: 35 772
Благодаря за темата   bouquet
Чета ви от време на време Wink
 

# 10
  • Мнения: 6 922
Отчитам се с търпеливо седене на едно място. Grinning Преди състезанието няма да мърдам, сакън да не се повредя нещо преди събота.  Mr. Green

мария
, TRX има много хубави упражнения за задно бедро, което доста ти помага при тичане. Юли от време на време ми дава такива и после имам МТ.

За коленете, аз лично бих предпочела наколенки. Такива си ползвам от доста време вече и не пречат на тичането. Моите си ги взех от Декатлон. Имам и едни по-скъпи немски, но честно казано накрая открих, че декатлонските са си по-добре.

# 11
  • Мнения: 13 478
От скоро започнах да тичам, чувствам се много добре.
2-3 пъти седмично по 6 до 8 обиколки на стадион. Не зная като за начинаещ дали не се изхвърлям, но засега ми е много добре.

# 12
  • Мнения: X
мαрия, Птиците ..., благодаря. Аз тези въжета ги знам като sling trainer (тук са Schlingentrainer). Peace Даже се бях засилила да си купувам за вкъщи, но не можах да измисля къде да ги закача. Ще взема да изкъртя някоя врата каквато съм силна... Joy

MAMA NA....?, щом се чувстваш добре, значи не се изхвърляш. Всеки сам най-добре си усеща кога прекалява с тренировките. Може човек да е начинаещ в тичането, но да е в добра спортна форма. Wink

Google76, кои наколенки на Декатлон? А усещаш ли полза от тях? (Помня, че имаше някакви проблеми с коленете.) Аз се каня от месеци да си купя някакви, но огромният избор на пазара ме обърква ужасно, четенето на мнения по форуми и блогове – още повече.

# 13
  • Мнения: 6 922
Ами едни черни, ластични с дупка на колянната капачка. Определено има полза от тях. Мен поне много по-малко ме болят коленете, откакто ги ползвам.

# 14
  • Мнения: 172
Аз пък усешам десния си прасец така, сякаш съм 'разтегнала' мускул  Rolling Eyes Не ме боли докато тичам, но докато си ходя е...  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт