Хората, които ни напомнят за неприятни моменти и места

  • 2 767
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 230
Не обичам да пускам нови теми, но не намерих точно такава, а тук почти всичко е разнищено.
В една друга тема стана повод за това и още не знам как да постъпя.
Явно зависи от личността на човека, защото има хора които имат приятели от войната когато са били в окопа заедно. Тук не става въпрос за войни чак, но за депресарски периоди с много сатурнови дупки и шамари от живота. Като свържа един човек (или предмет, песен и пр.) с травмиращ или неприятен спомен, не могат да забравя тази връзка. Дари ако човекът е прекрасен. Често ни съветват да изхвърляме снимки и предмети от неприятни места и периоди в живота, защото ни носят неприятни емоции. А какво да правим с хората, които сме срещнали в труден период и ни навяват спомени за тогава? Rolling Eyes

Чудя се да режа ли взаимоотношенията от този негативен период. Въпросните са по-скоро добри познати, приятели ще е преувеличено. Тези, които ми бяха по-близки си заминаха за своите страни първи. От друга страна всичките сме една компания и не знам дали ще е редно да пазя връзка и контакти с едни, пък да избягвам други във ФБ? Освен това колкото и да е добър човека, аз не мога да превъзможна това че съм ги срещнал на грешното място в грешното време и като ги видя винаги нещо в тях ще ми напомня за тук, а аз не искам никакво мемо за този период, искам да го загърбя сякаш е бил сън и не е съществувал. Как е редно да се постъпи?

Ако ги бях срещнал в благоприятен период и място, а после се бяха появили трудности щеше да е много по-различно. Но ако само видът на някой е в състояние да те накара да си спомниш за депресията, която си изпитвал когато си се запознал с тях и шанс лошите спомени да изплуват какво трябва да направиш? Не е и като да ми помогнаха да се справя с нея, та не е неблагодарност. Вие как бихте постъпили и какво мислите за късането на взаимоотношения? Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 38 475
Всичко е в твоя мозък. Хората са си свестни, ти правиш някакви странни връзки с твои преживявания и тях. Аз имам такива връзки, но повечето са приятни, с песни, аромати, места. Така че се постарай /даже умишлено, напълно възможно е/ да си изградиш приятни спомени и връзки в съзнанието.

# 2
  • Мнения: 230
Не е ли по-добре да поддържам връзките с хора от хубавите ми моменти, тоест с колегите от работата от преди да дойда тук? За тях само като мисля и като им видя лицата и прекрасните спомени изплуват. Такива с хората от тук нямам, а и най-близките ми и позитивни си отидоха. Тук останаха тези, които бих определил като дистанцирани или игнориращи ме. Освен това с тях нямаме много общи интереси, на тях им дай все да разказват къде са пътували или искат да пътуват, а аз си имам няколко любими дестинации и не съм толкова по пътуването. Разбира се никога не бих им написал или казал нещо от сорта на "Съжалявам, ти си прекрасен човек но винаги като те видя се сещам за депресията която изпитвах когато те срещнах, за неприятностите които ме сполетяха в града в който се запознахме и за неуспеха в университета."

В един момент престанах да ходя по партита с тях, при условие че там се чувствах сред хора с които нямаме общи интереси и теми на разговор. Ходех за да не бъда сам. Другото което е винаги когато един от двама души беше там все имаха желание да ми противоречат. Нищо простащко и агресивно, но все гледаха да се намесят и аз ако кажа "харесвам еди-какво си", те веднага "не ми харесва" или "да, но еди-какво си е по-добро". Не, че трябва да сме еднакви и винаги да ни казват "да и аз харесвам това", но всеки божи път да ти контрират става досадно.

От 12 човека само 3-ма биха ми липсвали реално и някак си при тях бих преодолял чувството за горчилка, смятам само тях да си оставя във ФБ. Двама от тях си заминаха, а третата вече не ходи по събиранията с останалите от компанията. При другите неприятното чувство надделява. Не съм по трупането на ФБ контакти с които не сме си говорили или писали от месеци просто защото нямаме нищо общо освен "запознахме се в чужбина/в университета" за ей така колкото да ги имам. Simple Smile Знам, че повечето хора така правят, но аз нямам интерес.

# 3
  • София
  • Мнения: 38 475
Е, щом не са ти приятни самите хора - ми не общувай с тях.

# 4
  • Мнения: 8 948
Най-хубаво е човек да общува само с хората, които са му приятни, но за съжаление е трудно постижимо. Все пак с колегите в работата си длъжен да контактуваш, без значение дали им симпатизираш или не. Решението е да сведеш контакта само до служебен, без лична информация или поне минимална.

Мисля, че насочваш възприятията си в неправилна посока като свързваш определен човек с даден момент. Моментите отминават, идва ред на други. Хората принципно не се менят чак толкова. Ако човека е свестен, няма значение, че си го срещнал в труден момент. Просто не мисли за това по такъв начин.

# 5
  • Мнения: 1 793
Направи нови, хубави спомени с хората, които искаш да задържиш. На планина, на море, готино изкарани вечери - това ще замести лошите асоциации.

Сега влизаш във възраст, в която приятелите почват да оредяват по принцип. Всички минават през такава "чистка". Грижи се за себе си и щом си бил с депресия - следи да не се самоизолираш все пак.

# 6
  • Мнения: 21 438
 Аз прекъснах всякакви взаимоотношения с хора от период, за които не желая да си спомням.

# 7
  • Мнения: 230
С вегани и хипстъри, мразещи колите и обичащи да карат колело не мога да имам много общо. Като ден и нощ сме. Единственото общо между мен и такива индивиди е обичта към природата, но само тя не е достатъчна. Освен това тя не ми определя цялото ежедневие и съзнание. Те само си говорят къде са пътували, за някакви инди банди които не слушам и за суровоядство.

Реших - във ФБ ще си запазя само тримата души, които споменах. Щом имат личност, която може да изпъкне и да я забележа над общата сива маса и да я отделя от негативната среда, явно наистина си заслужават. Останалите някак ми се сливат със хипстър средата.

# 8
  • Мнения: 4 841
Късай, хвърляй и продължавай напред  Peace

# 9
  • Мнения: 1 793
Абе човек, мани го ФБ, гледай в реалния живот кой остава и с кого се срещаш. За това ли беше въпросът - за ФБ? Винаги можеш да ънфолоунеш. Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 230
Не е за ФБ, но като всички сте чужденци от най-различни страни срещите няма как да са редовни и приятелството ако го има ще бъде дистанционно в повечето време. Хората които визирам са от Индия, Норвегия и Италия. Като всеки си иде по родното място малко трудно ще стават събиранията откъм дистанция и финанси. Но е хубаво да знаеш, че познаваш някой от страната X и ако някой ден отидеш там има на кой да пишеш да се срещнете за по бира.

С някои хора имаш желание да пренебрежнеш различията, с други се замисляш струва ли си. Тези които визирам са от първите. Другите не ми дават желание за това. То късането на взаимоотношения си ми е навик, ама не може все сам да бъдеш и затовя мисля, че това е най-доброто решение в случая. Въпросът е дали ако си направим нови спомени мога да им кажа "Моля не говорете за града Y и за университета Z пред мен", въпреки че се запознахме точно там? Някой тук има ли такива познанства и приятелства, където говорите за всички спомени заедно освен някои определени? Предполагам с времето по-старите спомени и месат избеляват. Аз например изпитвам повече носталгия по нещо от преди две години от колкото от детството.

Последна редакция: вт, 19 май 2015, 12:17 от Rick88

# 11
  • Мнения: 8 948
Човек, в много философски размисли си се хвърлил по моите впечатления! Това не ти прави услуга, напротив. Приятелството, както и повечето човешки взаимоотношения се случват по естествен път, без тактически ходове, обмислени предварително. Малко насила идват нещата с твоя случай толкова да ги мислиш.

Остави се на течението - в смисъл общувай си на воля с който ти е приятен, който има общи с твоите интереси, който те кара да се чувстваш добре. С другите общувай минимално или както ти е приятно.

Аз на твое място не бих бързала да режа контакти. Нищо не се знае. Може пък в определен момент, някой да ти допадне повече от преди, да го преоткриеш. Е, разбира се, ако със 100% се разминавате във вижданията си за нещата, тогава наистина няма смисъл.

Веганите - ако са от тия, дето се опитват да си налагат мнението и да промиват мозъците на другите, наистина не е приятно, че даже е и трудно да се общува. Ако просто хапват зеленчук, без да ти насаждат своята философия, не виждам какъв е проблема. Всеки е свободен да се храни, както сметне за добре.
Обичащи колело, мразещи коли - на същия принцип. Ако са фанатизирани от заниманието си, О.К. Обаче иначе кво ти пречат? То си е вярно, че когато интересите са общи, общуването върви по-лесно. Но пък това не означава да нямаме никакви други познанства.

Между другото - правиш ли разлика между приятел и познат?

# 12
  • Мнения: X
Спирам контакт само с хора, които умишлено ми напомнят за кофти моментите в живота ми.
Когато виждам, че при всяка среща ми се припомня за незараснали рани и човекът отсреща видимо чувства садистично удоволствие да ги чопли, съжалявам, но може и да спра да му отговарям на обажданията, колкото и да е невъзпитано. Имахме една позната такава навремето. Като ни видеше двете с една друга жена, мен ме почваше за моите проблеми, нея за нейните, докато не се успокои, че има и по-зле от нея. Че и ужасно прилепчива се оказа. Никакъв намек не помагаше, нито да спре да човърка, нито после, за да се усети, че е нежелана компания.

Но хора, които по някаква странна причина свързвам с лоши изживявания, без те нарочно да напомнят и без да са виновни за това, не бих зачеркнала.

# 13
  • Мнения: 2 853
Служебните взаимоотношения са именно за това служебни, не сме отишли на работа, за да се харесваме с колегите, а за да си изкарваме прехраната.  Peace Ако се породи приятелство след напускане на работата е добре дошло, но това са много малко изключения.

А за хората и неприятните моменти и места - аз съм от тези, които горят мостовете назад. Бих те посъветвала да гледаш напред, а не в миналото  Grinning

# 14
  • Мнения: 230
Аз пък съм с по-приятни впечатления от взаимоотношенията на работното място в сравнение с тези от студентските и гимназиалните години. atari, като гориш мостовете назад не рискуваш ли да си си сама?

Общи условия

Активация на акаунт