Пъзели 27

  • 145 543
  • 744
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 13
Според мен е хубаво да го залепите на някаква плоскост / фазер, шперплат../. Ако го залепите на картон, като го сложите на стената - краищата от тежестта ще се огънат навътре .

# 361
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Задължително с лепило, което НЕ е на водна основа.

# 362
  • Мнения: 320


Последния ми пъзел, много ме озори, 2000 части. Но пък е много красив, даже се замислям да го зялепя Simple Smile

# 363
  • Мнения: 41
Аз се боря с този 5-хилядник вече два месеца.

# 364
  • по света... (иначе от Пловдив)
  • Мнения: 106


hristowa_, прознавам си, че нямам смелост за 5000 парчета Simple Smile Успех и ще ми е много интересно да го видя, когато е готов.

От мен един 1000 части



и

един 1500 части Wink

# 365
  • Мнения: 1 722
Много са готини и двата.
Чудовището и мен ме чака, ама първо на ред са едни миньони

# 366
  • по света... (иначе от Пловдив)
  • Мнения: 106
Много са готини и двата.
Чудовището и мен ме чака, ама първо на ред са едни миньони

Елинка
, благодаря ти. " Чудовището" се оказа серия на Heye съвместно с Zozoville. Толкова много ми хареса, че си поръчах всичко налично на пазара Bowtie Много е приятен за подреждане, наслади му се....

Днес наредих още един от 1000 парчета, но се оказа твърде лесен....Dizzy Face

# 367
  • по света... (иначе от Пловдив)
  • Мнения: 106
За съжаление е само 500 парчета..... но е толкова симпатичен Simple Smile

# 368
  • Мнения: 21
За съжаление е само 500 парчета..... но е толкова симпатичен Simple Smile


Откъде си ги поръча, че аз поръчвам от един сайт, но там засега само едни и същи стоят от месеци и нещо не ми харесват?

# 369
  • по света... (иначе от Пловдив)
  • Мнения: 106
Цитат на: Iskra Philipova
Откъде си ги поръча, че аз поръчвам от един сайт, но там засега само едни и същи стоят от месеци и нещо не ми харесват?

Аз си ги поръчах от Amazon, но и в България ги има, при това на по-добри цени. Доколкото съм запозната, цялата серия включва 6 пъзела от по 1000 части и 2 от по 500 части.

Последна редакция: пн, 07 май 2018, 12:26 от MiaDi

# 370
  • по света... (иначе от Пловдив)
  • Мнения: 106
Много приятен за подреждане.
Купих го от една разпродажба, за 1,5 EUR и понеже се оказа, че е на над 10г., бях сигурна, че все някое парче ще липсва..... е, всичко си му беше наред Simple Smile



и има най-лудите части, на които съм попадала до момента   NerdBowtie:

# 371
  • София
  • Мнения: 9 850
Последният пъзел, който наредих. Приятен и лесен за редене, хубави парченца. 1000 части, марка Castorland.

Фонтан ди Треви, Трефл, 500 части. Приятен и лесен за редене.

Два пъзела по 300 части всеки, марка Трефл. Приятни и лесни за редене, хубави парченца.

И един Равенсбургер, 1000 части. Труден за редене с тези тъмни колони, но с помощ се справихме само за няколко часа.

П.С. Не знам защо снимките излизат обърнати. Позиционирани са правилно на компютъра, системно съм обърнала каквото трябва, само тук, във форума, излизат така.

# 372
  • София
  • Мнения: 9 850
Приключих този в сряда вечерта. Schmidt, 1000 парченца, от серията Ciro Marchetti.

# 373
  • Мнения: 1 722
Коте, това под пъзела папка за редене ли е? Удобна ли е?
А пъзелът е много хубав.

Ето и от мен последния


А днес започнах един на марка Art puzzle, досега не съм редила на тази марка, но са много хубави парченцата. А пък и картината е на любимия ми Давид Галчут.

# 374
  • София
  • Мнения: 9 850
Да, под пъзела е ето такава папка, по-стария дизайн (друга картинка отпред). Доволна съм, удобна е. Напоследък не я използвам да си разделям парченцата в нея, но и това съм правила - удобно е. Използвам я предимно да разнасям несглобения пъзел от стая в стая - слагам картона с пъзела вътре, затварям и хващам дръжките - не ми се е разсипвал/разглабял досега пъзел, но зависи и от самия пъзел. Ако има единични парченца, може да изпаднат, ако са върху картона, заради страничните отвори (за по-лесно повдигане и изваждане на картона). До момента си заслужава парите, още повече, че я взех от БГ с голямо намаление.
Да покажа още един пъзел, че кой знае кога ще успея със следващия, с който съм се захванала, направо е невъзможен.
Едни от най-странните парченца, с които съм се сблъсквала досега.

И целият пъзел, на Cobble Hill, 1000 парченца. Добра идея, но не особено добро изпълнение. Парченцата пасват добре едно с друго, но е трудно да ги сглобиш. Трябва да се натисне повечко, не хлътват както Ravensburger или Educa например, а когато ги натиснеш, има опасност горния слой с картинката да се отлепи. Прекалено скъпи за това си изпълнение, според мен.

Общи условия

Активация на акаунт