Регистрация на бременност

  • 15 886
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
здравейте,
извинявам се, ако вече има такава тема, но тъй като не открих отговор на въпроса си, реших да пиша и ще бъда много благодарна, ако някой може да ми разясни подробно.
Какво точно значи ''регистрация'' на бременността?
Преди една седмица след два положителни теста отидох на доктор. Знаех, че е рано, но тъй като от доста време правим опити и най-накрая видях двете чертички, нямах търпение да отида. Отидох първо при личния ми лекар и тя ми даде направление, но на общо основание, общо заболяване поради закъснение на цикъла. Отидох при АГ и естествено беше твърде рано и не се виждаше още нищо, но ми пусна изследвания за хормони и след няколко дни отидох пак. Вече имаше оформено плодно сакче, което се видя на видеозона и разбрах, че съм бременна в 5 г.с. Назначи ми дата за следващо посещение след 2 седмици, когато според АГ трябва вече да се е оформило бебче в сакчето и ще може с точност да ми определи термина.
Установяването на бременност еквивалентно ли е на ''регистрация''? Ако да означава ли това, че моята е вече регистрирана? или регистрацията става на по-късен етап и ако да какво точно представлява?
Притеснявам се, защото на работа имам допълнителна здравна застраховка, която ме задължава да уведомя застрахователя, ако съм бременна до 2 седмици след регистрация на бременността от АГ. Това, че съм ходила при АГ и е установил, че съм бременна в 5 г.с. значи ли, че бременността ми вече е регистрирана и трябва задължително да ги уведомя. Не съм казала на работа и ми се струва твърде рано, за да им съобщавам, както и на застрахователя....

# 1
  • София
  • Мнения: 11 747
"Регистрация на бременност" или записване за женска консултяция става обикновено след установяване на сърдечен ритъм при бебето или след 12 та гс. седмица когато риска лт аборт е значително намалял. Мой съвет, до тогава недей да уведомяваш нито работодател нито застраховател.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
За "регистрация на бременност" се изисква друго направление, което ЛЛ ще ти даде, а не на общо основание. Не уведомявай засега.
Успех  bouquet  bouquet  bouquet

# 3
  • Мнения: 4
Аз съм в 15 седмица, но не знам къде се регистрира бременност и как по точно става. Казаха ми, че ставало при генеколога с прегледа. Така ли е?

# 4
  • София
  • Мнения: 11 747
Аз съм в 15 седмица, но не знам къде се регистрира бременност и как по точно става. Казаха ми, че ставало при генеколога с прегледа. Така ли е?

Казва се Гинеколог. Wink

Ако ще се следиш по здравна каса, взимаш направление от Личен лекар и се записваш при Гинкеолог за проследяване на бременност (Женска консултация) 

# 5
  • Мнения: 4
Аз съм в 15 седмица, но не знам къде се регистрира бременност и как по точно става. Казаха ми, че ставало при генеколога с прегледа. Така ли е?

Казва се Гинеколог. Wink

Ако ще се следиш по здравна каса, взимаш направление от Личен лекар и се записваш при Гинкеолог за проследяване на бременност (Женска консултация) 
Аз на консултации си ходя, ред ми е скоро за изследване. Въпроса ми е дали генеколога вече е регистрирал бременността или трябва допълнитеьно направление

# 6
  • Мнения: X
Ох, няма такова нещо като "регистрация на бременност". Бременността се установява, след което гинекологът ви казва кога да си вземете от личния лекар ново направление за наблюдение на бременност. Обикновено това става най-рано след 9 г.с.

За допълнителната застраховка - говорете с представител на фонда, за да ви обясни от кога точно започва да тече срокът.

# 7
  • Мнения: 47
Благодаря Ви много за отговорите.  smile3525
сега всичко е далеч по-ясно   bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт