Кога усетихте бебо за 1ви път?

  • 1 814
  • 48
  •   1
Отговори
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Аз моето бебче не го усещам още Thinking  .. пък гинеколожката ми каза, че би трябвало да го усещам вече.Та чудя се вие сладурани кога почнахте да усещате калпазанчето да шава в коремчето ви  Flutter

# 1
  • София
  • Мнения: 5 751
Здравей! Аз мисля, че ти е рано още, особено ако ти е за първи път. Аз скоро усетих моето, а и д-ра ми каза, че по-рано от 18г.с. едва ли се усеща от "първескини". Така че - споко! Ще се разшава!  bouquet

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Виж, тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=74800.0.

Иначе при първа бременност е нормално да се усети около 20 г.с., рядко някои го усещат по-рано. Аз го усетих в 18-та г.с.
Лека бременност  Wink

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 958
В края на 19 г.с.

# 4
  • Мнения: 341
И аз мисля, че ти е малко рано още. Аз го усетих в 18-тата г.с.

# 5
  • Мнения: 3 423
Аз моето бебче не го усещам още Thinking  .. пък гинеколожката ми каза, че би трябвало да го усещам вече.Та чудя се вие сладурани кога почнахте да усещате калпазанчето да шава в коремчето ви  Flutter

Моята гинеколожка само ме пита, дали го усещам и аз й отговорих, че не знам какво трябва да усещам. Тя се усмихна и ми каза, че и тоя момент ще дойде. Не си спомням кога беше, ама определено беше след 20-ата седмица.
Не се тревожи, лекарката ти няма право да те стресира, че трябвало или не трябвало. Ако ти е първо бебе, може просто да не разпознаеш първото помръдване, да го объркаш с попръцкване, стомашно неразположение и т.н. На видеозон мърда ли, значи всичко е ок. Не се напрягай излишно. Като му отеснее в корема, ще видиш, че и вълнички ще прави. Само спокойствие му е майката. И много здраве на Др. Трябвова.

P.S. Сега си чета в майчинския паспорт, отбелязано е 23(+4) седмица.

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Виж, тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=74800.0.

Иначе при първа бременност е нормално да се усети около 20 г.с., рядко някои го усещат по-рано. Аз го усетих в 18-та г.с.
Лека бременност  Wink

Упс.. извинявам се за повторената тема Simple Smile Първа бременност ми е и се бях притеснила да не става нещо защото докторката каза, че сигурно вече го усещам и така.. :Р Мерси мами за успокоението. И извиняваите за поредната такава тема още 1 път  ooooh!
хаха Лиска и аз я питах какво трябва да усещам и тя ми каза "Все едно имаш газове в коремчето и си мърдат такива" това и беше обеснението

# 7
# 8
аз не си спомням, кога е било, защото .... не бях разбрала, че тези странни усещания са всъщност движенията му. Понеже бях много заета, не се интересувах от разните му подробности, изобщо не знаех, че трябва да усещам нещо такова. По стандартни клишета от филми, безх останала с впечатление, че движенията са нещо рядко и изключително събитие. Даже се бах притеснила, че нещо не е наред и на никой не казвах. ... КОгато се престраших да кажа на майка ми, тя милата се просълзи и тогава разбрах за какво сатва дума...

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Аз чак в 20 г.с.,но беше много странно и докато разбера че е това...

# 10
  • Мнения: 375
Аз го усетих в 16 г.с.,беше като препукване на черва,но малко по-различно-аз вече бях запозната от форума,какво точно е усещането и бях наштрек,след около седмица вече започнах всеки ден да го усещам.

# 11
  • Мнения: 670
За първи път усетих движенията на Ния в началото на 20 г.с.

# 12
  • софия
  • Мнения: 25 436
Не се притеснявай. Както вече са ти казали още е раничко. Аз съм първа бремонност и моето бебче го усетих в 16-17 г.с., а снощи (в 20 г.с.) го усетих за първи път и като си сложих ръката на корема и тя ми правеши вълнички на корема отвътре.
Това е най-прекрасното усещане  Embarassed Embarassed Embarassed Цял ден съм безумно щастлива  Two Hearts Two Hearts

# 13
  • Мнения: 396
Края на 4м,началото на 5-я м. Виви ме ритна за първи път!!

# 14
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
При първата бременност го усетих точно в 3,5 месец(календарен).
Но доктора ми се подигра,че не било възможно.

# 15
В 19 седмица. Беше странно и много приятно усещане. Не очаквай силен ритник или нещо такова. По-скоро като къркорене на черва, но доста по- постоянно и някак като бълбукане на вода....Няма да сбъркаш ритничето.  Party Не се притеснявай - още малко и ще започнеш да го усещаш всеки ден  Hug

# 16
  • Мнения: 1 272
Със сигурност я усетих в 19 седмица. Иначе усещах нещо като потрепване 2-3 седмици по-рано, но не съм много сигурна, че това е била тя. Успех!

# 17
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
В 15 седмица.

# 18
  • varna
  • Мнения: 404
аз за първи път го усетих в 17 г.с.

# 19
  • София
  • Мнения: 39 754
В 4тия месец усетих Дияна. Беше нещо като добване с игла Simple Smile малко се стреснах в 1вия момент.

# 20
  • Мнения: 992
в 16 г.с. Зависи как ти е разположена плацентата, ако е закрепена на задната стена на матката се усеща по-рано, ако е закрепена на предната стена- по-късно.

# 21
# 22
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Към края на четвъртия месец- като свиване на мускулче или по-скоро като булбукащо балонче в корема. Вече в петия/ може би към средата/ стана по-силничко. Hug

# 23
  • Мнения: 1 101
В 16 г.с. - като бълбукане в корема. И аз бях подготвена какво да очаквам като усещане и затова веднага го познах Peace

# 24
  • Мнения: 462
Баткото някъде на четири месеца и половина, а малечко по-рано. Мисля че беше към края на трети началото на четвърти месец. Лека бременност!

# 25
  • Мнения: 1 410
Усетих ритниците в края на четвъртия месец. Беше като припукване на червата, точно тогава имах и много силни киселини и мислех, че може и да е нещо друго. После като усетих пак тези припуквания разбрах, че всъщност е ритници.

# 26
  • Мнения: 3 098
В на4алото на 4 месец. Peace

# 27
  • Мнения: 364
16-17 г.с. - като пърхане на крилца - леко, леко..  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 10 758
В 4-тия и двете ги усетих.Нещо като гъделичкане беше.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 390
Не се притеснявай, имаш още време/до 17 седмица/. Наистина някои ги усещат по-рано, но не е задължително.

# 30
  • Мнения: 380
в 16 г.с. Зависи как ти е разположена плацентата, ако е закрепена на задната стена на матката се усеща по-рано, ако е закрепена на предната стена- по-късно.
Това за плацентата е абсолютно вярно.
Аз го усетих малкия около 16 г.с. като балончета в корема. Към 18 г.с. беше вече по-ясно, а сега са шутчета и вълни  Laughing

# 31
  • Мнения: 1 382
В 4-тия и двете ги усетих.Нещо като гъделичкане беше.

И аз така,като гъдел

# 32
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Края на 3-тия, началото на 4-ия месец

# 33
  • Мнения: 3 760
О, чак към 22 г.с. Беше първи ден от 6-ти месец.

# 34
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
В на4алото на 4 месец. Peace
и аз така,а после какво ритане беше

# 35
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
В 14 седмица. Никой не ми повярва, но това нямаше значение. Grinning

# 36
  • Мнения: 7 640
В 14 седмица. Никой не ми повярва, но това нямаше значение. Grinning
ами защото не е за вярване Hug

# 37
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
В 14 седмица. Никой не ми повярва, но това нямаше значение. Grinning
ами защото не е за вярване Hug

Ами явно рядко се среща, но не е невъзможно. Wink

# 38
  • Мнения: 7 430
В 4-тия и двете ги усетих.Нещо като гъделичкане беше.

И аз така, но за сметка на това Вики не правеше упражнения в корема ми, а това диваче направо ме побърква от ритници Crazy

# 39
  • Мнения: 7 091
Първото в 16 седмица, второто в 14-та.

# 40
  • Мнения: 8 505
В началото на 4.месец.

# 41
  • София
  • Мнения: 361
при мен беше в 4 мес Wink

# 42
  • Мнения: 663
в края на 3 месец

# 43
  • Мнения: 695
аз усетих бебока някьде кьм 18-19 сед.
не сепритеснявай ще го усетиш.аз нямах тьрпение да почувствам малката душичка и все си мислих че закьснява с ритането Grinning Grinning Grinning

# 44
  • Мнения: 234
Някъде към 18,19 или 20гс.

# 45
  • Мнения: 30
Към 16-17 г.с. Усещането не може да се обърка, не може и да се опише с две думи. Просто е невероятно!

# 46
  • Мнения: 251
Още ти е рано да го усетиш, едва 14 седмица си, не се притеснявай. Сигурно имаш голямо желание, разбирам те.Нормално се усеща в началото на 5 месец, но при всеки е индивидуално. Аз го усетих рано - в средата на 4 месец, някъде към 15-16 седмица.

# 47
  • Ямбол
  • Мнения: 505
Аз усетих бебето в 17 г.с.Не се притеснявай при всеки е различно.

# 48
  • Мнения: 575
Охх как го чакам това ритане... Ма още май не съм го почувствала...Или пък съм... къркори ми корема, но не знам това бебето ли е или не е....  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт