Седма седмица, но не се вижда плода?!

  • 12 612
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте, момичета Simple Smile

Току що се регистрирах и веднага пускам тема, защото съм много притеснена. Надявам се да ме посъветвате и ако случайно е имало такава или подобна тема преди, съжалявам за спама!

След 5 години опити и ходене по мъките, няколко инсеминации и един спонтанен аборт, решихме да пристъпим към ин-витро процедурите. Много се притеснавах и не се надявах много, но чудото стана и още от първия опит теста беше положителен Simple Smile

Сега съм в края на 7 г.с. и днес бях на преглед, на който трябваше по план да чуем тонове, но уви - дори не се видя плода. Плодния сак е с размери 15х9 мм, а жълтото мехурче 6,8х6,3 мм. Според моята лекарка, мехурчето е малко по-голямо от необходимото, а от друга страна по това време (7г.с.) вече трябва да се вижда поне плода. Нейното предложение беше да повторя прегледа в петък, но как ще изтърпя до тогава - не знам.

Много съм притеснена! Според Вас, мога ли да се надявам на добри резултати в петък или не? Някоя от Вас имала ли е подобен проблем?

Благодаря предварително на всички за отделеното време!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 475
Стискам палци нещата да се наредят.  Peace
При мен сърдечна дейност се видя още в края на 5 г. с.

# 2
  • Мнения: 13
Стискам палци нещата да се наредят.  Peace
При мен сърдечна дейност се видя още в края на 5 г. с.

Благодаря за отговора! Очевидно не е нормално моето състояние и явно развоя ще е неприятен.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 475
Още има надежда, не се предавай.

# 4
  • Кърджали
  • Мнения: 10 264
Не го отписвай още. Стискам палци на другия преглед нещата да са по - розови.
За да не съм голословна, на първия ми преглед в 6-7 седмица не помня точно, лекарката сума ти време го търси бебето и накрая пита "Ти поне тест направи ли си, сигурна ли си че с и бременна?". Няма да ти описвам как се почувствах. Накрая каза - Вижда се тук нещо, но още нищо не е съвсем сигурно. Насрочи ми час за след седмица някъде. Сещаш се как изкарах тази седмица.На следващия преглед вече нещата бяха по - добре. Ясно си се виждаше, че има бебе. Според лекарката евентуално съм забременяла по - късно и затова върви със седмица назад от официалните седмици.

Та, опитай да се успокоиш, и си изчакай прегледа.

# 5
  • София
  • Мнения: 10 698
Случаи всякакви има,изчакай прегледа в петък. Как те прегледа- с коремен трансдюсер или вагинален.
Моят подобен не беше с добър развой.

# 6
  • Мнения: 13
Не го отписвай още. Стискам палци на другия преглед нещата да са по - розови.
За да не съм голословна, на първия ми преглед в 6-7 седмица не помня точно, лекарката сума ти време го търси бебето и накрая пита "Ти поне тест направи ли си, сигурна ли си че с и бременна?". Няма да ти описвам как се почувствах. Накрая каза - Вижда се тук нещо, но още нищо не е съвсем сигурно. Насрочи ми час за след седмица някъде. Сещаш се как изкарах тази седмица.На следващия преглед вече нещата бяха по - добре. Ясно си се виждаше, че има бебе. Според лекарката евентуално съм забременяла по - късно и затова върви със седмица назад от официалните седмици.

Та, опитай да се успокоиш, и си изчакай прегледа.

Да, разбирам много добре как си се чувствала и се радвам, че нещата са се оправили Simple Smile Заради ин-витро процедурата знаем точното време на зачеване, та при нас няма чуденка, правихме и кръвни тестове, няколко даже, после на първия преглед видяхме и плодно сакче - всичко беше наред...до днес. Не го отписвам, разбира се все още се надявам, но е трудно.

Благодаря за подкрепата!

# 7
  • Мнения: 13
Случаи всякакви има,изчакай прегледа в петък. Как те прегледа- с коремен трансдюсер или вагинален.
Моят подобен не беше с добър развой.

С вагинален. До колкото знам, с него по-добре се вижда на този етап.
Съжалявам, че така са се развили нещата! Надявам се, че това не те отказва да продължаваш напред.

Последна редакция: вт, 26 май 2015, 15:34 от daniela.k.dimitrova

# 8
  • София
  • Мнения: 10 698
Случаи всякакви има,изчакай прегледа в петък. Как те прегледа- с коремен трансдюсер или вагинален.
Моят подобен не беше с добър развой.

С вагинален. До колкото знам, с него по-добре се вижда на този етап.
Съжалявам, че така са се развили нещата! Надявам се, че това не те отказва да продължаваш напред.
Да с него се вижда на този етап...дано задапаратното не е било качествено...

Да  ме отказва ли...родих две деца след това Wink стига толкова за този живот Wink

# 9
  • Мнения: 13
Случаи всякакви има,изчакай прегледа в петък. Как те прегледа- с коремен трансдюсер или вагинален.
Моят подобен не беше с добър развой.

С вагинален. До колкото знам, с него по-добре се вижда на този етап.
Съжалявам, че така са се развили нещата! Надявам се, че това не те отказва да продължаваш напред.

Да с него се вижда на този етап...дано задапаратното не е било качествено...

Да  ме отказва ли...родих две деца след това Wink стига толкова за този живот Wink


Браво на теб! Simple Smile Да са ти живи и здрави!

# 10
  • Мнения: 4 758
И на мен една ми разправяше, че нищо не се вижда и че нещата не са добре. Накрая ми каза, че нещо била виждала, ама не била сигурна какво и понеже нивата на хормоните не бяха от най-високите, направо отписа бременността - а пък нищото в момента чака да бъде прибрано от яслата, за да подивее малко в парка.

Дано и при теб задапаратното устройство да се е оказало некачествено.

# 11
  • Мнения: 13
И на мен една ми разправяше, че нищо не се вижда и че нещата не са добре. Накрая ми каза, че нещо била виждала, ама не била сигурна какво и понеже нивата на хормоните не бяха от най-високите, направо отписа бременността - а пък нищото в момента чака да бъде прибрано от яслата, за да подивее малко в парка.

Дано и при теб задапаратното устройство да се е оказало некачествено.

Дано! Simple Smile Но, това, което четох и като си гледам снимката, май е т.н. "кухо яйце"

Радвам се за теб Simple Smile Да ти е живо и здраво детенцето Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 10 698
Благодаря ти за пожеланието за децата ми! Simple Smile

Моето кухо яйце чакахме да се появи някой до 12гс, не се появи, а сакчето започна да се деформира. Нямах никакви болки и/ или кървене, всички бременни симптоми бяха налични...

# 13
  • Мнения: 4 758
И на мен една ми разправяше, че нищо не се вижда и че нещата не са добре. Накрая ми каза, че нещо била виждала, ама не била сигурна какво и понеже нивата на хормоните не бяха от най-високите, направо отписа бременността - а пък нищото в момента чака да бъде прибрано от яслата, за да подивее малко в парка.

Дано и при теб задапаратното устройство да се е оказало некачествено.

Дано! Simple Smile Но, това, което четох и като си гледам снимката, май е т.н. "кухо яйце"

Радвам се за теб Simple Smile Да ти е живо и здраво детенцето Simple Smile

Мерси. Успех на теб и дано всичко бъде наред!

# 14
  • Мнения: 320
Първата ми бременност беше кухо яйце, установиха го в 5-та седмица.В 7-ма ми беше кюртажа.При втората ми бременност(сполучлива)умрях от ужас да не се повтори същия случай, защото почти до 9-та седмица се виждаше само сакчето със жълтъчното мехурче.И вече в 9-та изведнъж се появи ембриончето със сърдечна дейност Hug.Дано и при теб се случи така!

Общи условия

Активация на акаунт