Спиране на цикъла! Спешно

  • 62 376
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте, моля ви кажете хапче, което спира цикъла, не да го забавя! Днес ми е първият ден, а наистина спешно трябва да спре! Не е глезотия, помогнете

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 365
Здравейте, моля ви кажете хапче, което спира цикъла, не да го забавя! Днес ми е първият ден, а наистина спешно трябва да спре! Не е глезотия, помогнете

С Витамин Ц.
Не си играй със спиране и пускане на кранчето
 

# 2
  • Берлин
  • Мнения: 4 474
аз само ударно витамин С съм пробвала. Но не стана. Само намаля..
Дано някой даде идея

# 3
  • София
  • Мнения: 38 419
Това е мръсна кръв, която като тръгне, трябва да се изтече. Не може да се запуши и да остане вътре.
Какъв е толкова спешния случай? Има тампони.

# 4
  • Мнения: 46 488
И на мен ми е интересно какъв е спешния случай.
Консултирай се с лекар.

# 5
  • Мнения: 7 325
Щом ти е дошъл не мисля, че можеш да го спреш. Хапчетата са за отлагане не за спиране ( до колкото знам ). Два пъти съм я правила тази глупост преди доста години заради ходене не море и двата пъти съм съжалявала. Проблемите, които си натресох с разбъркването на хормоните можех да си ги спестя. Че и ефект нямаше при мен, ходех си с пампоните на плажа.

# 6
  • Мнения: 1 670
Няма такъв филм   Rolling Eyes

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
От това, което аз знам щом е започнал няма как да се спре. Може да се намали интензивността на кървенето или продължителността да не е 5 дни, а да е 3, но и това е малко субективно. С витамин С или с друг витамин ще го спреш ... ама друг път. Това е, ако и за вас спиране = няма цикъл , а не си говорим този месец ми беше по-слабо или ми свърши 1 ден по-рано.
За да се спре, трябва да не се появи, а за да не се появи е необходимо хормонално третиране. Вкл. такова може да се постигне с някой противозачатъчни, но това може да се направи само със съдействието на лекар и то /повтарям/ не по време на самия цикъл. Вярно е, че при спортисти понякога се регулира цикъла и това той да не се появява по време на активни състезания, но това е планирано доста по-рано, а и в спорта медикаментите се приемат в огромни количества.
Да си играеш с хормоналните процеси никак не е добре, защото хормоните никога не повлияват само 1 нещо и се отразяват на цялостния метаболизъм, структурата на тялото, окосмяването, нервната система и т.н. То естественото настъпване на климактериум след определена възраст не минава без проблеми, та камо ли ръц-пръц спирам си цикъла, пускам си цикъла.
Иначе има принципно изследване, че при приемане на противозачатачни паузата, в която идва менструация не е задължителна от физиологична гледна точка може да се третира нон стоп за определен период /месеци/ без да настъпва менструация, но тестовете са заключили, че подобна липса на менструация влияя по някакъв психологически начин и е нежелателно да се мине на такова третиране.

# 8
  • Мнения: 3 031
Не можеш, няма смисъл да опитваш (с вит. Ц например). Можеш да го отложиш, да намалиш продължителността, но да го спреш на втори ден няма как.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Сетих се друго нещо.
В кръга на шегата...
Моя цикъл си го спрях от края на август миналата година. Виж по-долу в подписа как  Laughing Laughing Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 38 419
И то какво толкова - днес втори ден, утре - трети и той цикъла почти е свършил така или иначе.
Аз на морето на 3 тия ден си влизах във водата.

# 11
  • Берлин
  • Мнения: 4 474
И то какво толкова - днес втори ден, утре - трети и той цикъла почти е свършил така или иначе.
Аз на морето на 3 тия ден си влизах във водата.

За море - ползвам си тампони и си влизам във водата /но сменям след всяко влизане де/. И това е.
Опитвам се да измисля сериозна причина за такова спиране по поръчка...  newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 5 654
Не става тази работа така, както си я представяш.
Каква е сериозната причина, ако не е тайна?

# 13
  • Мнения: 677
то тръгне ли, няма спиране. С витамин Ц може да намалиш да не ти тече много

# 14
  • Мнения: 6 889
Щом е почнал вече не виждам как ще спре.
При мен лично голяма доза ибупрофен намалява течението драстично. Единия път бях болна, съответно пиех повече лекарства и цикълът ми почти спря.

Общи условия

Активация на акаунт