декларация за детските?

  • 1 581
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 014
els , ако вече имаш някаква дебитна карта, в декларацията на последната страница попълваш № на с/ката, името на банката, в която е и банковия код и социалните ще ти изплащат детските по тази с/ка. А, сега виждам, че искаш да са ти на отделна карта. Предполагам, че те ще ти я издадат.
Аз през април ще трябва пак да подавам декларация - наистина ли трябва да е за 12 месеца назад? Ами нали предния път съм им подала за последните 6 месеца, сега пак ще подавам за същите доходи + сегашните 6 предходни. Аман от бюрокрация. Close

# 16
  • Мнения: 1 992
Май тук е мястото да попитам кога точно се подават тези декларации? Веднага след раждането на бебчо или има определени месеци, примерно април?

# 17
  • Мнения: 147
Криста веднага след раждането на бебето се подават.Съветвам те като ти дойде до главата това ходене по мъките(безобразно и безкрайно те мотаят и все ”още някакъв” документ искат #Cussing out #2gunfire) да се обадиш на тел.02/9350550 да питаш какви документи да им занесеш,за да не те изненадат на място.Това е горещия телефон ба Агенцията за социално подпомагане

# 18
  • Мнения: 1 014
Да подават се веднага като се роди детето. Аз имам по-голямо дете и ги взимам отпреди, затова ми са падат така месеците, но като се роди бебо, веднага отидох и подадох само декларация и ксерокопие на акта за раждане на бебето, за да не си изгубя паричките за 2 месеца.
По принцип документите, които се изискват са отбелязани на края на декларацията. Нямат право да ти искат други освен тях, но практика им е да искат личната карта на съпруга (оригинал), независимо че им представяш ксерокопие. Всеки пък като подавам декларацията (до сега на всеки 6 месеца, сега пак ли е така  newsm78) се карам с тях за това, че лична карта не се преотстъпва и че предния път са я видели, но безуспешно - подписвам писмо, че ще представя л.к. в 15 дневен срок и така.

# 19
  • Мнения: 63
Момичета, само декларация ли се попълва за детските, или трябва и някаква служебна бележка от фирмата за доказателство за доходите?
Удостоверение за Брутно трудово възнаграждение за 12 месеца назад, издадено от фирмата, в която се водиш на работа.

Кеми, много ти благодаря за отговора!  bouquet
Понеже бившия ми работодател ми прави големи номера с документите (в смисъл, че ме направи на луда, като ме съкрати), МОЖЕ ЛИ ДА ПРЕДСТАВЯ В СОЦИАЛНИТЕ ВМЕСТО УДОСТОВЕРЕНИЕ ЗА БРУТНО ТРУДОВО ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ, Справка-Декларация за осигурителния ми доход, предназначена за Директора на НОИ? Има ли значение? newsm78

# 20
  • Мнения: 527
А, добре аз не успях да подам веднага след раждането декларация за детски, сега мога ли или ли вече е безвъзвратно късно  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 63
А, добре аз не успях да подам веднага след раждането декларация за детски, сега мога ли или ли вече е безвъзвратно късно  Rolling Eyes
Мисля, че можеш и сега да подадеш документи, просто ще си изгубила няколко месеца, за които няма да вземеш парички. Но можеш във всеки един момент да подадеш необходимите документи и от следващия месец ще започнеш да получаваш детските. Успех! Peace

Общи условия

Активация на акаунт