Разкажете за негативните си преживявания по време на раждане

  • 3 874
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 245
Във връзка с ужасните неща, които се случиха напоследък, особено момичето в Тетевен, което загуби бебето си, заради непрофесионално отношение на лекар е създаден този сайт: http://razhdane.weebly.com/1056104010471050104010471048.html

Ако сте жертва на негативно отношение, грубост, непрофесионално отношение, опишете преживяването си. Целта е да предизвикаме по-бързо промяна и да обърнем внимание, че този проблем съществува и мерките са крайно наложителни и много закъсняли. Вече има публикувани разкази на жени на сайта, можете да ги прочетете.

# 1
  • Мнения: 6 365
Пак ще е напразно. Без ЯСНИ цели какво се иска нищо няма да постигнем накрая, а пак ще се повторят около 50 еднотипни истории и няма да се стигне до идея какво всъщност да се направи.

А това, което трябва да се направи е:
- увеличаване на персонала и акушерка или асистент до всяка родилка
- организация за епидурална упойка на все повече места
- евентуално по-кратък престой при желание и социален патронаж у дома, с посещения на акушерката

Неща в тая насока. Другото са емоционални приказки, които може да са верни, но не вършат работа, защото нищо не формулират.

# 2
  • Мнения: 245
Причината за кампанията е, че получаваме отговори, че това са единични случаи, че проблем няма и т.н. Идеята е да се види, че проблем наистина има и какъв е. На базата на това може вече да се дискутира как  и какво да се промени.

# 3
  • Мнения: 6 365
Дискусия за промяна може да има и без да се излагаме с разказчета.

# 4
  • Мнения: 245
По какъв начин разказа е излагане? И защо умалителното? Защото не твоето бебе е умъртвено като на момичето в Тетевен? Тогава щеше ли да се излагаш с разказчета или...? Изобщо не ми отговаряй. Като не искаш да участваш, недей, насила нищо не се прави. Това е само за тези, които имат какво да кажат и искат да го кажат.

# 5
  • Мнения: 21 438
  Не става с разкази, а с жалби. Нали разбираш, че разказ от човек с инициали, в много случаи дори няма името на болницата, лекаря, не служи за нищо?
 След като човек е приключил с тях - не преди това Mr. Green - трябва да си напише една хубава жалбичка за всичко, което му се е случило - грубо отношение, небрежност, престъпно нехайство, празен спешен кабинет (неглижиране), невярна епикриза и т. н. Много е трудно и разбирам, че на хората не им е до това. Но... анонимни разкази, за неща ,които всички знаем, какво ще помогнат?
 Може пак да ви  кажат, че са изолирани случаи, няма жалби, няма документация...

# 6
  • Мнения: 25 589
А вие кои сте? Не е коректно така да се възползвате от чуждата мъка, без да се представите кои сте, с каква цел събирате разказите и за какво изобщо се борите.

# 7
  • Мнения: 6 365
По какъв начин разказа е излагане? И защо умалителното? Защото не твоето бебе е умъртвено като на момичето в Тетевен? Тогава щеше ли да се излагаш с разказчета или...?

Или. Тоест съдебно дело и други неща. И пак нямаше да стигам до такава публичност, която в крайна сметка би вредила и на мен.

Щото е смешно от една страна да има такива проблеми, а от друга една жена да се излага с разказа за БХС как била търсила "връзки" за 3Д ехограф през 2009 г. Така жените изглеждат ама наистина тъпоумни. Излагане си е отвсякъде да говорим как на 19 не сме можели да напъваме, това е нерелевантно, смешно е. А и отново са единични случаи, няма жалби, няма реакция.

А на мен ми е интересно къде е БХК сега, след като младите му умни адвокатки си счупиха токчетата да защитават кърмачката в мола.

# 8
  • Мнения: 21 438

А на мен ми е интересно къде е БХК сега, след като младите му умни адвокатки си счупиха токчетата да защитават кърмачката в мола.


 А, това е много уместен въпрос.  Peace

# 9
  • Мнения: 6 365
Преди 6 часа линкът е споделен във ФБ страницата на Родилница, има някаква вероятност инициативата да е тяхна, доколкото си спомням има и други подобни сайтове.

Обаче досега вече трябваше да имат екип от адвокати и да чакат следващия случай, а не да правят сайтчета. Или за сериозни случаи не дават европари...

# 10
  • Мнения: 245
Преди 6 часа линкът е споделен във ФБ страницата на Родилница, има някаква вероятност инициативата да е тяхна, доколкото си спомням има и други подобни сайтове.

Обаче досега вече трябваше да имат екип от адвокати и да чакат следващия случай, а не да правят сайтчета. Или за сериозни случаи не дават европари...


Инциатитивата не е на Родилница, а на група жени ужасени от случавщото се у нас и на липсата на заинтересованост за решаване на проблема. Жените сме от групата Жени и Акушерки във фейсбук.

Ние нямаме нищо общо със семейството от Тетевен, които, доколкото разбрах, са си намерили адвокат и работят по случая.


Мамсита, какво би направила ти си е твой избор, тази инциатива е за жени с друг избор.

# 11
  • Мнения: 21 438
 Добре, как ти се вижда идеята вашата група от Жени и акушерки да работи към насърчаване на жените, претърпели лошо отношение в родилните домове да пускат конкретни оплаквания? Аз мисля, че по-голям ефект би имало ако болниците - и Министерството -  се залее с поименни  жалби, докато са пресни случаите, отколкото нета с анонимни случаи от 70-та година.  Бихте могли да съдействате на стреснатите и неориентирани жени да си оформят преживяванията като такъв документ и да го подадат където трябва.
 
Просто институциите така работят. Трябват сигнали.

# 12
  • Мнения: 2 543
Жени и Акушерки не е организация, а съвсем обикновена фейсбук група, в която членовете споделят информация, разговарят и спорят на теми, свързани с бременността и раждането. Някои от членуващите в групата са активисти за правата на жените по време на бременност и раждане и работят активно за каузата. Както и сами разбирате, не можем всички да правим едно и също. Едни се занимават професионално с темата, другите доброволстват, а има и трети, които просто се вълнуват от тези проблеми и искат промяна за себе си и близките си. Та, тези, третите, ако не друго, поне могат да вдигат шум и да говорят. За да не остава място за отговори, като този на зам. здравния министър, който казва, че 60 разказа на жени, преживели насилие, не са представителна извадка и доволните са много повече. И така. Това е. Не е нужно всички да го намират за смислено и необходимо. Просто подминете, ако не е вашият начин.

# 13
  • Мнения: 245
Добре, как ти се вижда идеята вашата група от Жени и акушерки да работи към насърчаване на жените, претърпели лошо отношение в родилните домове да пускат конкретни оплаквания? Аз мисля, че по-голям ефект би имало ако болниците - и Министерството -  се залее с поименни  жалби, докато са пресни случаите, отколкото нета с анонимни случаи от 70-та година.  Бихте могли да съдействате на стреснатите и неориентирани жени да си оформят преживяванията като такъв документ и да го подадат където трябва.
 
Просто институциите така работят. Трябват сигнали.

Всички са насърчени да пускат сигнали. Ние сме неформална група на жени във фесйбук, не сме НПО, не ходим по родилните домове да насърчаваме някой да се оплаква. Който има инетрес към темата и се е включил в групата ще бъде насърчен от другите жени за всичко. Това е и една от целите на такива групи-взаимопомощ и разбиране. Иначе съм съгласна с теб, трябват сигнали и оплаквания и дела.

# 14
  • Мнения: 6 365
В такива групи има и известна доза нездраво воайорство...така че по-добре не си споделяйте историите с полунепознати в нета.

Общи условия

Активация на акаунт