"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 16

  • 37 436
  • 735
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30 969
Тази тема е за всички, които имат съмнения, че може да са забременели. Моля, ограничавайте се само до задаването на конкретни въпроси. За споделяне на вълненията около забременяването потърсете двете отчетни теми в същия подфорум.


Полезна информация:


Тестовете за бременност дават най-коректни резултати, когато са направени навреме,а именно:
Кръвен тест (бета ЧХГ) – най-рано 11 дни след ДОКАЗАНА овулация
Уринарен тест – най-рано 12 дни след ДОКАЗАНА    овулация или на първият ден от закъснението.
Щом на уринарния тест се появи втора черта, колкото и бледа да е тя, теста е положителен



Във  въпроса си не пропускайте следната информация:
1) Дата на последната менструация и продължителност на месечния цикъл (от първи ден на менструацията до първия ден следващата менструация; за първи ден се счита денят с истинско кървене, а не само зацапване);
2) Метод на засичане на овулацията, ако има такъв;
3) Ден/дни с непротектиран полов акт (дни със съмнение за евентуално зачеване);
4) Лекарства, които биха имали някакво значение (прогестеронови препарати, противозачатъчни, Клостилбегит, Кломифен и др.)
5) Правени ли са хормонални изследвания и има ли отклонения при тях
Така ще бъдем максимално полезни.

Моля задавайте въпросите си тук, за да не се създават нови теми с еднакво или подобно съдържание.

Успех и се надявам да намерите отговор на въпросите си!

# 1
  • София
  • Мнения: 8 131
Благодаря ти за труда, Денси!   bouquet
Дано повече потребители започнат да четат първия пост!  Mr. Green

# 2
  • Габрово
  • Мнения: 1 960
Страхотна темичка честита ни момичета.Благодаря Денси   bouquet

# 3
  • гр. Варна
  • Мнения: 959
Темата е много интересна   bouquet Щеше да ми е много полезна януари 2013г  Flutter

wesi84 Надявам се утре да споделиш тук какво е показал новия тест  fingerscrossed

# 4
  • Мнения: 933
Запис и от мен. Само да попитам, ако в даден момент на преглед при аг не си в ову той може ли да познае дали е минала или предстои, и удебелена стена на матката задължитекно ли означава, че ову е минала и си вече във втора лф. Извинявам се за тъпия въпрос, но съм много боса в тази област

# 5
  • Мнения: 1 235
Може да каже според това дали е спукан фоликула

# 6
  • Мнения: 933
Може да каже според това дали е спукан фоликула

Каза така не виждам фоликули, удебелена маточна лигавица. Значи по това което разбирам фоликула се вижда ако си в момента в ову. Притеснява ме факта, че все още нямам цикъл, а нямам и симптоми. Ще изчакам още няколко дни и ще ходя пак да се види що не идва.

# 7
  • Мнения: 1 235
Значи овулацията е минала, остава да се разбере дали яйцеклетката е оплодена.

# 8
  • Мнения: 933
Благодаря Клеопатра за бързите и точни отговори, много ми помогна. Днес с пълна сила ми дойде, така че продължаваме напред  Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 9
  • Мнения: 30
Здравейте момичета,
надявам се да ми дадете мнение по въпроса , който ме мъчи.
последния МЦ ми бе на 25.04. От 16-я ден започнах  с дуфастон до 26-я ден от мц.
Приемам Дуфастон поради това , че съм със СПКЯ вече 5 месеца.
НА 11 ден от МЦ бях на преглед  и док. ми каза,че лигавицата ми е 4-5 М , а фоликули почти няма.
Обикновено когато пия дуфастон след спирането му ми идва цикъла до 4-я ден , но този път доста ми закъснява.  На 6 ( т.е, на 10 ден от спирането на дуфастона) ден от закъснението на мц си направих тест на шуър чек -отрицателен.
Имам като симптоми така да го нарека : главоболия, които бързо отминават, болки в кръста,  понаболяват ми яйчниците  , но са резки и краткотрайни болки, гърдите ми не са напрегнати, но зърната са ми чувствителни ., често ходя по малка нужда ( преди не съм обръщала внимание колко често ходя), сутрин не ми става лошо, но късния след обед и привечер  ми прилошава  отхвреме на време и ранно събуждане.   Thinking
Следователно днес ми е 10 ден от закъснението на МЦ ( 14 ден от спирането на Дуфастон )
Много се надявам на вашите предположения.
Кога според вас трябва отново да си направя тест и възможно ли е да съм бремменна?

Извинявам се предварително за дългия пост.

# 10
  • Мнения: 192
Какво стана с момичетата, които имаха съмнение, че са бременни  newsm78

# 11
  • Габрово
  • Мнения: 1 960
Успяли да хванеш ОВУ този месец.Винаги има шанс за Б.Каква марка тест прави.На седмица закъснение и отрицателен тест е малко вериятно да си бременна, но пък винаги има възможност дори да изглежда невъзможно. Hug

# 12
  • Мнения: 1 235
Трудно може да има бременност при отрицателен тест на шести ден.

# 13
  • Мнения: 30 969
Трудно може да има бременност при отрицателен тест на шести ден.
Определено. Peace

# 14
  • Габрово
  • Мнения: 1 960
Да ако е точна М.като часовник няма шанс , но ако не е и всеки месец е по различно време има малък шанс или пък много късно ОВУ.

Общи условия

Активация на акаунт