Въпрос за детските

  • 501
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Здравейте, мили мами! Simple Smile
Не знам дали въпросът ми е за този клуб, така че моля модераторите да ме извинят - ако се наложи, да преместят темичката. Laughing
Очаквам бебче през април. Въпросът ми е следния: четох, че бележки за доходите за детски надбавки вече ще се подават за 12 месеца назад, и се зачудих - трябва ли ми бележка от фирмата, в която съм работила, за доходите ми през последната година? Аз бях в една фирма до края на август, после ме съкратиха, а от октомври до края на януари бях в Бюрото по труда и получавах обезщетение за безработица. От началото на февруари съм назначена в друга фирма.
Проблемът ми е, че много трудно комуникирам с бившия ми работодател, при когото бях до края на август. Наложи се да пиша жалба до РУСО и Инспекцията по труда в града, където е регистрирана фирмата му. Все пак, най-накрая си получих трудовата книжка и бележка от тамошното РУСО или от Инспекцията(не помня вече), че осигуровките ми са платени, въпреки че в нашия град на компютрите на РУСО не ми излизат всички осигуровки.
Както и да е, имам бележка за заплатите ми в предишната фирма, която е предназначена да послужи пред РУСО. Но ако трябва да искам нова бележка, просто мисля че няма да успея да я взема.
 
Въпросът ми е: мога ли и без нова бележка от фирмата да декларирам доходите си за предходните 12 месеца? Т.е. мога ли да използвам бележката от фирмата, която беше за пред РУСО? Е, живот и здраве, като се роди бебчето, през април. Heart Eyes

Предварително ви благодаря за отделеното време!  bouquet

# 1
знаеш ли, мисля , 4е първо трябва да се консултираш с отдел соц. грижи в районното кметство , където ще подаваш документите.за времето когато си била на борсата самите соц. грижи ще ти издадът документ за полу4авания доход, мисля,4е ной по служебен път имат право да изискат такава белейка от работодателя,но трябва да си по настоятелна! и въпреки вси4ко иди и питай, защото мисля,4е това още не е влязло във сила , защото когато аз си подавах декември мес. и попитах следжащото подаване след12 мес. ли ще е , ми отговориха , 4е  не - отново след 6мес.пък тогава ще видим! успех и търпение!!!

# 2
  • Мнения: 63
Jeijei, благодаря за съвета, но вече толкова ми тежи тумбачето, че едва се движа. Wink Остава ни по малко от месец до срещата с бебченцето ни.
Затова и реших да се посъветвам с мамите тук. Всъщност бележката, която имам е Справка-декларация за доходите ми за 9 месеца пред НОИ. И силно се надявам тя да ми свърши работа за пред Социалните, но знае ли човек - с тази бюрокрация и бумащина. newsm78 Иначе знам, че през април ще бъде обнародвана промяната за декларирането на доходите за последните 12 месеца в Държавен вестник.

# 3
  • Мнения: 337
Момичета някой на този свят е измислил телефоните, не ги жалете а ги подпалете и се информирайте за интересуващите Ви въпроси. Иначе как с тоя тумбяк ще ходиш. На мен ми се наложи да ходя на няколко места да се редя на опашка и познай, никой никъде не ми отстъпи реда си. Висях и се чудех кога ще ми стане лошо или до кога ще ме издържат краката. Спести си неприятностите а и по телефона можеш да се интересуваш без да се притесняваш и да ти е неудобно ако за нещо не си компетентна, та нали не знаят кой се обажда. Успех Praynig

# 4
  • Мнения: 63
Vici, наистина да се обадя по телефона ще е най-добре, защото вече трудно издържам права. Благодаря ти за съвета.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт