Месечни разходи за храната на бебо.

  • 1 561
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Моите сметки са някъде около 50-60 лв. Но засега давам само плодов и зеленчуково пюре. Почитател съм на българското и малката хапва с удоволствие пюретата на Ганчев. Купувам на Хаме и на Хип само такива, които не се предлагат от българските  chef

# 31
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Аз не съм толкова ужасена, честно казано. Купувам само български пюрета и каши, а детето ми си е цяло. Светът не свършва, ако бебето не яде вносни неща.
и ти си права миличка, но от кашите на Слънчо има ли безглутенови newsm78

Има, разбира се- бананова или прасковена, не помня точно, със сигурност е без глутен
Само дето тези пък са млечни, а добавеното мляко не е адаптирано.
Безмлечните на Слънчо са само глутенови.
Недей подлъгва народа Grinning
Има безмлечни и безглутенови на Слънчо - два вида - зеленчукови са. С ориз. Ако правилно помня, са Морковена и Морковено-доматена, и при евентуални стомашни проблеми според мен първата спокойно замества лечебните каши за 1/3 от цената им. Вкусът им покърти Мая и отказа да ги яде, но това не значи, че някое друго бебе няма да ги хареса.

Не съм смятала специално разходите за храна на детето. Готвех домашни и мисля, че определено излизат поне на 1/2 от разходите, които биха били при хранене с купешки пюрета; детска кухня никога не съм обмисляла да взимам. Откак премина на обща храна пък съвсем не ги смятам вече, яде от нашата храна, та й плющят ушите  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 6 243
Неволно го направих.
Аз тия зеленчуковите по дефиниция не ги харесвам и затова дори не ги броя - ама не съм права да лъжа хората. Разкайвам се.

# 33
  • Мнения: 967
Приготвям сама храната на Дими. Храня го с готови пюрета само по изключение - като сме на почивка, екскурзия и т.н. Сега той е вече на обща храна, но като по-малък готвех специално за него - не за да спестя пари, а защото исках всичко да е прясно сготвено, а не от консерва (бурканче) и освен това исках да съм сигурна какво точно има в яденето - не се доверявам особено на етикети, когато става въпрос за едно нежно стомахче на няколко месеца. Сигурно би излязло скупо да му купуваш готови храни, но ако готвиш сама е направо без пари - на ден едно бебе изяжда средно един картоф, една ябълка, един морков, четвърт шепа ориз и т.н - абе жълти стотинки ако го обърнеш в пари. Не се плаши, че ще ти е трудно да готвиш - в началото бебето яде по 1 хранене с твърда храна на ден. В микровълновата зеленчуците се задушават за 5 мин. и за още 2-3мин ги пасираш и имаш готова храна за 10мин. ако броиш и миене, белене и т.н. Смятам, че колкото и да е заета майката може да отдели 10мин. или на два пъти по 10мн. на ден за храна за бебето. Когато бебето започне да се нуждае от повече от 2 твърди хранения на ден и се наложи да готвиш по-често това обикновено става около 8-12мес. в зависимост от начина на захранване - тогава вече можеш да предлагаш някои неща от общата храна на семейството и пак като цяло отделното готвене за бебето не е много.

Като начало за захранването добри рецепти са:
1. Сварен с малко водичка и след това пасиран картоф или морков или комбинация от двете - в микровълнова за 7-8мин. Добавяш няколко капки захтин.
2. Леко сварена с малко водичка и след това пасирана ябълка/круша/тиква или комбинация - в микровълновата за 2-3мин.
Може и комбинация ябълка и морков, ябълка и тиква, картоф и тиква и т.н.
3. За  каша - Сваряваш малко ориз (най-добре кафяв) или елда, пасира и добавяш за вкус сварен и пасиран морков/ябъкла/круша

Всички тези храни са здравословни и вкусни и се приготвят за не повече от 10мин. трябва да се сдобиеш само с микровълнова и блендер/кухненски робот/пасатор. Аз ползвах Витал центер за пасирането и наистина става гладко пюре точно като купените. Ако с твоя пасатор не се пасира добре, просто пробвай с друг.  food002
Успех в захранването

# 34
  • Мнения: 1 737
Готвя му всичко - за половин час приготвям 10-тина бурканчета и ги стерилизирам. После ги яде цял месец. Никога не готвя само за 1 ядене, освен пресните плодове. В хладилника винаги имам 4-5 вида различни храни, сготвени от мен. Готово пюре купувам веднъж на 2 седмици горе долу, ако сме навън и не съм си взела домашно. Въпреки, че не съм въвела глутен и още доста храни, менюто му е много разнообразно.

Общи условия

Активация на акаунт