Въпрос към мамите,раждали нормално

  • 1 931
  • 44
  •   1
Отговори
Искам да питам мамите, които са раждали нормално: Задължително ли е и винаги ли при естественото раждане се получават разкъсвания, на какво се дължат те и кога се налага епизиотомия? Благодаря предварително за отговорите.

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не е задължително NaughtyИмам познати които нямат и един шев, а аз бях като закърпен чувал.Наскоро имаше тема за епизотомията, потърси я.

# 2
  • Мнения: 1 107
Според мен много зависи от лекаря, който те изражда. Ако е до теб и ти обяснява кога да напъваш и кога да сдържаш напъните, няма да има проблем.
На мен ми направиха епизиотомия в последния момент, защото главата на бебо беше много голяма и вече беше крайно време да излиза  Simple Smile
Също от лекаря зависи дали ще имаш проблем с шевовете после  Peace

# 3
  • UK
  • Мнения: 1 334
не е задължително. добре е да слушаш лекарите какво ти казват като почнат напъните. аз имам 1 шев, но щях да мина и без него, ако слушах с двете уши  Grinning като излиза главичката трябва да спреш да напъваш и да дишаш равномерно.

# 4
  • Мнения: 237
Изобщо не е задължително!Аз имах само 3 вътрешни шева и то защото Алекс много бързаше да излиза-за около 4 напъвания Laughing
И наистина трябва да се слуша акушерката( в моя случай) кога да напъваш и кога не.Заедно с мен раждаше и едно момиче,което нещо се заглези и не искаше да напъва и затова я срязаха.А бебето беше само 2,7кг.
Моята щерка се роди 3,7кг и много лесно.Пожелавам на всички бъдещи майчета раждане като моето newsm10

# 5
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Здравей, бъдеща мамичко,
Никак не е задължително да се разкъсаш. Ако вярваш напълно на лекаря - довери му се, само истински професионалист може да прецени дали се налага. Някои лекари за по-лесно и сигурно винаги режат. Аз имах 3 шева, но благодарение на тях, бебето ми излезе по-бързо, защото после стоя под кислородна палатка с асфикция 2 дена, т.е. за някакъв период от време е останал без кислород -поради къса пъпна връв. Уверявам те, че когато стигнеш до там, нищо няма да усетиш (аз се побърквах от страх преди това), а и ще мислиш само за бебенцето. Всичко ще е наред!!! newsm10

# 6
  • Хасково
  • Мнения: 726
първото раждане беше с епизиотомия, защото пъпната връв се беше омотала около врата на бебо
второто раждане нямам шевове
всичко зависи и от големината на бебето, и от лекаря

# 7
  • Мнения: 124
Не е задължително аз нямам нито вътрешни нито външни шевове.Акушерката каза че много бързо съм родила само за 20мин. smile3521Успешно раж newsm10дане

# 8
  • Мнения: 2 327
И мен много ме притесняваше момента с епизиотомията, но както се оказа не е задължително. Аз имах само един външен шев, останалите бяха на шийката на матката.
Но бебчо беше малък все пак.

# 9
  • Мнения: 2 663
Не е задължително да имаш разкъсвания.Както са ти казали много зависи от лекаря,защото има някои, които задължително правят,за да се застраховат от усложнения.При мен доктора се замилси и прецени,че не се налага и не имах няколко безобидни шева на срамните устни,които дори не усещах.Конци не са ми сваляли и след няколко дни бях като нова...
Трабда да изпълняваш всичко,което ти казват акушерката и доктора  по време на раждането,кога да напъваш и кога не

# 10
  • София
  • Мнения: 4 423
През първата ми бременност нямах нито един шев - нито вътрешен, нито външен.
Родих много трудно ( 14ч. болки), но всичко зависи от лекаря, ако е добър и го слушаш не би трябвало да има проблем.
За протокола родих дъщеря ми 3.200кг. Peace

# 11
  • Мнения: 3 042
Не е задължително NaughtyИмам познати които нямат и един шев, а аз бях като закърпен чувал.
и аз след първото раждане бях така  и имах и епизотомия. При мен се наложи епизотомия, защото за моите размери бебето беше голямо /3,400кг, но аз по-принцип съм доста слаба/. Освен многото вътрешни шевове имах и  7 външни.  При  второто раждане нямам епизотомия -  имам 3 външни и няколко вътрешни шева.

# 12
  • Мнения: 7 640
 Зависи от ред фактори-и то тъканите, и от хода на раждането, и от опитността на екипа, и от големината на бебето и т.н.

# 13
  • Мнения: 601
  Мами честно мене лично много ме успокоихте,за което Ви Благодаря  bouquet
  Отсега ме гони шубето за раждането Shocked

# 14
  • Мнения: 2 587
Не е задължително!А шубето ни е гонило всички!Не е страшно!
Леко раждане!!!

Общи условия

Активация на акаунт