Боя за коса - Вlond 34 - Клуб на блондинките

  • 5 706
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: X

Добри дошли, Руси Красавици!





Животът на една Блондинка


    Обикновено се започва плахо ... После идва желанието за платинено русо коса - секс, съблазън, женственост, един живот се живее ... Обикновено косата е изгоряла след този експеримент. Да не забравиш желанието за постигането на пепелен оттенък, къде става лилав, къде сив, къде на петна, всичко е в реда на нещата  

     Следващият период е на "интелигентното" русо. Иска ти се косата ти да е малко по-тъмна, по-естествена, не толкова бяла и просташка. Бялото русото изведнъж не ти се струва модерно и искаш да си с по-меко излъчване, тип "холивудска красавица". Обаче за беда лекото потъмняване си се оказва направо кафяво. Не можеш да се траеш, а и не си искала да бъдеш брюнетка, а просто малко по-тъмна и дръпваш едни кичури. И започваш отново да изсветляваш малко по малко, докато отново не си истинска блондинка.

      В този момент косата ти вече е тотално скапана и хората вече не ги е срам да ти кажат колко ти е зле и проскубана и идва момента на потъмняването на косата, а и момент на вътрешни противоречия. Започваш да зяпаш бляскави брюнетки - колко е хубаво косата ти да е жива, да блести, да е красива и здрава! И се намацотваш тъмна, киприш се като брюнетка.

     Обаче душата ти е блондинска. Гледаш си снимките от русия период, особено тези по сватби и събития, на които си прилежно изсушена и направо ти се реве. Колко съм била красива! Русото си е русо! Отново ще бъда руса, този път завинаги. Следва отново изсветляване и вероятно подкъсяване на косата.

     След този период трябва да си разбрала, че не можеш да си правиш подобни експерименти и започваш по-предпазливо да избираш бои, фризьори и грижа. Русият цвят се превръща в твой начин на живот, в твоя философия. Може да се поддържа красива руса коса, вече го знаеш това, но се преминала през сериозни уроци!


Цветови схеми  

Всеки цвят се неутрализира с противоположния в кръга!  





 Важна информация за изрусяването благодарение на dachita

За потъмняването

Препигментация

Ремувър за боя - как да свалим напластена тъмна боя

Как да изсветля боядисана коса

Как да възстановим здравината на косъма
Как да омекотим и хидратираме косата



Тема 1 Тема 2 Тема 3 Тема 4 Тема 5 Тема 6 Тема 7 Тема 8 Тема 9 Тема 10 Тема 11 Тема 12 Тема 13 Тема 14 Тема 15 Тема 16 Тема 17 Тема 18 Тема 19 Тема 20 Тема 21 Тема 22 Тема 23 Тема 24 Тема 25  Teма 26 Тема 27 Тема 28 Тема 29 Тема 30 Тема 31 Тема 32, Тема 33



# 1
  • Мнения: 2 352
Аз ли съм първа? Боя, аз винаги препоръчвам Вела Колестон, защото съм много доволна от нея. Но при нея май 8 миците са доста тъмни. За съжаление не съм се правила с осмица, напоследък по финансови причини. Купувам си една френска, професионална, която е 100 мл. Така или иначе след месец цвета ще се е измил и ако ти е тъмна осмицата може да пробваш девятка. За отенък....как да ри кажа. При мен отенъците се държат до 10 дена максимум, като още след първото измиване започват да падат. Но няма как. Бях харесала 8.00 мисля че беше на Вела Колестон, изглеждаше приятен цвета. При много русите нюанси пепеливите отенъци на Вела са доста силни, не знам при осмиците как е. Аз бих пробвала с натурален цвят. Ще ми бъде интересно да качиш снимки после.
Аз мисля че на последната снимка русото е 9 ка с някакъв лилав отенък може би. Предната е бежова или златна девятка. С 10 ка с 12 става доста светло мисля. 

# 2
  • Мнения: 40
Аз ли съм първа? Боя, аз винаги препоръчвам Вела Колестон, защото съм много доволна от нея. Но при нея май 8 миците са доста тъмни. За съжаление не съм се правила с осмица, напоследък по финансови причини. Купувам си една френска, професионална, която е 100 мл. Така или иначе след месец цвета ще се е измил и ако ти е тъмна осмицата може да пробваш девятка. За отенък....как да ри кажа. При мен отенъците се държат до 10 дена максимум, като още след първото измиване започват да падат. Но няма как. Бях харесала 8.00 мисля че беше на Вела Колестон, изглеждаше приятен цвета. При много русите нюанси пепеливите отенъци на Вела са доста силни, не знам при осмиците как е. Аз бих пробвала с натурален цвят. Ще ми бъде интересно да качиш снимки после.
Аз мисля че на последната снимка русото е 9 ка с някакъв лилав отенък може би. Предната е бежова или златна девятка. С 10 ка с 12 става доста светло мисля.  

Ами петъка се боядисах с Garnier 111 води се много светло пепелно русо , но понеже преди това не съм се боядисвала,а направо с перхидрол се изрусих ми препоръчаха тази на Garnier за да убие рижавите оттенъци ,но пък на места,където ми е било доста изрусено се получи сиво ... По натам ще си взема боя за да експериментирам , но все пак си търся хубав рус цвят и приемам всякакви идеи. А тази Вела Колестон колко струва горе долу и във всяка дрогерия ли мога да я намеря,защото не съм я чувала.

# 3
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 378
Здравейте, блондита   bouquet

Миналата седмица се правих с 9.1 на Лореал Продижи, обаче не съм доволна от резултата  Crossing Arms
Стана ми твърде светло и жълтеникаво. Веднага матирах с тониращ балсам Леганца 9.1. Сега е добре, даже си имам две лилави кичурчета при лицето. Тези тониращи балсами много ми харесват и са доста трайни, дават приятни нюанси  Peace

При Вела колестон 8-ците наистин са доста тъмни и отенъците им са силни - аз направо бях станала зеленикава с 8 -ца , но коя точно не помня ...

# 4
  • Мнения: 40
Здравейте, блондита   bouquet

Миналата седмица се правих с 9.1 на Лореал Продижи, обаче не съм доволна от резултата  Crossing Arms
Стана ми твърде светло и жълтеникаво. Веднага матирах с тониращ балсам Леганца 9.1. Сега е добре, даже си имам две лилави кичурчета при лицето. Тези тониращи балсами много ми харесват и са доста трайни, дават приятни нюанси  Peace

При Вела колестон 8-ците наистин са доста тъмни и отенъците им са силни - аз направо бях станала зеленикава с 8 -ца , но коя точно не помня ...





Да се притеснявам ли за тези сиви оттенъци .. Ще паднат ли от няколко измивания?

# 5
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 378
Отмива се, като всеки оттенък - аз даже му помогнах с маска с масла и нагряване  Peace

# 6
  • Мнения: 40
Понеже има вече нова тема и тук да публикувам тези снимки които ми харесва този нюанс. Ако някой е с такъв или се доближава нека сподели с каква боя Simple Smile





или това

# 7
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 378
Подобен на втория цвят ми става с Лакме 9.22 и 6% оксидант - може би малко по-пепелив  Peace Моята естествена коса обаче е светла.

Скрит текст:

# 8
  • Мнения: 40
Подобен на втория цвят ми става с Лакме 9.22 и 6% оксидант - може би малко по-пепелив  Peace Моята естествена коса обаче е светла.

Скрит текст:

Моята естествена беше като стар лешник и незнам как ще стане,но не пречи да пробвам докато уцеля. С виолетов оттенък гледам е твойта.

# 9
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 378
Да, с Лакме-то така стана. По-естествена и бежова ми става с 9.32 на Макадамия.

# 10
  • Мнения: 11 003
Днес разгледах боите в една дрогерия. LÓreal ми се сториха много светли и жълтеещи, а Wella тъмнееха. 
Накрая взех 9.1 на Garnier Color Naturals. 9.13 също ми хареса, но го нямаха в наличност.

# 11
  • Мнения: 40
Днес разгледах боите в една дрогерия. LÓreal ми се сториха много светли и жълтеещи, а Wella тъмнееха. 
Накрая взех 9.1 на Garnier Color Naturals. 9.13 също ми хареса, но го нямаха в наличност.

9.1 на Garnier Color Naturals какво се води пепеляво ли? Ще сподеш ли после резултата Simple Smile

# 12
  • Мнения: 11 003
Да, 9.1 е пепеляво светло русо. 9.13 беше бежово русо. Ще се боядисам утре, дано резултатът е за хвалба, а не за оплакване. Надявам се, че щом не съм обезцветявана, няма да се получат сиви или зелени нюанси. Simple Smile
Малко ме гложди мисълта, че трябваше да потърся 9.13 на друго място.

# 13
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 378
Да, 9.1 е пепеляво светло русо. 9.13 беше бежово русо. Ще се боядисам утре, дано резултатът е за хвалба, а не за оплакване. Надявам се, че щом не съм обезцветявана, няма да се получат сиви или зелени нюанси. Simple Smile
Малко ме гложди мисълта, че трябваше да потърся 9.13 на друго място.

Според мен е добре да смесиш с натурална 9-ка. А освен това не знам колко % е оксиданта в тези мас-маркет бои / подозирам 9% /, защото на мен ми изсветляват повече от професионална 9-ка с 6%  newsm78

# 14
  • Мнения: 11 003
Да, 9.1 е пепеляво светло русо. 9.13 беше бежово русо. Ще се боядисам утре, дано резултатът е за хвалба, а не за оплакване. Надявам се, че щом не съм обезцветявана, няма да се получат сиви или зелени нюанси. Simple Smile
Малко ме гложди мисълта, че трябваше да потърся 9.13 на друго място.

Според мен е добре да смесиш с натурална 9-ка. А освен това не знам колко % е оксиданта в тези мас-маркет бои / подозирам 9% /, защото на мен ми изсветляват повече от професионална 9-ка с 6%  newsm78

В какво съотношение да ги смеся? Не искам да стане прекалено тъмно.
Мислила съм и за професионална боя, обаче без да видя каталог на живо, не ми се рискува. Може би по-нататък.

Общи условия

Активация на акаунт