Махане на памперс и биберон

  • 116 448
  • 1 640
  •   1
Отговори
# 1 605
  • Мнения: 10 598
Та и по-мързеливите майки са принудени да се захванат за работа.

Дам, и по-заетите дори. Smile

# 1 606
  • Мнения: 1 019
Винаги ще има майки, които се чувстват, че гледането на дете е съзтезание. Моето първо си вдигна главичката, моето първо се обърна, проходи, проговори, махна памперса, пее песни на 8 езика... та понякога аз просто им се подигравам като го стимулирам и все едно им се връзвам на глупостите... давай само така, имаш дете гений... ти си единствена.... глупости...
Всяко дете е различно и ако не започне да пишка и ака само, това не е защото майката е мързелива или детето е изостанало. Някои деца се плашат от акото си и се разревават като го видят, други просто нямат тези инстинкти да се стискат и чисто физиологично не могат... ние с пишкането нямаме проблем, но с акането уж беше добре за 2-3 месеца... казваше си и в един момент отново започна да се нааква и сега пак едно и също. На 2г3м е и дори нощно време е без памперс. Рядко се напикава, но пък за сметка на това не пропуска да се наака в гащите... жалко, че не сме гении и на 6м да ходи сама, но за мен си е напълно нормално и не я смятам за изостанала ...

# 1 607
  • София
  • Мнения: 11 484
Не само, че не сте гении, ами сте и мързеливи. Какви майки сте вие SmileSmile

# 1 608
  • Мнения: 225
Да, друго е да се намери някой който да ти каже, че детето ти видиш ли не говори и затова не може да прави причинно следствени връзки. Всеки си гледа децата както си иска. Приучването на гърне е въпрос на навик, който се гради с месеци. Едни мият гърнета, чистят пода, сменят дрехи, други памперси. Всеки си преценява. Явно трябва да се пуснат няколко теми приучване на гърне от 8 месеца, година и половина и след две години, за да не четеш едно безкрайно набиване на канчето кой как си гледа децата.

# 1 609
  • Мнения: X
Просто е добре да се въздържаме от оценки, иначе темата си работи...

# 1 610
  • Мнения: 475
Ало, слънчице, интересна теория за страха от изцапване.

# 1 611
  • Мнения: 1 019
Има различни деца. На моя позната детето е толкова вманиачено на чистота, а е на 3 год. Ако има камъче на пръстчето или боклук не иска да ходи докато не се махне. Като се напикае реве и не може да го успокоят, защото се е напикало.... всякакви деца има, някои наистина се плашат от акото като го видят да излиза от тях. Моето детенце като е на гърнетп постоянно гледа какво става отдолу. И като е ако, крещи и повторя един след друг път - ако, ако, ако, ако, ако... става почва да го гледа втренчено и със сигурност буди някакви страхове в нея, може би затова сега предпочита да си го пуска в гащите ...

# 1 612
  • Мнения: 4 708
Има различни деца. На моя позната детето е толкова вманиачено на чистота, а е на 3 год. Ако има камъче на пръстчето или боклук не иска да ходи докато не се махне.
То и моето беше така, като бебе никога не вкарваше нищо в устата, не искаше сума ти време да яде сама, за да не се нацапа, ако си изцапа ръцете и сега почва да крещи да я водя да се мие. Но пък това хич не й попречи да си ходи напикана без да й пречи, и отказваше да съдейства. Но пък ревеше ако види на пода под нея локва, че е нацапала пода  Laughing И с акането имахме същият проблем, но нищо не съм правила специално, защото от страх, че ще се нацапа се стигна до жесток запек, просто ако свършеше голямата работа, беше голямото браво. И някак си го израстна, но и до сега се хвали с гордост, че се е изакала в тоалетната  Embarassed

# 1 613
  • Мнения: 1 019
Как да им се сърдиш на тези сладури. Различни са.... променят се много. До скоро не можех да накарам детето ми да яде, а от скоро не спира да яде. Аз не мога да изям толкова храна и ака по 3-4 пъти на ден. Вчера на плочките в тоалетната ....

# 1 614
  • Мнения: 1 031
Искам да използвам темата...........

Последна редакция: вт, 25 юли 2017, 10:37 от trotinettka

# 1 615
  • Мнения: 46 510
Според мен е голям риск - за пристрастяване към сладкото, ненужни калории, които ще повляят на дневния прием (или в посока намаляване на полезни хранителни вещества), също и увреждане на зъбите.
Около 4-4 и нещо вероятно ще спре млякото, с него и навика за шише.
Лично аз не се намесих, всичко се случи по естествен начин малко след 4 г.
При нас ставаше дума за мляко преди заспиване и най-много още веднъж през деня.

# 1 616
  • Мнения: 1 031
Млякото го спря към 2,5г. Осъзнавам вредата, затова търся съвет.

# 1 617
  • Мнения: 46 510
Не познавам голям човек, който да пие от биберон Simple Smile тези неща се случват по естествен начин, не мисля, че има за какво да се притеснявате.

# 1 618
  • София
  • Мнения: 11 484
А вредата върху зъбите? Пристрастяването към сладко?

# 1 619
  • Мнения: 1 031
Наясно съм, търся съвет, не риторични въпроси.

Общи условия

Активация на акаунт