Фиксатор за кокалче на крака

  • 48 907
  • 80
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Здравейте. От години страдам от халукс валгус или т. нар. кокалче на палеца на крака. Вече в доста напреднал стадий. Не мога да нося много видове обувки, боли ме често, а като се възпали болките са нетърпими. И майка ми, и баба ми бяха така. Напоследък доста често попадам на реклами на силиконов фиксатор, за който се твърди че решава проблема без операция. Твърдят че за няколко седмици носене кокалчето изчезва. Въпросът ми е някой ползвал ли е такова нещо и дали му е помогнало. Например това:
 http://www.valgomed.com/official-site/m/

# 1
  • Мнения: 2 140
Купих го за майка ми - изобщо не е доволна - носи го 2 пъти и го махна. Не си давай парите.  Peace Между другото може да го намериш при китайците за 10 пъти по малко пари.

# 2
  • Мнения: 282
1. Ако се купи от ибей, ще излезе по долар и нещо комплектът (!).

2. Не помага. Няма как да помогне на органична деформация. Евентуално само операция би могла да помогне, но и тук нещата не са никак еднозначни и всеки сам си взема информирано решение.

3. Обикновен разделител, носен постоянно, донякъде облекчава. И удобни, достатъчно широки обувки.

# 3
  • Мнения: 3 993
Колежка си взе силиконов фиксатор, носи го няколко дни и каза, че не помага с нищо, няма ефект. Обаче е намерила т.н. нощна шина, която се носи само през нощта : http://www.orthoshop.bg/bg/medical/50/5088
Аз имам деформирано кокалче само на единия крак като деформацията не е голяма и палецът ми си е на мястото все още. Колежката ми смята, че нощната шина може да ми помогне като спре деформацията и не й позволи да расте. Аз не съм убедена, нещо нямам доверие на всички тези механични методи. Споделям мнението на Pump17, че решението е само оперативна намеса.
Какво мислите за нощната шина, някой ползвал ли е такава?

# 4
  • Мнения: 1
1. Ако се купи от ибей, ще излезе по долар и нещо комплектът (!).

2. Не помага. Няма как да помогне на органична деформация. Евентуално само операция би могла да помогне, но и тук нещата не са никак еднозначни и всеки сам си взема информирано решение.

3. Обикновен разделител, носен постоянно, донякъде облекчава. И удобни, достатъчно широки обувки.

 Моля ,кажете ,от къде може да се купи този разделител?

# 5
  • Мнения: 282
Моля ,кажете ,от къде може да се купи този разделител?

Например, от тук.

Ето, в това търсене тук пък - още варианти.

Предполагам, в Алиекспрес ще има и още по-евтини.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Съпружка, майка ти защо го махна? Неудобен е, боли, пречи?

# 7
  • Мнения: 2 140
Мисля, че каза, че като го носи с обувки, за да и скрива кокалчета и убива на другите пръсти и е много неудобно, пробвала е да го носи вечер вкъщи, но не вижда ефекта и го е махнала.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 89
Здравейте, момичета.
Ние с майка ми също имаме кокалче на единия  крак и се чудим дали да не го пробваме това тъй рекламирано чудо. Аз работя в рекламата и ми е ясно, че повечето неща, които се показват са пълни глупости, НО...
Преди време си купих силиконово разделителче за пръстите. Наистина първите дни е неудобно, и наистина на другите пръсти обувката убива, но това е защото носим тесни обувки, а не трябва. Купих си няколко чифта нови обувки, защото не искам да си задълбочавам деформацията и вече нямам проблема с опирането отстрани. След седмица-две носене забелязах, че палеца ми не се катери вече върху съседния пръст, а стои по-изправен, за прибиране на кокалчето не мога да кажа. Мислях да си снимам крака преди да нося разделителя и няколко седмици след това, но забравих. Неудобството на силиконовото разделителче е в това, че ако нямаш чорап  на крака, то ще падне, тъй като няма какво да го държи, но пък две бройки струваха 5-6 лв.
Така че донякъде има логика да си купиш Валго плюс или нещо подобно, защото дори и малко ти изправя пръстите, а доколото виждам се захваща стабилно и може да се носи със сандали. Мисля да си го поръчам, ще си разделим  с майка ми парите и поне няма да ни е много яд, ако не става за нищо Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 89
Само да допълня, че най-важното е обувката да е е достатъчно широка, за да не ти събира пръстите на купчинка. И другото, което е - кокалчето може да се появи, ако имаш дюстабан и не носиш специални стелки. При мен е така, ходих на ортопед, който ми каза да си купя разделител и ми направи индивидуални стелки.

# 10
  • София
  • Мнения: 89
И още едно допълнение Simple Smile))
Това което тук е на промоция за 35лв от Китай можеш да си го поръчаш за 2лв с безплатна доставка.
http://www.aliexpress.com/item/2-Pcs-Feet-Care-Pedicure-Soft-Gel … /32251104248.html

# 11
  • Мнения: 57
Добър ден на вси4ки,
 Нямам познати с такова оплакване.става дума за това,че няма за мен удобни обувки. Пръстите на краката ми са изкривени,големия пръст е отдолу под другите и при това положение не мога да си пъхна крака в обувката. Живея в града, не мога да ходя с цървули все пак, а сегашните обувки са все едни такива тесни и с остри муцуни:( сега през лятото е лесно, голям размер сандали върши работа,макар да не е красиво, но кой ти мисли за красота.Като стоя на спирката и гледам краката на хората, ми се струва, че само бабите и някой друга млада булка са с изметнати палци и голямо стърчащо кокалче.... Cry

# 12
  • Мнения: 160
Здравейте, работливи момичетa Heart Eyes,
oт началото на сезона съм в Несебър, ще карам до като има почиващи. Не съм на почивка, а на работа,както много други жени тук. Да, някои имат пари и си карат отпуските, други бачкаме, съдба! Нямам договор, работим с шефа на честна дума,плаща си човекът но осигуровки няма.Никой не му стиска да се оплаче в разни инспекции, караме си тихо и работим като мравки.След години ще си плащаме, със здравето шега не бива.Засега нямам разширени вени ама сигурно и това ще имам някога.Засега ми стига,дето вечер краката ми тупкат и не мога да заспя.Кисна ги в студена вода,така малко ме отпуска. Преди 2-3 години бях по-млада и глупава,та работех с високи обувки, токчета де, та ми се поразкривиха пръстите на краката,но се усетих навреме и бърже смених обувките с удобни-широки и отворени.Ама няма спасение за краката при 12 часа работа на крак,никакви обувки не помагат:(а това със студената вода и то не е решение, само малко облекчава, ако не бях толкова уморена сигурно нямаше да мога да мигна цяла нощ.Играя тото и си мечтая да срещна милионер както става по филмите...Бъдете здрави!

# 13
# 14
  • Мнения: 160
Здравейте
Аз чак се чудя на горките момичета по модните списания и телевизийте как се крепят на тези високи токчета и как издържат дори за фотосесиите с тези остри носове на обувките, че то се е цяло мъчение! защо обувките имат връхче точно в средата? ами че да не би по рождение средния пръст на крака да е най-дълъг? Ами къде в обувката да мушнем палеца, който е най-дебел и често е най-дълъг? Защо никой не иска да пусне обувки зя нормални хора, които не довеждат до деформация и осакатяване?
Защо по-възрастните жени да носят мъжки обувки, ако не могат да си намерят удобни и широки дамски!? защо се рекламират сандали и балеринки без токчета, като се знае, че винаги стъпалото трябва да бъде със свод, извито, за да пружинира?! Май само печалбата е важна, себестойността на обувките е ниска, продажбите много, а това че после отделните жени и Здравната каса ще харчат грешни пари за лечение-никой не се интересува. Или май от когото зависи - си затваря очите...

Общи условия

Активация на акаунт