Мнение за 23 СОУ - София след 7 клас

  • 4 593
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 220
Видях, че има питания както за гимназията, така и до 7 клас. До 7 нямам идея как е, но като завършил 23 СОУ преди няколко години ще си позволя да изкажа мнение. И то лично, от кухнята, а не от типа "синът на сестрата на приятелката ми учи там и е много доволен". Училището се води за почти елитно, но много неща са на доста по-ниско ниво от колкото в моето ОУ където бях преди да ме приемат там в 8 клас.

Мнението ми за 23-то след 7 клас е ТВЪРДО НЕ, най-вече заради дисциплината. Peace Такива неща видях там, които в едно нормално училище не биха минали и много ученици там щяха да летят. Дори в основното ми училище имаше изключени за лошо поведение, но в 23 СОУ от 8 клас нагоре никой не следеш за това. Много хора се оплакваха на класната и на директорката, те им говореха, поспираха за ден-два и пак се продължаваше.

Стига да изкарват някакви що-годе прилични оценки никой не закача тези които правят бели, за да не паднат бройките на класовете, защото често се случва в един клас читавите да се броят на пръстите на едната ръка. Нали се сещате, че ако трябва да изгонят всички злобари и хора с лоша дисциплина ще изпозакрият половината паралелки? Красноречив е факта, че за 5 години имахме много нови ученици, дошли най-често от 1-ва и 2-ра френска и никой от тях не издържа и след време се преместваше другаде.

Разбира се на повърхността всичко изглежда наред - езикови паралелки, водят го 3-та френска, добра база и добри дипломи.

Мен не са ме тормозили, но виждах как всеки ден някой набелязан ставаше за посмешище - започваха от първото междучасие да обсъждат какви са му дрехите, обувките, външния вид и така всяко междучасие до края на деня. Дори момчетата се занимаваха с такива неща. Joy Мятаха се раници и се стъпваше върху учебниците. В 8 и 9 клас се търпеше, но в 10-ти и особено в последните два имаше скандали всяка седмица и почти всеки ден някой с някой се надвикваше. Класната ни започна да пие Ривотрил. Поразпитах и се оказа, че това не е било само в моя клас, а и в съседните, дори не само в нашия випуск. ТОВА Е УЧИЛИЩЕТО НА ИСТЕРИЦИТЕ явно. Имаше и опит за изнасиване на момиче в по-горен клас. Друго момиче от съседен клас пък щеше да се хвърля през прозореца заради тормоза. В моя клас много хора от напрежение започнаха да пушат марихуана. Видях ги наскоро и ми изредиха имената на един куп антидепресанти и транквиланти които ги карат да пият докторите. Whistling Самият аз мисля, че моята тревожност се отключи след годините прекарани там.

Въпреки това има добри учители по История, по френски и италиански. Също и по изкуствата. За съжаление физкултурничките карат децата да играят само волейбол, едва ли не други спортове не признават.
Според мен добри учители има и в училища, където има по-добра дисциплина и среда, така че 23 не си струва изобщо. Иначе там с малко учене се вадят добри оценки - хора които въобще не са отваряли учебника като футболиста от нашия клас, който все беше по лагери и се вясваше веднъж в годината имаха 4-ки и 5-ци на дипломата, и не злобея - аз самият имах над 5. По едно време имаше хора с 110 и повече отсъствия, масово се бягаше от часовете.

Ето и едно мнение от интернет, което почти напълно съвпада с моето и където споменават имената на конкретни учители, надявам се да е в помощ на всеки:

Цитат
23 СОУ е отвратително! Там изгубих годините които трябваха да бъдат най-хубави - гимназиалните. Много повече си ми харесваше първото училище. В 23 учителите изобщо не се интересуват от дисциплината, казват "сам си си виновен, че се държат зле с теб", тъй ми рече класната. Директорката Чанева не иска да губи имидж че училището е полу-елитно и не гони никой ученик. От 8 до 12 клас имах точно два срока които бяха свестни. Имаше само две учителки които бяха добри - Пачева и Спасова-Кьосева. Донякъде и историчката Ламбова беше добра като преподавател, въпреки че е доста строга понякога. Всички други учители се надявам да им забравя имената и физиономиите и никога да не се засека с тях на улицата.

А относно учениците -хората с които се запознах на курсове в СМГ и 9 ФЕГ бяха много по-свестни и земни, нищо че са от доста по-престижни училища. Добре, че имам диплома от университет, та изхвърлих дипломата от 23-то. Дори не стъпвам в района около училището, толкова ми е неприятно.

# 1
  • Мнения: 8
А в начален курс какъв език се изучава?

Общи условия

Активация на акаунт