Кетотифен

  • 2 635
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Синът ми е на 4 г. и 9 мес. педито му изписа  Кетотифен за свиване на третата сливица. при посещението на УНГ декември месец той не спомена този сироп като вариант за лечение. та въпросът ми е дава ли ли сте и има ли ефект при лечение на трета сливица?

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Аз лично за първи път чувам това #Crazy И не виждам връзка между действието на Кетотифен и третата сливица...  Попитай УНГ лекар, но се съмнявам, че ще "намери" връзка  Wink  Кетотифен се прилага при алергични реакции на дихателната система и кожни реакции.

# 2
Аз също за първи път чувам такова нещо.Кетотифен съм давала на сина ми за астма.

# 3
Всъшност като се замисля май има връзка.

# 4
  • Мнения: 111
Може би защото се съмняваше за алергичен ренит, но диагнозата не бе потвърдена от УНГ. Надявам се само да не навреди.

# 5
  • София
  • Мнения: 11 102
Беше предписан на моя син, не го дадох след като прочетох в листовката, че при незнам си какви обстоятелства води до кома ! Засилих го директно към кофата ...

Описание:
Кетотифен подтиска отделянето на хистамин от мастоцитите (имуноактивни клетки), вследствие на което се забавят или възпрепятстват алергичните реакции от страна на кожата или бронхите. Не потиска астматичните пристъпи, но намалява тяхната честота, интензитет и продължителност.

За лечение на:
• Продължителна профилактика на алергична бронхиална астма и смесени форми на бронхиална астма;
• Алергичен бронхит;
• Астматични усложнения при сенна хрема;
• Алергичен ринит;
• Алергични дерматози.



Последна редакция: нд, 19 мар 2006, 20:39 от жгмъц

# 6
  • София
  • Мнения: 558
Може би защото се съмняваше за алергичен ренит, но диагнозата не бе потвърдена от УНГ. Надявам се само да не навреди.
Не, няма!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт