Следене на бременност и раждане - къде?

  • 2 251
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 90
Здравейте на всички. Имам нужда от мнения. Търсих подобни теми във форума, но всички които намерих са доста стари и за това си позволих да напиша тази, така че ще съм благодарна за всяко едно мнение. Бременна съм в 5 г.с. До сега за гинекологични прегледи винаги съм се доверявала на д-р Дянкова, но за жалост тя не се занимава с бременност и раждания, та сега съм в задънена улица и нямам представа към кого да се обърна. Имам някакви насоки към клиниката на Щерев, но имам и известни колебания дали не са просто поредния "писък на модата" за раждане там без кой знае какво покритие. Някой може ли да ми помогне с по-адекватно и опитно мнение от моето и евентуално с  още предложения за лекари, при които да си следя бременността и да извършат раждане. Това ми е първа бременност (на 23 години съм), наистина съм много незапозната и съответно паниката в мен надделява от време на време. Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 292
Конкретен лекар не мога да ти препоръчам, особено по ЗК, тъй като изобщо не съм доволна от моята АГ.
Но всичко зависи как ще решиш да се следиш - с платен пакет и ЗК, само ЗК или само абонамент. Не е задължително да се следиш и да раждаш на едно и също място.  Peace

# 2
  • Мнения: 90
Не , изобщо не държа да съм по ЗК. Може и някой да ме нападне за това, което ще кажа, но смятам, че лекарите не обръщат нужното внимание, когато си по ЗК, просто имам много неприятна случка, която ме кара да си мисля така. Парите не са проблем, стига наистина да знам, че ще ги дам на който трябва и за каквото трябва. Предпочитам следенето на бременността и раждането да са при един и същ лекар, за това и за сега насоките ми са към Щерев.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 122
За Щерев не мога да кажа. Аз се следях и раждах в Токуда и съм доволна. Наистина бях по ЗК, но си плащах и допълнително и съм доволна.

# 4
  • Мнения: 2 298
Отиваш на преглед при няколко доктора и преценяваш при кого се чувстваш най - сигурна, информирана. Аз също, когато разбрах, че съм бременна влезнах във сайта проверих мненията за гинеколозите в моя град. Отидох при жена за която имаше само добри отзиви, но след като и дадох 30лв и тя ми каза имаш отлепена плацента, ела другата седмица без да ми обясни подробности, без да ме попита какво работя, дори и когато аз питах...тя пак ела другата седмица. Познай дали се върнах при нея? Отидох в държавното АГ , тъй като беше 18:00 часа и попаднах на моя доктор. Обърна ми внимание, гледа ме на коремен ехограф,  каза, че има съмнения за отлепена плацента и реши да ме гледа на вагинален, там се видя, че не е отлепена. Успокой ме, че съм добре, млада и няма за какво да се притеснявам. Даде ми препоръки да не вдигам тежко, след като се поинтересува какво работя. Съжалявам, че постът ми е малко дълъг, но мисля, че това е начина, сама да прецениш и довериш на лекаря си, а не защото този доктор го хвалят много.

# 5
  • Мнения: 643
Аз нямам деца още  , може да приемеш моето мнение по-косвено , защото е формирано на базата на на впечатления на няколко мой приятелки . Щерев не е зле , и както казваш ти е доста  "модно " в момента , момичетата които са били там и за следене и за раждане ми казват само хубави неща , отнасяли са се към тях с необходимото внимание и професионализъм . За тяхна радост бебчетата им се родиха абсолютно доносени и здрави , и тук идва според мен минуса на Щерев , че нямат голямо неонатологично отделение . Ако се случи раждане на по-малко бебенце или бебенце което изисква специални грижи го транспортират към Токуда или Майчин дом .
  Другите ми приятелки , който са се следили и раждали в Токуда също са много доволни , казват ми само хубави неща и там бонуса е , че освен раждането, на бебчето му правят един обширен набор от изследвания ( който май само там го има , то е като специален пакет грижи  за бебето ) и са спокойни , че отделението е много голямо и каквото и да стане няма да се стигне до транспортиране на бебето .
  Ти сама реши за себе си , за мен Щерев и Токуда са наи-добрите два избора , ти реши кое ти е по-важно , цената е май еднаква . И в двата случая може да си вземеш пакет за следене на бременност . Според мен си права за това следене по ЗК и аз имам същите наблядения  Peace

# 6
  • Мнения: 90
Alady много съм съгласна с това, което написа. Щерев наистина са добри, ако всичко с бременността ти е наред, ако има усложнение в последствие с бебето или с родилката, май нямат много специалисти. Благодаря на всички за мненията. За Токуда и аз чувам хубави неща може би трябва да ги проверя и тях

Общи условия

Активация на акаунт