Мнения за Първа детска консултативна клиника?

  • 82 847
  • 604
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 111
Здравейте,

Дали можете да споделите впечатления от Първа детска консултативна клиника.  - като обслужване, цени.
Предстои ми избор на педиатър и ще се радвам, ако можете да ми препоръчате такъв в медицинския център.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 040
Ние не сме записани при педиатър там, а ходим при нужда. С много добри впечатления съм от всички лекари, при които сме били. Изследванията се правят бързо и на място. За цени не мога да кажа, защото се преглеждаме по фонд за допълнително осигуряване. Само един кръвен тест за скарлатина сме плащали, 18 лв.

# 2
  • София
  • Мнения: 111
Благодаря Maidenly
Много добре изглежда самата клиника, вътре всичко новичко и чисто. Дано наистина и лекарите да са на ниво.

# 3
  • Мнения: 93
Ние сме записани там и съм адски доволна.разликата между тази клиника и другите е че чакането е сведено за минимум, изследванията са на място, екипът е млад и амбициран и работно това време е до 20 часа което за работещи родители е предимство.Отделно практиката която ползват с смесен лекар е.много удобна понеже за бележка за детската не е необходимо да чакаме нашият доктор а може всеки един да ни издаде такава.

# 4
  • Мнения: 2 801
Може ли да се избере педиатър за дете и да се работи по здравна каса в тази клиника?

# 5
  • Мнения: 792
Ние също сме доволни. Бяхме при трима различни лекари (платено) и от всички съм доволна. Единия не ми допадна, заради начина на водене на прегледа, иначе диагнозата и лечението си бяха коректни.
Цените са доста височки Simple Smile (има ги на сайта им) но си заслужава. Ходих на платено и в МЦ Детско Здраве - с две думи "небе и земя". Лабораторията е с работното време на болницата и резултатът (ПКК, ЦРП, СУЕ) излезе за около 15 мин. Вътре е чисто, просторно, има доста играчки за децата и голяма чакалня.

През декември записах там малкия за Личен лекар. Под форма на групова практика е: т.е. имат 6 лекаря, които се водят ЛЛ и като идваш на преглед можеш да влезеш или при някой конкретен от тях всички (с предварително записан час) или при този, който е на работа в момента.

Бяхме при д-р Тодоров и съм изключително доволна и от подхода и от възгледите му за лечението.
Ходихме и на профилактичен преглед - впечатли ме това, че понеже идвам за профилактика и детето, очевидно, е здраво, предложиха ни да изчакаме в отделна зала, не в чакалнята сред болните деца.

Събота, неделя и празници - само платени прегледи.

Ако има конкретни въпроси - питайте!

Да добавя: таксата за преглед, който минава по ЗК е 5 лв. Т.е. все едно доплащаш.

# 6
  • Мнения: 2 529
Момичета, чака ли се много при записан час като отидеш, организацията как е? Как стои въпроса с профилактичните консултации на здрави бебенца, предполагам пак си е поемат по НЗОК, но все пак не ми се стои да чакам с часове с новородено...

# 7
  • Мнения: 319
Щом от Бургас ходим на прегледи там мисля, че е ясно моето мнение.
Имам страхотни впечатления от д-р Маркова, за мен тя е единствения лекар на който имам пълно доверие.  Има си часове и когато си с записан час не се чака много време.
Таксите според мен не са високи.

# 8
  • Мнения: 130
Здравейте,
а някои от мамите, които са със записани дечица там, може ли да споделите, за ваксините плаща ли се? Че гледам някакви цени от 140 лв или това е ако отидеш на "платено".

# 9
  • Мнения: 792
Ако детето е записано там, то не се плащат ваксините. Само 5лв за преглед (било то профилактичен или по повод заболяване).

# 10
  • Мнения: 368
Побутвам темата  Grinning
Дали има някой, който ползва услугите им в момента и би искал да сподели скорошни впечатления?
Доволни ли сте от лекарите и от клиниката като цяло?
Обмислям да запиша бебка там и ще съм много благодарна за всяко мнение!  Hug

# 11
  • Мнения: 6 990
Моето дете е там.
Аз от лекарите и прегледите съм доволна.
Само вече потребителската такса от 10 лв малко множко ми идва  Tired

# 12
  • Мнения: 2 529
Като цяло съм доволна. Малко ме дразни, че като си при различни лекари, те си имат различно мнение по въпросите, но това се очакваше. Също и че когато имам въпрос ми връщат обаждането след часове, но пък не съм имала спешен въпрос и не знам дали при такъв няма да реагират по-бързо.

Базата е добра, лекарките са внимателни, отговарят на всичките ми въпроси. Таксата е в повечко, да, но пък вече са денонощни.

# 13
  • София
  • Мнения: 375
Чакам бебе и мисля там да го запиша за Личен лекар.Предварително ли трябва да стане или когато се роди ?
Разбирам ,че 10 лв. е прегледа ,а ваксините и изследванията ,които се полагат ... плащат ли се допълнително ?

# 14
  • Мнения: 2 529
Обаждаш се предварително и когато се роди, таткото се обажда за да запише първо домашно посещение след изписването. После вече на втората седмица се отива с бебето и се прави официалното записване след като вземете акт за раждане и ЕГН. Ваксините и изследванията си ги поема здравната каса, не се доплаща нищо.

Аз лично съм все по-недоволна. Не стига, че вдигнаха таксата на 10лв ей така от нищото, ами и като имам въпрос за педиатър ме насочват вече към платената им платформа за въпроси. Money

Общи условия

Активация на акаунт