Мнения за Първа детска консултативна клиника?

  • 83 563
  • 604
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 27
Аз им звънях непосредствено след преглед, защото в три аптеки нямаха предписаното лекарство. Чрез кол центъра им ми отговориха (операторката, не лакерят), да го сменя с друго. Другият медикамент обаче по листовка не отговаряше на възрастта и кг на детето.
Пак набрах кол центъра-три пъти ми затвориха телефона.
Накрая, като се свързах, толкова ми беше кипнало, че насметох операторката, при което девойката набързо промени мантрата, че с лекар не можело да се говори или че тя щяла да предава с ”Чакайте, чакайте, ей сега ще ви свържа с лекаря да се разберете…”
Не, че лекарят не беше идиот с изказването: “Ами вие нямате избор, нищо, че лекарството е за по-големи и с повече кг деца.”
Накрая се оказа,  не само че има избор, но и че това изобщо не трябв да се предписва на толкова малки деца. Но за тази цел трябваше да стигна до Неонатология.

# 31
  • София
  • Мнения: 384
Ужас ....
Защо тогава ми го казаха това ...? Странно .
Утре сме на преглед на малкия и ще ги питам как стои въпроса с обажданията ...да видим какво ще ми кажат Simple Smile

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 150
Записвам се и аз да следя темата, защото ми предстои да избирам педиатър и сякаш за момента към 1ДКК съм се насочила. Въпреки, че малко ме притеснява, това, че всеки път различен лекар ще преглежда детето и че нямаш директна връзка с лекаря...

# 33
  • Мнения: 2 719
Току-що изпробвах тоя он-лайн не-знам си-какъв съветник. До 24 ч трябва да имам отговор, да видим.
Ще пиша.
Иначе засега съм ок с тях, педиатри и обслужване. Удобни са ми, а личната ми лекарка, макар да е педиатър и кватралната ми поликлиника, не са ми вариант хич.

# 34
  • Мнения: 2 531
Те без съмнение имат предимства, но ако ти трябва отговор от типа: "детето има температура/разстройство/повръщане, но пък не е чак за преглед, какво да направя" и си прецакан да нямаш на кого да се обадиш за бърз съвет. Ужасно е това.

# 35
  • Мнения: 475
Аз съм със смесени чувства. Ходили сме там от 40-тия ден на детето, за сверка на нашия педиатър и при спешни случаи - сутрешен алергичен обрив по тялото примерно, когато нашият лекар не е на смяна.
Много внимателно вземат кръв на мъниците. Впечатлена съм от лаборанта, при проблеми с изследване, лично излезе да ни обясни и насочи към специалист.
Но чакалнята е мърлява, играчките са мърляви - трудно ми е възпра едно малко дете на няма и две години да изследва света. Да не говорим за рецепционистките (повиших ли ги или ги понижих?). Имали сме дублиран час, за преглед при специалист, който идва веднъж месечно и познайте ние трябваше да изчакаме целия калабалък - с бебе, батко на 2 г. и кака на 6 г. #2gunfire всъщност им вдигнах мерника от по-рано, когато исках да заплатя ден-два стационар с фото одеало за бебето заради продължителна жълтеница и ми отказаха. Билирубинът бил само 5 пъти над нормата, какво толкова - криво ме цитира девойката по телефона....
Познати мами, които имаха личен педиатър в 1дкк, се преместиха, малко множко идват 10 лева всеки път при положение, че по здравна каса децата са освободени от такси.

# 36
  • Мнения: 2 719
Те без съмнение имат предимства, но ако ти трябва отговор от типа: "детето има температура/разстройство/повръщане, но пък не е чак за преглед, какво да направя" и си прецакан да нямаш на кого да се обадиш за бърз съвет. Ужасно е това.

Абсолютно!
Да видим, отговорили са ми он-лайн, доволна съм.
Обаче за спешни ситуации не знам.

# 37
  • Мнения: 793
Мамчета, някой да знае д-р Тодоров (педиатър) дали преглежда и на друго място ?

# 38
  • Мнения: 2 719
Ще е полезно, ако има инфо къде другаде преглеждат/работят педиатрите Peace

# 39
  • Мнения: 793
Ще е полезно, ако има инфо къде другаде преглеждат/работят педиатрите Peace
Д-р Мустакова преглежда в Сити Клиник (Околовръстно шосе). За други - не знам.

# 40
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 16
1 ДКК са търгаши, които се интересуват само как да вземат повече пари от пациентите си, като успоредно с това дерат и здравната каса до дупка. За всяко посещение при ЛЛ на двете ми деца подписвах по 2 амбулаторни листа - единия все едно, че Бранимир Радуилов ги е прегледал и е дал направление за педиатър и другия - от педиатъра. "Д-р" Радуилов не е виждал и очите на децата ми, да не говорим да ги е преглеждал. И аз съм виновна, че ги подписвах тези амбулаторни листове, ама като съм с 2 болни деца гледах как по-бързо да се приключи всичко. Чака се за преглед, въпреки че имаме час, а пращаха някакви заплашителни смс-и, че ако пациента закъснее с повече от 10 минути, щял да чака до безкрай след това. Издържах 6 месеца там и се преместихме в Токуда, където също ни записват часове за преглед, но не се събира никаква административна такса, която според мен е абсолютно незаконна. Все пак 20 лв ми идваха в повече, да не говорим, че за "безплатните " изследвания с направление в лабораторията им се плащаше по 6 лв за биологични отпадъци. Чашата преля, когато ми отказаха да ме свържат с лекаря, преглеждал детето ми, за да му кажа какви са резултатите от назначените от него изследвания - или да съм запишела час, или да съм питала през съветника - и двата варианта са свързани с плащане на пари. Имах някакви кодове за безплатни кредити в адвайзора, но като ги въведох се оказа, че били невалидни  Shocked Ми те важели само 1 седмица, само дето това никой не ми го сподели като ми го даваха. Администраторките са нагли и нелюбезни - като не ми харесвало, да се махна! Ами така и направих в крайна сметка, и слава Богу че го направих!

# 41
  • Мнения: 2 719
Аз също клоня да се преместя, това, че не не можеш да говориш с педиатъра е безумно, какви кол центрове, какви он-лайн съветници като положението е напечено. #2gunfire

# 42
  • Мнения: 9
Ще е полезно, ако има инфо къде другаде преглеждат/работят педиатрите Peace
Голяма част от специалистите, както и много от сестрите работят в педиатрията.
Пробвах онлайн консултацията -доволна съм.
Що се отнася до разговорите с лекар -ако се пребори човек с "дамите" от регистратурата не е невъзможно.
А иначе днес за преглед от специалист с направление ме одраха 75 лева...

# 43
  • Мнения: 2 719
Тези "направления" реално няма как да се ползват, важат един месец, питам имате ли час за тоя специалист, ами имаме, ама платено само Rolling Eyes Мда.

# 44
  • Мнения: 2 531
А да, голям кеф, детето да ми е болно, а аз да трябва да се карам с някакви кифли, за да се чуя с педиатър. Ужасна организация, ужасна.

Общи условия

Активация на акаунт