Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 19 март 2006, 15:50 ч.

Инатлива!!! Дайте съвет!

• 355
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
Привет и от мен!
Дъщеря ми Калина е на 1 и 8 месеца и е страшно инатлива, налага се за всичко, иска всичко сама да прави и ако не е на нейната се тръшка по земята, крещи, особено когато сме навън. Не са я гледали баби, не мисля, че е глезена. Аз самата се старая нито да й забранявам прекалено, нито да й угаждам прекалено - както е по книгите.
Мили майки, сблъсквали се с подобни сцени, дайте съвет - по-строга ли да бъда или обратно - да й дам повече свобода?!
Мечтая си да се движим спокойно по улицата, хванати за ръка, а не постоянно да се теглим, увещаваме, заплашваме и т.н....

# 1
Всички деца минават през тази фаза -ужасните 2 (бебешкия пуберитет или както му викат по вашите земи).
Като тръгне да се тръшка я остави докато сама спре. След това като се успокои я гушни и и кажи защо неможе.  В началото може да легне на земята и да пищи по - дългичко, но скоро ще разбере, че нищо няма да постигне с рев и като види, че не и обръщаш внимание бързо ще спре. Минава им в третата година (доверчивата възраст я наричат тук)
 Grinning
Може би ще ти е по - спокойно ако вместо да се водите за ръчичка се бутате в количка Simple Smile

# 2
И ние сме така,и аз се чудя какво да правя.Знам,че сигурно е период и ще отмине,но изобщо не е приятно да правим сеири на хората ,както и на комшиите,защото от известно време в къщи постоянно пищи,реве и се тръшка. smile3511

# 3
и ние сме така!опитвам се да му направя някоя смешка и да му отвлека вниманието с друго-понякога се правя на клоун,но има резултат. Joy

# 4
Е за съжаление и ние сме така, но какво да се прави  Tired. Надявам се да премине по-бързо. Иначе и аз отскоро започнах да я оставям да си се натръшка без да и обръщам внимание и мисля че има някакъв ефект. Ще си покаже занапред, но много ми се иска скоро да се скроти  Praynig

# 5
Отвличане на вниманието му е майката! Друг вариант просто няма.

# 6
Като чета, все едно че си писала за дъщеря ми София. Мога да добавя, че като се прибираме от ясла не иска да ми даде ръка, а върви сама. Като я хвана за да присечем улицата - започва да се тръшка и да реве. А в повечето случаи иска да я гушкам (мързи я да ходи) и като не и се угоди - реве през целия път. Дори примера на батко и, който чинно ме е хванал за ръка и върви да мен - не помага. Струва ми се, че сега е моментът в които се е осъзнала, че може да се налага - и съвсем естествено се пробва. Като не мине номерът - е трябва да си излее еноциите навън (да пореве, да се потръшка и т.н.), но по-добре това, отколкото да се научи от малка, че всичко и се угажда. Така, че не се притеснявай - и това ще мине, друго ще дойде. А, и между другото Калините са си с характер Laughing (аз се казвам така Joy) Не се отчайвай, но и не отстъпвай, а и да не ти пука от хората, които виждат как детето ти реве и сигурно ти казват "ама защо не я гушнеш". Ти най-добре си знаеш. Ако искаш да обменим още малко опит по "укротяване на опърничавата", пиши ми на лични. Mr. Green

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт