относно жълтъка

  • 4 858
  • 47
  •   1
Отговори
Мили мами,

имама питане относно това кога се въвежда жълтъка, преди след месото и на колко месеца. ние сме още малки, сега ставаме на 4 месеца. но моята педиатърка е за ранното захранване и според нея аз още преди един месец трябваше да съм въвела пюретата, но аз тепърва ще я захранвам със зеленчуково пюре. предполагам че сега на консултациите ще ми каже да въвеждам и жълтък но аз мисля че е рано
ето защо искам да чуя и вашето мнение
мерси предварително:)

Последна редакция: нд, 19 мар 2006, 17:19 от Vivi

# 1
  • Мнения: 46 432
Колкото по-късно, толкова по-добре, аз захраних миналата седмица, на 1г. и 7 м.

# 2
  • Мнения: 5 370
Mili mami,

imama pitane otnosno tova koga se vavejda jaltaka, predi sled mesoto i na kolko meseca. nie sme oste malki, sega stavame na 4 meseca. no mojata pediatarka e za rannoto zahranvane i spored neja az oste predi edin mesec trjabva6e da sam vavela puretata, no az teparva ste ja zahranvam sas zelen4ukovo pure. predpolagam 4e sega na konsultaciite ste mi kaje da vavejdam i jaltak no az mislja 4e e rano
eto zasto iskam da 4uja i va6eto mnenie
mersi predvaritelno:)
Жълтък дадох около 9-10 месец, него и киселото мляко и рибата ги дадох нарочно по-късно.
Моля те, ползвай КРЕДОР или пиши на кирилица.

# 3
# 4
  • Мнения: 27 524
Криско е на 7 месеца и давам от два дни пуйка.С жълтъка ще изчакам поне до годинката!

# 5
  • Мнения: 5 790
Още не съм й дала жълтък, а е на 1 год. и 3 месеца. Не мисля, че е порпуснала кой-знае какво.

# 6
  • Мнения: 3 042
Аз съм въвела жълтъка рано, още след въвеждането на зеленчуковото пюре. Така ми каза педито на малкия, а и същото знаех от едно време, когато захранвах каката. После разбрах, че жълтъкът се води алергенен и е добре да се изчака бебчо да навърши поне 6м. И по-късно да се даде не мисля, че е проблем след като толкова майки го правят.

# 7
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
И аз въведох жълтъка по бг.схема, а именно рано, не сме имали проблем с него, но аз не знаех, че е алерген, нямах нет и инфо по въпроса, а ти имаш и се възползвай  Peace

# 8
  • Мнения: 1 089
Колкото по-късно, толкова по-добре

Подкрепям напълно Никол. Аз го въведох след 1 год. и 4 м. и то съвсем случайно, бяхме си правили мусака, застроена с яйце и мляко и тя си хапна, та така Simple Smile

# 9
  • Мнения: 106
Жълтък започнах да давам след като навърши 6м. Започнах с 1/4. Две седмици преди да навърши 7м. започнах да му давам по 1/2 през ден. Мед. сестра от консултацията ми каза да не бързам да му давам цял жълтък. Да изчакам да навърши 1година и тогава.
Захраних го със зеленчуково пюре на 4м.

# 10
  • Мнения: 920
От 5,5 месеца първо по 1/8, после 1/4, 1/2 и цял. Спряхме го сега, защото ядем детската кухня. В тази връзка - мамите захранили късно как давате кухнята на децата си? (в супите при нас поне и белтък има - него го ровя като кокошка за да го извадя преди да я дам на дребен).

# 11
  • Мнения: 46 432
... В тази връзка - мамите захранили късно как давате кухнята на децата си?

Не съм я записвала на кухня, защото захранвам според друга схема и мисля, че менюто не е подходящо за съответната възраст.

# 12
  • Мнения: 5 370
От 5,5 месеца първо по 1/8, после 1/4, 1/2 и цял. Спряхме го сега, защото ядем детската кухня. В тази връзка - мамите захранили късно как давате кухнята на децата си? (в супите при нас поне и белтък има - него го ровя като кокошка за да го извадя преди да я дам на дребен).


Давам първо и второ на обяд-почна да си ги изяжда целите.
За следобед-десертът, ама ако не му е любим-давам каша с плод или нещо друго.

# 13
  • Мнения: 1 327
аз на мойта не съм давала. давах авокадо + банан, елда, кафяв ориз и хемоглобина и е 120.

освен, че е алерген има ли и нещо друго, заради което не се препоръчва да се дава рано?

# 14
  • Мнения: 1 150
Аз му дадох на моя, на 6 м., после го спрях и не съм започвала пак да давам.Не виждам какво губи ако хапне по късно

Общи условия

Активация на акаунт