Истините за живота, до които достигнахте

  • 21 887
  • 203
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 937
Иска ми се да ви провокирам да споделите до какви истини достигнахте за живота.

Аз примерно мога да изброя следните :

- не знам дали мъжете са от Марс, жените от Венера, както имаше една популярна книжка, но определено "говорим" на различни езици. Различни са ни хормоните, емоциите, мислите, потребностите... Просто чисто физиологично мъжете не са способни да разберат нещата, които  вълнуват жените.

- и още 1000 години да минат, мъжете все така ще продължават да се имат за нещо повече и да потискат жените /сексуално, професионално, емоционално и т.н./

- няма начин да се чувстваш пълноценен, ако си заобграден с хора, които не те ценят;

- никой не е длъжен да се грижи за теб, освен ти самия;

- свободата е измислено понятие / човек би бил в известна степен свободен единствено, ако е последния оцелял на света/;

- всичко опира до вътрешната нагласа /дали да си щастлив или нещастен е въпрос на личен избор/;

- любовта е най-многостранното и неизчерпаемо чувство :
Любовта на Бог към хората е безкрайна и безрезервна.
Любовта на хората към живота и света е спасителна за душата.
Любовта между мъжа и жената е изкуство, което не се отдава на всеки.

Вие сте!

# 1
  • Мнения: 1 765
 Много статийки от "Космополитън" четем, а?  Wink

# 2
  • Мнения: 8 937
 "Космополитън"???  Да не съм на 15?! Там не пише нищо, дето да не го знам.

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 1 144
-Когато нещо трябва да се случи, водено от Съдбата/Бог/Карма и т.н, то то се случва независимо от твоето желание и усилие.
- Имаш два избора: или приемаш това и продължаваш, или не можеш да приемеш и губиш живота си в безсмислени усилия да върнеш нещата.

"- всичко опира до вътрешната нагласа /дали да си щастлив или нещастен е въпрос на личен избор/"- с това съм абсолютно съгласна;

- както и с поговорката: " БОГ помага , но в кошара не вкарва!" ! Човек трябва да направи усилие, за да  израсне / и в материален и в духовен смисъл/

Последна редакция: ср, 17 юни 2015, 15:52 от mpetkova

# 4
  • Мнения: 46 492
- не знам дали мъжете са от Марс, жените от Венера, както имаше една популярна книжка, но определено "говорим" на различни езици. Различни са ни хормоните, емоциите, мислите, потребностите... Просто чисто физиологично мъжете не са способни да разберат нещата, които  вълнуват жените...

Във връзка с това - истината, до която аз стигнах е, че всичко зависи от конкретния човек. За повечето неща мисля по начина, приписван на мъжете. Както и вижда мъже, които нямат отрицателните качества, характерни за Марс.

По този повод, както и по други, свързани с предразсъдъци стигнах до друга истина, която ми е много от полза - не съдя хората заради клишетата, които стоят зад тяхната група, независимо дали става дума за пол, професия, произход... Отношението ми към човека зависи от онова, което само той прави и често няма нищо общо с масата.

И - животът е непредвидим, затова си носете новите дрехи...

# 5
  • Мнения: 1 793
Истината, до която стигнах аз с одъртяването е, че няма универсални истини за живота.  Laughing

Няма човешки правила, които да важат винаги, няма вселенска справедливост и няма книжка с указания, която получаваш, когато пораснеш.

Универсални са само законите на физиката - поне на нашата планета, в това измерение. Всичко останало е мъгла и вятър.

# 6
  • Мнения: 2 486
Истината,до която достигнах е ,че в живота няма лесно.Ако искаш да постигнеш нещо,трябва много труд и усилия.Нищо не се дава даром.Научих,че трябва сам да се бориш и да разчиташ на себе си.
Научих,че животът е безкраен низ от решения,които трябва да вземаш и често това са трудни решения.Но пък ,когато  постигнеш това ,за което си се борил е много сладко.
Научих също и че животът е непридвидим.

# 7
  • Мнения: 341
- не можеш да се харесаш на всички

- не очаквай от никого нищо, никой за нищо не ти е длъжен

- човек трябва да е благодарен и за най - малкото, което има в живота си

- внимавам да не съдя строго хората, не се знае дали няма да изпадна в същата ситуация
  и да постъпя по същия начин

-да показваме любовта си към близките си често, не се знае какво ще се случи следващата минута....

# 8
  • Мнения: 2 760
В продължение на мнението на Негативна, с което съм съгласна, да добавя нуждата от гъвкавост при разговорите и оформянето на мнения относно "житейските истини". И нещо много важно - да се познава реалната ситуация.
Давам пример:

В моя блок има възрастно семейство, което се грижи за своя умствено увреден 50-годишен син. Всеки ден го разхождат около блока и в парка, човекът е винаги спретнат и чист. Бащата има толкова топла и лъчезарна усмивка, а майката носи високо вдигната главата си, гърбът изправен. Винаги ме стяга гърлото като ги видя и същевременно ми вдъхват вяра в съществуването на човешкото достойнство и сила.
На 23.12.2014 в нощта срещу Бъдни вечер бащата се е обесил в семейната спалня.

**** Какво ще помислите? Вероятно като мен ще бъдете бесни, ядосани, защото сте чели статии как рязко скача броят на самоубийствата по Коледа. Нали? Ще сте ядосани на самоубиеца, защото е постъпил страхливо и подло, изоставяйки и без това ощетеното си семейство. Аз поне така се почувствах, макар че при мен реакцията е по-силна, защото познавам хората.

*****Така...А сега нека ви кажа какво научих впоследствие - човекът е бил болен от рак, със силни болки и наскоро е рабрал, че не му остава много да живее, а това, което му остава, ще е дълга и ужасна агония за него самия и семейството му. В тази светлина самоубийството му е акт на милосърдие към жена му, аз поне така мисля.

Така от тази истинска житейска история научих две неща - да не съдя прибързано за ситуации, които само си мисля, че познавам. И да си нося новите дрехи.

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
-Когато нещо трябва да се случи, водено от Съдбата/Бог/Карма и т.н, то то се случва независимо от твоето желание и усилие.
...
Ето до тази "истина" ми е интересно как си стигнала, но ако искаш не им отговаряй.

А иначе и аз като негативна  - истината е, че няма истина. Колкото повече се задълбочавам да търся истини и закономерности, толкова повече противоречия срещам. Иначе истината е само в математиката.

Последна редакция: ср, 17 юни 2015, 16:25 от Лилянa

# 10
  • Мнения: X
Много важна истина /приписват прозрението на Гьоте/: "Ако знаехте колко рядко ви разбират правилно, щяхте по-често да мълчите."

# 11
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Не може да прескочиш тринайстата си крачка.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Всичко е възможно.

# 13
  • Мнения: 8 937
Някой каза, че няма нищо, което се дава даром.
Не, има. /примерно различните таланти - да рисуваш, да пееш, това са дарби/. И смятам, че човек, който е надарен с каквато и да било дарба, трябва да я развива, да я ползва, да й се радва и да радва хората с нея. И не на последно място, дори на първо - да бъде благодарен!
Добрият късмет не е ли също нещо, което ти се дава даром?!

Лилянa , негативна , не се хващайте за думата "истина"! Да перефразираме - "изводите за живота". Вие до какви изводи достигнахте?!

# 14
  • Мнения: 1 793
Извинявай, утро77, на мен малко детински ми звучи темата, общо взето ги говорехме такива неща между 15 и 21-годишна възраст с връстниците.

Тези едри фрази - "изводи за живота", като "Любовта на Живота ми", "Правилният Път", "Истината" точно са философстване на порастването, извън този етап се чувствам. Поочука ме животът, видях това-онова, вече нищо не ми е издялкано в камък и все по-несигурна ставам, неспособна за подобна категоричност.

Не го приемай като лична критика. Peace

Общи условия

Активация на акаунт